polonun garip arızaları ?

Forumda yeralmayan Skoda modelleri veya farklı marka araçlarınız için teknik bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

polonun garip arızaları ?

İleti ünsal » 04 Mar 2009, 01:26

arkadaşlar uzun zamandır arınızdan ayrıydım polomla mutlu mesut geçinip gidiyordum fakat 1 ay önce yağ lambası yanmaya başladı ve ikaz veriyordu bazen yolda giderken bazen ilk çalıştırdığımda yapıyordu üzerine düşmedim ve bir ara bizim meşhur ustamıza uğradım yağ müşürüdür dediler ve değiştirdiler bir süre sonra tekrar aynı arızayı yaptı tekrar gittim bu sefer kıronik dediler gösterge saatinden yapıyor dediler elektronikçiye gittik 200 tl ye yaptırdık bu seferde lamba söndü ikaz devam neyse takma boşver dedim kendi kendime bir süre sonra sabahları çalışmamaya ve bunu takiben yolda stop etmeye başladı boğaz kelebeğidir dedim temizlettim düzeldi ama direksiyon ağırlaşmaya başladı rolanti  düzensiz üstüne birde egzoz patladı allah dedim aldı başını gidiyor neredeyse .....
  gittim bizim ustaya karterden gelen hava filitresine bağlanan hortum yarılmış ve buhar çıkıyordu yağlıydı filitreyi açtığımızda komple yağlı olduğunu gördüm değiştirdik ve 1 lt yağ eksiltmişti şaşırdım ve ustanın dediğine göre motor zayıflamış sekman dedi apıştım ConfusedAngry yağ arkadaş 1 ayda oldu hepsi nasıl iş bu Ouch

AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

İleti ünsal » 04 Mar 2009, 01:28

ve sonrasında bugun serviste aracım perşembe çıkacak bakalım neler oldu neler bitti  sizinle tekrar paylaşıcam...
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

İleti kadir_ » 04 Mar 2009, 01:28

g.olsun rolanti bazen maf tanda olabiliyor
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti ünsal » 04 Mar 2009, 01:34

boğaz kelebeğinden kaynaklanıyormuş rolanti düştüğü için direksiyon ağırlaşıyormuş aküyüde değiştirdim tam oldu ...
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

İleti hetepe » 04 Mar 2009, 11:12

E eee skodayı terkederseniz böyle uğraşırsınız.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti mygokhan » 04 Mar 2009, 11:14

Geçmiş olsun Ünsal..Hem neden foruma uğramıyorsun bakayım :)
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti fıratt » 04 Mar 2009, 12:35

gokhan adam wv huzur bulmuştu morali taban yapmasın diye uğramıyodur,
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Nereden: Adana
Arabanız: su aracım yok

İleti kadir_ » 04 Mar 2009, 13:45

[quote="ünsal"]boğaz kelebeğinden kaynaklanıyormuş rolanti düştüğü için direksiyon ağırlaşıyormuş aküyüde değiştirdim tam oldu ... [/QUOTE]

Aynı sorun bendede vardı rolanti düzensizdi titriyordu bazen ilk çalıştırdıktan 15-20 sn sonra stop ediyordu 1-2 kerede yolda giderken etti TPS hatası verid bilgisayar sonra güzelce temizlendi 2. kez verdi TPS hatasını sonra silindi bu sefer MAF hata verdi maf değişince herşey düzeldiThumbs%20Up

Bu arada hatırlatayım maf ın fiyatı 300 ytl ucunda ince metal parçalar var onlar yıpranmışConfused
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti lazianke » 04 Mar 2009, 16:44

nazar değmiştir...
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti ünsal » 04 Mar 2009, 17:35

araç bugun çıkacak masraf o biçim ama değer bu araba için söylüyeyim daha rahat her yönüyle sık arıza yapan bir araç değil şu anda ağır bakıma girdi fazla fazla 1 milyarı geçti bidaha sorun çıkarmaz uzun süre 3 ayda bir kere servise gidip bir kere para veriyorsunuz daha önce her hafta sanıyide ufak ufak masraf yapıp ay sonu topladığımda bir dünya oluyordu aslında aynı kapıya çıkıyor ama tek seferde ödüyorsunuz git gel yapmıyorsunuz fark o ....
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

İleti ünsal » 04 Mar 2009, 17:37

[quote="mygokhan"]Geçmiş olsun Ünsal..Hem neden foruma uğramıyorsun bakayım :) [/QUOTE]

sağol gökhan artık kızımla zaman geçiriyorum evde başka hiç birşeyle ilgilenmiyorum ....Embarrassed  Wink
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

İleti hetepe » 04 Mar 2009, 17:38

Dediğiniz gibi ''sorun çıkaran''  karakteristiği olmayan bir araç.Size denk gelmiş işte...
Geçmiş olsun.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti sonertevfik » 04 Mar 2009, 22:38

GEÇMİŞ OLSUN ÜNSAL KARDEŞİM, HERŞEYİN ÇÖZÜMÜ VARDIR... AMA POLO AYIP ETMİŞ... HİÇ BEKLEMEZDİM ONDAN BU ARIZALARI...
BİZ OSMANLIYIZ... ÇOK ÖZLÜYORUZ...
sonertevfik
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Soner Tevfik
Arabanız: Skoda Felicia GLX-İ

İleti kadir_ » 04 Mar 2009, 23:32

Bana göre arabaya bakarsan o da seni mutlu eder bu zamana kadar bu politikayı izledim o da beni yolda bırakmadı ama bi yerden sonrada yaşlanıyor araba illaki bazı arızalar normal bana göreSmile

Çok arkadaşım var arabasından ses gelir baktırmaz sonra 2 ay geçer arıza büyür altından çıkamaz bu adam şimdi nasıl mutlu olsun?

Eminim bakınca her araç karşılını verir Thumbs%20Up

Tekrar geçmiş olsun umarım fazla kaparık bir fiyat çıkmaz karşınıza
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti ünsal » 05 Mar 2009, 00:23

[quote="kadir_"]Bana göre arabaya bakarsan o da seni mutlu eder bu zamana kadar bu politikayı izledim o da beni yolda bırakmadı ama bi yerden sonrada yaşlanıyor araba illaki bazı arızalar normal bana göreSmile

Çok arkadaşım var arabasından ses gelir baktırmaz sonra 2 ay geçer arıza büyür altından çıkamaz bu adam şimdi nasıl mutlu olsun?

Eminim bakınca her araç karşılını verir Thumbs%20Up

Tekrar geçmiş olsun umarım fazla kaparık bir fiyat çıkmaz karşınıza
[/QUOTE]

çok doğru size gönülden katılıyorum benim şuanda yaptırdığım işlerin yarısının aciliyeti yoktu ama ben tedbir olarak değiştiriyorum örneğin direksiyon pompası bakım yapılması yeterliydi 70 tl'di ama sıfırı 120 tl bende değiştirdim her işte böle davranınca fatura kabardı Ouch 1,500 tl'ye yaklaştı ....
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

İleti fıratt » 05 Mar 2009, 14:08

unsal abi masrafıda kalmadı arabanın şidi hiç satmazsın sen
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti kadir_ » 05 Mar 2009, 21:04

[quote="samet"]unsal abi masrafıda kalmadı arabanın şidi hiç satmazsın sen[/QUOTE]

Bende olsam satmam yaniTongue

Bu sene ağır bakım vs derken 1000 ytl gitti şimdi satsam zarar etmiş olucam ki bu zamanda 2.el piyasası çok kötü yeni araba almayı düşündüğüm zamanda biraz krediye yüklenip octiyi satmayı düşünmüyorum 2.el çok kötü durumda takasa giriyosun şaka gibi fiyatlar veriyolar 10 bin tl veriyo adam görende altımda kartal var zannederLOL

En iyisi binip eskitmek zamanı dolmaya başlayınca hissettirir oWink
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti fıratt » 22 Mar 2009, 19:54

aslında takasta şaka gibi fiyatvermeleri skodanın imajının kotulugunden kaynaklanıyor 2002 toyota corolla ile adam gozu kapalı takasa giriyor 15000e tutuyor al sat değiştir turunde bir arac değil skoda grubu araclar turkiyw için bu durum gecerli arkadaşlar 2006 ya 13000 takas fiyatı veriolar diyor neylersin,otomotiv piyasasıda atalarımızın sozuyle ilşik eşek hoşaftan ne anlar t.c oto alım satıcıları için geçerli bir soz bence ya sizcWinke?
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Sonraki

Diğer model ve markalar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir