TOYOTA AURİS SÜRÜŞ İZLENİMİ

Forumda yeralmayan Skoda modelleri veya farklı marka araçlarınız için teknik bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

TOYOTA AURİS SÜRÜŞ İZLENİMİ

İleti lazianke » 13 May 2007, 12:13

Latince 'altın' anlamına gelen 'aurum' kelimesinden türeyen Auris, Corolla hatchback modelinin yerini aldı.

Dış tasarım çizgileri Yaris modeliyle benzerlik taşıyan otomobilin iç mekanı sıradışı ve çekici bir stille karşımıza çıkıyor. Örneğin gösterge paneli üç boyutlu şık öğelerden oluşuyor. Orta kokpit ise sürücü odaklı olarak akıcı bir şekilde aşağı doğru iniyor. 4,22 metrelik Auris, sınıfın ortalamalarında bir oturma ve bagaj alanı sunuyor.

Otomobilin 1,4 litre dizel motoru 90 beygir gücüne, 1,6 litre benzinli motor seçeneği ise 124 beygir gücüne sahip. 3 farklı donanım ve 9 ayrı renk seçeneği bulunan Auris, sınıfında ilk kez diğer hatchback modellerden farklı olarak diz hava yastığı da sunuyor. Otomobilde toplam 9 hava yastığı bulunuyor. Euro NCAP çarpışma testlerinden 5 yıldız alan Auris'in 1,6 litre benzinli motor seçeneği 34 bin 800 YTL'den, 1,4 litre dizel motoru da 38 bin 200 YTL'den başlayan satış fiyatıyla pazara sunuluyor. Dizel motorlu Auris 100 km'de ortalama 5 litre motorin tüketimiyle iddialı duruyor.

Auris, görünümü ve iç mekan tasarımı kadar sürüş kalitesiyle de iddialı hale geldi. Sportif bir kullanım karakteri sergileyen otomobil özellikle genç müşteri kitlesinin beklentilerine cevap verebiliyor.

zaman

lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti ünsal » 13 May 2007, 13:14

benim test etme imkanım oldu oldukça iyi ve iddalı olucağa benziyo dikkatımı çeken sessiz oluşu ve biraz görüş açıları kısıtlı geldi bana yada ben arabanın içinde kayboldum Star içi çok geniş ve ferah Wink
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

İleti mygokhan » 13 May 2007, 15:08

ben corollayı test ettim dayım almıştı.araç oldukça geniş.konforlu, gemi gibi kasası var.ama yol tutuş kötü! 124 bg var ama kalkışta geçerim ben onu :)
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti umutkubat » 13 May 2007, 15:34

yeni corolla'nın görüntüsüde benim pek hoşuma gitmedi,Auris tasarım olarak daha güzel bence..
umutkubat
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Ankara
Arabanız: 2014 Octavia Elegance 1.6 TDI DSG

Diğer model ve markalar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir