Chevrolet Cruze EuroNcap tan 5 yıldız almış !!!!!!

Forumda yeralmayan Skoda modelleri veya farklı marka araçlarınız için teknik bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Chevrolet Cruze EuroNcap tan 5 yıldız almış !!!!!!

İleti asdfghjk » 28 Kas 2009, 00:31

Şu chevrolet cruze bi duvara gömse de bi sonucuna bakıp gülsem diyordum ve şok oldum. Öylesine euroncap ta gezinirken bi baktım cruze test edilmiş. 100 üzerinden 96 puan almış ve sürücü ve yolcu da riskli bir yer yok diyor. Zaten bu ara teste giren bütün araçlar her ne hikmetse 5 yıldız alıyor... Her neyse link için;

http://www.euroncap.com/results/chevrol ... 9/376.aspx

Bu arada -şahsi fikrim- euroncap artık test hızını 80 km/s ye çıkarmalı. Çünkü araçlar hızlanmakta, önüne gelen araç 5 yıldız almakta. Örneğin bu linkte bir laguna 80 km/s ile gömüyor, gene euroncap testi yapıyor ama sonuç ne kadar değişmekte, buyrun bunun da linki için :) :)

http://www.youtube.com/watch?v=1MsqJFoWSjI

asdfghjk
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir

İleti alpino » 28 Kas 2009, 01:03

koskoca octi inatla ve hala 4 yıldız alıyor. anlayabilmiş değilim.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti asdfghjk » 28 Kas 2009, 01:06

o testin yapıldığı dönemde kaç araba 5 yıldız almış ki octi 5 yıldız alsın peki ? Ayrıca octi nin puan kaybetmesinin sebebi perde hava yasığının olmaması yoksa sağlamlık olarak herhangi bir kusuru yok. Örneğin A4 kasalar 2001 yılında test edilmiş, 2001 yılında kaç tane araba 4 yıldız alabilmiş ki ? Şu anda çıkan arabaların neredeyse tamamı zaten 5 yıldız almakta...
asdfghjk
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti alpino » 28 Kas 2009, 01:07

2004 model a5 octi de 4 yıldızlı. ama kabul elegance donanım kullanılmamış ambiente kullanılmış. yani perde hava yastığı gene yok.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti zurna1788 » 28 Kas 2009, 01:08

pehh...
Var olduğun için değil,hayallerin ve hedeflerin için yaşa...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Em-Ka
Nereden: Adana
Arabanız: Skoda Fabia 2001 68 hp ( SATILDI )

İleti asdfghjk » 28 Kas 2009, 01:11

En azından skoda diğer firmalar gibi test edilen ülkeye en dolu aracını göndermiyor, hakkı ile sonucunu alıyor yani en boşunu gönderip teste sokuyor, zaten doğrusuda budur bence...
asdfghjk
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti asdfghjk » 28 Kas 2009, 01:12

Peki şöyle bir soru sorayım, Chevrolet bu sonuç için euroncap a sizce ne kadar para ödemiştir ?? LOL LOL 100 üzerinden 96 almak ne demek ya daha düne kadar araçları 3 yıldız alan bir firma için Wacko
asdfghjk
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti onurhan2006 » 28 Kas 2009, 01:44

[quote="talhadogdu"]Peki şöyle bir soru sorayım, Chevrolet bu sonuç için euroncap a sizce ne kadar para ödemiştir ?? LOL LOL 100 üzerinden 96 almak ne demek ya daha düne kadar araçları 3 yıldız alan bir firma için Wacko
[/QUOTE]
begenmediğin chevrolet cruze'a (bir yarış esnasında şimdi tam olarak hatırlayamadım hatta forumda konusuda oldu) bmw soldan gömdü ama sonuç senin düşündügün gibi chevrolete için değil bmw için tam bir hüsran olmustu
Volkan İtfaiye Araçları San. ve Tic. A.Ş.
Kalite Kontrol ve Teslimat Şefi
Onur DURMAZ
Kullanıcı avatarı
onurhan2006
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ONUR DURMAZ
Arabanız: 1993 SKODA FAVORİT LX MEKATRONİK

İleti fıratt » 28 Kas 2009, 01:48

[quote="alpino"]koskoca octi inatla ve hala 4 yıldız alıyor. anlayabilmiş değilim.[/QUOTE]
bende anlaşmış değilim,1,5 aylık cruze gogus doşemesi kabarmış işçilik kalite sıfır duzeyde nerdese nasıl 5 yıldız alıyor..
bi ketenpere var bu euro ncapte ya neyse..
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Nereden: Adana
Arabanız: su aracım yok

İleti iceman70 » 28 Kas 2009, 01:57

Alabilir arkadaşlar reno'nun bütün araçları alıyorsa cruze fazlasıyla alır.Hatta benim 2004 fabia 6 yıldız alması gerek ama işte yanlış yapmışlar :D
iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti asdfghjk » 28 Kas 2009, 03:17

[quote="onurhan2006"]
[quote="talhadogdu"]Peki şöyle bir soru sorayım, Chevrolet bu sonuç için euroncap a sizce ne kadar para ödemiştir ?? LOL LOL 100 üzerinden 96 almak ne demek ya daha düne kadar araçları 3 yıldız alan bir firma için Wacko
[/QUOTE]
begenmediğin chevrolet cruze'a (bir yarış esnasında şimdi tam olarak hatırlayamadım hatta forumda konusuda oldu) bmw soldan gömdü ama sonuç senin düşündügün gibi chevrolete için değil bmw için tam bir hüsran olmustu
[/QUOTE]

orada cruze un sol ön tekere gömdüğü için bmw hasar aldı, kaldı ki bmw yarış aracı olduğundan ve açı çok ters olduğundan öyle bir şey oldu. Yarış araçları mı daha sağlam-koruyucu yoksa normal bir araç mı ?
asdfghjk
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti delidolu » 28 Kas 2009, 04:14

Arkadaşlar bahane aramayalım... Hız 60 kmden 80 km ye çıksın, en dolu model en boş model farklılığı var vs, chevy ncap'a kaç para verdi, bizimki 2001'de bu test 2009'da yapıldı gibisinden yan çizici sözlere gerek yok işte bizimkinin test filmi: http://www.euroncap.com/Player.aspx?nk= ... 90f6d68cdf chevy ile bizimkinin aynı ncap standartlarında test edildiğini varsayarak 3. şahıs gözüyle chevy'nin daha iyi sonuç aldığını kendim de görebiliyorum. Chevy'nin sol aynası havalarda uçuşurken, bizimkinin kapısının gövdeden nasıl ayrıldığını görmek için bahaneye, en donanımlı-donanımsız, 4 yıldız 5 yıldız muhabbetine gerek yok.

Bir gerçek var ki batmak üzere olan GM şirketi ABD'deki satışlarını garantilemek için alın bu arabayı beğenmezseniz geri alalım garantisi ile satış reklamı yapmaya çalışırken bu sözlerinin içinin boş olmadığını ncap testi gözler önüne sermiş. Yiğidi gebertelim ama hakkını da yemeyelim...

Ha buna rağmen ben chevy'ye binermiyim ASLA!... octi den sonra beni superb, audi, passat, mercedes, bmw den başkası -Allahın izniyle- paklamaz, bu da böyle biline...

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti isikayhan » 28 Kas 2009, 09:11

Cruze Avustralya'da ANCAP'tan daha önce 5 yıldız aldığı için, EURONCAP'tan de 5 yıldız alması şaşırtıcı değil:

Not: Avustralya'da Cruze modeli, Holden markası altında satışı yapılıyor
Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir.

Bilgi paylaştıkça çoğalır.

M.Niyazi Saral
Kullanıcı avatarı
isikayhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Octavia 2009 1.6 MPI Facelift Elegance Tipt.

İleti ankaralı_06 » 28 Kas 2009, 11:35

[quote="delidolu"]Arkadaşlar bahane aramayalım... Hız 60 kmden 80 km ye çıksın, en dolu model en boş model farklılığı var vs, chevy ncap'a kaç para verdi, bizimki 2001'de bu test 2009'da yapıldı gibisinden yan çizici sözlere gerek yok işte bizimkinin test filmi: http://www.euroncap.com/Player.aspx?nk= ... 90f6d68cdf chevy ile bizimkinin aynı ncap standartlarında test edildiğini varsayarak 3. şahıs gözüyle chevy'nin daha iyi sonuç aldığını kendim de görebiliyorum. Chevy'nin sol aynası havalarda uçuşurken, bizimkinin kapısının gövdeden nasıl ayrıldığını görmek için bahaneye, en donanımlı-donanımsız, 4 yıldız 5 yıldız muhabbetine gerek yok.

Bir gerçek var ki batmak üzere olan GM şirketi ABD'deki satışlarını garantilemek için alın bu arabayı beğenmezseniz geri alalım garantisi ile satış reklamı yapmaya çalışırken bu sözlerinin içinin boş olmadığını ncap testi gözler önüne sermiş. Yiğidi gebertelim ama hakkını da yemeyelim...

Ha buna rağmen ben chevy'ye binermiyim ASLA!... octi den sonra beni superb, audi, passat, mercedes, bmw den başkası -Allahın izniyle- paklamaz, bu da böyle biline...

[/QUOTE] sana katılıyorum dostum .Çok doğru ve açıklayıcı anlatmışsın .kendimizi kandırmayalım.Görüntüler ortada
ankaralı_06
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alpino » 28 Kas 2009, 11:46

a5 kasa octi biraz daha sağlam hale geldi.
kapı gövdeden hafifçe aralansa da artık A sütunu olarak adlandırılan kapı ile ön cam arasındaki sütun bükülmüyor.

http://www.euroncap.com/Player.aspx?nk= ... 1d2cca4758
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti mayham85 » 28 Kas 2009, 12:55

bence kimse cruzeyi boş yere lekelemeye çalışmasın. o aracın arkasında opelin platformu var. opelin ise güvenlik konusundaki başarısı yadsınamaz. nasilki octi jetta nın bir nevi ucuz yan modeli ise cruzede opelin o şekilde bir modeli. malzemesi kalitesiz olr motoru yetersiz olr bu eleştirilebilir. ama güvenlik konusunu adamlar yapmış çatır çatırda yüksek puanla almışlar 5 yıldızı. yiğidi öldürelim hakkını yemeyelim.

mayham85
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alpino » 28 Kas 2009, 13:12

opel ile cruze arasındaki tek ortak nokta ikisinin de motor sağlayıcılarının general motors olması. opel almanya, türkiye ve bazı avrupa ülkelerinde OPEL markası ile satılır. İngilterede ise VAUXHALL markası ile satılır. ama Chevrolet için ortak nokta motordur.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti dr.camouflage » 28 Kas 2009, 13:56

Peki şöyle bir soru sorayım, Chevrolet bu sonuç için euroncap a sizce ne kadar para ödemiştir ?? LOL LOL 100 üzerinden 96 almak ne demek ya daha düne kadar araçları 3 yıldız alan bir firma için Wacko

Başlığı görünce benim de aklımdan benzer düşünceler geçti.Bu firmanın Aveo adlı modelinin yeni kasası 3 yıl önce aynı teste girmiş ve sadece 1.5 yıldız alabilmişti.Geçmişte alınmış böyle bir sonuçtan sonra insana ister istemez tuhaf geliyor.

9-10  ay oldu zannedersem; bi araba dergisinde Çinli bir markanın Türkiye müdürüyle ropörtaj yapmışlardı.Niye modellerininizi çarpışma testlerine sokmuyorsunuz diye bi soru sorulmuştu adama.O da EURO NCAP'in artık bağımsız bir kuruluş olmadığını büyük üreticilerin etkisi altında olduğunu ima etmişti.Hatta isim bile vererek ünlü bir Fransız üreticinin bunlardan başı çektiğini ve nerdeyse tüm modellerinin 5 yıldız almasının imkansız olduğunu ve  bunun gerçeği yansıtmadığını söylemişti.Hakkaten EURONCAP'de son zamanlarda ilginç  olaylar oluyor.Mesela bazı modellerde ilk testte ölümcül hatalar tespit edilirse aracın bu haliyle düşük puan alacağı firmaya söylenip  hatalarını düzelt tekrarlayalım deniyor,bunu bizzat kendim internette okudum.Tabii bu arada üretilen arabalarda kaza yapıp yaralanan insanların akibetini kimse bilmiyor.

Herkese iyi bayramlar.
dr.camouflage
CLASSIC
CLASSIC

Sonraki

Diğer model ve markalar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir