YENİ ARAÇ ALACAM LÜTFEN YARDIM EDİN

Forumda yeralmayan Skoda modelleri veya farklı marka araçlarınız için teknik bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

YENİ ARAÇ ALACAM LÜTFEN YARDIM EDİN

İleti kadir_ » 08 Şub 2009, 02:20

[quote="Bodyy"]

bence yeni kangoo

[/QUOTE]

Yanına bile yanaşmam geyik testinde nerdeyse amuda kalkıyor araba LOL

kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti dgngogo » 07 Mar 2009, 01:07

belki dediginiz araçlarla alakasız olcak ama hyundai  H 100 yeni kasaları çok güzel yapmışlar tabi biraz büyük
dgngogo
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fıratt » 07 Mar 2009, 10:35

peugeot serviste fena g..çiriyor,bence fiat fiorino alın derim 1 yıla yakın suredir kullanıyoruz mukemmel dobloyoda beş basar,dobloyo nazaran dingil mesafesi geniş yukseklik olarak daha basık ve yakıtta 1,3 multijet hayatta 1100km yapmaz maximum 900km gerçekçi olmak gerekirse fiatın 10000bakımlarıda komple 110 ytl fiks fiyat bence turkiye şartlarına uygun kullanıcı olarak tavsiye sana..kulaktan duyma bilgi değilLOL

fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Nereden: Adana
Arabanız: su aracım yok

İleti tolga_kaan_ » 07 Mar 2009, 11:59

fiorinoyu ben de çok beğeniyorum   1.3 mj  motorda  zaten kendini kanıtlamış durumda. çıkalı beri  15000 adetlik satış rakamı da  geleceğinin parlak olduğunu gösteriyor.Ayrıca servis  maliyetlerindede diğerlerine göre önde. Şekli de çok güzel :)
tolga_kaan_
CLASSIC
CLASSIC

İleti fabialife » 08 Mar 2009, 00:04

ne amaçla kullanacağını ve arabadan beklentilerini bilmediğim için direk olarak şunu al diyemeyeceğim ama bildiklerimi yazayım.
cady: sağlam, konforlu, güvenli ama hem fiatı hemde yakıt ve servis giderleri adamın belini büker.

connet: dizaynı güzel olmasına rağmen çok aşırı yakıyor. ayrıca arka düz dingil bağımsız salıncak değil. dolayısı ile çok esnek olmadığı söyleniyor. son zamanlarda piyasada fazla tutulmadığı için ford indirim üstüne indirim yapıyor satmak için.

doblo: piyasanın en çok satan ticari arabası düşük yakıt ve bakım giderleri ile her yerde servisinin bulunması en büyük avantaj. performans önemli ise 1.9 jtd, ekonomi önemli ise 1.3 multijet. her an elinden çıkarmak mümkün ve değerini koruyor.

firorino: ticari geçmesine rağmen  4 hava yastığı, abs, klima vs. donanımlı  aile için de kullanılabilecek versiyonu mevcut. 1.3 multijet motorlu. fiat, peugeot ve citroenin ortak geliştirdiği ve imtiyaz hakkı fiat'a ait olan bir araç. 2008 yılında 15.000 adet satarak yılın ticari aracı seçildi. piyasada çok tutuluyor. fiatlarıda makul.

Partner: citroen berlingo ile ortak üretim yapılan bir model. armalarından başka her şeyleri aynı. her ikisinde de tutumlu hdi dizel motor var ama citroen bu bölgelerde fazla tutulmaz. partner ise herşeyiyle aynı olmasına rağmen daha çok tutuluyor. ancak bakım maliyetleri pek ucuz değildir.

sonuç olarak firorino işinizi görürse birinci tercihiniz firorino olsun derim. o küçük geliyorsa ve ekonomi ön planda ise ikinci tercihiniz doblo 1.3 yada 1.9 olabilir.

bindiğim araba birazda sağlam, oturaklı olsun  bakım maliyetleri önemli değil diyorsanız partner, en iyisi olsun diyorsanız caddy tercih edin.
fabialife
CLASSIC
CLASSIC

İleti kadir_ » 08 Mar 2009, 01:51

doblo tavsiye etmem makaslı arkalar vede fazla ağır değil zıplıyor sürekli araba
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti ufuk05 » 08 Mar 2009, 02:07

fordun 60 yada 65 bg olanından kullandım araba takoz gibi performans sıfır.
ufuk05
Yeni Üye
Yeni Üye

Önceki

Diğer model ve markalar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir