hem kasetçalar hem cd nasıl çalışır?

Forumda yeralmayan Skoda modelleri veya farklı marka araçlarınız için teknik bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

hem kasetçalar hem cd nasıl çalışır?

İleti fıratt » 02 Mar 2009, 12:01

ARKADAŞLAR DUN GECE İTİBARİYLE 2001 TOYOTA COROLLA ALDIM.68'LİK FABİADAN SONRA UÇAK GİBİ GELİYOR,Bİ KONUDA KAFAM TAKILDI ARABADA KASETÇALAR VAR BEN CD ÇALARDA TAKMA İSTİYORUM ALTINDA GORDUGUNUZ UZERE BOŞLUK VAR ANCAK KASETÇALARIN MONİTORU YUKARIDA YOL BİLGİSAYARI EKRANININ ORADA ORJİNALİNİDE BOZMAK İSTEMİYORUM

fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Nereden: Adana
Arabanız: su aracım yok

İleti hetepe » 02 Mar 2009, 13:05

Hoparlör sistemini role ile bölebilirsin, hangi alet çalışıyorsa role grubu , hoparlörleri ona yönlendirir.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti fıratt » 02 Mar 2009, 13:54

4adet hoparlor var hetepe yani on 2si kasetçalara diğer arka 2 cd çalaramı yonlendirilecek,
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Nereden: Adana
Arabanız: su aracım yok

İleti hetepe » 02 Mar 2009, 14:20

Hayır, kasetçaları ne zaman kullanmak istersen kullanabilirsin.(tüm hoparlörlerle)Cd çalar devreye girdiğinde Arkasında bulunan mavi ''power antenna'' kablosu role grubunu çektirir ve kasetçalara bağlı olan hoparlörlerin tamamı cd çaların sesini vermeye başlar.Hatta istersen kasetçaların da enerjisini kesebilir.Cd çaların kapalı veya kafasını söktün diyelim, o zaman da sadece kasetçaların i çalışmaya devam eder.Ben böyle yıllardır kullanıyorum.

D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

Diğer model ve markalar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir