.

Forumda yeralmayan Skoda modelleri veya farklı marka araçlarınız için teknik bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

.

İleti görkem » 14 Oca 2010, 14:12

.

görkem
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 14 Oca 2010, 14:41

Plastik kalitesinde alman arabası bambaşkadır.Sade reno değil, büyük çoğunluk arabada gözüme ilk çarpan plastik ve plastik işçiliğinin kalitesizliği oluyor.Ve bu da yeni modellerde bu şekilde.örneğin eski R 9, 11 modellerinin plastiği yenilere göre çok daha iyi bence...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti fıratt » 14 Oca 2010, 14:51

aynen iç kokpit kalitesiz...
bende realde stand açmışlardı inceleme fırsatı buldum,antifiriz deviraim hortumunun keten iplikcikleri sokulmuştu 10cm kadar.hortumların üzerlerinde kauçuk artıkları vardı(yeni alınan lastik uzerindeki fazlalıklar gibi) hatta satış gorevlisine soylemiştik,oda konuyu dağıtmaya çalışmıştı..

unlu atasozu derki''eşşeğe altın semer vursalar ben yine eşşeğim der''
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Nereden: Adana
Arabanız: su aracım yok

İleti trrizeosman » 14 Oca 2010, 14:57

Skodayı tercihimdeki en önemli etken torpidonun malzemesidir.(Kalorifer havalandırma ızgaraları ve kapı kol dayama malzemesini saymazsak)
trrizeosman
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti C@GL@R » 14 Oca 2010, 14:59

bnm araba 2001 model olmasına ragmen konsol hala fabrika çıkışı gibi adamlar hakkatten sağlam yapmış ne bir deformasyon ne bir renk atması hemde antalya nın o güneşine rağmenSmile
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti fıratt » 14 Oca 2010, 15:00

[quote="trrizeosman"]Skodayı tercihimdeki en önemli etken torpidonun malzemesidir.(Kalorifer havalandırma ızgaraları ve kapı kol dayama malzemesini saymazsak)[/QUOTE]
guzel tespit..Big%20smile
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Nereden: Adana
Arabanız: su aracım yok

İleti RoadFighter » 14 Oca 2010, 15:08

[quote="görkem"]Arkadaşlar ,
Dün arkadaşımın aldığı Renault Fluence Ex. aracını kullanma şansım oldu.  Aracın yürüyeni hakkında değil de işçilik kalitesi açısından berbat buldum. 2010 model arabanın içi bomboş, hiç bir detay düşünülmemiş. 2010 model 40 bin tllik aracın kokpitinde Çin malı tırıklı plastikler falan kullanılmış...

Skodamın torpidosunu öptüm biner binmez :))

Aman bizim arkadaş duymasın, çok beğendim aracını dedim :):)
[/QUOTE]

Ayıp etmişsiniz bence :) Gerçi beğenmedim desen,bu sefer de adı "kıskanıyor" olur.

Fluence tam bir şişirme araba. Megane'ın elden geçirilmiş ve karoseri yenilenmiş hali.

Hele 50 bin lira istedikleri modeller varki kampanya zamanı 43 bin liradan satılan 1.4 TSI Elegance Octavia'ya kurban olsun.
Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti mygokhan » 14 Oca 2010, 15:25

Fabia I in kokpiti gerçekten kaliteli..

ama yeni Fabia ve Roomster'ın plastikleride baz modelde feci kötü..İç mekan tasarım olarak güzel olsada plastik kalitesi yüüzünden pek hoş gelmiyor göze..
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti quickcan » 14 Oca 2010, 17:08

fluence bencede hiç güzel bir araba değil içine sesi çok alıyormuş.. ve skoda ile renault karşılaştırılamaz... renault plastik yaw.. fluence i yakından inceleme fırsatım olmadı onun da çamurlukları plastik mi?

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Can ÇAKMAK
Arabanız: 2005 Octavia A4 Ambiente Plus

İleti ayhani » 14 Oca 2010, 17:09

[quote="görkem"]Mesela, Sadece dış makyajla imaj yaratılmaya çalışılmış. Göz boyama yani. Kendi modelleri içinde en fazla satan Megane 1' in yarısı kadar tutulacağını da sanmıyorum.[/QUOTE]

Yanlış! Türkiye'de reno ne yapsa bizim millet kapış kapış alıyor. Fluence şimdiden sınıf lideri oldu. Biz istediğimiz kadar şöyle böylede desek bizim millet kapış kapış alıyor bende anlamadım gitti.

Bence arac tam bir tasarım faciası! Tabi zevk meselesi.

Birde Türkiye'de istisnasız tüm otomobil dergileri renonun ve fiatın araçlarına torpil uyguluyor. Reklam belasına yaranmaya çalışıyorlar galiba. Mesela megan II için tüm testlerde malzeme kalitesi tatminkar sürüş konforlu diyor. Ulan yuh dedim bizmi megana binmiyoruz yoksa bunların bindiğimi başka anlamadım.

Aynı şey şimdi fluence için yapılıyor. Yok malzeme kalitesi harika vs vs hatta ücretsiz dağıtılan otomobil.com. tr'nin dergisi makam aracı olarak kullanılabilir yazmışki zırvalamanın son noktası.

Bir başka örnekde yine aynı otomobil dergisinin CLİO testindeydi adamlar öyle bir yazmışki dayanamadım "Bu kadarda atmayın göz var nizam var diye" yorum yazdım hakaret var diye yayınlamadılar beyler.
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti quickcan » 14 Oca 2010, 17:26

evo dergisinin aralık sayısında pekde iyi olarak anlatılmıyor... ses fazla diyorlar ve bu arabaya bu fiyat fazla deniyor... bende fiyat konusunda haklılar hiç bir çekicilik yok arabada...

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti quickcan » 14 Oca 2010, 20:43

renault tan da bu beklenir zaten kaput plastik değildirde ön ve arka çamurluklar plastiktir.. birde tampon plastikleride vasattır kesin yumuşak oynuyordur..

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti WXW » 14 Oca 2010, 21:45

[quote="mygokhan"] Fabia I in kokpiti gerçekten kaliteli..ama yeni Fabia ve Roomster'ın plastikleride baz modelde feci kötü..İç mekan tasarım olarak güzel olsada plastik kalitesi yüüzünden pek hoş gelmiyor göze..
[/QUOTE]

eskisiyle pek karşılaştırma imkanım olmadığından, bilmediğimden ve tecrübe etmediğimden soruyorum.şu an üretilen fabia ların üst modellerinde bu durum nasıl? hep aklım fabia ya gidiyor peder beye octavia yı aldıktan sonra ama hem fiyatın su an yüksek olması hem de sizlerin söylediği sekilde eskisi kadar kaliteli olmaması hep beni 2000 sonrası 2. el mercedes v.b. araçlara itiyor:)
Kimseden fayda ummam, dilenmem kol kanat...
Kendi boşluk ve gök kubbemde uçar giderim...
Eğilmek, esaret zincirinden ağırdır boynuma..
Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir şairim.

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serkan

İleti somet » 14 Oca 2010, 23:10

ben bu aracı hiç beğenmedim renonun adına bile yakışmıyor megan ıı bundan daha güzel
Kullanıcı avatarı
somet
CLASSIC
CLASSIC

İleti dralita » 14 Oca 2010, 23:37

bende tik olmuş artık. farklı bir araba görür görmez göğüse parmağımla tıklatıyorum. renault a bunu hiç yapmadım. yaptığımda duyacağım sesi de biliyorum. geçen gün bir arkadaş chevrolet cruze almış. dışarıdan fena değil gibi. içine bir girdim. göğüse vurdum tık tık . çamaşır leğeni. bunların hepsi aynı. skoda başkadır işte ya. ben niye kendimi yoruyorum ki.
dralita
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mygokhan » 15 Oca 2010, 00:10

[quote="WXW"] [quote="mygokhan"] Fabia I in kokpiti gerçekten kaliteli..ama yeni Fabia ve Roomster'ın plastikleride baz modelde feci kötü..İç mekan tasarım olarak güzel olsada plastik kalitesi yüüzünden pek hoş gelmiyor göze..

[/QUOTE]

eskisiyle pek karşılaştırma imkanım olmadığından, bilmediğimden ve tecrübe etmediğimden soruyorum.şu an üretilen fabia ların üst modellerinde bu durum nasıl? hep aklım fabia ya gidiyor peder beye octavia yı aldıktan sonra ama hem fiyatın su an yüksek olması hem de sizlerin söylediği sekilde eskisi kadar kaliteli olmaması hep beni 2000 sonrası 2. el mercedes v.b. araçlara itiyor:)[/QUOTE]

Donanım olarak style,comfort donanımlar elbette fark yaratıyor iç mekan kalitesinde..

Ama eski fabialar biraz daha kaliteli duruyor iç mekan olarak..

Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti WXW » 15 Oca 2010, 00:35

[quote="mygokhan"]
[quote="WXW"] [quote="mygokhan"] Fabia I in kokpiti gerçekten kaliteli..ama yeni Fabia ve Roomster'ın plastikleride baz modelde feci kötü..İç mekan tasarım olarak güzel olsada plastik kalitesi yüüzünden pek hoş gelmiyor göze..
[/QUOTE]

eskisiyle pek karşılaştırma imkanım olmadığından, bilmediğimden ve tecrübe etmediğimden soruyorum.şu an üretilen fabia ların üst modellerinde bu durum nasıl? hep aklım fabia ya gidiyor peder beye octavia yı aldıktan sonra ama hem fiyatın su an yüksek olması hem de sizlerin söylediği sekilde eskisi kadar kaliteli olmaması hep beni 2000 sonrası 2. el mercedes v.b. araçlara itiyor:)[/QUOTE]Donanım olarak style,comfort donanımlar elbette fark yaratıyor iç mekan kalitesinde..Ama eski fabialar biraz daha kaliteli duruyor iç mekan olarak..[/QUOTE]

teşekkür ederim
Kimseden fayda ummam, dilenmem kol kanat...
Kendi boşluk ve gök kubbemde uçar giderim...
Eğilmek, esaret zincirinden ağırdır boynuma..
Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir şairim.

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serkan

Diğer model ve markalar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir