Renault nun iç yüzü (kalitesizliği)

Forumda yeralmayan Skoda modelleri veya farklı marka araçlarınız için teknik bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Renault nun iç yüzü (kalitesizliği)

İleti sılver_exelance » 07 Eyl 2008, 00:15

[quote="elegance"]ya öle cok kullanmadım megane 2 yi megane 1 de biraz yolculugum olduda herneyse gecen arabayı oto yıkamacıya verdim.meghane 2 yi yıkadılar kenara koydular acıkmı araba bi bvakınabilrmiyim dedim şöför koltuguna bi oturdum logana oturdugumla aynı hisleri verdi bana.orda tek hosuma giden seyi anahtarı kredsi kartı gibi .birde ben eski renocuyum dh nin reno bölümünden cıkmazdım megane 2 sorunlarına bi bak istersen[/QUOTE] ha bide logan gibi demişşin ya :LOGAN =RENAULT    VW=SKODA AYNI OLAY her iki araçta başka markaların yan sanayisi anlatabildimmi....

sılver_exelance
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti elegance » 07 Eyl 2008, 00:16

aga benim dedigim bir megane sorunlu demiyorumki bakj dh nin gecmiş sayfalrtına falan gör yada başlık ac megane kronik sorunları diye octaivalarda bildigim cam mekanizması ile 120den sonra gürültü olayı başkada ne var bilmiyorum ama meganede istemedigin kadar varsdır tabi olacak arabalar cok satıyo ama sorunsuz biyeri olmazmı arabanın
elegance
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Octavia TDI

İleti hakanerdogan » 07 Eyl 2008, 00:16

inanın yersiz bir tartışma. böyle üretim hataları olabilir, bu arabaları Allah yapmıyor insan üretimi.

0 km saab alıp yüzlerce milyar para verip 12.000 kmde konfor ünitesi beyni bozulup saçmalayan araba var, Saab kalitesiz mi?...

0 km volvo S40 1.6D alıp aracın güvenlik ünitesinin bozulup içinde kilitli kalan var. volvo iç yüzünde dandik mi?

biz burda boş boş tarışırken, bi araba fos çıktı diye ne reno batar, nede dünyanın en güvenli araç filosuna sahip olmaktan vazgeçer...  

renault yine pazar liderliğinde üst sıraları oynayacak, yine çok satacak, şirketler alıp yüzbinlerce km yapacak cliolarla. belki çok rahat, çok konforlu araçlar değiller, skoda kadar kalın sacdan imal edilmiyorda olabilirler.

ama bir aracı alırken fiyatına, bakım paralarına, yakıt tüketimine de bakmak lazım. Renault belkide otomotiv pazarının en başarılı aracı.

(94 de 0 km alıp, 2000 yılına kadar 68.000 km sorunsuz bindik zamanıyla, kuzenimdede megane II 1.6 16V dynamiqe var, çokda güzel araç. hemde sıralı LPG li. 2004 model sorunsuz.)
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti sılver_exelance » 07 Eyl 2008, 00:18

[quote="hakanerdogan"]inanın yersiz bir tartışma. böyle üretim hataları olabilir, bu arabaları Allah yapmıyor insan üretimi.

0 km saab alıp yüzlerce milyar para verip 12.000 kmde konfor ünitesi beyni bozulup saçmalayan araba var, Saab kalitesiz mi?...

0 km volvo S40 1.6D alıp aracın güvenlik ünitesinin bozulup içinde kilitli kalan var. volvo iç yüzünde dandik mi?

biz burda boş boş tarışırken, bi araba fos çıktı diye ne reno batar, nede dünyanın en güvenli araç filosuna sahip olmaktan vazgeçer...  

renault yine pazar liderliğinde üst sıraları oynayacak, yine çok satacak, şirketler alıp yüzbinlerce km yapacak cliolarla. belki çok rahat, çok konforlu araçlar değiller, skoda kadar kalın sacdan imal edilmiyorda olabilirler.

ama bir aracı alırken fiyatına, bakım paralarına, yakıt tüketimine de bakmak lazım. Renault belkide otomotiv pazarının en başarılı aracı.

(94 de 0 km alıp, 2000 yılına kadar 68.000 km sorunsuz bindik zamanıyla, kuzenimdede megane II 1.6 16V dynamiqe var, çokda güzel araç. hemde sıralı LPG li. 2004 model sorunsuz.)
[/QUOTE] hakan seni alkışlıyorum .Benim anlatmak istediğim her şeyi bir başlıkta topladınHug
sılver_exelance
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti elegance » 07 Eyl 2008, 00:19

[quote="hakanerdogan"]inanın yersiz bir tartışma. böyle üretim hataları olabilir, bu arabaları Allah yapmıyor insan üretimi.

[/QUOTE] hakan bunlar birer tane olan seyler ben kronikleşmişeri diyorum ha bende sorunuz bindim clioma ama arabada sorun cıkaracak bi özellik bile yoktuki tek özellik elektrikli ön camlar vede hidrolik direksiyon bundanada arızamı cıkaracak yani aaraba
elegance
CLASSIC
CLASSIC

İleti elegance » 07 Eyl 2008, 00:22

habirde bend skodaya sorunsuz demiyorum ama renoyuda cok abartmayın su an yeni cıkan lagunalar biraz gözüme giriyo clioyuda yeniliyecekmiş megane 3 geliyo bakalım yeni modelleri nasılk olacak birde ol var
elegance
CLASSIC
CLASSIC

İleti serdar89 » 07 Eyl 2008, 00:30

Ben Renault Ve Güven Vermiyor Benim Görüşüm İsterse Laguna İser MEgane Olsun he Sağlam Olsun 5 Yıldız Güvenlikli olsun. Önemli Olan İşçilik bu benim görüşüm. Babam Octavia Alırken Cok dolaştık Hatta Renault Mayıs da Tanıdıklar indirim yapacaklarını söylediler. Sonra Maltepe Yüce motorda Octavia'nın Camurluğuna vurana kadar Meganların Çamurluk üstü Resmen Plastik Ordaki görevli (Yüce motordaki) VW Şirketi %100 Metal diye Reklam yapıyor dedi. İsterseniz sizde yapın Piyasada bir Sürü Megane var

Camurluklara dikkat

Octavia 2002
http://www.youtube.com/watch?v=eu4x9QMBH5k

Megane

http://www.youtube.com/watch?v=HaOWqrTE ... re=related

(Bakınız. Octavia Eğim var Megane ise Kırıldı..)

Fabia

http://www.youtube.com/watch?v=BIX9PBgiTbo&NR=1

Clio

http://www.youtube.com/watch?v=LSoYzp23V2o

(Bakınız. Gene Kırıldı)

Youtube Giremeyen Arkadaşlar Bu Site'deki Programı kurarak Youtube hiç bir işlem yapmadan gire bilirler..  http://www.skodaclubturkey.com/forum/sh ... index.html

serdar89
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 07 Eyl 2008, 00:35

ya abi olay bu, tercih meselesi yani. bakın hep söylüyorum, babam oyak hissedarı ordu mensubu, bize renaultları tamamen farklı bir fiyat listesinden veriyorlar. plazasına gidince oyak üyesiyim diyorsun sana başka liste ve başka faiz oranları veriyorlar.

ama bize skoda fabia daha sıcak gelmiş olacak ki aldık. bunu reno dandik skoda mükemmel diye değil, herkesin zevki farklı, bu skodanın sürüş zevki, iç malzemesi, garip motoru bize kendini sevdirmiş ki aldık yani. ama bu zevktir. sacı kalın kapılar çok ağır hakkaten çok sağlam makine kimse inkar eder mi bilemem. ama clioda 5 yıldızlı gel gör ki...

benim zevkim bu kardeşim. clionun 1500 cc 4 silindirli 160 nm torklusu yerine 3 silindirli 195 torklu fabiaya binerim. bu benim zevkim. daha pahalı bakım parası, parça parası veririm. bu beni bağlar.

ama renault kesinlikle kötü değil, değişmez bi gerçek.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti elegance » 07 Eyl 2008, 00:38

hakan tamam reno kötüdegil ama iyide degil be ha ama emekli bag bahce işiyle ugrasana 10 numara iyidr cliolar hiç cukuyra falan bakmadan gec.acıma bi sey olmaz bişey olancak aksam yok ama reno iyidedegil iyi bir firma           bence vw kalitesi olacak ani bu biraz skoda fanatikligi yapıyo ama bak nesaab diyom nede merso ama yani parasını hakeden bi arabamı sence reno
elegance
CLASSIC
CLASSIC

İleti serdar89 » 07 Eyl 2008, 00:40

[quote="hakanerdogan"]ya abi olay bu, tercih meselesi yani. bakın hep söylüyorum, babam oyak hissedarı ordu mensubu, bize renaultları tamamen farklı bir fiyat listesinden veriyorlar. plazasına gidince oyak üyesiyim diyorsun sana başka liste ve başka faiz oranları veriyorlar.

ama bize skoda fabia daha sıcak gelmiş olacak ki aldık. bunu reno dandik skoda mükemmel diye değil, herkesin zevki farklı, bu skodanın sürüş zevki, iç malzemesi, garip motoru bize kendini sevdirmiş ki aldık yani. ama bu zevktir. sacı kalın kapılar çok ağır hakkaten çok sağlam makine kimse inkar eder mi bilemem. ama clioda 5 yıldızlı gel gör ki...

benim zevkim bu kardeşim. clionun 1500 cc 4 silindirli 160 nm torklusu yerine 3 silindirli 195 torklu fabiaya binerim. bu benim zevkim. daha pahalı bakım parası, parça parası veririm. bu beni bağlar.

ama renault kesinlikle kötü değil, değişmez bi gerçek.

[/QUOTE]

renault  Kimse Kötü diyemez. Zaten renault VW le yarışır..
serdar89
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 07 Eyl 2008, 00:41

reno kimine göre parasını hak eder kimine göre etmez kardeş, diyorum ya tercih meselesi.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti elegance » 07 Eyl 2008, 00:43

oda dogru acıkcası megame 2 yide kıskandıgım oldu keskearabam bu kadar yüksek olsaydiye ama tercih meselesi
elegance
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakanerdogan » 07 Eyl 2008, 00:49

ben kuzenin megane II sini çok sürdüm, yol tutuşunu sevdim doğrusu. 205 lik lastikleri var orijinal. yerede güzel basıyor. yol bilgisayarı ekranı daha görünür bi yerde. ama rölanti halinde fabia 100 kmde değil, saatte ne yakacağını söylüyor, megande ise rölantide anlık tüketim ekranında ''-'' (tire) çıkıyor.

kuzen saatlik tüketim olayına hasta oldu mesela. bide megande yolcu airbag kapatılabiliyor, bende öle bişi yok. ama meganın vites geçişleri fabiadan sonra uzun geliyor... ayrıca rampada motorumla ezerim Cool ama çok gürültü duyuyorum, o sessiz ve yol bozukluklarını içeri fabia kadar vermiyor. arka koltuklarıda daha rahat sanki. ayrıca meganın frenleri benim fabiadan daha iyi.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti firstemperor » 07 Eyl 2008, 00:51

sırf buraya cevap yazmak için üye oldum.
firstemperor
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti serdar89 » 07 Eyl 2008, 00:52

[quote="hakanerdogan"]ben kuzenin megane II sini çok sürdüm, yol tutuşunu sevdim doğrusu. 205 lik lastikleri var orijinal. yerede güzel basıyor. yol bilgisayarı ekranı daha görünür bi yerde. ama rölanti halinde fabia 100 kmde değil, saatte ne yakacağını söylüyor, megande ise rölantide anlık tüketim ekranında ''-'' (tire) çıkıyor.

kuzen saatlik tüketim olayına hasta oldu mesela. bide megande yolcu airbag kapatılabiliyor, bende öle bişi yok. ama meganın vites geçişleri fabiadan sonra uzun geliyor... ayrıca rampada motorumla ezerim Cool ama çok gürültü duyuyorum, o sessiz ve yol bozukluklarını içeri fabia kadar vermiyor. arka koltuklarıda daha rahat sanki. ayrıca meganın frenleri benim fabiadan daha iyi.

[/QUOTE]

Fabia Clio gibidir Ancak Megane Octavia ile Kapışır..
serdar89
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti SEAHAWK » 07 Eyl 2008, 00:56

Yargılanabilecek tek durum, Renalt'un aslında hiç de ucuz olmadığıdır. Bomboş Symbol DCI'ın 23.000 YTL olması beni bağlamaz.

Beni ilgilendiren kısım 80 hp TDI Cordoba/Fabia'nın muadili denilebilecek olan 80'lik Symbol'ün (her ne kadar Cordoba'nın donanım seviyesine ulaşamasa da) Cordoba ya da Fabia'ya kıyasla fiyatıdır.

Şimdi nasıldır bilmem, ama biz Cordoba'yı alırken tam donanımlı (yol bilg., ot. klima, cruise control, aliminyum alaşım jant, sisler, yükseklik ayarlı ön koltuklar, 4 cam elektrik, ABS, çift havayastığı, ön-arka bardak tutacakları, direksiyondan kumandalı AUX girişli 6 hoparlörlü mp3 çalar vb.) cillop gibi Cordoba Stylance 33 bin ytl iken, 80'lik Symbol ne haddineyse 35 bin civarındaydı.

İşte orada dururum arkadaş... VW group varken B sınıfı sedanı Renault'dan o şartlar altında asla almam. Ama en düşük donanımlı gene 80'lik Megane 2'ye razı olsanız bile, güvenlik donanımı hariç her yönden daha zayıf olan Authantique donanımlı Megane 2'de direkt oalrak 38 bin küsür ytl ile karşılaşıyorsunuz. Yaklaşmanız mümkün değil...

============================================

Renault'a marka olarak güvenirim. Otomobillerini de yerine göre beğenirim. Ama fiyat politikalarını son derece "müşteriyle dalga geçer" bulmaktayım. Bomboş Symbol almadığınız sürece, "fiyatı uygun" denilemez.

=============================================

Marka konusundaki önyargılar, ordan burdan duyma bilgiler, dakikalık fikirle konusunda da dikkatli olunmalı. Burda nasıl ki Renault küçümseniyorsa başka yerde de Rönocular Skoda'ya "araba değil" diyebiliyor.

Aynı saçma yargıları VW, Opel ya da başka beylik markalar için dahi kullanan bir sürü cahil dolu ortalık.

Her markanın ve modelin artıları ve eksileri vardır. Hangi otomobilin artıları sizi daha çok ilgilendiriyor, eksileri size önemsiz geliyorsa o otomobil sizin için en uygunudur.

En basidinden, bir memur 15 bin ytl'ye 85 model Merceder alsa, adı "Mercedes aldı"ya çıkar. Ama aynı memur gidip 50 bin ytl'ye tam donanımlı Megane alsa o kadar dikkat çekmez. Alın size "Renault Mercedes'ten iyidir" diyebilmek için bir sebep.
SEAHAWK
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti firstemperor » 07 Eyl 2008, 00:57

renonun çamurlukları plastik yapmasının nedeni euroncapde yaya çarpışma testlerinden daha iyi sonuç almak istemeleri. ayrıca kaç ülkede fransa dışında türkiyede olduğu kadar reno vardır. skodanın çok satmamasının sebebi skodayı pazarlayanların beceriksizliğidir ve ya bu da bi ticari stratejidir. fransız otomobilleri kesinlikle alman otolarına kafa tutamaz ne motorda ne işçilikte nede konforda.
ayrıca euroncap ne kadar tarfsız onuda bi sorgulamak lazım merkezi isveç fransa ve ingilterede olan ve BMW 5 serisine bile 4 yıldız vererek beni hayal kırıklığına uğratmış kuruluştur.
reno diyince sinirlerim tavan yapıyor imla hatası varsa affola
firstemperor
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 07 Eyl 2008, 00:58

tercih meselesi. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

ÖncekiSonraki

Diğer model ve markalar

Kimler çevrimiçi