2001 Opel Corsa Confort 1.4 alıyorum. sizce nsl?

Forumda yeralmayan Skoda modelleri veya farklı marka araçlarınız için teknik bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

2001 Opel Corsa Confort 1.4 alıyorum. sizce nsl?

İleti PİCK-UP » 31 Ekm 2009, 13:21

Arkadaşlar allah kısmet ederse pazartesi günü 2001 model Opel Corsa Confort modeli 1400cc benzinli 90 hp (beygir) ekotech motor var.

araç full modeli klima , 2 airbag , elektrikli camlar , elektrikli aynalar , abs , esp , yol bilgisayarı , merkezi kilit. araç coupe yani tek kapılı ancak 4 kişilik , birde 72,000 de mühendis aracıymış bende beyendim ama sizlerin görüşleri bilgileride önemli..

fiyat en son::: 12600 tl ye alacagız kısmetse.

aracın muaynesi yeni yapılmış. 2011 e kadar vizesi var.

1. Bu araç hakkında görüşleriniz nelerdir? kronik sorunu var mıdır?

2. Km'de benzinde 22- 25 ykr yakıyor diyorlar dogrumudur?

3. Performans yönünden nasıldır? ilerde LPG takdırabilirim uyum saglar mı? sıralı sistem olur.

4. Sizin görüşleriniz nelerdir????

Araç aynı kasadan::::

Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti C@GL@R » 31 Ekm 2009, 13:29

skodadan opele mi dönüş yapıyorsunuSmile burda yazılanlara göre araç güzel fiyat olarak boyası değişeni yoksa uygun yoksa lpg li leride o fiyata verebiliyorlar çünkü tek kapı araç..yakıt olarak doğrudur ama şehirlerarası 0,2 civarı yakar zaten hangi benzinli araç olursa alsın bunun altına inemez lpg işi şans işi ben lpg taktırırken ikitane opel vardı orda bi düzen tutturamamış adam kavga ediyordu takanlarla..

neyse opeli herzaman başarılı bulmuşumdur hele şu 99-00 opel astra ve vectralar ne arabaydı yola gidiş vs...corsadada aynı rahatlığı göreceğinize eminim ama parçalar çok pahalı o konuda ben opele yanaşmam...
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti SEAHAWK » 31 Ekm 2009, 13:35

Öncelikle şimdiden hayırlı uğurlu olsun. Çok güzel bir seçim.Smile

1_ Bu araçta kronik sorun olarak 2005'e kadar olanlarda "direksiyondan ses gelmesi" sorunu  var diye biliyorum. Sorunu yaşanların belirttiğine göre, bu sorun sürüşü etkilememekte olup, sadece tıkırtı gibi bir ses yapıyor. Hatta çoğu aracın garanti kapsamında gerekli iyileştirme ile bu sorundan kurtulduğu belirtilmişti. Gene de kontrol ettirmekte fayda var.Smile

2_ Kuruş hesabını bilemem. Ama sakin kullanımda güzel değerler elde etmek mümkün. Zira motor-kasa uyumu çok başarılı. (yani 1.4 motor bu kasada hiç zorlanmadan görev yapıyor. teknolojisi zaten başarılı)

3_ Performans yönünden mükemmel denilebilir. Araç 1 tonu aşmayan ağırlığından dolayı oldukça atak. Hatta Autoshow'un vaktiyle yaptığı testin sonuçlarına göre hemen her disiplinde 1.6 motorlu C sınıfı araçlara rakip değerler elde etmiş.

Aracın LPG ile uyumu konusunda herhangi bir sorun duymadım. Ama direkt olarak incelemediğim bir konu olduğundan gene de sizin bir sormanızda fayda var. (ben uyum sorunu olduğunu hiç ama hiç sanmıyorum. Aynı teknolojiyi kullanan 1.6 ECOTEC'e sorunsuzca gayet başarılı bir şekilde LPG uygulanıyor. 1.4'te de aynı durumun geçerli olması gerekir)

4_ Şahsi görüşüm çok başarılı bir araç olduğu yönünde. Benim de benzer bütçeyle mutlaka değerlendirmeye alacağım bir araç olurdu. Öte yandan; şahsi görüşüm 2 kapı olayını gözden geçirmeniz. Eğer araca çok nadiren yolcu alacaksanız, sorun olmaz. Ama arada sırada aile büyükleri vb. bineceği zaman 2 kapı olayı sıkıntı yaratacaktır.

SEAHAWK
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti PİCK-UP » 31 Ekm 2009, 13:36

yok skoda pickup'ı bırakırmıyız... :D onun haricinde alıyorum binmeye. araç çok temiz. aynı sıfır alıyor gibisin. 72.00 km,de birde mühendis biri kullanmış okula gidip gelmekte yani hırpalanmamış. arka sag kısımda hafif sürtme var orası sorun degil ilerde yapılır.
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti mygokhan » 31 Ekm 2009, 13:37

Şahsen başarılı sıkı biri otomobil..Alınabilir..Hayırlı olsun..Yakıtta çok cimri.
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti PİCK-UP » 31 Ekm 2009, 13:40

tek kapı sorun degil kimse binmeyecek zten ben tek hususi binecegim. belki bazı hafta sonları ailecek bir yerlere gidebiliriz ama onuda pek sanmıyorum. çünkü transporter tdi var. o araç 5+1 aile aracı onla gezeriz.
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti mayham85 » 31 Ekm 2009, 14:10

ben şhir içi o kadar az yakacağını sanmıyorum. ayrıca opelin parçası ve servisi insanı üzecek cinstndir. ancak araç güzel araç fiyatta uygun olabilir.
mayham85
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti PİCK-UP » 31 Ekm 2009, 14:44

bu araçlar püskürtmeli sistem oldukları için ne kadar basarsan o kadar yiyor mesela geçen hafta 3 gün altımda 1.6 seat ibiza vardı arkadaşımın 2000 model sürekli şehiriçinde kullandım aracı yakıt konusunda dedigim gibi aşırı hızlı agrasif kullanımda bayagı tüketimli sakin kullanımda çok cimri idi.
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti C@GL@R » 31 Ekm 2009, 14:59

[quote="PİCK-UP"]bu araçlar püskürtmeli sistem oldukları için ne kadar basarsan o kadar yiyor mesela geçen hafta 3 gün altımda 1.6 seat ibiza vardı arkadaşımın 2000 model sürekli şehiriçinde kullandım aracı yakıt konusunda dedigim gibi aşırı hızlı agrasif kullanımda bayagı tüketimli sakin kullanımda çok cimri idi.[/QUOTE]

fabialarda böyle agresif kullanıma gelmiyor
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti mayham85 » 31 Ekm 2009, 15:01

[quote="PİCK-UP"]bu araçlar püskürtmeli sistem oldukları için ne kadar basarsan o kadar yiyor mesela geçen hafta 3 gün altımda 1.6 seat ibiza vardı arkadaşımın 2000 model sürekli şehiriçinde kullandım aracı yakıt konusunda dedigim gibi aşırı hızlı agrasif kullanımda bayagı tüketimli sakin kullanımda çok cimri idi.[/QUOTE]
püskürtmeli derken enjeksiyondan bahsediyorsn sanırım. karbüratörlü bir araca göre ekonomik olacaktır on laf yok.ancak opeller genelde vw grbuunun benzinlilerinden daha fazla yakar. gerçi adana trafiği eskişehir kadar dur kalklı değil. adana içinde passat tsi ile 7 lt altına indiğim olurken burada 9 altına inmiyor.

mayham85
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti PİCK-UP » 31 Ekm 2009, 15:06

yani adana'da birinci ışıgı yeşilde geçtin mi 50-60 ın altına düşme tüm ışıklar yeşil yanıyor. ayrıca menderes tarafında kesinlikle hiçbir trafik ışıgı yok adana bu yönden güzel bakacaz. hayırlısı.

birde makinaya sokalımda arabayı ondan sonra kararımı verecegim.
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Diğer model ve markalar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir