Renault nun iç yüzü (kalitesizliği)

Forumda yeralmayan Skoda modelleri veya farklı marka araçlarınız için teknik bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Renault nun iç yüzü (kalitesizliği)

İleti sılver_exelance » 07 Eyl 2008, 01:39

[quote="firstemperor"][quote="sılver_exelance"]hımmm wv yazıyor yanlış görmediysem LOL[/QUOTE]
ben farklı bişey demedimki. ben illa skoda demiyorum, renoyu beğenmiyorum arakadaşım.

oyak ordu işbirliği bittikten sonra neden renonun fiyatları türkiyede yükseldi bi araştır bakalım.

[/QUOTE] ya beğen beğenme renoyu beni pek ilgilendirmez.Sonuçta benim aracımda reno değil....Amma çamur atmayacaksın araca beğenmiyosan beğenmiyorum dersin kapatırsın okey.....

sılver_exelance
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti serdar89 » 07 Eyl 2008, 01:39

[quote="sılver_exelance"][quote="serdar89"] [quote="sılver_exelance"][quote="firstemperor"][quote="sılver_exelance"][quote="elegance"]ya öle cok kullanmadım megane 2 yi megane 1 de biraz yolculugum olduda herneyse gecen arabayı oto yıkamacıya verdim.meghane 2 yi yıkadılar kenara koydular acıkmı araba bi bvakınabilrmiyim dedim şöför koltuguna bi oturdum logana oturdugumla aynı hisleri verdi bana.orda tek hosuma giden seyi anahtarı kredsi kartı gibi .birde ben eski renocuyum dh nin reno bölümünden cıkmazdım megane 2 sorunlarına bi bak istersen[/QUOTE] ha bide logan gibi demişşin ya :LOGAN =RENAULT    VW=SKODA AYNI OLAY her iki araçta başka markaların yan sanayisi anlatabildimmi....[/QUOTE]

bu yazı sizin yazınız değilmi. yan sanayimi yazıyor yoksa ben mi yanlış görüyorum.

ayrıca fiatın türkiyedeki pazarlama stratejisi renodan daha iyi olsaydı şimdi renodan daha çok fiat görürdük tabi bunda koç parmağı var yoksa parçası ve servisi pahalı fiestaları mı daha çok satsın paliolarımı.
[/QUOTE] yok o yazı benim doğru görüyorsun.Ancak anlamanda bir problem var sanıyorum[/QUOTE]

burdan Ne cıkar bana Anlat o zaman Vw= Audi.. ??
[/QUOTE] ne kadar anlamanız tuhaf....BAK ŞİMDİ   O YAZIDA ARKADAŞ LOGAN DA OTURYOR GİBİ HİSSETTİM DEMİŞ VE BİR KÜÇÜMSEME YAPMIŞ ....BURAYA KADAR ANLADINIZ UMARIM.....BENDE BU ÖRNEKTEN YOLA ÇIKARAK LOGANIN RENAULTUN YAN SANAYİ ARACI OLDUĞUNU    SKODANIN DA VW NİN YAN SANAYİ  ARACI OLDUĞUNU SÖYLEDİM ...... inşallah anlamışşınızdır .walla ellerim yorul du yazmaktan[/QUOTE]

İşte Bizde diyoruzki... sen Dacia ile Skoda aynı kefeye koydun diğer arkadaşda dediki O zaman Audi yan sanayi
serdar89
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sılver_exelance » 07 Eyl 2008, 01:40

[quote="serdar89"] [quote="firstemperor"][quote="sılver_exelance"]hımmm wv yazıyor yanlış görmediysem LOL[/QUOTE]
ben farklı bişey demedimki. ben illa skoda demiyorum, renoyu beğenmiyorum arakadaşım.

oyak ordu işbirliği bittikten sonra neden renonun fiyatları türkiyede yükseldi bi araştır bakalım.

[/QUOTE]

Bırak Bilip bilmeden konuşuyor. Dacia = Reno yazmış VW = Skoda yazmış anlama sorunu var diyor LOLLOLLOL 
[/QUOTE] tmm u zatma seni oldum bitti sevmem aslında ...ne zaketen cvp verdim soru sormuşşun....Aslında muattap bile olmamak lazım
sılver_exelance
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti firstemperor » 07 Eyl 2008, 01:46

neyse, ne ben seni tanırım nede sen beni nede burdaki başka birini. clio2den benim , clio 1den ablamaın megan2dende babamın bayağı ( $$ ) bi sorunları oldu.  o yüzden yazmak istedim . kırıcı yazılar yazdıysam beni mazur görün . kimseyle tartışmak istemem reno yüzünden. herkese kazasız belasız sürüşler
firstemperor
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti loveskoda » 07 Eyl 2008, 01:50

[quote="firstemperor"]neyse, ne ben seni tanırım nede sen beni nede burdaki başka birini. clio2den benim , clio 1den ablamaın megan2dende babamın bayağı ( $$ ) bi sorunları oldu.  o yüzden yazmak istedim . kırıcı yazılar yazdıysam beni mazur görün . kimseyle tartışmak istemem reno yüzünden. herkese kazasız belasız sürüşler[/QUOTE]

Ben ne desem de, ne kadar bilsem de kullanmadığım için "karalıyor" oluyorum... Siz kullanıcısı olarak söylemişsiniz işte, kapak olsun arkadaşlaraClapClapClapClapClapClap
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti FWD » 07 Eyl 2008, 02:08

[quote="loveskoda"]

Geçenlerde bi arkadaşımla sohbet ettim... Konu açıldı, söz otomobile geldi. Onunki Renault Megane II SW 1.5 dCi.

Memnun musun sorusuna verdiği cevap:" Asla.." dedi ve  "Arabada oluşan bi kokudan rahatsız olduk. Ön konsolun sağ tarafında bi ıslaklık fark ettik. Hemen döşemeyi kaldırdım, bir de ne göreyim!

Doşemenin altında aslında kullanılmaması gereken bi malzeme olan köpük çıktı! (kırılabilecek eşyelerı taşımakta kullanılan beyaz uçuşan malzeme) Arabayı servise götürdük ve 45.000YTL. ye aldığımız arabanın klima hortumunun olmadığı ve oradan akan suyun yeri ıslattığı ortaya çıktı... Parçanın olmadığını, ve onaramayacaklarını söyleyen yetkili servisi şikayet edeceğiz.. Ama Renault un ne kadar dandik olduğunu anladık, bi daha tövbe!

Hiç kimse 45.000YTL. ye aldığı otomobiline havlu basmıyor!"

Şimdi Renault kim alır?!
[/QUOTE]

Tamam güzel bir tartışma konusu açmışsın ama böyle bir konuyu açtıktan sonra saldırgan tavırların geleceğini düşünmek gerek. Sen ilk yazdığın yazının başında bir arkadaşınla ettiğin sohbeti anlatmışsın. İyi, güzel buraya kadar sorun yok. Ancak sonunda "Şimdi Renault kim alır?!" diye bir laf sarfedersen bu lafından alınan, renault'u yıllardır kullanıp memnun olan kişiler olmaz mı sence? Adama bak bizi enayi yerine koyuyor diye düşünebilirler değil mi? Kimseyi kırmak istediğini düşünmedim gerçi ama görülüyor ki konudan alınan arkadaşlar var. Bunlar benim düşüncem sadece. Tartışmayı ateşlemek istemem.

Dip not:Sadece döşemenin altındaki köpük yüzünden konu başlığının o şekilde yazılması komple ofsayt LOL
FWD
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti RAZOR10 » 07 Eyl 2008, 02:21

[quote="loveskoda"][quote="gokhan611"]böyle bi tane iki tane örnek verip tamam bu kalitesiz diyemeyiz ki ona bakarsanız [/QUOTE]

Bu konuda kesinlikle haklısınız.... ClapClapClapClapClapClapClap

Ancak Renault kullanıp da memnun olmayan bir değil, iki değil...

[/QUOTE]

YA YETER YA YAZMICAKTIM AMA DAYANAMADIM. ARKADAŞIM RENOLAR TÜRKÜYEDE EN ÇOK TUTULAN ARABALARDA İLK 2 Y GİRER. BU KADAR İNSAN SALAKMI RENO KULLANIYOR.. YAZ BAKALIM SKODAYLA RENOYA HANGİSİ ÖNCE SATILIR.. BURASI BİZİM FORUMUZ ELBETTE SKODAYI KONUŞCAZ. AMA BAŞKA ARABA MARKALARINIDA Bİ SORUN ÇIKARDI DİE HEMEN BALTALAMAYALIM

Kullanıcı avatarı
RAZOR10
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: selçuk ÇİMŞİR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Fabia ambiente 2005

İleti RAZOR10 » 07 Eyl 2008, 02:23

[quote="gokhan611"][quote="alwaysloser"]ben bir sitede en çok arıza yapan araçların sıralamasını görmüştüm reno başı çekiodu[/QUOTE]

piyasada çok reno var bunun nedeni budur bence araba.com da 8400 reno ilanı var skoda 900 ee tabi piyasada bu kadar çok olunca arıza yaşanma ihtimali de artar

[/QUOTE]

BAK BAKALIM HANGİSİ DAHA ÇOK ÜRETİLMİŞ?? BUNU HİÇ DÜŞÜNDÜNMÜ?

Kullanıcı avatarı
RAZOR10
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: selçuk ÇİMŞİR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Fabia ambiente 2005

İleti Fırat Cağlar » 07 Eyl 2008, 02:31

Ona bakılırsa Çek Cumhuriyetinde de gırla Skoda var. Skoda da arabalarını Türkiye de ürettirseydi o da Renault kadar bol olurdu ülkede, bu bir kıyaslama olmamalı.

Benim takıldığım şey ne skoda ne de reno, üzüldüğüm nokta böyle dandik bir sebepten birbirinizi üzüyorsunuz. Boşverin isteyen istediğini alsın kullansın, para bizim cebimizden çıkmayacak ki. Ama birbirinizi kırmanız yersiz, sonuçta bu markalar babamızın oğlunun değil. Umarım derdimi anlatabilmişimdir :)

Bu konu daha fazla uzamamalı bence, rica ediyorum.
Fırat Cağlar
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti weyis » 07 Eyl 2008, 02:40

[quote="loveskoda"]

Geçenlerde bi arkadaşımla sohbet ettim... Konu açıldı, söz otomobile geldi. Onunki Renault Megane II SW 1.5 dCi.

Memnun musun sorusuna verdiği cevap:" Asla.." dedi ve  "Arabada oluşan bi kokudan rahatsız olduk. Ön konsolun sağ tarafında bi ıslaklık fark ettik. Hemen döşemeyi kaldırdım, bir de ne göreyim!

Doşemenin altında aslında kullanılmaması gereken bi malzeme olan köpük çıktı! (kırılabilecek eşyelerı taşımakta kullanılan beyaz uçuşan malzeme) Arabayı servise götürdük ve 45.000YTL. ye aldığımız arabanın klima hortumunun olmadığı ve oradan akan suyun yeri ıslattığı ortaya çıktı... Parçanın olmadığını, ve onaramayacaklarını söyleyen yetkili servisi şikayet edeceğiz.. Ama Renault un ne kadar dandik olduğunu anladık, bi daha tövbe!

Hiç kimse 45.000YTL. ye aldığı otomobiline havlu basmıyor!"

Şimdi Renault kim alır?!
[/QUOTE] Renault Megane II SW 1.5 dCi.alacaktım bunu duyduktan sonra yüzüne bile bakmamBig%20smile
weyis
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ilk aşk » 07 Eyl 2008, 02:44

oğlum bu yorumları yazarken hiç düşünmediniz mi ilk aşk abinizin reno twingosu var diye Angry

valla skoda da kaliteli reno da kaliteli beni iki aracımda hiç üzmedi......LOL
ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti weyis » 07 Eyl 2008, 02:46

Big%20smile[quote="ilk aşk"]oğlum bu yorumları yazarken hiç düşünmediniz mi ilk aşk abinizin reno twingosu var diye Angry

valla skoda da kaliteli reno da kaliteli beni iki aracımda hiç üzmedi......LOL
[/QUOTE] renomu çal ateşi yansınBig%20smile
weyis
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti favo29 » 07 Eyl 2008, 02:46

Ya sen daha yatmadın mı
favo29
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti weyis » 07 Eyl 2008, 02:47

[quote="favo29"]Ya sen daha yatmadın mı[/QUOTE] enginmi