Mia -İlk Türk elektrikli aracı

Forumda yeralmayan Skoda modelleri veya farklı marka araçlarınız için teknik bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Mia -İlk Türk elektrikli aracı

İleti xMEGANx » 27 Şub 2010, 23:12

[quote="mygokhan"]Fransa'da hazır zaten fabrika varmış.Tasarımı Türk, firma sahibi Türk daha ne olsun arkadaşlar.Şimdilik başlangıç.İnşallah devamı gelir fabrikayı TR'ye taşırız..Devamı gelmezse o zaman Tü-kaka diyebiliriz.Hiç bir girişim olmamasından sa bu şekilde dahi olsa bir girişimin olması umut verici.. [/QUOTE]
Tayyeap bi bahane bulur 2 gün sonra vergi borcun var der satın alır sonra yabani ellere satar.. OT çok OT ;) örn: UZAN Grup malları / vb. Sizler daha iyi biliyorsunuz. Ondan fabrika yabancı ülkede açılmış olabilir.

-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
*Skoda Tutkunu *Octavia Hayranı *Elegance Zevki
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 307 Yeni Kasa Beyaz 1.6 HDI / 34 EU 8105

İleti delidolu » 27 Şub 2010, 23:54

[quote="mygokhan"]Fransa'da hazır zaten fabrika varmış.Tasarımı Türk, firma sahibi Türk daha ne olsun arkadaşlar.Şimdilik başlangıç.İnşallah devamı gelir fabrikayı TR'ye taşırız..Devamı gelmezse o zaman Tü-kaka diyebiliriz.Hiç bir girişim olmamasından sa bu şekilde dahi olsa bir girişimin olması umut verici.. [/QUOTE]

Türk halkı bunu da gördü!

Fadıl Akgündüz'ün olmayan "İmza" arabası, şimdi kendisi isviçrede mercedes s320 ile dolaşırmış....
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti alpko » 28 Şub 2010, 00:15

[quote="caglarkrbyk"]
[quote="alpko"]Fransa ustune konar bunun, sizden benden baska kimse de Turk olarak bilmez.. BEKO`da Turk mali bir dunya markasi ama Turk mali oldugunu bilen yok denecek kadar az..:)
[/QUOTE]

beko masaüstü bilgisayarım var üzerinde bir tane türke ait birsey yok chine mallarını alıp toplayıp üzerine beko yazmak türk malı olduğuna kanıtsa alalım bmw audi parçalarını yazalım üzerine türk markası olsun bitsinSmile
[/QUOTE]

Bilgisayarda zaten Turk uretimi parcanin olma ihtimali cok kucuk, hemen hemen tum markalar Cin ve Japonya`da uretiliyor. Bu tamamen ayri bir konu ama, Beko, Turk sermayesi ya da Turk firmasi ancak bunu bilen kimse yok,ki bu adamlar dunyanin heryerindeler.. Sirket Turk oldugunu on plana cikarmaktan utaniyormus gibi..

Neyse konuyu cok dagitmayalim, sonucunda bu aracin hem ismi, hem de mensei olarak Fransiz olusu, benim gozumde hicbir deger teskil etmez, bana gore Renault, Mercedes onlardan daha Turk`tur:) Turkiye`de, Turk emegi ile uretiliyorlar..
Tabi bu su konuyu da acar, IBM`de Amerikan, ancak teknoloji geregi hepsi Cin-Japonya`da uretiliyor, o zaman Amerikan olmuyor mu sorusu akla gelebilir, ama IT sektorunde bu durum boyle, turm markarlar uzak doguda uretiliyor, ancak otomotv sektorun de boyle birsey yok her yerde uretiliyor/uretilebilir..

Neyse, yine de bir yatirimdir, hayirli olsun..
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti FenerisT » 28 Şub 2010, 00:33

[quote="alpko"]
[quote="caglarkrbyk"]
[quote="alpko"]Fransa ustune konar bunun, sizden benden baska kimse de Turk olarak bilmez.. BEKO`da Turk mali bir dunya markasi ama Turk mali oldugunu bilen yok denecek kadar az..:)
[/QUOTE]

beko masaüstü bilgisayarım var üzerinde bir tane türke ait birsey yok chine mallarını alıp toplayıp üzerine beko yazmak türk malı olduğuna kanıtsa alalım bmw audi parçalarını yazalım üzerine türk markası olsun bitsinSmile
[/QUOTE]

Bilgisayarda zaten Turk uretimi parcanin olma ihtimali cok kucuk, hemen hemen tum markalar Cin ve Japonya`da uretiliyor. Bu tamamen ayri bir konu ama, Beko, Turk sermayesi ya da Turk firmasi ancak bunu bilen kimse yok,ki bu adamlar dunyanin heryerindeler.. Sirket Turk oldugunu on plana cikarmaktan utaniyormus gibi..

Neyse konuyu cok dagitmayalim, sonucunda bu aracin hem ismi, hem de mensei olarak Fransiz olusu, benim gozumde hicbir deger teskil etmez, bana gore Renault, Mercedes onlardan daha Turk`tur:) Turkiye`de, Turk emegi ile uretiliyorlar..
Tabi bu su konuyu da acar, IBM`de Amerikan, ancak teknoloji geregi hepsi Cin-Japonya`da uretiliyor, o zaman Amerikan olmuyor mu sorusu akla gelebilir, ama IT sektorunde bu durum boyle, turm markarlar uzak doguda uretiliyor, ancak otomotv sektorun de boyle birsey yok her yerde uretiliyor/uretilebilir..

Neyse, yine de bir yatirimdir, hayirli olsun..
[/QUOTE]

+1
Kullanıcı avatarı
FenerisT
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: cevdet demir
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: OCTAVIA 1.6 GLXi 102 bg

İleti xMEGANx » 28 Şub 2010, 00:53

geçin bu işleri geçin yaa.. TÜRK'iye artık bitmişş zamanında atalarımızın yaptıkları ile övüne övüne bitiremedik şimdi adamlar Dünyayı yönetiyo biz hala '' ÇANAKKALE GEÇİLMEZ '' derdindeyizz.. Gelişmeye kapatmışız kendimizi hala çanakkale anılarını yaşatıyoruz artık yeni anılar yapmamız gerekiyoo.
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

İleti delidolu » 28 Şub 2010, 01:10

[quote="xMEGANx"]geçin bu işleri geçin yaa.. TÜRK'iye artık bitmişş zamanında atalarımızın yaptıkları ile övüne övüne bitiremedik şimdi adamlar Dünyayı yönetiyo biz hala '' ÇANAKKALE GEÇİLMEZ '' derdindeyizz.. Gelişmeye kapatmışız kendimizi hala çanakkale anılarını yaşatıyoruz artık yeni anılar yapmamız gerekiyoo.[/QUOTE]

üzgünüm memedim sana katılamaycağım. adam gibi çanakkale^den ders alsak ve orada şehit düşenlerin torunları olduğumuzu hep hatırlasak kâfi. sorarım size TR de kaç kişi çanakkaleyi gezdi.. inanın japonlar bile çanakkaleye bizden daha çok değer veriyor.
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti xMEGANx » 28 Şub 2010, 01:16

[quote="delidolu"][quote="xMEGANx"]geçin bu işleri geçin yaa.. TÜRK'iye artık bitmişş zamanında atalarımızın yaptıkları ile övüne övüne bitiremedik şimdi adamlar Dünyayı yönetiyo biz hala '' ÇANAKKALE GEÇİLMEZ '' derdindeyizz.. Gelişmeye kapatmışız kendimizi hala çanakkale anılarını yaşatıyoruz artık yeni anılar yapmamız gerekiyoo.[/QUOTE]

üzgünüm memedim sana katılamaycağım. adam gibi çanakkale^den ders alsak ve orada şehit düşenlerin torunları olduğumuzu hep hatırlasak kâfi. sorarım size TR de kaç kişi çanakkaleyi gezdi.. inanın japonlar bile çanakkaleye bizden daha çok değer veriyor.[/QUOTE]
Ben 1 kere gittim birdahada oraları gezmeye gitmem.. tarihinin içine s..çan ilk millet bizizdir heralde.. atasının can verdiği toprağa dışkısını boşaltıp gidene ne denir ? insanmı denir ? boş milletiz biz booooşşş!!! birbirimizin arkasına geçmekten başka bişey yapmıyoruz bu aralar.. inş ilerde düzelir çanakkalede gezdiğim tüm tarihi yapıtlara insanlar tuvaletlerini yaptığı için GİREMEDİM !!!!
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

İleti WXW » 28 Şub 2010, 01:54

ben bir anımı paylaşayım.çanakkale den bile bazı insanlar rant elde etmeye, yaşananları farklı sekillerde anlatmaya ve bundan para kazanmaya calışıyorlar. ben her sene 1 kez gitmeye çalışırım mutlaka,acemiliğimide orada yaptım.özellikle rehberle katılırım ki, farklı rehberlerin bildiği farklı bilgiler varsa onlardan da faydalanayım diye.çoğu yeri de defalarca gezdiğimden ve bildiğimden, rehberin anlatım yapmadığı zamanlarda gruptan ayrılır, şöyle yalnız bir köşeye geçer, bir avuç toprak alır, ülkem için ne yaptım, ne yapıyorum ve ne yapmalıyım diye düşünürüm. bir gün yine böyle bir zamanda, bir kafilenin rehberinin anlattıklarına kulağım takıldı. rehber her cümlesinde, allahın verdiği kuvvetle ateşlenen silahlardan, allahın kuvvetiyle hücuma kalkan ordudan v.s. söz ediyordu.neredeyse rabbim ingilizlerle, anzak askerleriyle o yarımada da tek başına savaşmıştı, insan denen canlının varlığını yok sayacak kadar konu saptırılıyordu..Yaşanan tarihsel olaylarda da saptırmalar ve yanlışlıklar vardı.Dayanamadım, yanına yaklaşıp dedim ki:

Amcam iyi hoş diyorsunda, Yüce rabbim istemeseydi dünya 1 cm dönmezdi zaten, sen ne savaşından, ne topundan ne mermisinden bahsediyorsun, insanları lütfen dogru ve gerektiği sekilde bilgilendirin ve bilinçlendirin dedim. Amcam sen anlamazsın falan deyip geçiştirmeye çalıştı.O sırada rehberimiz yanıma gelip, siz uymayın onlara, bu insanlar son zamanlarda türediler, ne turu oldukları belli olmayan, bilgisiz oldukları gibi yanlış bilgiler aktaran rehberlerle buralarda insanları gezdiriyorlar dedi. o sinirle oradan uzaklaştım.

Diyeceğim o ki, şu övünmekle bitiremediğim tarihimin, bu kanla, acıyla ancak vatan sevgisi ve zaferiyle dolu bu sayfasının gençlere, yeni nesillere veya hiç bilmeyenlere anlatılmasında bile ne hale geldiğimizin göstergesidir.

NOT: Sağ,sol yukarı aşşağı bilmem, siyasetten nefret ederim, Allahıma inancım ve dinimin istismarına karşı savaşım tamdır:)
Kimseden fayda ummam, dilenmem kol kanat...
Kendi boşluk ve gök kubbemde uçar giderim...
Eğilmek, esaret zincirinden ağırdır boynuma..
Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir şairim.

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serkan

İleti qw12 » 28 Şub 2010, 02:11

arkadaşlar olsun fransada üretilen otomobilin dış pazarlara satılması ülekmizde üretimi ile kıyaslandığında çok daha kolaylaşır. reklamı daha kolay olur. en basiti ilk önce fransada satın alınır. otomobili sadece ülkede yapıp yapıp sadece ülke içinde kullanacaksak ticari değeri olmaz. önemli olan ihracatla para kazanabilmek. satalım parasını kazanalım da biz Türkiye'de binmesek de olur. şeker satan çocuğun şekerlerin tadına bakmaması gibi. fakir ülkeyiz çünkü. tadına bakma lüksümüz yok bence. derseniz ki ithal arabalara biniyoruz. bence o lüksü de haketmiyoruz. çünkü kazandığımızdan fazlasını harcıyoruz ülke olarak. hele yukarıdaki çanakkale mesajlarını düşünecek olursak hiç haketmiyoruz.
qw12
CLASSIC
CLASSIC

İleti mygokhan » 28 Şub 2010, 13:00

Zaten bu tip elektrikli otomobil ureten hazir fabrikalari var.O yuxden fransa da uretilecek.Belkide ilerde ulkemize tasirlar fabrikayi..
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti isikayhan » 28 Şub 2010, 13:24

http://www.hurriyet.de/haberler/gundem/ ... unaka-ovgu

Murat Günak'a övgü
28 Şubat 2010 / FRANKFURT

OTOMOBİL tasarımında tecrübeli isimlerin başında gelen Murat Günak'ın tasarımını yaptığı Mia'ya (Benim) Alman Die Welt Gazetesi yarım sayfa ayırdı.

Murat%20Günaka%20övgü

Die Welt, 'Murat Günak'ın yeni fikri başlığı' ile verdiği haberinde Günak'ı övdü. Murat Günak'ın otomobil ile ilgili ne gerekiyorsa onu bildiğini yazan gazete, Günak'ın yaratıcılığından bahsetti. die Welt, Günak'ın çizimini yaptığı Mia'nın iki de resmine yer verdi. Daha önce Alman otomobil devleri Mercedes Benz ve Volkswagen'da tasarımcılık yapan Murat Günak'ın imzasını taşıyan Mia küçük sınıf otomobiller arasında yer alıyor. Fransız Heuliez ile varılan anlaşma sonucu Heuliez tesislerinde Eylül ayından itibaren üretilecek olan Mia, elektrikle çalışıyor. Üç kişilik aracta şoför önde, arkada ise iki kişi oturabiliyor. Ön tarafta tek kişilik koltuğun olması arabaya binmeyi de kolaylaştırıyor. Elektrikle çalışan araçta üç akü bulunuyor. Araç saatte 110 kilometreye kadar hız yapabiliyor. Arabanın sınıfındakilerle ayırdığı en önemli özelliği ise yüksek olması. Mia'nin yüksekliği tam 1 metre 55 santim. Günak, aracın fiyatının ise 14 bin 990 Euro artı KDV olduğunu açıkladı. Mia, Almanya'da ise bu yılın Ekim ayından itibaren 17 bin 800 Euro'dan satışa çıkarılacak.

Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir.

Bilgi paylaştıkça çoğalır.

M.Niyazi Saral
Kullanıcı avatarı
isikayhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Skoda Octavia 2009 1.6 MPI Facelift Elegance Tipt.

İleti quickcan » 28 Şub 2010, 18:51

[quote="xMEGANx"][quote="hdoner"] [quote="xMEGANx"]e bu dolmuşa benziyoo :S buda bi başarı :D[/QUOTE]

Sankı transporter un boylamasına ziplenmıs hali dimi ustaLOL
[/QUOTE]
Transporterin .RAR lanmış hali :D [/QUOTE]

daha ne denirki..Big%20smile

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Can ÇAKMAK
Arabanız: 2005 Octavia A4 Ambiente Plus

İleti delidolu » 28 Şub 2010, 19:04

Şu meşhur türk aracı mia'nın resimlerini google'dan bakayım dedim, bakmaz olaydım!.....Dead

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti delidolu » 10 Mar 2010, 12:44

[quote="delidolu"][quote="mygokhan"]Fransa'da hazır zaten fabrika varmış.Tasarımı Türk, firma sahibi Türk daha ne olsun arkadaşlar.Şimdilik başlangıç.İnşallah devamı gelir fabrikayı TR'ye taşırız..Devamı gelmezse o zaman Tü-kaka diyebiliriz.Hiç bir girişim olmamasından sa bu şekilde dahi olsa bir girişimin olması umut verici.. [/QUOTE]

Türk halkı bunu da gördü!

Fadıl Akgündüz'ün olmayan "İmza" arabası, şimdi kendisi isviçrede mercedes s320 ile dolaşırmış....

[/QUOTE]

Konu "cuk" diye yerine oturdu. Tam da gündemi yakalamak diye buna denir.

Ülkemizde neden araba yapılamıyor acaba çok merak ettim... :))))

---------

http://i.milliyet.com.tr/MansetSol378_4 ... 44335.Jpeg

Haberin detayı...

http://www.milliyet.com.tr/jet-fadil-in ... htm?ver=72

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti WXW » 10 Mar 2010, 12:50

kurtar bizi fadıl, cebimizde 5 kuruş kaldı, o da ağırlık yapıyor:)))
Kimseden fayda ummam, dilenmem kol kanat...
Kendi boşluk ve gök kubbemde uçar giderim...
Eğilmek, esaret zincirinden ağırdır boynuma..
Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir şairim.

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serkan

İleti delidolu » 10 Mar 2010, 12:53

[quote="WXW"]kurtar bizi fadıl, cebimizde 5 kuruş kaldı, o da ağırlık yapıyor:)))[/QUOTE]

LOL Mükemmelsin kardeş... Clap

+ 100000000000000000000000000000

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti onurhan2006 » 10 Mar 2010, 14:07

artık küreselleştik iyice arkadaşlar farkında değilsiniz ama ülkeler arası milletler arası ayrımlar yavaş yavaş ortadan kalkıyor, öyle bir zamana geldik ki neyin yerli neyin yabancı olduğuna karar bile veremiyoruz baksanıza
Volkan İtfaiye Araçları San. ve Tic. A.Ş.
Kalite Kontrol ve Teslimat Şefi
Onur DURMAZ
Kullanıcı avatarı
onurhan2006
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ONUR DURMAZ
Nereden: İzmir
Arabanız: 1993 SKODA FAVORİT LX MEKATRONİK

İleti y.emre » 10 Mar 2010, 14:11

bununda ilk sürüş denemesinde elektriği biter.
Kullanıcı avatarı
y.emre
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus emre yıldız
Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001Felicia- 2007 Era -2010 Rio-2007K2500-2010H100

ÖncekiSonraki

Diğer model ve markalar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir