PARTNER?

Forumda yeralmayan Skoda modelleri veya farklı marka araçlarınız için teknik bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

PARTNER?

İleti xXx » 18 Nis 2010, 17:24

Arkadaşlar sizce peugeut partnerler nasıldır sizce? 2001-2007 modeller arası (dahil)..Kullananlar varmı?

SKODA FELİCİA 01''

Kullanıcı avatarı
xXx
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara

İleti mbarman » 18 Nis 2010, 18:03

arkadaşım ne maksatla kullanacağına bağlı. ben fabiamdan önce sıfır olarak 2004 model aldım ve kullandım. 2,5 yılda 80.000km yaptım. 1.9 atmosferik diesel. sana izlenimlerimi yazayım.
1.herşeyden önce bu aracın bir ticari araç olduğunu sakın aklından çıkarma. otomobil rahatlığı bekleme. ben şahsen o gaflete kapıldım ama çok pişman oldum
2.periyodik bakımları harici beni hiç servise götürmedi. (zaten lüleburgaz bayii eniştem.)
3.genişliğine diyecek yok arka koltuğa 4 yetişkin oturabilir. saklama gözü vs yönünden zengin ve kullanışlı
4.yakıt yönünden müsrif olduğunu söyleyebilrm. ben şahsen 60lt depo ile hiç 850km yapamadım. basarsanız siz düşünün :x
5.ticari olduğu için sigorta ve kasko maliyeti yüksek ayrıca heryıl muayene zorunluluğu var
6.köprülerde kısıtlama var boğaz köprüsünden geçemiyorsunuz ayrıca fewribotlardan yararlanacaksanız bir üst seviye ücrete tabi
7.arka sürgülü kapılarında sorun yaşarsanız malesef ayarlamak mümükün değil
8.aracın kabin içi plastik işçiliği zayıf. bozuk yolda cızırtıdan kafayı yiyebilirsiniz.(benim gibi)
9.yedek parça ve servis yönünden sorun yaşamayacağın araçlardan biri
10. en güzel yanı hala ikinci elde en çabuk el değiştiren ticari araçlardan biri
11.kendi görüşüm olmakla birlikte ilk 100-150km den sonra insanı müthiş yoruyor. şahsen hep uzun yolda kullandığım için o km lerden sonra aracın beni değilde benim aracı sırtımda taşıdığım izlenimi hep oldu :D
12.sattım kurtuldum. fabiaya binince abartısız kendimi mercedese binmiş :lol:gibi hissettim.
ÖMÜR DEDİĞİN BİR GÜNDÜR, O GÜN BUGÜNDÜR
Kullanıcı avatarı
mbarman
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet
Nereden: Kırklareli
Arabanız: SEAT LEON 1,6TDİ CR DSG STYLE BEYAZ 2011

İleti alpino » 18 Nis 2010, 18:31

ben de 1.9 motorlusunu kullanmıştım. bilmiyorum o arabada mı sorun vardı ama inanılmaz derecede hantal bir araba. kıpırdamıyor yerinden. çok gürülütülü. resmen dizel motorlu ticari bir aracım diye bağırıyor. arkadaşımızın dedi gibi gacır gucur bir araba.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti akt145 » 18 Nis 2010, 19:08

bende partnerin adventure versiyonunu sürdüm diğer partnerlere göre daha yüksek ve makyajlı diğer partnerlerden daha güçlü ama arkadaşım çok yakıyo demişti cok gacurtusu var aracın
akt145
CLASSIC
CLASSIC

Diğer model ve markalar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir