Hyundai Accent Admire Hakkında

Forumda yeralmayan Skoda modelleri veya farklı marka araçlarınız için teknik bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Hyundai Accent Admire Hakkında

İleti barutoglu » 25 Ağu 2008, 00:51

Bu araçlar neden ucuz? fikri olan cevaplarsa sevinirim.

Sür çıkar ağyârı dîlden ta tecelli ede Hakk
Padişah girmez saraya hane ma'mur olmadan.
Kullanıcı avatarı
barutoglu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Gazi BARUT
Nereden: Ankara
Arabanız: 2004 FABİA SP COMBİ 16V GRANİT GRİ ATİKER FAST SYS

İleti kale » 25 Ağu 2008, 01:56

2.elleri ucuz çünkü sıfır alırken ki fiyatlarıda ucuz ben 2004 model crdi accent admire kullandım 8 ay kadar performansı kendinden beklediğimden çok daha iyiydi ve 80.000 de aldım 100.000 kmdeyken sattım mazot masrafı ve bakımları hariç hiçbir masraf çıkarmadı hyundaiyi kullananlara sor hiç kullanmadan tenekedir , kore malı vs... diyenlere bakma ben rahatlıkla tavsiye ederim parasına göre alınacak en iyi araçlardan bence Wink 
kale
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti SEAHAWK » 25 Ağu 2008, 01:58

Hyundai'nin en iyi "Accent"idir. Hemen her konuda çok başarılı. Süspansiyon, konfor, yol tutuş, motor performansı vb.

Tek kusuru iç mekanın çok kalitesiz görünmesi. Çok da rezil değil hani. Ama kaliteyle de alakası yok gerçekten.

Ayrıca tasarımı da çok şık.Thumbs%20Up
SEAHAWK
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti azakoglultd » 25 Ağu 2008, 03:43

bunu silver excellance a sormak lazım LOL
azakoglultd
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BlueVRS » 25 Ağu 2008, 11:26

Ben iki accent aldım,kullandım ve sattım,biri 2002 model accent 1.5 102 hp idi,diğeri 2004 model 1.6 Admire 105 hp idi,her ikisini de sıfır aldım ve yaklaşık 60.000 km lerde iken sattım,ortalama yakıt tüketimi ağırlıklı şehiriçi 8.5 litre (yazın klima ile 8.9 u bulur) maximum 200 km hıza çıkar,admire biraz daha ağırdı ve yüksek hızlarda güven verirdi bir önceki 2002 modele nazaran malzeme kalitesi,sorunsuzluk düşük masraflı oluşu ile hep söylediğim laf şu idi parasına göre fazlası ile iyi,sacı biraz incedir ufak tefek tıklamalarda hemen çökme yapar,onun dışında birde alt marşpiyellerin ses yalıyımı yok yağışlı havalarda su ile çamur karışımı tekerlerden marşpiyele çarpışı esnasında ses direk içeri girer,yumuşak süspansiyonu yol tutuş ya da güvenlik maksatlı değil de daha ziyade konfor maksatlıdır ve sakin araba kullanan için ülkemiz yolarında çok idealdir...

Neden ucuz dersen sıfırı da ucuz daha geçen gün 26.500 e 110 hp dizel ara aldık ailemden birine..parasına göre inanılmaz iyi araba..Performansı adrenalin pompalatır cinsten..Taksicilerin de özellikle hedef pazar oluşu fiyata etken olabilir..Motor olarak şu anki hyundai accent ler haciminde lider,1.6 benzinli 122 hp,1.5 dizel 110 hp bu güçte motora sahip başka marka bir araç almak için hyundai ye nazaran 10-15 bin ytl fazla para gözden çıkarmak gerek..
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mygokhan » 25 Ağu 2008, 11:43

Hyundai ye sorunsuzluk bakımından hep güvenmişimdir..Hemde ucuzdu benim 98 accentim zamanında parçalarıda..

Alınır iş görür, performansıda iyidir..Ama güvensiz bir yapısı var..Era'larda durum nedir tam bilmiyorum ama yinede güven vermiyor..

Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti kadir_ » 25 Ağu 2008, 13:49

Benim hyundaiden çok cerato lar hoşuma gider kıa nın onlar daha oturaklı duruyor bana göre
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti gurdal07 » 25 Ağu 2008, 13:50

dışı süper içi berbat diyeyim ben sana
Kullanıcı avatarı
gurdal07
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti by_scout » 25 Ağu 2008, 14:04

[quote="gurdal07"]dışı süper içi berbat diyeyim ben sana[/QUOTE] ClapClap 

işçilik vasat , ama tam bir şirket arabası Tongue
by_scout
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BlueVRS » 25 Ağu 2008, 14:31

Cerato'nunda aynen dışı seni içi beni yakar..olayı..
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti loveskoda » 25 Ağu 2008, 23:11

Hyundai kullanan çevremde çok kişi var... Kötü diyen de var, idare eder diyen de... Genelde parası kaliteli araçlara yetmeyen insanlar alıyorlar ve de bu nedenle pişman olmuyorlar...

Benim eniştem Fabia Sedan a parası yetmediği ve daha az paraya daha çok donanım sunduğu için 2008 Accent ERA aldı, araba fena değil, bastın mı fırlıyor ama kalite olarak iyi değil. En ufak dokunmada kaporta çöküyor, boyası çabuk sıyrılıyor. Alman otomobillerinin kalitesinin olmadığını otomobilden anlayan herkes anlayabilir.

UNUTMAYIN! GÜZELLİK AYRINTILARDA GİZLİDİR!

Ancak; hyundai gelişmekte olan bi firma ve her yeni modelinde kalitesi artıyor... Belki 6-7yıl sonra Opel kalitesini yakalayabilir...
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti loveskoda » 25 Ağu 2008, 23:12

[quote="kadir_"]Benim hyundaiden çok cerato lar hoşuma gider kıa nın onlar daha oturaklı duruyor bana göre[/QUOTE]

Görüntüye aldanmayın; EURO-ENCAP 3 yıldız...Thumbs%20Down
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti SEAHAWK » 25 Ağu 2008, 23:21

[quote="98Pickup"]Cerato'nunda aynen dışı seni içi beni yakar..olayı..[/QUOTE]

Cerato'nun iç mekanı son derece başarılı. Sadece vites kolunun tasarımı (geri vites bileziği fazla ortalıkta kalmış) biraz sıkıntı yaratıyor.

Kalite olarak hiç bir sıkıntı yok. Özellikle de şu an satılmakta olan son modelde...

==============

Accent Admire tüm Accent'ler arasında en iyi sürüş dinamiklerine sahip model. Ne ERA, ne de Admire'den önceki makyajsız versiyon Admire kadar başarılıdır. Süspansiyonu konfor ve yol tutuş dengesini çok iyi kurmuş bir araç.

Yalnız iç mekanın kalitesiz olmasıyla birlikte, bir de altının alçak olması sorununun olduğunu eklemek lazım. Köy yollarında kolayca altını vurabiliyormuş.

Aslınce Cerato diyen arkadaş iyi hatırlattı. Accent B sınıfı, Cerato C sınıfı olduğundan haliyle fiyat farkı var. Ama fiyat sınırı azıcık daha arttırılabilirse Cerato gerçekten otomobil olarak daha iyi bir tercih. (haliyle, sınıf farkı) Ama 2. el konusunda Accent kodar da kolay gitmeyebilir tabii.Smile

SEAHAWK
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sılver_exelance » 25 Ağu 2008, 23:23

[quote="loveskoda"]Hyundai kullanan çevremde çok kişi var... Kötü diyen de var, idare eder diyen de... Genelde parası kaliteli araçlara yetmeyen insanlar alıyorlar ve de bu nedenle pişman olmuyorlar...

Benim eniştem Fabia Sedan a parası yetmediği ve daha az paraya daha çok donanım sunduğu için 2008 Accent ERA aldı, araba fena değil, bastın mı fırlıyor ama kalite olarak iyi değil. En ufak dokunmada kaporta çöküyor, boyası çabuk sıyrılıyor. Alman otomobillerinin kalitesinin olmadığını otomobilden anlayan herkes anlayabilir.

UNUTMAYIN! GÜZELLİK AYRINTILARDA GİZLİDİR!

Ancak; hyundai gelişmekte olan bi firma ve her yeni modelinde kalitesi artıyor... Belki 6-7yıl sonra Opel kalitesini yakalayabilir...
[/QUOTE] LOLLOLLOL
sılver_exelance
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti SEAHAWK » 25 Ağu 2008, 23:24

[quote="loveskoda"]
[/QUOTE]

Opel'i yakalayacak uzakdoğu otomobili üretilemez. Opel'in sağlamlık anlayışı bir "kült"tür. Maliyet etkinlik üzerine imaj yapmış Hyundai grubu 40 yıl çalışsa da, Opel'in eli o süreçte armut toplamayacağından, yetişmesi mümkün değildir.
SEAHAWK
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti loveskoda » 25 Ağu 2008, 23:26

[quote="SEAHAWK"]

Opel'i yakalayacak uzakdoğu otomobili üretilemez. Opel'in sağlamlık anlayışı bir "kült"tür. Maliyet etkinlik üzerine imaj yapmış Hyundai grubu 40 yıl çalışsa da, Opel'in eli o süreçte armut toplamayacağından, yetişmesi mümkün değildir.
[/QUOTE]

SmileZaten demek istediğim, 6-7 yıl sonra, Hyundainin, Opel in şu anki durumuna ulaşması.. Dediğiniz gibi Opel ile aynı zamanda benzer kaliteyi vermesi mümkün değil. yetişmesi mümkün değil bencede..
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sılver_exelance » 25 Ağu 2008, 23:26

[quote="SEAHAWK"][quote="98Pickup"]QUOTE]

==============

Yalnız iç mekanın kalitesiz olmasıyla birlikte, bir de altının alçak olması sorununun olduğunu eklemek lazım. Köy yollarında kolayca altını vurabiliyormuş.

[/QUOTE] Sürmesini bilmessen altıda vurur arkasıda önüde....
sılver_exelance
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sılver_exelance » 25 Ağu 2008, 23:29

yaw hyundai ye bi sorun bakalım opeli yada bilmeem neyi yakalamak gibi bi sıkıntısı sorunu var mıymış ...Saçma sapan yorumlar yapıyosunuz...Bu firmanın hedefi v.s belli ...Biri opel i yakalayabilir biri bilmem neeee.......
sılver_exelance
Yeni Üye
Yeni Üye

Sonraki

Diğer model ve markalar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir