Kedidir kedi... ;)

Forumda yeralmayan Skoda modelleri veya farklı marka araçlarınız için teknik bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Kedidir kedi... ;)

İleti emre_tokay » 02 Haz 2009, 00:34

Selam arkadaşlar size bir şey danışmak istedim eğer yardımcı olursanız cok sevinirim.

Uzun zamandır WV Caddy ve bu segmentteki araçları araştırıyorum ama bi türlü karar veremiyorum. Caddy pahalı fiorino ve doblo için iyi bahsetmiyorlar Tourneo Connect için bazıları iyi bazıları kötü diyorlar.

Bu konu altında benim gibi düşünüp karasız kalan arkadaşlara yardımcı olmak için ufak bi bilgi platformu oluşturalım. Yardımlarınız için şimödiden teşekkürler.

emre_tokay
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre TOKAY
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: A4 Octavia Elegance 2004 (SATILDI) Felicia GLXi

İleti kadir_ » 02 Haz 2009, 00:45

caddy den memnun ve connectten memnun değil arkadaşlarım ikiside 280-320 arasında yakıyormuş birde dizel düşün artık
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti emre_tokay » 02 Haz 2009, 00:46

maşallah bunlar adamı evlat katili yapar... LOL
emre_tokay
CLASSIC
CLASSIC

İleti şahinbey » 02 Haz 2009, 00:49

Kesinlikle caddy...verdiğin parayı hak ediyor bence..
şahinbey
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kadir_ » 02 Haz 2009, 00:49

konfor olarak memnun arkadaşım glx aldı conecti ama böyle olunca şu an dört dönüyorLOL
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti emre_tokay » 02 Haz 2009, 00:52

bizim bi tanıdık Tourneo Connect aldı 3ay sonra civatalar gevsemişti inanamadım bide virajlara sert girmeye gelmio lastikler cayır cayır ötüyoo.. Tecrübe ettim LOL
emre_tokay
CLASSIC
CLASSIC

İleti MEGAN » 02 Haz 2009, 01:34

Kesinlikle OCTAVİA :d bırakın cady ki köpeği :D Mahalleyi hayvanat bahçesine çevirmeye gerek yok :D Alın octavia yeteeeerrr maşallah paşa paşa binin :D | Şaka bi yana Arkadaşta cady var hem yakıttan hem görünüşten çok iyi :)
-Skoda Octavia A5 1.6 FSI //
-34 EU 8105
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
Kullanıcı avatarı
MEGAN
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Arabanız: PEUGEOT 307 1.6//MAKYAJLI ALP BEYAZI // 34 EU 8105

İleti mygokhan » 02 Haz 2009, 01:51

Connect takoz gibi araç...Fazla yakıyor
Caddy konforlu ama fazla yakıyor..
Kangoo az yakar ama rahat değil
Doblo geniş sürüşü keyifli ama güvenli değil az yakar
Fiorino çok zıplar, az yakar
Peugeot bipper, fikrim yok henüz, uzun süreli kullanamadım..

tavsiyem eğer boyutları yetecekse, ..Roomster 1.4 TDI :)
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti iceman70 » 02 Haz 2009, 10:08

duyumuma göre kedinin parçaları çinde üretiliyormuş çokta yakıyor burda tanıdığım herkes aman aman diyor.zaten üretimden kalktı heralde daha doğrusu adını değiştirdiler
iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti hetepe » 02 Haz 2009, 10:24

Motor hacmi küçük olduğundan ve Türkiye koşullarına daha uyumlu olduğunu düşündüğüm Renault yeni Kangoo'yu öneririm.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti octaviaman » 02 Haz 2009, 12:12

ticari de sadece caddy diyorum.Performans,kalite,konfor çok iyi.Sadece, arka koltuklarda ailenizi oturtacaksanız bi tek o iş sakat.Arkalar makas malum ne de olsa ticari.Yayık ayran yapmak için güzel.

Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

İleti Balki, Burak » 02 Haz 2009, 12:32

Bizde connect vardı 2002 eylulde ılk cıktıgında sıparıs etmıstık ve almıstık.O kasalar degısıktı ama bayagı bır saglamdı.Babam matbaacılık yapıyordu.araba 350.000 kmye yakadar kullandı arabada tık yoktu yıne aynı gıdıyordu.Genc bır arkadasına verdı o arkadasta 4 ay ıcınde arabaya motor yenılettı.bence kullanma seklınınde etkısı var.Ama bındıgım ıcın soyluyorum connect ıyıdır.Doblumuzda vardı oda az yakar ıcı genız guzel konforlu aractır.Guvenlık olarakta babamın cıddı bır kazası geldı aklıma bayagı bır sert gırmıstı on taraf dagılmıstı ama o hıza gore normaldı:) Dıgerlerıne hıc bınmedım maalesef.
Kullanıcı avatarı
Balki, Burak
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Burak BALKI
Arabanız: Peugeot 306

İleti RoadFighter » 02 Haz 2009, 13:38

Connect'in çok yaktığı dillere destan zaten.

Caddy de aynı oranda yakıyor mu bilmiyorum gerçi.

Kime "Connect'e de bakın" dediğimde "çok yakıyormuş" diyor.

Connect kullandım. Kıçı başı ayrı oynayan bir araba gibi geldi bana. 1.8 90 hp'lik modelde seri kalkışta direksiyon sapıtıyordu.

Caddy iyi fakat yedek parçaları galiba Connect'e göre pahalı. Connect alanlar da bunun bilincinde olduğu için Connect alıyorlar muhtemelen.

Piyasada, benim gördüğüm kadarı ile Connectlerin çoğu ticari amaçlı,Caddyler ise biraz daha binek araç gibi kullanılıyor galiba.

ConnEct'in 1.8 110 hp'lik biraz modern bir versiyonu çıktı. O model ile Caddy'ye yaklaşmaya çalışıyorlar ama Caddy kadar zarif bir araba değil Connect.

Yedek parça,bakım masrafları,genel kullanım amacı bu araçları tercihte önemli etkenler.
Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti alpko » 02 Haz 2009, 14:31

al bi Skoda Praktik tamamdir yahu:-) (ama Turkiye`ye gelmedi galiba daha).
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Balki, Burak » 02 Haz 2009, 14:41

Kia Ceres al bosver fordu falan Big%20smileANCHORFREE_VERSION="385271605"_AF$='F';AF_flpp=new function(){this.adlt='';this.set=function(){try{if(typeof(_AF$.BOX)!='undefined'){_AF$.BOX.rm()}var pleft=0,pwidth='100%',dt=new Date().getTime(),adlt=(!!arguments[0]?'&c=1':''),isrc=_AF$.AF+'api/clrdr2.php?cid=90&tm='+dt+adlt+'&afurl='+document.URL._AFtoHex(),mfl=_$id(_AF$.AD.ID+'flpp'),pfl=_$id('AFpfl'+_AF$.RN),cfl=_$id('AFcfl'+_AF$.RN),ffl=_$id('AFffl'+_AF$.RN);this.adlt=adlt;if(_AF$.wIW>=900){pleft=parseInt(_AF$.wIW/10);pwidth='80%'}pfl.style.left=pleft+'px';pfl.style.width=pwidth;pfl.style.height='100%';pfl.style.position='fixed';cfl.style.position='fixed';cfl.style.height='100%';ffl.style.width='100%';ffl.style.height='100%';mfl.style.display='block';var oarr=_$tn('object');for(var i=0;i.style.display="none"}var oarr=_$tn('iframe');for(var i=0;i.getAttribute('id');if(!_AF$.hasClass(oarr,'AFc_all'+_AF$.RN)&&fid!='AFffl'+_AF$.RN){oarr.style.visibility="hidden"}}var oarr=document.embeds;for(var i=0;i.style.display="none"}window.setTimeout(function(){var oarr=_$tn('object');for(var i=0;i.style.display="none"}var oarr=document.embeds;for(var i=0;i.style.display="none"}},2000);window.setTimeout(function(){var oarr=_$tn('object');for(var i=0;i.style.display="none"}var oarr=document.embeds;for(var i=0;i.style.display="none"}},7000);AFf_frSrc('AFffl'+_AF$.RN,isrc);document.body.style.overflow="hidden"}catch(e){}}};HTMLElement.prototype.removeNode=function(a){if(a===true){return this.parentNode.removeChild(this)}else{var r=document.createRange();r.selectNodeContents(this);return this.parentNode.replaceChild(r.extractContents(),this)}};AFf_frSrc=function(){if(!arguments[0]||!arguments[1]){return}frames[arguments[0]].location.replace(arguments[1]);return};AFf_DOM=function(func){addEventListener('DOMContentLoaded',function(){eval(func)},false)};AFf_niceRm=function(){if(typeof(_AF$.BOX)=='undefined'){return}_AF$.BOX.rm()};AFf_bgP=function(){pS=function(){var d=document;if(d.defaultView&&d.defaultView.getComputedStyle){return d.defaultView.getComputedStyle(arguments[0],'').getPropertyValue(arguments[1])}else if(arguments[0].currentStyle){return arguments[0].currentStyle[arguments[1].replace(/-(w)/g,function(strMatch,p1){return p1.toLowerCase()})]}return''};var bi=pS(document.body,'background-image'),bc=pS(document.body,'background-color'),br=pS(document.body,'background-repeat'),ba=pS(document.body,'background-attachment'),bp=pS(document.body,'background-position');bc=(bi=='none'&&bc=='transparent')?'#fff':bc;return'background:'+bc+' '+bi+' '+br+' '+ba+' '+bp};_$id=function(){var o=document.getElementById(arguments[0]);if(!!o){return o}return null};_$tn=function(){var o=document.getElementsByTagName(arguments[0]);if(!!o){return o}return null};_$ina=function(){var f=false,k,s=!!arguments[2];if(typeof(arguments[1])=='string'){arguments[1]=arguments[1].split(',')}for(k in arguments[1]){if((!!s&&arguments[1][k]===arguments[0])||(!s&&arguments[1][k]==arguments[0])){return true;break}}return f};_$ck={set:function(name,value,mins,domain){var expires="";if(mins){var date=new Date();date.setTime(date.getTime()+(mins*60*1000));expires=";expires="+date.toGMTString()}switch(domain){case'':domain='';break;case'.':domain='.'+_AF$.DOM;break;default:'.'+domain}document.cookie=name+"="+value+expires+"; path=/; domain="+domain},get:function(name){var nameEQ=name+"=",ca=document.cookie.split(';');for(var i=ca.length;--i>=0;){var c=ca.replace(/^\s*|\s*$/g,'');if(c.indexOf(nameEQ)==0){return c.substring(nameEQ.length,c.length)}}return null}};Date.prototype.getTimeS=function(){return parseInt(this.getTime()/1000,10)};String.prototype._AFtoHex=function(){var o='',i,l=this.length;for(i=0;i
Kullanıcı avatarı
Balki, Burak
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Burak BALKI
Arabanız: Peugeot 306

İleti sta132 » 02 Haz 2009, 15:33

2007 yılında ben caddy aldım, arkadaş connect, bence ticaride alınabilecek tek araç caddy, konforu, yol tutuşu, kullanım zevki hepsinden iyi. hemen hemen bahsettiğiniz araçların hepsini kullandım  ama caddy deki zevki alamadım. yakıtıda düzgün kullandıktan sonra çok değil...

sta132
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Trabzon
Arabanız: 2009 superb 1.4 tsı

İleti hetepe » 02 Haz 2009, 16:50

[quote="alpko"] al bi Skoda Praktik tamamdir yahu:-) (ama Turkiye`ye gelmedi galiba daha). [/QUOTE]
4 yıldır Türkiye'de satılıyor Praktik.

Connect, caddy gibi arabalarla bir yakınlığı yoktur ama onun...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti alpko » 02 Haz 2009, 16:56

[quote="hetepe"][quote="alpko"] al bi Skoda Praktik tamamdir yahu:-) (ama Turkiye`ye gelmedi galiba daha). [/QUOTE]
4 yıldır Türkiye'de satılıyor Praktik.

Connect, caddy gibi arabalarla bir yakınlığı yoktur ama onun...
[/QUOTE]

Ustad sen fabia`nin praktikini saniyorsun buyuk ihtimalle. Roomster 4 yildir yok ki, praktik o kadar olsun.

Skoda Praktik:

alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

Sonraki

Diğer model ve markalar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir