Renault, meganla ''özür dilemiş''

Forumda yeralmayan Skoda modelleri veya farklı marka araçlarınız için teknik bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Renault, meganla ''özür dilemiş''

İleti hetepe » 05 Haz 2009, 18:27

Yeni meganın bence eskisiyle fazla bir ilgisi kalmayıp, yeni dizaynıyla beğeni toplamış.Ne dersiniz?

D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti hakanerdogan » 05 Haz 2009, 18:38

mükemmel bir araç. Gerek yeni megane, gerel yeni laguna...

geçen hafta sonu 2006 1.5 dCi megane kullandım yengeninki, full+full idi ama süren yenge olunca baskı maskı kalmamış haliyle.

izlenimlerimi yazayım, 205 tabanlı lastikleri ile yol tutuşu mükemmel idi, araç HB idi. bi-xenon farları vardı ama şöle gıcık bir durum var, selektör yapınca adamı uyuz oğlu uyuz ediyor, resmen sövdüm, istanbul yolunda sabaha karşı 4 sularında yardırıyorum, selektör vazgeçilmez, 2 saniye geç yanıyor, kolu bırakınca sönmüyor, bi daha çekmek zorunda kalıyorum!!!

yav bu bizim 94 Renault 9 GTE dede aynıydı, kendinden yükseklik ayarlı xenon takmışın ama hala favoritte olan şu olayı çözememişin bre fransız.

ayna kolunu alt konuma getirince her iki aynayıda otomatik olarak kapatıyor Cool

vites geçişleri rezil mi rezil. sünger var sanki kutuda bi emin olamadım taktığım vitesten.

full cam tavan harika bir olay Smile

iç dikiz aynası arkadan gelen ışığın göz almasını engeller nitelikte, fabiada bu eksikliği hissediyorum.

direksiyonu daha yumuşak.

gelelim frenlere! ben hayatımda bu kadar dengesiz fren görmedim, hele basmaya dur, zamklıyor ilk yarım santimden itibaren, ayakkabının ağırlığı yavaşlatmaya yetiyor. yav A6 değil bu araba megane ya bu kadar kazık frene ne gerek var...

gelelim 1.5 dCi motora, üst devirlere tırmanma konusunda 1.4 TDI kadar istekli değil, asla değil, ama alt devirlerde benim arabamın bayıldığı gaz yemediği yerlerde tınlamaksızın devam ediyor.

anlık tüketim ekranında gördüğüm değerlerde kendi aracımdakinden daha düşük, daha az yakıyor.

megane başlığına tecrübelerimi yazayım dedim ayrı konu açmadan, burdan bulunur, ama yeni megane görünüş olarak mükemmel bence. eskisi zaten özürlü yusufçuk gibi.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti joker » 05 Haz 2009, 18:40

BENCEDE ESKİSİYLE HİÇ BİR ALAKASI KALMAMIŞ VE ÇOK GÜZEL BİR ARAÇ OLMUŞ BENCE HARİKA SPOR ARABA OLMUŞ
joker
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti MEGAN » 05 Haz 2009, 18:40

Megan koçuuum benimmm :)
-Skoda Octavia A5 1.6 FSI //
-34 EU 8105
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
Kullanıcı avatarı
MEGAN
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: PEUGEOT 307 1.6//MAKYAJLI ALP BEYAZI // 34 EU 8105

İleti RoadFighter » 05 Haz 2009, 21:26

Yeni Megane'ın iç mekanı sportif vetok bir oturumu var.

Aracın dış görünümünde ön taraf da güzel.

Ama arka koltuklardaki oturum alanı ve tavan ile baş arası mesafe hiç iyi değil. Stop lambalarının şekli de hoşuma gitmedi.(HB modelde)

Önden bakınca,öne oturunca iyi, arkadan bakınca ve arkaya oturunca kötü bence.(orta sınıf yeni Acccord'a da 1.83 boy ile sığamadıktan sonra bunun gibi araçlara sığamamak normal herhalde)

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara

İleti mygokhan » 05 Haz 2009, 23:01

Önden görünüş hakkaten güzel..Arkasını bende beğenmedim.

Fransız otomobillerinde ilk bakışta beğeniyorum genelde.Ama zaman geçtikçe hiç beğenmiyorum.MeganeII'de de aynı durum oldu.Şimdi iğrenç geliyor görüntüsü..Ama bakıyorum vw golf 2001 model bile olsa gözüme hoş geliyor..
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti murat06 » 06 Haz 2009, 00:56

Bence arabanın dış göürünüşü güzel.İçerdeki malzeme kalitesini görüp incelemediğim için bilmiyorum.

Fakat oldum olası şu fransız arabalrının içerdeki orta konsolu hiç hoşuma gitmemiştir.Yada alman arabalrındaki boydan boya uzanan bol düğmeli konsollara alışmışım bunlar bir tuhaf geliyoo..

murat06
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti emrtkn » 01 Tem 2009, 13:09

Geçenlerde gördümde hoşuma gitti.
Sportif havasından etkilenenlerdenim.
Kullanıcı avatarı
emrtkn
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre TEKİN
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Octavia A5 (RS Modified)

İleti oguz » 01 Tem 2009, 13:59

aynı 2006 1.5 dci bizim eniştede var. yokuşta felan harika ama yüksek devirde son hızda nasıl bilemem. ama güzel gidiyo ve kalkıyo ve tırmanıyo.dediğim gibi işte gidiş yürüyüş gidiş güzel geliyo torq felan ama son hız nası bilemem. nereye kadar gider yani. yeni meganı da gördüm geçen oto yıkamadı adam arabadan indi kilid dügmesine bastı butun camlar kapandı ve aynalar direk katlandı :) dikkatimi çekmedi değil:)

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti feliciaZK » 16 Tem 2009, 02:40

ARABA İŞİ YA ÇOK SEVERSİN YADA HİÇ SEVMESSİN
AUDİ VW GOLF 4 ON NUMARA EFSANE ARABALARKEN

MEGAN HER BİR KAÇ SENEDE BİR MEGAN YAPIYOR HER DEFASINDA KENDİ PROFİLİNİN ÇOK FAZLA DIŞINA ÇIKIYOR

YENİ FİESTADADA AYNI OLAY

OYSA YENİ FABİA YADA VW GRUBUNDA BU YOK

YORUMLARINIZ ..... 

feliciaZK
CLASSIC
CLASSIC

Diğer model ve markalar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir