2009 memnuniyetsizlik anketi sonuçları

Forumda yeralmayan Skoda modelleri veya farklı marka araçlarınız için teknik bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

2009 memnuniyetsizlik anketi sonuçları

İleti mygokhan » 10 Arl 2009, 00:10

kıytırık google çevirisi

Show romanization

Daihatsu, Alfa Romeo ve Mercedes En Ait Araç Memnuniyeti Almanya'da Öğrenim

2002 yılında çalışmanın başlatılması beri ilk defa, bir Daihatsu 1.000
nokta ölçekte 843 toplam puanı ile Almanya'da JD Power and Associates
üst noktaya 'yeniden tasarlanmış 2.009 Araç Mülkiyet Memnuniyet
Çalışması (Voss) üstlendi. Japon markası Alfa Romeo ve Mercedes-Benz
ikinci yerde 835 puanla berabere tarafından, BMW 834 puan ve Audi ve
Toyota bu beşinci yerde 831 puan ile bağlı üçüncü sırayı izledi.

Ölçeğin diğer tarafında, Ford (796 puan), Opel, Kia ve Peugeot da 790
puan, Fiat (778 puan), Chevrolet (775 puan) ve Akıllı (772 puan) ile
bağlı On JD Power içinde son beş yerleri işgal 2.009 Alman araç sahibi
memnuniyeti çalışma. Endüstri ortalaması 814 puandır.

Model, bilge's Daihatsu Sirion küçük araba kategorisinde en iyi
sıralama pozisyonu ise Toyota Aygo City Car ve Corolla alt orta araç
için ödül ele geçirdi. Ise Mercedes-Benz E-Sınıfı ve CLK Sınıf modeller
sırasıyla yürütme / lüks ve spor otomobil segmentlerinde tepesinde üst
orta segmentinde, Renault Laguna ilk bitirdi.

Ayrıca segment alma düzeyinde ödül Skoda Roomster MPV grubunda ve Nissan Qashqai SUV kategorisinde bulunmaktadır.

JD Power and Associates 'bulma Almanca araç sahipleri ile 16.200
çevrimiçi görüşmeler ait iki yıllık ortalama sonra dayanmaktadır.
Firmaya göre, Almanca sahiplerinin yaş ve bayileri 67 özellikleri de
dahil olmak üzere dört memnuniyeti ölçümleri: araç itiraz performansı,
tasarım, konfor ve özellikleri kapsar (32%); araç kalite ve
güvenilirlik açısından gruplandırılmış kapsayan ayrıntılı
değerlendirmeler sağlamak istenir ( % 26); sahiplik maliyeti yakıt
tüketimi, sigorta ve servis ücreti dahil (22%) / onarım ve Servis
memnuniyeti (20%).

Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti MEGAN » 10 Arl 2009, 00:12

Skoda için kötü bir oran değilmi ?
-Skoda Octavia A5 1.6 FSI //
-34 EU 8105
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
Kullanıcı avatarı
MEGAN
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: PEUGEOT 307 1.6//MAKYAJLI ALP BEYAZI // 34 EU 8105

İleti fabialife » 10 Arl 2009, 00:19

kimse bundan sonra chevrolet ve fiat'ı kötülemesin. marka arabalar yerlerde sürünürken chevrolet ikinci, fiat üçüncü olmuş. Dead
yoksa bu rakamları tersinden mi okumamız lazım?
fabialife
CLASSIC
CLASSIC

İleti MEGAN » 10 Arl 2009, 00:22

bende anlamadım Ahmet abicim. en üsttekiler en rahatsızlık verenler en alttakiler ise az şikayet alanlar değilmi ? yanlışmı anladık biz ?
-34 EU 8105
Kullanıcı avatarı
MEGAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti jel » 10 Arl 2009, 00:46

arkadaşlar en üstteki grafikte vehicle ownership satisfaction study yazıyor yani araç sahipleri memnuniyet çalışması.

benim anladığım ne kadar çok puan o kadar çok memnuniyet.
jel
CLASSIC
CLASSIC

İleti MEGAN » 10 Arl 2009, 00:49

eğer öyleyse Peugeout ve Citroen' e yazık olmuş.
-34 EU 8105
Kullanıcı avatarı
MEGAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti MEGAN » 10 Arl 2009, 00:49

Renault cimri italyan motorlarının bedelini ödesin ona lafım yok :)
-34 EU 8105
Kullanıcı avatarı
MEGAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mygokhan » 10 Arl 2009, 00:52

En iyiler en üstte ;)
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti MEGAN » 10 Arl 2009, 00:53

Daihatsu :D
-34 EU 8105
Kullanıcı avatarı
MEGAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alpino » 10 Arl 2009, 01:19

[quote="fabialife"] kimse bundan sonra chevrolet ve fiat'ı kötülemesin. marka arabalar yerlerde sürünürken chevrolet ikinci, fiat üçüncü olmuş. Dead
yoksa bu rakamları tersinden mi okumamız lazım?
[/QUOTE]

:D eve t dostum tersten okuyacaksın. 1000 kullanıcıdan kaçının memnun olduğunu gösteriyor. yani fiat memnuniyette en sonlarda ki çok normal. zira konserve kutusu gibi araba yapıyor.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti iceman70 » 10 Arl 2009, 13:07

Ya arkadaşlar şu yorumlara çok gülüyorum konserve kutusu.. Ya bir kere araç dediğin olabildiğince hafif üretilmeli kazan anındada param parça olmalı ki bütün enerjiyi absorbe etsin.Hafif üretilmesi yakıt tasarrufu sağlayacağı gibi daha küçük motorla daha fazla güç elde edilmesini sağlar bence bu görüş çok yanlış.Benim gözümde en iyi araç şudur olabildiğince hafif mükemmel yol tutuşu küçük motorla yüksek güç yakıtta cimri.Öyle her tarafı şangır şungur oynamayan ve zırt bırt servise uğramayan araç.Mümkünse hybrid olabilir :).Aslında bu dediğim aractan var ama işte insan oğlu 1 lira için annesini keser.Tam olarak hatırlayamıyacam ama toyota olması lazım bir jipi var sadece elektrik motoru ile çalışıyor.Düşünü gaza bastığın andan itibaren maksimum tork elde ediyorsunuz ne suyu ne yağı hiç birşeyi yok.Araç sahibi 2 yıldır kabutu hiç açmadım diyo.Keşke petrolü silip atabilsek..Neyse işte sonuç olarak fiat hakettiği yerde annem bile hiç arabadan anlamıyor ama octiden sonra fiat linea'ya bindi biner binmez yok yok bu iyi değil dedi :))
iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti MEGAN » 10 Arl 2009, 15:10

[quote="iceman70"]Ya arkadaşlar şu yorumlara çok gülüyorum konserve kutusu.. Ya bir kere araç dediğin olabildiğince hafif üretilmeli kazan anındada param parça olmalı ki bütün enerjiyi absorbe etsin.Hafif üretilmesi yakıt tasarrufu sağlayacağı gibi daha küçük motorla daha fazla güç elde edilmesini sağlar bence bu görüş çok yanlış.Benim gözümde en iyi araç şudur olabildiğince hafif mükemmel yol tutuşu küçük motorla yüksek güç yakıtta cimri.Öyle her tarafı şangır şungur oynamayan ve zırt bırt servise uğramayan araç.Mümkünse hybrid olabilir :).Aslında bu dediğim aractan var ama işte insan oğlu 1 lira için annesini keser.Tam olarak hatırlayamıyacam ama toyota olması lazım bir jipi var sadece elektrik motoru ile çalışıyor.Düşünü gaza bastığın andan itibaren maksimum tork elde ediyorsunuz ne suyu ne yağı hiç birşeyi yok.Araç sahibi 2 yıldır kabutu hiç açmadım diyo.Keşke petrolü silip atabilsek..Neyse işte sonuç olarak fiat hakettiği yerde annem bile hiç arabadan anlamıyor ama octiden sonra fiat linea'ya bindi biner binmez yok yok bu iyi değil dedi :))[/QUOTE]
Tam Tersi...!! ARAÇ DEDİĞİN AĞIR BÜYÜK Olacakki yoldan çıkmasın durdurdğun an ağırlığı ile dursun VURDUMMU ÖLDÜRSÜN YEDİRDİMMİ DOYURSUN. işte ben buna araba derim.
-34 EU 8105
Kullanıcı avatarı
MEGAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti iceman70 » 10 Arl 2009, 15:32

Hafif araç yoldan çıkacak olsa f1 araçları 600kg olmazdı.Kaldıki bütün yarış araçlarının tek derdi olabildiğince hafif araç üretmek.Merkezkaç kuvveti denen bişey virajlarda ağır oldukça savurma artacaktır.Frenleme noktasında ise ağır oldukca aracın sahip olacağı momentum çok daha fazla olacağı için çok daha zor duracaktır.Zor durmasa bile çok daha güçlü fren sistemi gerekecektir ki buda ekstra masrafa yol açar.Ben küçücük olsun demedim ayretten tamam büyük olcak ama olabildiğincede hafif olcak :) Mesela ben fabia'yı ağır buluyorum 1035kg dı heralde bizimki bu arac bence maksimum 850kg olmalıydı.
iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti MEGAN » 10 Arl 2009, 18:25

Fatih abicim ben hiçbir Fabia nın hızlı giderken burnunu kaldırarak geri takla attığını görmedim ama F1 ARAÇLARINDA çok gördüm :) hafiflikten dolayıı..!!
-34 EU 8105
Kullanıcı avatarı
MEGAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 10 Arl 2009, 18:29

[quote="MEGAN"][quote="iceman70"]Ya arkadaşlar şu yorumlara çok gülüyorum konserve kutusu.. Ya bir kere araç dediğin olabildiğince hafif üretilmeli kazan anındada param parça olmalı ki bütün enerjiyi absorbe etsin.Hafif üretilmesi yakıt tasarrufu sağlayacağı gibi daha küçük motorla daha fazla güç elde edilmesini sağlar bence bu görüş çok yanlış.Benim gözümde en iyi araç şudur olabildiğince hafif mükemmel yol tutuşu küçük motorla yüksek güç yakıtta cimri.Öyle her tarafı şangır şungur oynamayan ve zırt bırt servise uğramayan araç.Mümkünse hybrid olabilir :).Aslında bu dediğim aractan var ama işte insan oğlu 1 lira için annesini keser.Tam olarak hatırlayamıyacam ama toyota olması lazım bir jipi var sadece elektrik motoru ile çalışıyor.Düşünü gaza bastığın andan itibaren maksimum tork elde ediyorsunuz ne suyu ne yağı hiç birşeyi yok.Araç sahibi 2 yıldır kabutu hiç açmadım diyo.Keşke petrolü silip atabilsek..Neyse işte sonuç olarak fiat hakettiği yerde annem bile hiç arabadan anlamıyor ama octiden sonra fiat linea'ya bindi biner binmez yok yok bu iyi değil dedi :))[/QUOTE]
Tam Tersi...!! ARAÇ DEDİĞİN AĞIR BÜYÜK Olacakki yoldan çıkmasın durdurdğun an ağırlığı ile dursun VURDUMMU ÖLDÜRSÜN YEDİRDİMMİ DOYURSUN. işte ben buna araba derim.[/QUOTE]

http://videos.streetfire.net/video/106- ... 174377.htm

Ayrıca saçmalamayalım, F1 araçları ile Fabiayı falan kıyaslamayalım.

Hatta bir F1 ile bir Veyron'u bile kıyaslamak gafletken Cool
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti MEGAN » 10 Arl 2009, 18:35

[quote="hakanerdogan"] [quote="MEGAN"][quote="iceman70"]Ya arkadaşlar şu yorumlara çok gülüyorum konserve kutusu.. Ya bir kere araç dediğin olabildiğince hafif üretilmeli kazan anındada param parça olmalı ki bütün enerjiyi absorbe etsin.Hafif üretilmesi yakıt tasarrufu sağlayacağı gibi daha küçük motorla daha fazla güç elde edilmesini sağlar bence bu görüş çok yanlış.Benim gözümde en iyi araç şudur olabildiğince hafif mükemmel yol tutuşu küçük motorla yüksek güç yakıtta cimri.Öyle her tarafı şangır şungur oynamayan ve zırt bırt servise uğramayan araç.Mümkünse hybrid olabilir :).Aslında bu dediğim aractan var ama işte insan oğlu 1 lira için annesini keser.Tam olarak hatırlayamıyacam ama toyota olması lazım bir jipi var sadece elektrik motoru ile çalışıyor.Düşünü gaza bastığın andan itibaren maksimum tork elde ediyorsunuz ne suyu ne yağı hiç birşeyi yok.Araç sahibi 2 yıldır kabutu hiç açmadım diyo.Keşke petrolü silip atabilsek..Neyse işte sonuç olarak fiat hakettiği yerde annem bile hiç arabadan anlamıyor ama octiden sonra fiat linea'ya bindi biner binmez yok yok bu iyi değil dedi :))[/QUOTE]
Tam Tersi...!! ARAÇ DEDİĞİN AĞIR BÜYÜK Olacakki yoldan çıkmasın durdurdğun an ağırlığı ile dursun VURDUMMU ÖLDÜRSÜN YEDİRDİMMİ DOYURSUN. işte ben buna araba derim.[/QUOTE]

http://videos.streetfire.net/video/106- ... 174377.htm

Ayrıca saçmalamayalım, F1 araçları ile Fabiayı falan kıyaslamayalım.

Hatta bir F1 ile bir Veyron'u bile kıyaslamak gafletken Cool
[/QUOTE]
Fatih abi yaptı kıyaslamayı :)
-34 EU 8105
Kullanıcı avatarı
MEGAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 10 Arl 2009, 18:37

Ama hafifliği dandiklik olarak nitelendirmek biraz acımasızca. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti iceman70 » 10 Arl 2009, 18:38

Ya f1 aracı hafiflikten takla atıyor diyorsan ben bişey yazmıyorum artık şaka gibi.Gerçi f1 aracını çıkaralım bu işten çünkü f1 aracı 150km hızdan sonra kendi ağırlığı kadar downforce üretiyor.Hatta cadde pistlerde rögar kapaklarını kaynaklıyorlar geçtiğinde havaya fırlamasın diye.Ama araç tutupta hafif diye takla atma vs olmaz hatta fifth gear'da izlemiştim hakanda paylaşmış kaza anında çok daha hafif araç bak nasıl güvenli.Önemli olan açığa çıkan enerjiyi absorbe etmek ve şasenin sağlamlığı.Ben kıyaslamadım sadece örnek gösterdim aklıma gelen en hafif araç olduğu için tmm openwheel araçları geçtik.

iceman70
CLASSIC
CLASSIC

Sonraki

Diğer model ve markalar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir