TOYOTA CORONA CARİNA

Forumda yeralmayan Skoda modelleri veya farklı marka araçlarınız için teknik bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

TOYOTA CORONA CARİNA

İleti kayzer » 02 Ekm 2009, 16:32

ARKADAŞALAR;
1994 MODEL FAVORİT LX ARABAMI SATIP(5000TL+-250 YE) KONU BAŞLIĞINDAKİ 96-98 MODEL TOYOTA CORONA VEYA CARİNA ARAÇLAR İLE İLGİLENİYORUM.YAKLAŞIK FİYATLARI

8000-12000 ARASINDA BU ARAÇLAR İLE İLGİLİ VARSA DENEYİMLERİNİZİ VE GÖRÜŞLERİNİZİ YAZARSANIZ SEVİNİRİM.

NOT:KLİMALI HİDROLİK DİREKSİYON MERKEZİ KİLİT ŞÖYLE GENİŞ SAYILABİLECEK(MALÜM AİLEMİZ GENİŞLİYOR) BENİ ÜZMEYECEK BİR ARABA ARIYORUM. BÜTÇEM DE 5000LİRANIN ÜZERİNE 1000-2000 KOYUP KALAN KISMA KREDİ ÇEKMEK ÇEKECEĞİM KREDİ MİKTARININ 5000TL Yİ GEÇMESİNİ İSTEMİYORUM.

SELAMLAR

kayzer
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mygokhan » 02 Ekm 2009, 17:04

Coronalar oldukça sorunsuz ve sağlam araçlar..Temizi bulunursa güzel bir şekilde hizmet eder..
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti fıratt » 02 Ekm 2009, 17:26

parcası pahalı ve yok
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Nereden: Adana
Arabanız: su aracım yok

İleti copyright5 » 02 Ekm 2009, 20:45

yedek parça konusunda sıkıntı var diye biliyorum , ayrıca bulunsa bile baya bi pahalı duyduğum kadarı ile ! bana göre japon arabalarının kendisi ucuz oluyor(madillerine göre ) ama yedek parçada fena pahalı yapıyorlar gibime geliyo siz ne dersiniz ?
copyright5
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti delidolu » 08 Ekm 2009, 12:44

Çok özür dileyerek; "Konu: TOYOTA CORONA CARİNA" adını görünce çok küçükken seyrettiğim bir film vardı, çocuğun elinde şeftali çekirdeğine benzer sihirli bir taş vardı ve sıkıya gelip ortadan kaybolması ve başka bir yerde ortaya çıkması gerektiğinde "AGATHA BURİNA BURİNATA" derdi. Aklıma kelalaka olacak ama bu geldi. Tekrar özür dilerim....Big%20smile 
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti C@GL@R » 08 Ekm 2009, 14:11

görünüm ve yola gidişi olarak güzel bir araç eniştemde var beyazı corona çok konforlu fakat dedikleri gibi parça sıkıntısı ve masraflı bir araç birde onların araç yağ yakıyordu samsundan ıspartaya kadar yağ ilavesi yapa yapa geldiler tabi bu her corona için geçerli değil...

ayrıca bizde uno vardı 6 milyara uno sattık 3500 bizde vardı 3000 de kredi çektik fabia aldık küçük demezsen bu araca tavsiye ederim..
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti fabialife » 08 Ekm 2009, 14:41

saydığın arabaların genişlik ve kullandığın araba ile kıyasladığında komforuna söylenecek söz yok ama. o paralara alacağın arabalar zaten ekonomik ömrünü nerede ise tamamlamaya yakın olacaktır. bu nedenle sana zamanla sıkıntı çıkarması muhtemel.
zaten bu arabaların parça temini ve fiatları konusunda sıkıntılar var. tanıdığım bazi kişiler genelde bu sıkıntılarını hurdacılardan çözmeye çalışıyor.
japon arabalarında genelde parça fiatları birbirine yakın olduğu için sana bir örnek vereyim, bende fabiayı almadan önce honda civic 1.6 İES vardı ve ön cam çatladı. 2004 yılında servise sordum sadece ön cam 550 tl idi ve 50 tl.de işçilik istediler.
kaldı ki corona ve carina hem bir üst seğment hem de piyasada honda civic'e nazaran çok az bulunduğu için parçası daha zor ve pahalı temin edilen bir arabaolsa gerek.
bu nedenle bindiğin sürece daha az başını ağrıtacak bir araba şeçmeni tavsiye ederim.
fabialife
CLASSIC
CLASSIC

İleti parsanoto » 08 Ekm 2009, 15:41

ben yaklaşık 1 sene kullandım 94 model corona.2000 motor 136hp bi makine var üstünde.lpg siz kesinlikle binilmez.ama konfor desen mükemmel.arıza hiç yapmadı kullandığım sürece.arka koltuk diz mesafesi inanılmaz geniş.bakım,mekanik,motor malzemeleri bulunuyor.ben 4 lü cam açma düğmesini bulamamıştım.
parsanoto
CLASSIC
CLASSIC

İleti şahinbey » 08 Ekm 2009, 22:53

[quote="delidolu"]Çok özür dileyerek; "Konu: TOYOTA CORONA CARİNA" adını görünce çok küçükken seyrettiğim bir film vardı, çocuğun elinde şeftali çekirdeğine benzer sihirli bir taş vardı ve sıkıya gelip ortadan kaybolması ve başka bir yerde ortaya çıkması gerektiğinde "AGATHA BURİNA BURİNATA" derdi. Aklıma kelalaka olacak ama bu geldi. Tekrar özür dilerim....Big%20smile  [/QUOTE]
Bu Corona ların ilk piyasaya çıktığı dönemlerde bir mizah dergisinde opel corsa-Toyota corona şeklinde bir espiri vardı,konu başlığını görünce benimde ilk aklıma o espiri geldi..LOL

Şaka bir yana(şahsi fikrim) eski bir sıkı japoncu olarak, hem tüm birikimimi koyup hemde kredi çekip borçlanarak bu tarz bir araç almazdım,illada toyota diyorsanız '95-'96 corolla xei tavsiye ederim,fiyat aralığıda zannedersem aynı veya bir-iki bin fazladır ancak verdiğiniz parayıda sonuna kadar hak eder...

şahinbey
Yeni Üye
Yeni Üye

Diğer model ve markalar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir