1.6 tdi superb elegance---acil---

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

1.6 tdi superb elegance---acil---

İleti oxmoxtox » 15 Arl 2012, 23:00

ben 1.6 tdi superb elegance almayı düşünüyorum.bu aracın yokuşlarda performansı nasıl?şehiri içinde yakıt nasıl? konforu nasıl? ben yokuşlarda uçmak istemiyorum ama 2005 model 1.4 tdi fabia kadaR olsa gene yeter benim için...uzun yol yaptığım için ve kalabalık olduğumuz için bize geniş ferah bagajı geniş büyük bir araç lazımdı aracımdan memnunum ama skoda denen şu arabalardan vazgeçemiyorum.Araç hakkında bilgisi ve deneyimi olan varsa lütfen yardımcı olsun çok acil çünkü aralık ayı fırsatlarını kaçırmak istemiyorum....

oxmoxtox
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: serhat
Nereden: Adana
Arabanız: skoda fabia 1,4 tdi

İleti AhmetH » 16 Arl 2012, 00:07

1.4tsi ı test etmiştim. Gayet yeterliydi. 1.6 tdi fazlasıyla yeter.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti mustklc » 16 Arl 2012, 00:40

1.6 tdi test ettim.
benim 1.4 tdi ile karşılaştırıyorum:
ilk kalkışta biraz yavaş kalıyor. malum ağır araç. ama devirini bulunca tutabilene aşk olsun. çok rahat hızlanıyor. ben farketmeden 3. viteste 120 yi geçmişim, servis elemanı kötü kötü bakıyordu.

konforu tartışılmaz. ben araçtan inmek istemedim.
bagaj ve arka diz mesafesi tartışılmaz. arkada oturanlar şanslı
motor sesi yok gibi.
vitesi ne zaman değiştireceğini söylüyor. bu konuda çok iyi.
şehir içi tüketim 8-9 lt gibi bir rakam çıktı. ama uzun yolda rahat 4 lt ye kadar düşer.

ben araca aşık oldum. çok araç test ettim. kesinlikle 1 numara suberb
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti ex37 » 19 Oca 2013, 10:17

1. ve 2. vites kötü araç 3 den sonra şahlanıyor, yakıt olarak arabayı okşayarak sürersen 4-5 litre, yok ben hızlı şöförüm dersen 8 lt yakarsın 100 km de, yani yakıt tamamiyle sürüşe göre değişiyor, ben mazotu güvenalgaz dan alıyorum konyada satış fiyatı 3,87 tl, aracımı yavaş kullanırsam, 0,20-0,22 kuruş yakıyor, hızlı kullandığımda 0,27 kuruşa kadar çıkıyor...

Not: geçen hafta seat leon aldım 1.6 TDI, ondan inip Superb'e ye bindiğim zaman sanki benzinli araca binmiş gibi hissediyorum, aynı motor olmasına rağmen leon'de aşırı motor sesi var, superb'nin bu konuda ses yalıtımı çok başarılı...
Kullanıcı avatarı
ex37
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: İlhan Özşen
Nereden: Konya
Arabanız: Superb 2.8 V6 Elegance

Superb

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir