reno reno reno yoksa ranault muydu alın size skoda

Forumda yeralmayan Skoda modelleri veya farklı marka araçlarınız için teknik bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

reno reno reno yoksa ranault muydu alın size skoda

İleti baha » 08 Eyl 2008, 01:02

çekiciye vereceğin parayı servise verirdin belkide veya zaman kaybı olmazdı.ben basit bir merkezi kilit motorunu 2 hafta bekledim gelmedi palio motoru taktırdım 15 ytl ye oldu 1.5 senedirde kullanıyorum görün işte neden millet sevmiyor skodayı seatı

baha
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ilk aşk » 08 Eyl 2008, 01:05

azakoglultd   bak seni seferoğullarına şikayet ederim ona göre ortalığı karıştırmışın LOL
ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti 61ogretmen61 » 08 Eyl 2008, 01:07

sitede yönetici yok mu? ben artık reno mu skoda mı başlıklarından sıkıldım. şu işe bir el atın artık. bu iş can sıkmaya başladı.
61ogretmen61
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti abdülkerim » 08 Eyl 2008, 01:13

selam arkadaşlar,
bu site skodanın meydanı. Ama bunlarda başka markalara sahip araç sahiplerine saygı diye bişey yok gibi geldi bana. Ancak diğer markaları herhalde sokakta bulunan araba tamircileri üretmedi.
isteyen istediği aracı över diğerlerini eleştirir. Ama hiç kimse "benim yoğurdum ekşi" demez.
kim hangi aracı kullanıyorsa kullansın ama illa en iyisi bizim skodadır diğerleri at gitsin demeyin
AYIPTIR YAHU.

abdülkerim
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sinnex » 08 Eyl 2008, 01:14

[quote="ayhani"] [quote="sinnex"][quote="azakoglultd"] [quote="sinnex"]Tabi tabi doğrudur, kesin öyledir...[/QUOTE]

gülüyorum sana ve daha başkada birşey demiyorum da sorması ayıp sende araba ne vardı merak ettim sakın şu yanda resimde gördüğümden olmasın LOL
[/QUOTE]

Bende araba çok dostum... İstersen foto albüm oluşturabilirim... Ama yan resimdekini beğenmediysen her konuda tartışabiliriz...
[/QUOTE]

ShockedArkadaşlar kırıcı üsluba gerek yok. Sonuçta burada geyik yapıyoruz. İsteyen istediği arabaya biner. Herkes fikirlerini belirtsin. Bende fikirlerimle biraz maydanoz olayım bari.
5-6 arkdaşız, Adana'da merkezde oturmamıza rağmen işyerim başka bir ilçede olduğu için her gün birimizin arabası ile gidiyoruz. 2 megane,1 cilo(eski kasa), birde benim octi.
Megane sahibi arkadaşlar benim octinin megane'dan çok daha güzel olduğunu kendileri söyledi.
Yoksa megane kötümü hayır geniş güzel bir araç  ama arkadaşlar göz var nizam var renonun malzeme kalitesi, plastik aksam vs vs. bariz şekilde daha kötü.  Şimdi ben araba alacakken hiç megane bakmadım bindiğim için. Mesela ben 34 bine arka camları bile krikolu olan bir meganemı almam mantıklıydı yoksa 32 bine çok daha donanımlı octi ambianteyimi?
Şu bir gerçekki octi fiyat/performans olarak alınabilecek en güzel araçlardan biri. Fabiaya binmediğimden birşey diyemeyeceğim.
Clio için fazla birşey demeye gerek yok. Kapı üstüne koyacakları 1 milyonluk 4 tutamaç ve devir saatini koymamayı reno bizim millete reva görüyor. Bizim millette koşa koşa gidip alıyor. Alan razı satan razı. Sonuçta herkes istediği arabaya biner.
[/QUOTE]

Doğru söylüyorsunuz, ancak azakoğlu kardeşimiz yan resimdeki araç seninmi benimmi diye seviyeyi iyice dip yapmıştır,  ve bu konu böyle uzayıp gider, en güzel cevap sanırım susmak olucaktır bu saatten sonra...
sinnex
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ayhani » 08 Eyl 2008, 01:15

Mercedes alacak param olsa, passat veya süper b, almam. Passat alacak
param olsa octi almam, octi alacak param vardı octi aldım, megane almam LOL

Olayın özü budur fazla gerilmeye gerek yok. Yakında şurada buluşalım kavga edelime dönecek iş. Ouch
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ayhani » 08 Eyl 2008, 01:16

Arkadaşın biri skoda süper b mersedesten daha iyi diye başlık açmış.
Skodacı arkadaşlar fazla abartmasak diyorum Big%20smile

Mercedes alacak param olsa, passat veya süper b, almam. Passat alacak
param olsa octi almam, octi alacak param vardı octi aldım, megane almam LOL

Olayın özü budur fazla gerilmeye gerek yok. Yakında şurada buluşalım kavga edelime dönecek iş. Ouch
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ilk aşk » 08 Eyl 2008, 01:18

HERKES KESESİNE GÖRE ARAÇ ALIYOR SKODA BÜNYESİNDEDE OCTİ FAVODAN DAHA ÜSTÜNDÜR .......MESELA BENİM RENO FAVODAN DAHA ÜSTÜN ÖZELLİKLERE SAHİPTİR AMA BU DEMEK DEĞİLDİR SKODA RENODAN DAHA İYİ VEYA RENO SKODADAN DAHA İYİDİR DİYE BENCE MARKA BAZINDA DEĞİLDE MODEL BAZINDA DEĞERLENDİRMEK LAZIM Thumbs%20Up
ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mehmetunal48 » 08 Eyl 2008, 01:27

SleepySleepySleepySleepySleepy
Sleepy
mehmetunal48
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ilk aşk » 08 Eyl 2008, 01:28

[quote="mehmetunal48"]SleepySleepySleepySleepySleepy
Sleepy [/QUOTE]

muhammet abi gözlerin kapanmış uyuyon mu LOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOL
ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti isnilgiz » 08 Eyl 2008, 01:54

Bilgi alışveriş olmalıydı bu sitede ama geyik muahbbeti bilgiyi örtmüş. MAlesef forumun dizaynı da buna imkan tanıyor. Genel topikler ilk sırada yer alınca teknik problemler hiç dikkat çekmiyor. Ben de octavia sahibiyim ama bana ne öbür arabalardan. Mutlaka öteki araçların da üstün yanları vardır. Burada aracımızın bir problemini ya da güzelliğini aydınlatmak yerine hiç gerek yokken başka marka araç sahibi arkadaşları da üzüyoruz. Halbu ki safi bilgilendirme işlerini başka araç sahipleri görseydi belki skodaya daha çok hayran kalırlardı. Şimdi ise "skodacı fanatiklerin sitesi işte ne olcak" demeleri için her türlü fırsatı onlara sunmuşuz.   
isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti azakoglultd » 08 Eyl 2008, 02:08

[quote="azakoglultd"]yav şu ortalığı ben yokken karıştırıyorsunuz hep ki çatır çatır
cevapları dayamayayım diye değilmi.eve yeni geldim çok uykum var ama
yatmayıp yazacam yeni başılk açtım çünki arkadaşlar renault un içyüzü adlı başlığı kişisel çatIşma alanına döndermişler ben hepinizi çok seviyorum bir o kadar da çekişmekten sinir etmekten zevk alıyorum hel hele silver excellance bana çok başka bir tad veriyor sağolsunLOL ( rabbin inşallah ona yeni kasa superb nasip eder ), buda size kapak olsun LOL

[/QUOTE]

adam gibi yazımın başını okumadan eleştiren ondan sonrada üzerlerine gidince iyice zıvanadan çıkan arkadaşlara tekrar yazımın en başından alıntı yapıyorum.Önce okuyun ondan sonrada titreyin ve kendinize gelin. ayıptır ya bir skoda sahibi skoda sitesinde markasını savunuca suçlanıyor ama başka arabalara bine bazı beyfendiler bir sürü diğer başlıkta skodaya her türlü lafı söylüyor ondan sonrada zeytinyağı gibi suyun yüzüne çıkıyor.Şu 3-5 günde açılan diğer başlıkların altlarını bi okuyun bakalım skodaya ne kadar çamur atılmış her türlü şekilde kötülenmiş.Biz savunmaya geçince ve çatır çatır gerçekleri yüzünüze söyleyince suçlu oluyoruz.Ama kusura bakmayın arkadaşlar hiçte öyle hop oturup hop kalmayın Çünkü gerçekler acıdır ama şunuda bilin 10. köy yok.

SON OLARAK BU BAŞLIK ALTINDA BİR DAHA HİÇBİR CEVAP YAZMAYACAĞIM , BOŞUNA SALDIRMAYIN OLDUMU...
azakoglultd
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti SEAHAWK » 08 Eyl 2008, 02:13

[quote="isnilgiz"]Bilgi alışveriş olmalıydı bu sitede ama geyik muahbbeti bilgiyi örtmüş. MAlesef forumun dizaynı da buna imkan tanıyor. Genel topikler ilk sırada yer alınca teknik problemler hiç dikkat çekmiyor. Ben de octavia sahibiyim ama bana ne öbür arabalardan. Mutlaka öteki araçların da üstün yanları vardır. Burada aracımızın bir problemini ya da güzelliğini aydınlatmak yerine hiç gerek yokken başka marka araç sahibi arkadaşları da üzüyoruz. Halbu ki safi bilgilendirme işlerini başka araç sahipleri görseydi belki skodaya daha çok hayran kalırlardı. Şimdi ise "skodacı fanatiklerin sitesi işte ne olcak" demeleri için her türlü fırsatı onlara sunmuşuz.   [/QUOTE]

Vallahi dün sırf bu yüzden aradım, taradım 4 tane sapına kadar teknik ve bilgi içeren bağlığa ardı ardına bilgi kattım, soru sordum. Dördü de en üste alt alta çıksın, herkes doğru konuları da hatırlasın diye...

Ama 1-2'si 1-2 kişi tarafından dikkate alındı, sonra gene bir şey yarışı...

Sizi de teknik konuların yükselişi seferberliğine davet ediyorum, ne diyeyim.Big%20smile
SEAHAWK
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ilk aşk » 08 Eyl 2008, 02:17

azakoğlu benim arabamda reno ona göre konuş
ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti favo29 » 08 Eyl 2008, 02:45

Ya bende de 2005 clio dizel var.
İşim gereği şantiyelerde kullanacağım ve çok km yapacağım ve de istediğim gün rahatlıkla elden çıkaracağım için verdim 18 bini zamanında aldım.

Az yakıyor taşlı yol yokuş çamur dinlemiyor.

Ha memur olsaydım mesela yani toz toprakla işimiz olmasaydı 18 bine çok daha iyi olan oktavya,corolla ne bileyim vectra alır binerdim temiz temiz.

Paramın yettiği ve kullanım amacına en uygun aracı aldığımı düşünüyorum.

Tabi ki aynı paraya alacağım fabia cliodan daha iyidir ama olaya hangi pencereden baktığınıza bağlı.Benim şartlarım için en uygunu clio idi onu aldım.

18 bine bmw de alırdım audi de mercedes de doğru mu
favo29
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti carey78 » 08 Eyl 2008, 03:03

güzel çalışma ellerine sağlık :)
carey78
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti farukege » 08 Eyl 2008, 04:00

Arkadaşlar bırakalım bu işleri skoda ne kadar iyi olursa olsun YÜCE MOTOR sayesinde ancak Türkiye şartlarında olacagı bukadar hangi testte birinci gelirse gelsin sonuç bundan iyi olamaz 2000 senesinde bacanak nissan aldı bir ay sonra eve mektup arçtan memnunmusunuz diye anket geldi  şahsuvaroglundan alınan ford marka otomabil içinde ayni şey geçerli idi  sene 2004 ayrıca hediyede verildi  sene 2008 haziranında aldıgım araba için ne arayan var ne soran  bırak arabayı adamlar ruhsat kabını bile müşavirinkini verdiler ben bu skodayı alayımmı diye sorana ne derimki bana memnunmusun diye sormadılarki... Araba iyi güzelde satışsonrası (tık tık kimse yok) alooooo Doguş otoyada yazdım mail  yine kimse yok siz karar verin skodacılar...

Kullanıcı avatarı
farukege
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: FABİA 2008 1.6 OTM

İleti toGah » 08 Eyl 2008, 12:06

ya ben renocu değilim skodacıyım.

fakat skoda türkiyede vw kadar üst sınıfta değil. reno kadar tutulan bira araba değil, opel kadar satan bir marka değil. değil değil deği değil...

herhangi birine skoda dediğin zaman eğri bacaklardan mı diyor.

skoda kullanmayan birisi skoda almıyor. yada arkadaş eş dost aldırıyor bu arabaları insanlara.

şimdi bu kadar olumsuzluk üzerine dünyada lideriz diyorsunuz ya..

helal olsun diyorum..

burda verilen ödüller yazılar x bi dergi tarafınan altın direksiyon verilmiş 2007 yılında kaç tane araca bu yılın en iyi aracı die ödül verildi araştırın.

2-3 tane haber verince olmuyor bu işler.

google da 2007'in en iyi araçları diye yazı sonuçlara bakın.

biraz gerçekçi olalım..
toGah
Yeni Üye
Yeni Üye

ÖncekiSonraki

Diğer model ve markalar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir