PRİMERA...

Forumda yeralmayan Skoda modelleri veya farklı marka araçlarınız için teknik bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

PRİMERA...

İleti şahinbey » 17 Eyl 2008, 01:35

Arkadaşlar,kardeşime araç bakıyoruz,kendisi aşağıda linkini verdiğim aracı alma niyetinde..Bu model araç hakkında fikri olan arkadaşlar varmı acaba?Tavsiye edermisiniz?

Saygılar.

şahinbey
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sonerx » 17 Eyl 2008, 01:39

valla araba çok hoş ve baya özellikli.
Kaç yakar bilemiyorum.
Bu ustalar adamı USTA eder!
Kullanıcı avatarı
sonerx
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yaşar balcı(soner)
Nereden: Trabzon
Arabanız: Hyundai Getz 1.5 CRDİ 2006

İleti abdullah » 17 Eyl 2008, 01:43

güel ama kilometresi biraz fazla
Kullanıcı avatarı
abdullah
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: 2005 fabia special gıranit gıri

İleti baha » 17 Eyl 2008, 01:43

[quote="şahinbey"]Arkadaşlar,kardeşime araç bakıyoruz,kendisi aşağıda linkini verdiğim aracı alma niyetinde..Bu model araç hakkında fikri olan arkadaşlar varmı acaba?Tavsiye edermisiniz?

Saygılar.
[/QUOTE] beğendiyseniz ki bence karar vermişsiniz bizlere sormanıza gerek yok gayet güzel araç baktırılıp alınabilir şimdi burada aşırı skoda fanatikleri var primera yaramaz derler,sen okti al derler o zaman almayacakmısınız ben sadece hayırlısı ve hayırlı olsun diyorum
baha
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 17 Eyl 2008, 01:48

bir arkadaşımda vardı. eğer araba almak üzereyken satsaydı onu alacaktım. 1999 un spesiyal üretimiydi. arabada yok yok.  çift eksantrikli bir motoru var. bugüne kadar bakım dışında masraf yapmadan kullandı ve kullanıyor. bence alınabilir bir marka. ama fiyat konusunda aynı şeyi söyleyemem piyasayı bilmiyorum...

lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti SEAHAWK » 17 Eyl 2008, 01:52

Fiyat çok da anormal değil. Bu aracın 0km'si de oldukça pahalıydı.

SEAHAWK
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti şahinbey » 17 Eyl 2008, 02:16

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar..
şahinbey
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti SEAHAWK » 17 Eyl 2008, 02:21

[quote="şahinbey"]Yorumlarınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar..
[/QUOTE]

Bu arada,

Klasik bir ifade olacak ama; bu araçta da "motor kasa uyumsuzluğu" söz konusu olabilir.

Tabii bu beklenti meselesi. 1.6 motor kolay kolay şişmez bence. Ama 1200 küsür kilonun üzerindeki kasa ağırlığı, atiklik bekleyenleri tatmin etmeyebilir.Smile
SEAHAWK
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti şahinbey » 17 Eyl 2008, 02:21

[quote="baha"][quote="şahinbey"]Arkadaşlar,kardeşime araç bakıyoruz,kendisi aşağıda linkini verdiğim aracı alma niyetinde..Bu model araç hakkında fikri olan arkadaşlar varmı acaba?Tavsiye edermisiniz?

Saygılar.
[/QUOTE] beğendiyseniz ki bence karar vermişsiniz bizlere sormanıza gerek yok gayet güzel araç baktırılıp alınabilir şimdi burada aşırı skoda fanatikleri var primera yaramaz derler,sen okti al derler o zaman almayacakmısınız ben sadece hayırlısı ve hayırlı olsun diyorum[/QUOTE]
Teşekkür ederim yorumların için..Ben sizlerin fikirlerinizi ve eğer varise bu model araç kullanan deneyimlerini öğrenmek amaçlı bu konuyu açtım,tabiki sonuçta kararı biz vereceğiz ki hemen hemen kararıda verdik gibi...kısmetse yarın masaya oturulacak..

Tekrar teşekkür ederim..

Saygılar.
şahinbey
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti şahinbey » 17 Eyl 2008, 02:24

[quote="SEAHAWK"][quote="şahinbey"]Yorumlarınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar..
[/QUOTE]

Bu arada,

Klasik bir ifade olacak ama; bu araçta da "motor kasa uyumsuzluğu" söz konusu olabilir.

Tabii bu beklenti meselesi. 1.6 motor kolay kolay şişmez bence. Ama 1200 küsür kilonun üzerindeki kasa ağırlığı, atiklik bekleyenleri tatmin etmeyebilir.Smile
[/QUOTE]
Haklısın..bende aynı şeyi düşünüyorum.Laf aramızda biladere Lada'dan sonra bu F16 gibi gelecektir..Big%20smile.Farkına bile varacağını sanmam.

Teşekkür ederim..
şahinbey
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti demir_01 » 17 Eyl 2008, 02:30

cok kıral araba bunlar helekı arkadakı kamerası cok ıse yarıyor helekı buna lpg taktırınca cok az yakıyor.otomotıv bolumunden bı hocamında prımerası vardır oyle bı adam bunu tercıh ettıyse vardır bır bıldıgı dıyorum
demir_01
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti umt_d » 17 Eyl 2008, 02:58

Dayımın arabası vardı primera bunun eski kasasıydı sessizliği çok hoşuma gitmişti
umt_d
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mehmetunal48 » 17 Eyl 2008, 08:22

[quote="lazianke"]

bir arkadaşımda vardı. eğer araba almak üzereyken satsaydı onu alacaktım. 1999 un spesiyal üretimiydi. arabada yok yok.  çift eksantrikli bir motoru var. bugüne kadar bakım dışında masraf yapmadan kullandı ve kullanıyor. bence alınabilir bir marka. ama fiyat konusunda aynı şeyi söyleyemem piyasayı bilmiyorum...

[/QUOTE]evet bende octiden önce baktığım 3 aractan biride bunun 99 spesiyal olanıydı soonrofundan tutunda bilmem nesine kadar vardı.ama temizini bulamadım nasipmiş.bu model primeraların göstergeleri hoşuma gidiyor ama ortada olması kötü bana göre.ortada boydan boya.direksiyonun önünde değil  göstergelere bakarken insanın gözü yoldan epey uzaklaşacak gibi geliyor bana.ama hakikaten güzel donanımları var.ben sadece arka camın olduğu yer oval bir duruşu var megan II gibi bir yapısı var onu sevemedim.şimdiden hayırlı olsun diyelim o zaman.Thumbs%20Up
mehmetunal48
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 17 Eyl 2008, 11:17

Özellikleri falan güzel de tipsizlik kralı diyebilirim.Herhalde tasarımcısı kafayı çektikten sonra çizmiş bu modeli...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti BlueVRS » 17 Eyl 2008, 13:29

Bir önceki kasası (2001 model) bir yakınımda var,110 hp çok seri bir araç koltuğa yaslayan cinsten performansı memnun eder bence ama yetkili servis bakım maliyetleri anormal yüksek,iyi bir özel Nissan servisi bulup bakıma gitmek lazım..
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti parsanoto » 17 Eyl 2008, 14:20

şahsi görüşüm nissan lar çok güzel ve dayanıklı bi araç.primeranın bu modelide hep ilginç gelmiştir bana.göze hoş gelen iç ve dış tasarımı var.bu araçlar için tek dezavantaj diyebilceğim noktası(ismail abide belirtmiş) servis bakımı ve parçası çok pahalı.skoda gibi parçalarını servis dışındada pek kolay bulunabilceğini sanmıyorum.
parsanoto
CLASSIC
CLASSIC

İleti yonetici » 17 Eyl 2008, 14:29

Çok fazla konfor ve lüks merakı yoksa daha ucuza ve çok daha az km de bir Cordoba, Ibiza falan alınabilir. Bu nissanın eski kasası bir arkadaşımda vardı çok memnundu. Kargaya yavrusu şahan gelirmiş oda ayrı mesele Smile
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti mehmetunal48 » 17 Eyl 2008, 16:23

bu kasadan önceki kasalar daha estetik ve daha göze hoş.sadece dış kasa tasarımı çok kötü duruyor meganII gibi duruyor.ama fonksiyon ve donanımları güzel.birde kokpit tekne kokpiti gibi yandan değilde üstden kullanılacak.adam ayık kafayla tasarımını yapsa daha güzel olurdu aslında.
mehmetunal48
Yeni Üye
Yeni Üye

Sonraki

Diğer model ve markalar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir