Hangisi 1.4 Tsi mi 1.6 Tdimi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Hangisi 1.4 Tsi mi 1.6 Tdimi

İleti gsbaran » 13 May 2012, 17:58

Arkadaşlar kısmetse bir aya kadar superb alcam kendime
ama karar veremedim paket olarak elegance alacam kesin ama 1.4tsi mi
16 tdi i karar veremedim bir türlü kafayı sıyıracam bir türlü ikna olamadım hangisi diye
yardımcı olursanızz sevinrim hatta bi kuzenim diyoki 1.4 tsi 140 bygir opel insigna al diye
ne diyosunuz hangisi acaba

gsbaran
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Ankara

İleti hakanerdogan » 13 May 2012, 18:06

Dizel ve benzinli ayrımlarında hesap kitaba bakar iş ve bu kararı siz verirsiniz, yapacağınız yolu, harcayacağınız parayı siz bilirsiniz aradaki farkı falan düşersiniz vs... Biz bilemeyiz.

Fakat Superb ile İnsignia konusuna gelince, ben Superb'i inceledim ve 60-70 km kadar da Cosmo bir İnsignia 1.6T kullandım. Superb rahat iyi hoş kocaman da, gereksiz çirkin ve büyük bir otomobil. Bence İnsignia çok doyurucu bir otomobil. Sportif ve tepkilere yanıtları çok net direksiyonun.

Ama dersiniz ki büyük olsun ille, ben Superb derim ama şehir içi için Superb'de yanınızda gezdirmeye ihtiyacınız olduğundan çok daha fazla abartılmış boyut var ve tasarım da bir o kadar kötü İnsignia karşısında. İç mekan tasarımında, konsolda falan keza İnsignia bence açık ara önde.

NOT: Yargılarım özneldir, zevk ve tercihlere saygım sonsuzdur.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti gsbaran » 13 May 2012, 18:15

tşk ederim tabiki zevkler renkler tartışılmaz kimsede bişey diyemez buna :)

yani diyosunki insigna al yaww ben 1 yıldır bunun hayalini kuruyorum superb için
mahfettin hayyallerimi
gsbaran
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 13 May 2012, 18:18

Ya elbette hayalini kurduğunuz şeyi alın, kişisel tatmin esastır. Ben devasa ve arkadan ofsayt bir araç yerine muazzam çizgileri ve daha dolu donanımı olan sportif karakterli bir aracı tercih ederdim, o kadar sadece :)

Skodaysa Skoda, ben de fanatik Skodacıyım ama Skodayı tanrılar, Opel'i de proleterler yapmıyor sonuçta, ikisi de kul yapısı, dört teker, dört tekerdir nihayetinde
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti gsbaran » 13 May 2012, 18:48

peki superb eleangec mi daha donanımlı yoksa insignamı
gsbaran
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti firarim19 » 13 May 2012, 18:49

Hocam gitsin derseniz 1.4 tsi. müthiş keyifli.

Az yaksın dersenizde 1.6 tdi.

Bugün ben alacak olsam 2.0 170 dsg yada 1.4 tsi 122 man. alırım.
93 Favorit L
99 Felicia GLX LPG
03 Fabia Elegance 1.4 LPG
11 Fiesta TDCI
15 Rapid Spaceback 1.2 MPI

Skoda bir bakış açısı, bir yaşam tarzıdır. Mütevaziliğin simgesidir.
firarim19
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Samsun
Arabanız: Rapid Spaceback 2015

İleti skodahastası » 13 May 2012, 19:58

Skoda süperb 1.4 tsı elgance tamamen bence mükemmel renk olarak ametis taşı ile beyaz renk öneririm performans olarak 125 hp güç var kasaya göre gayet tatmin edici doğruyu söylemek gerekirse benim için 1-bmw 320D 2-skoda süperb elegance 2.0 tdı 170 hp 3- skoda süperb elegance 1.4 tsı 125 hp bu benim sıralamam :oops:
FABİA RS SEVGİSİ-SKODA HASTASI-ELEGANCE HAYRANI

2012 SKODA YETİ 1.2 TSI DSG KONFOR PAKET+SİWİNG+YOL BİLGİSAYARI+ SİYAH TAVAN+GÜMÜŞ TAVAN ÇITASI+YOL BİLGİSAYARI
2004 SKODA OCTAVİA 1.6 AMİBANTE PLUS(ESP FALAN HERŞEY VAR):(satıldı)
Kullanıcı avatarı
skodahastası
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: KERİM
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2012 Skoda Yeti Konfor paket +siwing+siyah tavan

İleti loustsoul » 13 May 2012, 21:43

selam arkadaşlar bende yeni katılımcıyım gecenlerde arkadaşım yazmıştı benim icin skoda octavia alıcaz dizel nedersiniz diye saolsun birkac arkadaş yazmış kesinlikle cok süperdiye benimde icime su serpildi. bugün ise sabah gittiğimde işe saış yaptığım müşterim vardı mercedesin müdürü hastalya da kendisi genel müdür skoda , insignamı,yada jettamı diye bana nedese iyi kesinlikle skoda dedi cünkü insıgna 1.4. 140 beygir bir motor kesinlikle eger 100bin km yapıcaksan sonada satıcaksan iyi dedi eger satmayıp bineceksen olmaz dedi sıkıştırılmış motor olarak söledi bana sebebide 1.4 motorun normal şartlarda 75beygir olması lazım dedi mesela 1.6 motor icinde 106beygir olmasılazım ki uzun ömürlü olsun dedi yoksa motor kendini kaybediyor dedi oyüz den alırken ürettiği gücü hesaplarken bineceğiniz km ve zamanıda hesaplayın derim NOT:benim kişisel tercihim işallah yakın zamanda olursa skoda octavia 1.6 motor 106beygir olacak suan bayilerden fiyat araştırması yapıyorum sizede3 şimdi den hayırlı olsun derim bu arada insigniya cok mütiş benzinli ve 1.4m 144 beygir olduğu icin vaz gectim süper biye gelincede oda cok güzel.by
loustsoul
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: MUSTAFA
Nereden: Antalya
Arabanız: SKODA OCTAVİA

İleti scania_seat_skoda » 13 May 2012, 22:01

loustsoul yazdı:selam arkadaşlar bende yeni katılımcıyım gecenlerde arkadaşım yazmıştı benim icin skoda octavia alıcaz dizel nedersiniz diye saolsun birkac arkadaş yazmış kesinlikle cok süperdiye benimde icime su serpildi. bugün ise sabah gittiğimde işe saış yaptığım müşterim vardı mercedesin müdürü hastalya da kendisi genel müdür skoda , insignamı,yada jettamı diye bana nedese iyi kesinlikle skoda dedi cünkü insıgna 1.4. 140 beygir bir motor kesinlikle eger 100bin km yapıcaksan sonada satıcaksan iyi dedi eger satmayıp bineceksen olmaz dedi sıkıştırılmış motor olarak söledi bana sebebide 1.4 motorun normal şartlarda 75beygir olması lazım dedi mesela 1.6 motor icinde 106beygir olmasılazım ki uzun ömürlü olsun dedi yoksa motor kendini kaybediyor dedi oyüz den alırken ürettiği gücü hesaplarken bineceğiniz km ve zamanıda hesaplayın derim NOT:benim kişisel tercihim işallah yakın zamanda olursa skoda octavia 1.6 motor 106beygir olacak suan bayilerden fiyat araştırması yapıyorum sizede3 şimdi den hayırlı olsun derim bu arada insigniya cok mütiş benzinli ve 1.4m 144 beygir olduğu icin vaz gectim süper biye gelincede oda cok güzel.by

çok doğru bir yere değinmişsiniz,küçük hacimli yüksek beygirli motorların ömürleri gerçektende daha az oluyor.
1.6 TDI motorun 170 bg olanıda var,mutlaka kullanılan materyelleride güçlendirilmiştir,ama yinede ömrünün 1.6 TDI 106 beygir motordan daha uzun olacağını düşünmüyorum.
mazda RX8 1.3 motor 250 bg 50 binde motor yaptırdı,araçların motor ömründe bilinçli kullanıcı çok önemli.
Kullanıcı avatarı
scania_seat_skoda
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ufuk usta
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 2001 1.9 TDI octavia combi L&K 110 kw 6 vites

İleti scania_seat_skoda » 13 May 2012, 22:03

imkanınız varsa vw CC derim.
Kullanıcı avatarı
scania_seat_skoda
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti cnydn » 13 May 2012, 22:13

Bu çok ciddi bir iddia. Ne yani 100.000 km sonra TSI larımızı veya diğer markalardaki turboşarjlı araçlarımızı çöpe mi atalım? Kesinlikle önyargı! Şehir efsanesi gibi böyle dilden dile yayılıyor!

TSI motorlar bana göre bu güne dek güç, tüketim ve randıman açısından kendini kanıtlamış motorlardır. Atmosferik motorlar kadar sağlam değil diyebilmek için de henüz erken. Buna rağmen çevremde TSI ile ciddi problem yaşayan duymadım.
100.000 km kullanılmış bir MPI ile TSI arasında, motor elimizde kaldı denecek kadar bir arıza istatistiği yoktur dünyada.

Tüm dünya bu trende girdi. Hacim azalıyor, düşük hacimde güç artıyor. Tüketim ve emisyon düşüyor.

Motorları dizayn edenler bu işin ustaları ve elbette turboşarjlı motorlarda oluşabilecek sıkıntılardan haberdarlar
Bu sebeple elbette bu motorlar da gerektiği kadar dayanıklı üretiliyor. Ciddi mühendislik yapılıyor sonuçta. Çocuk oyuncağı mı bu! Kim ister bu kadar kısa sürede ömrünü tüketecek bir motor üreterek, milyonlarca müşterisini kaybetmeyi!

100.000 km de motor mu bitermiş? Hangi dünyada yaşıyoruz? Yıllarca yapılan AR-GE ve yüzbinlerce km testten sonra seri üretime geçiliyor .

Tepkim sizlere değil ancak bıktım bu ağızdan ağıza dolanan şehir efsanelerinden.

Bir insan 50bin km de bir motoru eline alıyorsa, sıkıntıyı motorda değil kendinde aramalı bence
cnydn
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: 2010 Octavia 1.4TSI Elegance

İleti scania_seat_skoda » 13 May 2012, 23:26

lastiklerin yaptığı kilometreden ziyade motorların yaptığı kilometre göz önünde bulundurulmalı,motor hacmi düştükce motor devri ve kilometresi fazla olur,motor hacmi artıkca motor devri ve kilometresi düşük olur.
motor ömürlerinde bilinçli kullanıcı çok önemli,SCANİA tırın,2011 model 40 binde'de motor açtım,1997 model 2,100,000 km motor açtım.1999 model 1.9 TDI seatımı 360 bin km de sattım,orjinal motoruydu bir kez turbo revizyon edildi,her 100 bin km de turboyu revizyon ederek,trigerin zamanını geçirmeyerek 1 milyon km kullanabilirdim aracımı.
Kullanıcı avatarı
scania_seat_skoda
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hakanerdogan » 14 May 2012, 03:18

Boşköy hocam tartıştığınız hacim-ömür ile kurduğunuz ters orantı. Ben de TSI yahut 1.4T veya 1.6T GM makineleri çıktığında öyle düşünüyordum da, geçin derim o mevzuları...

Sahipleri rahatça tertemiz yüzbinlerce km biner, dert etmeyin. 80'lerin, 90'ların muhabbetleri bunlar. Tüketim toplumuyuz artık, herkeste araba var. 60'ların, 70'lerin Amerikanlarını falan 3'e alıp 5'e satma işleri geçti, otomobiller değersiz metalar halinde.

Ne yani 1.4 olup 75 beygir olan Fabialar, 1.4T Insignia makinesinden daha mı uzun ömürlü :)

Emin olun 7 kat daha sağlamdır Insignia, sene 2012... Millet yolcu başı 40 TL'ye uçak kaldırıyor, verimlilik esas.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti loustsoul » 16 May 2012, 00:24

ARKADAŞLAR BEN S,ZE ŞUNU SÖYLEYEYİM ŞEHİR EVSANESİ DEMEYİN BAYİLERİN YADA GALERİLERİN ÖNÜNDE DURANLARIN Bİ BAKIN HEPSİ YENİMİ DEYİLMİ KACAR KM RELERDE SATILIYOR ARTI BİLENE DANIŞIN EN YAKIN TANIDIĞINIZ OLSUN MOTORDAN ANLAYAN TSI MİYASAYMIŞ BEN MEKANİK OLAN BİRŞEYDEN BAHSADİYORUM YANİ DEMİR YORGUNLUĞUNDAN ANLAYAN VARSA SORSUN DERİM EBEN SAOLUN ŞİMDİDEN BY:)
loustsoul
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: MUSTAFA
Nereden: Antalya
Arabanız: SKODA OCTAVİA

İleti serhat_a89 » 16 May 2012, 09:25

Bazı arkadaşlar neden büyük harflerle mesaj yazıyor?????????????
Kullanıcı avatarı
serhat_a89
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serhat
Nereden: Kırıkkale
Arabanız: Felicia Safeline(satıldı)

İleti _bülent_ » 20 Haz 2012, 12:45

bence 1.6 tdi daha iyidir çok fazla yakmaz ve performans bakımından kötü değildir
_bülent_
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Bülent Elibol
Nereden: Tekirdağ
Arabanız: Skoda Felicia

İleti elegance » 20 Haz 2012, 13:44

bizim milletteki bu km telaşınıda bir türlü anlayamadım 100.000 i geçen araba ölü gözüyle bakılıyor.teknoloji gelişmiş bütün motorlar uzun argeler sonucu üretiliyor ama km yüz bini geçince motora mefta gözüyle bakılıyor.çok dandik motorlu arabalar gördüm 250 300 binde motora ellenmemiş. bu tsilerde ilk çıktığında böyle deniyordu ama zaman bu önyargıyı yıkacak.

eğer uzun süre kullanım içinse(ki bence bu sınıf araba alıyorsanız uzun zaman binilmeli yoksa çok zarar ettirir)1.6 tdi derim.ama eğer aile içinse superb biraz gereksiz geliyor bana.octaviada aile ihtiyaçlarını karşılar.
elegance
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Octavia TDI

Superb

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir