SUPERB 2

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

SUPERB 2

İleti loveskoda » 14 Arl 2007, 21:12

2009 Skoda Superb
Skoda Superb’in yeni versiyonu Mart ayında yapılacak 2008 Cenevre Fuarı’nda sergilenecek. Defalarca casus fotoğrafçılar tarafından test esnasında yakalanan Superb’in ilk resmi fotoğrafları Skoda tarafından yayınlandı.
14.12.2007
Passat ile aynı platformu paylaşan Superb ile ilgili gelen ilk duyumlar çok geniş bir iç hacme sahip olduğu ve akıllı çözüm ve teknolojilerle donatıldığı yönünde. Tasarım olarak ise en önemli değişiklik eski modelin dört kapılı sedan görünümüne nazaran yenisinin alt sınıftaki kardeşi Octavia gibi 5 kapılı liftback olması. Tabii bunlar ilk fotoğrafların çağrıştırdığı şeyler…

Bugün tüketicilerin orta sınıf otomobillerden beklediği pratiklik ve lüksü tek bir otomobilde bulmak çok zor. Fakat Superb’in şu anki versiyonu bile bunu fazlasıyla başarmıştı. Yeni model ise tamamen yeni bir araç düşünülerek geliştirilmiş. İç hacim ve seyahat konforu açısından sınıfının en büyük otomobillerinden biri olan yeni Superb, selefinden aldığı bu mirası aynen devam ettiriyor.

Tamamen “Skoda Auto Teknik Geliştirme” departmanı tarafından geliştirilen yeni Superb için 38 milyon Euro yatırım yapılmış. Superb’de kullanılan en önemli teknik yenilik ise bi-xenon farlar. AFS (Adaptif Far Sistemi) adı verilen bir sistem entegre edilen bi-xenon farlar dört farklı aydınlatma yöntemine sahip. Bunlar; 0-15 km ve 50-90km hızlarda düzenli far ışığı (İntercity), 15-50km arası kısa ama geniş far ışığı (City), 90 km ve üzeri hızlarda geniş ve uzun far ışığı (Highway), düşük görüş mesafesi olduğu zamanlarda düşük ve geniş far ışığı (Rain).

Skoda’dan henüz bir açıklama gelmemesine rağmen yeni Superb’in 140 HP 1.4 TSI, 160 HP 1.8 TSI ve 200 HP 2.0 TSI benzinli motorlar ve 1.9 TDI ve 2.0 TDI dizel motorla donatılacağı tahmin ediliyor. Belki daha sonra V6 motor da bunlara eklenebilir.

loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti klzbrn » 15 Arl 2007, 17:36

slm ben yeni üye oldum aslında genel araba sitelerine üye olurdum ama gerek siteinizin güzelliği gerekse son zamanlarda superb e olan ailece tutkumuz yüzünden üye oldum umarım tc kimlik numaram pek sorun yaratmaz ileride benim için birde yeni başlık nasıl ekleyebilirim yardımcı olursanız sevinirim

klzbrn
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti klzbrn » 15 Arl 2007, 17:37

tamam gördüm yeni konu açmayı
klzbrn
Yeni Üye
Yeni Üye

Superb

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir