Forester Dizel

Forumda yeralmayan Skoda modelleri veya farklı marka araçlarınız için teknik bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Forester Dizel

İleti kadir_ » 10 Eyl 2008, 12:34

Dünyanın seri üretim ilk “boxer dizel motoru”nu geliştirerek Legacy ve
Outback modellerinde kullanmaya başlayan Subaru, “dizelleşme
operasyonu”nu popüler crossover aracı Forester’a taşırken, bunu Impreza
da izleyecek.

Türkiye’de bu yıl piyasaya sunulan yeni Forester, 150 HP’lik 2.0 litre
hacimli Boxer dizel motorla gerek çekişte, gerekse de yakıt tüketiminde
hayli iddialı bir konuma gelmiş. Öncelikle bu motorun en büyük
özelliği, gürültüsünün benzinli motor seçenekleriyle hemen hemen aynı
olması. Nitekim sessiz çalıştığını, Subaru mühendisleri de üzerine basa
basa söylüyor.

Titreşimlerin de en aza indirildiği 2.0 lt Boxer dizel motor,
Forester’da ilk etapta 6 ileri manuel şanzımanla eşleştirilmiş. Bu
nedenle aracın yakıt tüketimi de, hayli düşük seviyelerde
gerçekleşiyor. 100 km’de ortalama 6.4 lt civarında. Üstelik buna
sürekli dört tekerlekten çekiş sisteminin dezavantajları eklenmesine
rağmen.

Autoshow 2008 Fuarı ile birlikte Türkiye’de satışa sunulmuş olacak
dizel Forester’ın fiyatı henüz belli değil. Bununla birlikte 75 bin YTL
civarından başlaması bekleniyor

Araba benim hoşuma gitti 2.0 olması ve 147 hp gücü olması ve az yakması çok hoş uzun zamandır araba almaı düşünüyordum suc sınıfı bu araç çok hoşuma gitti hem herkes subaru tercih etmemeside bir avantaj sizce nasıl araç yorumlarınızı bekliyorum

kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti BlueVRS » 10 Eyl 2008, 13:33

Araba güzel görünüyor,eskiden benzinli olduğu için çok satılmayan araç biraz daha fazla satılabilir,ama ülkemizde bu segmentteki araçlar hiçbir zaman tutulmadı,ikinci eli olmadı..Kırma bir araba bizlerin gözünde,yani binek desen binek değil suv desen o da değil..Arada kalıyor tıpkı Nissan qasqhai gibi..

Mustafa abi bu riske,yani bu segmentteki bir araca gireceksen bozkurt otomotiv 66.000 liraya octavia scout satıyor onu alsan derim ben..Segment sınıfı ve tutulmama hakkındaki fikirlerim scout için de geçerli ama hem bildiğin markayı almış olursun hemde biz senin arabanla gurur duyarız..Benim çok hoşuma gidiyor octi scout..
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BlueVRS » 10 Eyl 2008, 13:36

Pardon 64.400 ytl imiş scout'un fiyatı..
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 10 Eyl 2008, 13:59

boxcu dizel motor, sevdim vallahi Tongue
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti Crzyboy » 10 Eyl 2008, 15:04

Güzel makina.Approve

[url=http://img134.imageshack.us/i/22462428.jpg/][IMG]http://img134.imageshack.us/img134/9449/22462428.th.jpg[/IMG][/url]
[font=Times New Roman][size=3][b][font=Verdana]'93 ?koda Favorit 135L ~ Beyaz..[/font][/b][/size][/font]
Crzyboy
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: '93 Favorit 135L

İleti kadir_ » 10 Eyl 2008, 21:57

[quote="BlueVRS"]

Araba güzel görünüyor,eskiden benzinli olduğu için çok satılmayan araç biraz daha fazla satılabilir,ama ülkemizde bu segmentteki araçlar hiçbir zaman tutulmadı,ikinci eli olmadı..Kırma bir araba bizlerin gözünde,yani binek desen binek değil suv desen o da değil..Arada kalıyor tıpkı Nissan qasqhai gibi..

Mustafa abi bu riske,yani bu segmentteki bir araca gireceksen bozkurt otomotiv 66.000 liraya octavia scout satıyor onu alsan derim ben..Segment sınıfı ve tutulmama hakkındaki fikirlerim scout için de geçerli ama hem bildiğin markayı almış olursun hemde biz senin arabanla gurur duyarız..Benim çok hoşuma gidiyor octi scout..
[/QUOTE]

Haklısın ama scout biraz basık tıpkı combi gibi duruyor ben biraz yüksek istiyorum şu an aklımda 2 seçenek var ya bu olur ya da CRV çok hoşuma gidiyor benzinli bi CRV de alabilirim araştırıyorum hala
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti elegance » 10 Eyl 2008, 21:59

abi octiden sona cok yüksek gelir bunlar
elegance
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Octavia TDI

İleti kadir_ » 10 Eyl 2008, 22:01

[quote="elegance"]abi octiden sona cok yüksek gelir bunlar[/QUOTE]

Bende ondan almak istiyorum her yerde sürtüyo birde aile kalabalık hep beraber gidince sıkışıyoruz octide yoksa sorunum yok benim memnunum arabamdan biraz yüksek geniş bi araba düşünüyorum
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti elegance » 10 Eyl 2008, 22:24

[quote="kadir_"] [quote="elegance"]abi octiden sona cok yüksek gelir bunlar[/QUOTE]

Bende ondan almak istiyorum her yerde sürtüyo birde aile kalabalık hep beraber gidince sıkışıyoruz octide yoksa sorunum yok benim memnunum arabamdan biraz yüksek geniş bi araba düşünüyorum
[/QUOTE] ABİ MADEM İYİ CUKKA AYIRDIN ARABAYA TYENİ SUPERBYE BAKSANA ONLAR COOK YAKIN DEGİL YERE
elegance
CLASSIC
CLASSIC

İleti 34SCU59 » 10 Eyl 2008, 22:35

burda bir komsu var 2007 kasası var yol tutusu konusunda gerçekten çok güvendigini soyluyor...ama bakılınca çok bos gibi duruyor 2007 kasası
NEW İBİZA CUPRA 2013 YEARS..
34SCU59
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Barbaros ÇAKIR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2011 FORD C-MAX TİTANYUM X 1.6 TDCİ

İleti formenci » 10 Eyl 2008, 23:09

Gözel makinaCool
formenci
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kadir_ » 10 Eyl 2008, 23:10

[quote="elegance"][quote="kadir_"] [quote="elegance"]abi octiden sona cok yüksek gelir bunlar[/QUOTE]

[/QUOTE] ABİ MADEM İYİ CUKKA AYIRDIN ARABAYA TYENİ SUPERBYE BAKSANA ONLAR COOK YAKIN DEGİL YERE[/QUOTE]

Suv sınıfına yönelmeyi düşünüyorum çünkü sadece biz 5 kişiyiz birde anne baba olunca 7 oluyo octi küçük geliyor artık birde yavaş yavaş arıza yapmaya başladı.Birde genelde az tercih edilen modelleri seçerim ama kalite ve servise dikkat ederekEmbarrassed
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti BlueVRS » 11 Eyl 2008, 13:28

[quote="kadir_"]
az tercih edilen modelleri seçerim ama kalite ve servise dikkat ederekEmbarrassed
[/QUOTE]

Subaru'nun kalitesinden şüphe yok elbet ama düz vites almam ben olsam crv benzinli otomatik vites daha mantıklı gelir bana..Captiva'ya da bir bak istersen dizel+otomatik vites 7 kişilik versiyonu da var..
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti baha » 11 Eyl 2008, 13:37

verdiğiniz paraya bir çok model ve alternatif var muhakkak hepsi kalitelidir ve ihtiyaçlarınızı hepsi karşılar subaru güzel tercih fakat servis ve parça sorununuda göz önünde bulundurmak lazım
baha
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti elegance » 11 Eyl 2008, 18:35

serviste 1 numara toyota dır suv sınıfından pek anlamam ama corolla versoların 7 kişiligi yada vw touranda fena olmaz
elegance
CLASSIC
CLASSIC

İleti kadir_ » 11 Eyl 2008, 20:52

[quote="elegance"]serviste 1 numara toyota dır suv sınıfından pek anlamam ama corolla versoların 7 kişiligi yada vw touranda fena olmaz[/QUOTE]

octiden sonra alçak arabaya pek yanaşmam onlarda kaliteli araçlar ama alçaklar yere memlekete gidince sorun yaratıyor istanbul desen her tümsekte tırt lıyor araba sürekli kaldırıma dahi çıkamıyorsun o yönden kötü yoksa superB benim için bi tercih olabilir yüksek olursa ama öncelik SUV sınıfı daha doğrusu hafif SUV diyelim yoksa rangerover onerenler olur mazallahLOL
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti elegance » 11 Eyl 2008, 20:56

[quote="kadir_"] [quote="elegance"]serviste 1 numara toyota dır suv sınıfından pek anlamam ama corolla versoların 7 kişiligi yada vw touranda fena olmaz[/QUOTE]

octiden sonra alçak arabaya pek yanaşmam onlarda kaliteli araçlar ama alçaklar yere memlekete gidince sorun yaratıyor istanbul desen her tümsekte tırt lıyor araba sürekli kaldırıma dahi çıkamıyorsun o yönden kötü yoksa superB benim için bi tercih olabilir yüksek olursa ama öncelik SUV sınıfı daha doğrusu hafif SUV diyelim yoksa rangerover onerenler olur mazallahLOL
[/QUOTE] LOLLOLLOL
elegance
CLASSIC
CLASSIC

İleti loveskoda » 11 Eyl 2008, 21:36

Forester, arazi şartlarında iyi değil, ancak karlı, çamurlu ve çayır çimen zeminler için ideal....

ANCAK: Bunu alacağıma daha uygun fiyata çok daha ARAZİ kabiliyeti yüksek olan Suzuki GrandVitara alırım daha iyi...:
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

Sonraki

Diğer model ve markalar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir