VW Grubu Üretim Tesisleri (Haritalı)

Forumda yeralmayan Skoda modelleri veya farklı marka araçlarınız için teknik bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

İleti isikayhan » 21 Şub 2010, 00:39

1- Almanya 1 (Araç)

2- Almanya 2 (Motor ve Diğer Parçalar)

3- Avrupa 1

4- Avrupa 2

5- Kuzey Amerika

6- Güney Amerika ve Afrika

7- Asya

8- Bütün Tesisler

Kaynak: http://www.volkswagen.com.br/universite ... rupoVW.pdf -> 2007 tarihli

Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir.

Bilgi paylaştıkça çoğalır.

M.Niyazi Saral
Kullanıcı avatarı
isikayhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Octavia 2009 1.6 MPI Facelift Elegance Tipt.

İleti orthosis » 21 Şub 2010, 00:42

sanki bi fabrikada türkiye açsalar incileri dökülür.
orthosis
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Isparta
Arabanız: skoda fabia I-skoda felicia 1.6

İleti isikayhan » 21 Şub 2010, 00:43

Üstteki haritalarda yer almayan yeni tesisler

-2009'da Hindistan'da açılmış:

-Endonezya'da yerel bir şirketle montaj anlaşması:
http://www.volkswagenag.com/vwag/vwcorp ... esien.html

-2011'de ABD'de açılacak:
http://www.volkswagenag.com/vwag/vwcorp ... nooga.html

Kaynaklar:
http://www.volkswagenag.com/vwag/vwcorp ... lants.html -> 31 Aralık 2008 Tarihli
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Vo ... _factories -> Ayrıntılı bilgiler ve eski üretilen modeller de verilmiş
Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir.

M.Niyazi Saral
Kullanıcı avatarı
isikayhan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti xMEGANx » 21 Şub 2010, 01:00

[quote="orthosis"]sanki bi fabrikada türkiye açsalar incileri dökülür.[/QUOTE]
şkamı yapıyosun abicim Haritayı dikkatlice inceleyip bana TÜRKİYE yi gösterirmisin ? TÜRKİYE yi Dünya haritasında çizmemişler bilee.. siz TÜRKİYE diyosunuz :S:S
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
*Skoda Tutkunu *Octavia Hayranı *Elegance Zevki
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Arabanız: Peugeot 307 Yeni Kasa Beyaz 1.6 HDI / 34 EU 8105

İleti quickcan » 21 Şub 2010, 01:03

[quote="xMEGANx"][quote="orthosis"]sanki bi fabrikada türkiye açsalar incileri dökülür.[/QUOTE]
şkamı yapıyosun abicim Haritayı dikkatlice inceleyip bana TÜRKİYE yi gösterirmisin ? TÜRKİYE yi Dünya haritasında çizmemişler bilee.. siz TÜRKİYE diyosunuz :S:S[/QUOTE]

+1Angry

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Can ÇAKMAK
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Octavia A4 Ambiente Plus

İleti orthosis » 21 Şub 2010, 01:06

[quote="xMEGANx"][quote="orthosis"]sanki bi fabrikada türkiye açsalar incileri dökülür.[/QUOTE]
şkamı yapıyosun abicim Haritayı dikkatlice inceleyip bana TÜRKİYE yi gösterirmisin ? TÜRKİYE yi Dünya haritasında çizmemişler bilee.. siz TÜRKİYE diyosunuz :S:S[/QUOTE]

gerçekten hiç dikkat etmemişim.valla o zaman forumdaki kardeşlerimi tenzih eder eşeklik bizde derim. wv neredeyse tapıyoruz kamyonla para ödüyoruz. adamlar haritaya bile almıyor. yazıklar olsun... gün gelir keser döner sap döner. onlarda bize muhtaç olurlar bakalım.
orthosis
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Isparta
Arabanız: skoda fabia I-skoda felicia 1.6

İleti skodaizm » 21 Şub 2010, 01:07

Çok güzel yakalamışsın. Halimizin dışa yansıması.
__Hakan Ün__ 

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti isikayhan » 21 Şub 2010, 02:09

bazı haritalarda trakya kısmı verilmiş

M.Niyazi Saral
Kullanıcı avatarı
isikayhan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti yonetici » 21 Şub 2010, 02:51

Adamlar basit bir illüstrasyon yapmış sizde o haritada kalkıp Türkiye'yi arıyosunuz.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti xMEGANx » 21 Şub 2010, 02:56

[quote="?"]Adamlar basit bir illüstrasyon yapmış sizde o haritada kalkıp Türkiye'yi arıyosunuz.[/QUOTE]
Basit kelimesinin karşılığı sizde koskoca karadenizin yok edilmesimi ? Türkiye resmen Rusya topraklarına katılmış bee :S
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

İleti xMEGANx » 21 Şub 2010, 03:04

Ne olursa olsun Sonuçta Harita. En azından belli edilecek şekilde ülkeler gösterilmeli

-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

İleti yonetici » 21 Şub 2010, 03:07

[quote="xMEGANx"][quote="?"]Adamlar basit bir illüstrasyon yapmış sizde o haritada kalkıp Türkiye'yi arıyosunuz.[/QUOTE]
Basit kelimesinin karşılığı sizde koskoca karadenizin yok edilmesimi ? Türkiye resmen Rusya topraklarına katılmış bee :S[/QUOTE]

Aşağıdaki linkini verdiğim haritaya bakarsanız vw tarafından yapılan haritanın ne kadar basit kaldığını görürsünüz. Adamlar karadenize dahi yer vermemiş sınırları çok basitçe sadece anlaşılması için çizmiş her tarafı mükemmel yapmışta sanki Türkiye'ye bir kasıtları varmış gibi gibi konuşuyorunuz. Adam karadenizi bile çizmemiş orasıda nereden baksanız Türkiye kadar alan.

Neyse konuşmak bile çok gereksiz kendi ülkemde TC vatandaşı olarak yaşayıpta bu ülkenin egemenliğini bile reddedenler varken saçma sapan bir harita çizimini eleştirecek değilim. Kendi derdimiz bize yeter başka dert gerekmez.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi

İleti xMEGANx » 21 Şub 2010, 03:14

[quote="?"][quote="xMEGANx"][quote="?"]

Neyse konuşmak bile çok gereksiz kendi ülkemde TC vatandaşı olarak yaşayıpta bu ülkenin egemenliğini bile reddedenler varken saçma sapan bir harita çizimini eleştirecek değilim. Kendi derdimiz bize yeter başka dert gerekmez.
[/QUOTE]

Derken ????
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

İleti RAZOR10 » 21 Şub 2010, 03:21

güzel paylaşım. teşekkürler
Kullanıcı avatarı
RAZOR10
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: selçuk ÇİMŞİR
Arabanız: Skoda Fabia ambiente 2005

İleti quickcan » 21 Şub 2010, 04:02

[quote="xMEGANx"][quote="?"][quote="xMEGANx"][quote="?"]

[/QUOTE]

Derken ????[/QUOTE]

+1

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Can ÇAKMAK
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Octavia A4 Ambiente Plus

İleti isikayhan » 21 Şub 2010, 18:15

Neden VW Grubu Türkiye'de yatırım yapmıyor" sorusunun cevabını merak edenler için:

Volkswagen: Türkiye'ye yatırım yapmayı düşünmüyoruz

http://www.nethaber.com/Ekonomi/55104/V ... sunmuyoruz

Volkswagen Binek Araç Uluslararası Satış Başkanı Kevin Rose, yakın gelecekte Türkiye'de yatırım yapmayı düşünmediklerini ifade ederken, “Ama her zaman aklımızda olan bir konu olduğunu söyleyebilirim” dedi.
Volkswagen AG'nin üst düzey yöneticileri, Doğuş Otomotiv tarafından hayata geçirilen Doğuş Otomotion İstanbul deneyim merkezini ziyaret etti.

Volkwagen Binek Araç Uluslararası Satış Başkanı Kevin Rose, Seat Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Berthol Krüger, VW Uluslararası Satış Sonrası Operasyonlar Yöneticisi Klaus Hirt, VW Ticari Araç Bölge Satış Direktörü Volkmar Steinhorst, Scania Grup Başkan Yardımcısı Martin Lundstedt, Krone Pazarlama Direktörü Frank Albers ile Audi AG Güney Avrupa Bölge Direktörü Alexander Buk'un da aralarında yer aldığı yöneticilerin Otomotion ziyaretleri sırasında bir basın toplantısı düzenlendi.

Volkwagen Binek Araç Uluslararası Satış Başkanı Kevin Rose, burada yaptığı konuşmada, 1 yıl önce İstanbul'a geldiğini ve şu an Otomotion İstanbul'un bulunduğu alanın beton yığını halinde olduğunu belirterek, “Bu sonucu hayal bile edemezdim. Değişik ülkelerde görev yaptım. Ancak markaları ön plana çıkaran böyle bir örneği en iyi Otomotion İstanbul'da gördüm. Çok başarılı ve etkileyici bir çalışma. Hayal gücü inanılmaz. Ortaklarımızı kutluyorum” şeklinde konuştu.

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Rose, VW'nin Türkiye'de üretim planı olup olmadığına ilişkin bir soru üzerine, şu yanıtı verdi:
“Türkiye'ye her gelişiminde aynı soru soruluyor. Ben de her zaman aynı cevabı vermek durumunda kalıyorum. Türkiye'de üretim tesislerine yatırım yapabilmek için ürün ve ihracat imkanları kombinasyonu doğru olmalı ve bizim dünya çapındaki üretim stratejimize uyumlu olmalı. Eğer bütün bunlar bir araya gelirse gayet tabii ki Türkiye'ye yatırım yapmayı düşünürüz. Şimdilik durum maalesef bu merkezde değil. 1-2 kez deneme yaptık. Türkiye'de yatırım için fizibilite araştırmaları yaptık. Şu anda böyle bir planımız yok. Yakın gelecekte böyle bir yatırım yapmayı düşünmüyoruz. Ama her zaman da aklımızda olan bir konu olduğunu söyleyebilirim.”

Rose, ucuz otomobillere ilişkin bir soru üzerine, Hindistan ve Çin gibi pazarlarda ilk kez otomobil almak isteyenlerin ucuz otomobil talebi olduğunu belirterek, “Biz de onların da alabilecekleri araç üretmek için çalışıyoruz” dedi.

“ÜRETİM GETİRMEYİ MİLLİ GÖREV OLARAK GÖRÜYORUZ”

Doğuş Otomotiv Üst Yöneticisi (CEO) Ali Bilaloğlu ise Otomotion İstanbul'un vizyonunun Doğuş Grubu Yönetim Kurul Başkanı Ferit Şahenk tarafından çizildiğini anımsatarak, bir ilki yaratmak hedefiyle yola çıktıklarını anlattı.
Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Bilaloğlu, Otomotion İstanbul'u bugüne kadar 100 bin kişinin ziyaret ettiğini, Einstein sergisini ise 65 bin kişinin gezdiğini söyledi.

Bu tür sergilerin devam etmesini istediklerini ifade eden Bilaloğlu, çeşitli görüşmeler yürüttüklerini bildirdi.
Bilaoğlu, Otomotion benzeri “Trackmotion” merkezi düşünüp düşünmediklerine ilişkin bir soru üzerine, otomotion ve trackmotion gibi kelimelerin hepsinin haklarını korumaya aldıklarını bildirdi.

Bilaloğlu, VW'nin Türkiye'de üretim yapmasına ilişkin bir soru üzerine de, “Türk vatandaşı olarak Türkiye'ye üretim getirmeyi milli bir görev olarak görüyoruz. Üretim konusunda karar verilirken global şekilde, global şartlarda karar verilmesi gerekiyor” şeklinde konuştu.

“YATIRIMLARI VW GRUBU STRATEJİSİNDE YAPMAYI HEDEFLİYORUZ”

Otomotiv yatırımlarının hepsini VW grubu stratejisi çerçevesinde yapmayı hedefledik

M.Niyazi Saral
Kullanıcı avatarı
isikayhan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti isikayhan » 21 Nis 2010, 18:19

M.Niyazi Saral
Kullanıcı avatarı
isikayhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Diğer model ve markalar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir