Renault nun iç yüzü (kalitesizliği)

Forumda yeralmayan Skoda modelleri veya farklı marka araçlarınız için teknik bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Renault nun iç yüzü (kalitesizliği)

İleti baha » 06 Eyl 2008, 23:27

[quote="gokhan611"]

bende alırım hatta ben şu fabia mı bi satayım ya hyundai ya da renault düşünüyorum kalitesizlerinden (!) :))

[/QUOTE] aynen katılıyorum eşimin iş yerinde kullandıkları hyundai getz şanzıman sorunu çıkarmıştı 3 yıllık arabada 80.000 km de şanzımanı komple garantiden yenilediler neden almayayımki skoda bize ne verir garanti bitene kadar servisi zengin edersin problem çıkarsa gene zengin edersin.reno kullanıpta çok sikayet eden duymadım skodadanda artık bu kıyaslamaları bıraklım renolar ve hyundailer en az skodalar kadar kaliteli ve değerli araçlardır

baha
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti baha » 06 Eyl 2008, 23:35

eski araç kullanan lar anlar ancak yeni arabaya binip 5 yılda 30.000 km yapanlar servisten problemden ne anlar bazı arkadaşlar yağ  değişim km sini 2 yılda yapmıyor sonra benim arabam sağlam vb.. arabanın hası 120.000 km lerden sonra belli eder problemsiz olduğunu
baha
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti loveskoda » 06 Eyl 2008, 23:36

Arkadaşlar söylediğim gibi, arkadaşımı aradım, ancak çok kişi aramayacak, zira rahatsız etmek doğru olmaz, ben bir kişiye telf. nosunu özelden yollarım, o kişi buraya açıklamayı yazar.... Kime yolayayım numarayı?
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kadir_ » 06 Eyl 2008, 23:37

[quote="loveskoda"]Arkadaşlar söylediğim gibi, arkadaşımı aradım ancak çok kişi aramayacak, ben bir kişiye telf. nosunu özelden yollarım, o kişi buraya açıklamayı yazar.... Kime yolayayım numarayı?[/QUOTE]

DH dede vardı bi arkadaş onun başından geçenler alıntı:

"eğer allah bana o direksiyonu çevirecek gücü vermeseydi yada direksiyonda bir bayan olsaydı. İmkansızdı. düşünün saatte 90 la giderken aniden direksiyon gidiyor ve viraj içindesiniz araba refuje doğru dosdoğru gidiyor. emniyet kemerini çözüp ayağa doğrulup tüm vucudumla direksiyona çullanmasam imkansızdı. Ve o an bana soğukkanlılığı veren ve bunu akıl ettiren allaha şükürler olsun. "

Adam 90 km/h ile giderken yeni aldığı arabası yolda giderken stop ediyor direksiyon klitleniyor ve olanlarAngry
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti loveskoda » 06 Eyl 2008, 23:39

Kadir abinin yaptığı alıntı, 2008 Renault Laguna (yeni çıkan)...

Renault un bu arızayı kabul etmediğini, kullanıcı hatası olduğunu savunduğunu belirtmem gerek...
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti FWD » 06 Eyl 2008, 23:39

silver_exelance; senin ellerini kollarını bağlayacağım, bir skodanın koltuğuna atıcam süresiz gezdiricem çin işkencesi yapıcam...

loveskoda; seni de aynı şekilde bağlayıp renault ile gezdiricem durmadan...

Taa ki loveskoda, "silver_exelance'ı çok seviyorum, bir daha kavga etmeyeceğim." lafını 100 kere söyleyene kadar. Aynı şekilde silver_exelance da "loveskoda'yı çok seviyorum, bir daha kavga etmeyeceğim." diyene kadar(100 kere)...

Bir daha kavga ederseniz başka yöntemler de bulurum ben merak etmeyin. Embarrassed
FWD
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti loveskoda » 06 Eyl 2008, 23:41

FWD abi, biz kavga etmiyoruz, kalite ve önyargılar tartışması yaşıyoruzLOL
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti loveskoda » 06 Eyl 2008, 23:44

HANİ; NERDESİNİZ ARKADAŞLAR; İŞ CİDDİYE BİNİNCE KAYBOLDUNUZ?!
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti gokhan611 » 06 Eyl 2008, 23:45

böyle bi tane iki tane örnek verip tamam bu kalitesiz diyemeyiz ki ona bakarsanız
benm fabia da katalitikden kopan parçalar egr yi tıkadğı için hareket halinde hafif rampa idi vites boşta ışıklara yaklaşıyoken stop etti zor durdurdum fren iyice sertleşti el frenini çektimde durdu eee ne skoda kötümü şimdi deil her araç sorun çıkarır ama reno çıkarırsa ucuza hallolur :)
gokhan611
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti FWD » 06 Eyl 2008, 23:45

Valla ben bilmem bana kavga ediyormuşunuz gibi geldi. Yazdığım şeyi yaparım ona göre. Big%20smileHepinizi biliyorum neredesiniz. Ajanım ben aslında. Uydudan takip ediyorum sizi. Adamlarım bekliyor kapının karşısında. Senin kapının önünde renault ile bekliyorlar, silver_exelance'in kapısının önünde skoda var. Bak görüyorsunuz dimi karşıda duruyor siyah olan.

Embarrassed
FWD
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti gokhan611 » 06 Eyl 2008, 23:46

kalitesizde olsa güzel araçlar hem reno nun yeni modelleri ncap da sürekli beş yıldızlar alıyomuş diye biliyrm
gokhan611
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti loveskoda » 06 Eyl 2008, 23:47

[quote="gokhan611"]böyle bi tane iki tane örnek verip tamam bu kalitesiz diyemeyiz ki ona bakarsanız [/QUOTE]

Bu konuda kesinlikle haklısınız.... ClapClapClapClapClapClapClap

Ancak Renault kullanıp da memnun olmayan bir değil, iki değil...
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 06 Eyl 2008, 23:47

bir çok markada bu tür problemler olabilir, markanın değerini göstermez...
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti gokhan611 » 06 Eyl 2008, 23:48

[quote="loveskoda"][quote="gokhan611"]böyle bi tane iki tane örnek verip tamam bu kalitesiz diyemeyiz ki ona bakarsanız [/QUOTE]

Bu konuda kesinlikle haklısınız.... ClapClapClapClapClapClapClap

Ancak Renault kullanıp da memnun olmayan bir değil, iki değil...
[/QUOTE]

vw skoda seat dan da memnun olmayan çok kişi vardır hem reno piyasa da daha çok bulunduğu için böyle şeylerle daha çok karşılaşman normal
gokhan611
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alwaysloser » 06 Eyl 2008, 23:51

ben bir sitede en çok arıza yapan araçların sıralamasını görmüştüm reno başı çekiodu
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti gokhan611 » 06 Eyl 2008, 23:53

[quote="alwaysloser"]ben bir sitede en çok arıza yapan araçların sıralamasını görmüştüm reno başı çekiodu[/QUOTE]

piyasada çok reno var bunun nedeni budur bence araba.com da 8400 reno ilanı var skoda 900 ee tabi piyasada bu kadar çok olunca arıza yaşanma ihtimali de artar
gokhan611
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alwaysloser » 06 Eyl 2008, 23:55

bukadar satan bir araba neden bukadar çok arıza veriyor ozaman vermesin değilmi
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti elegance » 06 Eyl 2008, 23:55

ya renonun kalitesini benim gibi cliodan inip octaviaya binen biri anlar tabiki bunlar aynı sınıf degil ama iş 99 model 1.6 klimalı poloya binince anlasılıyor.renonun satmasını temel sebebni eski toros r12 vb araclardır o zamöana piyasada cok az araba varkem(/5lerden bahsediyorum)reno vardı o zaman tutundıu servis agını genişletti siömdide atıyor ama parasını arabası degil renolar 2001 megane ilede bir yolcukugum oldu arabam 2001 octi yani reno sadece galerici arabasıdır 2.el için vardır kullanılmak için degil.tabi skodanın 2.eli yok diye birsey yok evde insaat vardı octiye 5 paket cimento attırdım gidecem çimentocunun abisi araba kalmamış kardeşimi birket fabrikasına atarmısın dedi bende tama dedim adamla konusuyoz işte konu arabaya geldi hocam kaça aldın arabayı dedi 17.5 e aldım ama 18 dedim cok iyi geniş tam aile arabsıymış dedi boyası fln varmı orjinalmi dedi bende orjinal dedim adam hocam satacagın zaman kimseye gelme ilk bana gel dedi.yani kalite kendini zamanla belli edr reno kadar servisimizolmasada ben arabamı özel vw servisine götürüyorum yanii olay biraz tutunmakta bitiyobirde renonunsatın alanıcam arabaları laguna ve yukarısıdır öle digerleri faso fiso
elegance
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Octavia TDI

ÖncekiSonraki

Diğer model ve markalar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir