0kmFull Focus mu Titanium Mondeo mu Seat Exeo mu ?

Forumda yeralmayan Skoda modelleri veya farklı marka araçlarınız için teknik bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

0kmFull Focus mu Titanium Mondeo mu Seat Exeo mu ?

İleti RAZOR10 » 26 Oca 2010, 23:30

seat exeo müthiş bi araba(a4 ün aynısı) fakat tsı motor olmayışı benide uzaklaştırdı şimdi. mondeo çok kaba bi araba bence.. bu 3 markadan focus derim bende.. ama o listeye o fiyata alınabilecek en güzel aile aracını koymammışınız,TOYOTO COROLLA D4 DİZEL. honda yı çok almam istedim geçen ay elegance 43.000 fiyat aldın en son (otm.) fakat kullananlar we hondateamturkey'in forumundan araştırdığım kadarıyla şehir içi 9-10 lt yakıtı göze alamadım.. ben 43.000 para werecek olsam we bu araç sıfır we ekonomik olacaksa toyota auris.. yaşım 35 ten snr da COROLLA olurdu kesinlikle..toyota yı ciddi ciddi düşünün.

Kullanıcı avatarı
RAZOR10
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: selçuk ÇİMŞİR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Fabia ambiente 2005

İleti RoadFighter » 26 Oca 2010, 23:35

1.6 motor ,hantal ve boş bir Mondeo'yu almaktansa dolu bir Focus TDCI'ı tercih ederim.

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara

İleti iceman70 » 27 Oca 2010, 00:35

bence mondeo ford serisindeki en üstün araç hatta avrupadakiler hastası mondeo'nun :)) ben tavsiye ediyorum
iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti quickcan » 27 Oca 2010, 00:39

arkadaşlar abiler dizel öneriyorsunuz ama dizel araba kullanmanın incelikleri var bence uğraşmaya deymez.. bana kalrsa mondeodan şaşmayın..mademki alacaksınız iyice inceleyim öyle söyleyim size.. 1.6 motor çekmez diyenlere de inanmayın derim bizim araba uçak gibi gidiyor...

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Can ÇAKMAK
Arabanız: 2005 Octavia A4 Ambiente Plus

İleti RoadFighter » 27 Oca 2010, 00:43

[quote="iceman70"]bence mondeo ford serisindeki en üstün araç hatta avrupadakiler hastası mondeo'nun :)) ben tavsiye ediyorum[/QUOTE]

Mondeo'nun 1.6'sının performans değerleri rezalet. Otomatik vites Octavia ile aynı performans ve yakıt değerlerine sahip.

Trend donanım bir Mondeo alacağıma 1.4 TSI Superb Comfort alırım.

Kampanya zamanı Superb Ambition bile alınırdı Mondeo Trend fiyatının biraz üstünde.

Tabi bu konuda Ford'da indirimli araç alınacağı belirtiliyor. Gene de Focus tercihim olurdu. Dizel bir Focus hem iyi bir performansa sahip hem de ikinci eli Mondeo'dan daha iyi.

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti quickcan » 27 Oca 2010, 00:47

1.6 125hp arabayada çekmez hemeyin yaw... bizim octi bile nasıl gidiyor.. mondeonun konforunu diğerlerinde yaşayamazınız.. yakıt biraz çok olabilir fakat axeo dan kesinlikle fazla yakmaz... dizel araç tabiki daha az yakacak sonuçta ağır yakıt.. dizel arabadan fazla ses gelir özellikle ilk alıştığında kamyon gibi çalışır.. çalıştın mı 10-15dk ısınmasını bekliceksiniz ondan sonra aracı çok devirli kullanmak zorundasınız.. ama benzinli aracı sabah çalıştırıp hemen ankaradan istanbula gidebilirsiniz ve sessiz..

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti iceman70 » 27 Oca 2010, 00:48

Ama mondeo titanium yazmış benden ondan demiştim yoksa dizel ford tabi iyidir ama dizel bir mondeo ile kıyaslamam bile.Bide şunu anlamıyorum bazıları dizel kullanmanın inceliği var diye ne bu acaba uzay mekiği felan neyin inceliğinden bahsediyorsunuz ? Normal bi araç sadece motorun çevirdiği rpm az ve turbosu olduğu için çok düşük devirde maksimum torku sunuyor bence benzinli araba kullanmak incelik ister öyle yerli yersiz vites atarsan helede motor hacmi kücükse bayılıp kalıyor motor
iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti iceman70 » 27 Oca 2010, 00:49

Ama kimse bana gelipte mondeo napcan işe yaramaz demesin önce bi gidip inceleyin derim sonra konuşun
iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti quickcan » 27 Oca 2010, 00:54

[quote="iceman70"]Ama kimse bana gelipte mondeo napcan işe yaramaz demesin önce bi gidip inceleyin derim sonra konuşun[/QUOTE]

+1 kesinlikle mondeo ya laf yok kesinlikle... eskortlara bakın...

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti RoadFighter » 27 Oca 2010, 00:55

[quote="can"]1.6 125hp arabayada çekmez hemeyin yaw... bizim octi bile nasıl gidiyor.. mondeonun konforunu diğerlerinde yaşayamazınız.. yakıt biraz çok olabilir fakat axeo dan kesinlikle fazla yakmaz... dizel araç tabiki daha az yakacak sonuçta ağır yakıt.. dizel arabadan fazla ses gelir özellikle ilk alıştığında kamyon gibi çalışır.. çalıştın mı 10-15dk ısınmasını bekliceksiniz ondan sonra aracı çok devirli kullanmak zorundasınız.. ama benzinli aracı sabah çalıştırıp hemen ankaradan istanbula gidebilirsiniz ve sessiz..
[/QUOTE]

Dizeli de hemen çalıştır git İstanbul'a.

Eski kamyonlara yaptıkları gibi depo altında ateş yakmaya gerek yok. :)

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti y.emre » 27 Oca 2010, 01:02

[quote="RoadFighter"]1.6 motor ,hantal ve boş bir Mondeo'yu almaktansa dolu bir Focus TDCI'ı tercih ederim.

[/QUOTE] titanium mondeo boş mu abi :D ??
Kullanıcı avatarı
y.emre
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus emre yıldız
Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001Felicia- 2007 Era -2010 Rio-2007K2500-2010H100

İleti RoadFighter » 27 Oca 2010, 01:06

[quote="y.emre"][quote="RoadFighter"]1.6 motor ,hantal ve boş bir Mondeo'yu almaktansa dolu bir Focus TDCI'ı tercih ederim.

[/QUOTE] titanium mondeo boş mu abi :D ??[/QUOTE]

Baz donanımdan söz ediliyor ama konu başında :)

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti ihsann » 27 Oca 2010, 01:12

Ben olsam benzinli Mondeo yu düşünmezdim eğer lpg taktırıp binmeyi düşünüyorsanız. Litresi 3.70 olan benzinle de arabaya rahat binemeyeceğinize göre motordan dolayı Mondeo tercih dışı. Focus kendini kanıtlamış bir model zaten,motoru da gayet verimli ve güçlü. Seat Exeo güzel görünüyor fakat bu teknolojide bir motor da günümüzde tercih dışı. Seçenekler arasından ben de Focus diyorum.
ihsann
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti asdfghjk » 27 Oca 2010, 01:32

Arkadaşlar mondeo boş olan değil orta donanım olan Titanium (Ford fiyatlarına %10 indirimimi ekledimde o fiyatlar çıktı.) Zaten test sürüşüne çıkacağım ama sizinde önerilerinizi veya başka marka model fikirlerinizide alayım diye buraya yazdım. Focus'u sadece dizel diye yazdım yoksa Mondeo nun yanında lafını bile etmem ama akaryakıt fiyatları ortada. Seat'ta fiyatı ve sorunsuz ama güçsüz ve fazla yakan motoruyla çelişkide.

O yüzden dizel mi yoksa mondeo mu exeo mu ?
asdfghjk
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir

İleti y.emre » 27 Oca 2010, 01:33

dizell dizellll
Kullanıcı avatarı
y.emre
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus emre yıldız
Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001Felicia- 2007 Era -2010 Rio-2007K2500-2010H100

İleti WXW » 27 Oca 2010, 01:39

3 ünü de detaylı inceledim octi yi almadan evvel.İşimi görecek, ekonomik bir araç derseniz focus, sınıf atlayayım, octi nin rahatlığına alıştım derseniz mondeo.Exeo fiyatı dışında bu araçların arasına giremez bence.Ancak aradığınız ve ihtiyacınız olan özelliklerde Honda ve Toyota da var.Bence onları da değerlendirmelisiniz.Bence doğru tercih yelpazesi.Ford,Honda ve Toyota olmalı.VW i de eledim çünkü donanım ve performans istediğinizi tahmin ediyorum.Hep derim.Araca bakın, beğendiğinizi alın:)Şimdiden hayırlısı olsun.
Kimseden fayda ummam, dilenmem kol kanat...
Kendi boşluk ve gök kubbemde uçar giderim...
Eğilmek, esaret zincirinden ağırdır boynuma..
Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir şairim.

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serkan

İleti önder38 » 27 Oca 2010, 11:33

öncelikle dizel olmasını tercih edin kesinlikle. yakıt olarak cimri olacağı gibi rampa bayır dinlemez sıçrar gider, araç sollarken daha rahat hızlanabilirsiniz. tabi lpg li araca göre. benzinliye benzinde binemeyeceksen bide garantisini bozdurup lpg taktıracaksan, hatta istasyona gittiğinde sürekli iki yakıttan da (lpg ve benzin) alman gerekecekse neden tercih edesin. bide yakıt fiyatları ortada
lpg 2.00

mazot 3.00

benzin 3.75

bir aracın şehir dışı minimum değerleri

lpg 7 lt   x 2.00    =   140 kr/km

dizel 4 lt   x  3.00    =   120 kr/km

benzin 5.5 lt   x 3.75  =  206 kr/km

aşağı yukarı böyle. tabi bu değerler ekonomik yakıt tüketen araçlar baz alındağında.

yani dizel focus...
FABİA TDI Sedan
Kullanıcı avatarı
önder38
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Kayseri
Arabanız: Fabia TDI

İleti fabialife » 27 Oca 2010, 12:25

[quote="talhadogdu"]Arkadaşlar mondeo boş olan değil orta donanım olan Titanium (Ford fiyatlarına %10 indirimimi ekledimde o fiyatlar çıktı.) Zaten test sürüşüne çıkacağım ama sizinde önerilerinizi veya başka marka model fikirlerinizide alayım diye buraya yazdım. Focus'u sadece dizel diye yazdım yoksa Mondeo nun yanında lafını bile etmem ama akaryakıt fiyatları ortada. Seat'ta fiyatı ve sorunsuz ama güçsüz ve fazla yakan motoruyla çelişkide.

O yüzden dizel mi yoksa mondeo mu exeo mu ?
[/QUOTE]

sıfır alsamda bir arabayı max. 2-3 yıl kullanan birisi olarak kendi beklentilerim doğrultusunda fikirlerimi yazıyorum;

MONDEO; 1.6 sını yakıt ve performans, 2.0'ını yakıt ve vergisinden ve her ikisininde ikinci eldeki büyük değer kaybından dolayı almam.

EXEO; kendiminde aklından geçen araçlar arasında başı çekiyor.  araç güzel, parasını fazlası ile hak ediyor ama motorundan ve ikinci elinin hiç olmayacağından dolayı almam.
1.4 TSİ motor koysalardı düşünmeden alınacak araçların başında.

TCDİ FOCUS; fazla yol sesi alıyor şikayretlerine rağmen piyasada tutulan arabalardan birisi.
2 yıla kalmaz kasa değişir. senin üç altarnatifin arasında benim için en mantıklısı hem yakıt hem de ikinci el açısından focus.

ancak bunların dışında uzun vadeli binmeyi düşünüyorsan 1.4 tsi oktavia ya da süperb bence mondeo ya da exeo dan iyi bir tercih olur.
fabialife
CLASSIC
CLASSIC

ÖncekiSonraki

Diğer model ve markalar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir