Mareayı nasıl bilirsiniz?

Forumda yeralmayan Skoda modelleri veya farklı marka araçlarınız için teknik bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Mareayı nasıl bilirsiniz?

İleti narec » 26 Nis 2010, 21:00

Arkadaşlar bir süredir mareaları inceliyorum. 1,6 sx 1,6 liberty 1,6 exclusive ve 2,0 hlx seçenekleri var. Fiyatına göre donanımları gayet dolu. alıp satmaya gelecek bir araç değil, piyasası sakat. Uzun süre binmek için bir araç bakıyorum. Fabia düşünüyordum lakin Sivas'ta usta sıkıntısı olduğundan skodayı elemiş bulunuyorum.

Marea hakkında fikirlerinizi almak isterim.

BU İMZA MAHKEME KARARI İLE İPTAL EDİLMİŞTİR.

Karar No: 2001 / 154 HP

Yüksek Dağın Karı Çok Olur.
Kullanıcı avatarı
narec
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Sivas
Arabanız: Skoda Forman 135L idi :)

İleti RAZOR10 » 26 Nis 2010, 21:04

çok tutulan bi araç deil piyasada. size kalmış ama skodaya vw audiye bakan herkez bakıyor. hemen elemeyin skodayı.
Kullanıcı avatarı
RAZOR10
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: selçuk ÇİMŞİR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Fabia ambiente 2005

İleti SkodamFabiam » 26 Nis 2010, 21:08

RAZOR10 yazdı:çok tutulan bi araç deil piyasada. size kalmış ama skodaya vw audiye bakan herkez bakıyor. hemen elemeyin skodayı.

Razorla aynı fikirdeyim, İllaki vw ustası vardır, bu da işinizi görür.
Marea ilk çıktığında tasarımı çok hoşuma giderdi, belirtmeden geçemeyeceğim ;)
Kullanıcı avatarı
SkodamFabiam
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 2004 Elegance 101Bg

İleti mygokhan » 26 Nis 2010, 23:10

Konforlu, rahat kullanımlı..Ama tutulmuyor ve güven verici değil..
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti WXW » 27 Nis 2010, 01:52

İlk sahibi değilseniz, binmeyi istemeyeceğiniz araçlardan biri bence:)))
Kimseden fayda ummam, dilenmem kol kanat...
Kendi boşluk ve gök kubbemde uçar giderim...
Eğilmek, esaret zincirinden ağırdır boynuma..
Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir şairim.

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serkan

İleti ozerakin » 27 Nis 2010, 07:52

ne varsa skoda da şaşma kardeşim pişman olma
Kullanıcı avatarı
ozerakin
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Sinop
Arabanız: roomster

İleti jamesdean » 27 Nis 2010, 08:21

Çok şekilsiz, çok bayağıı... Memur arabası bile olmaz Mareadan....
VW servisi yok mu Sivas'ta? Zaten Skoda pek mekanik sorun çıkaran araba değil.. Ortalama 50 binde bir ustalık işi olur :))
Kullanıcı avatarı
jamesdean
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Skoda Fabia TDI CL Sedan
Arabanız: FABIA CL

İleti Henien » 27 Nis 2010, 09:39

Sıfırını almıştık kardeşime. Öncelikle işçilik ve malzeme kalitesi düşük. Mesela kronik bir sağ cam problemi var. Servisinin bile tanımlayamadığı bazı elektrik arızaları verdi.

Bunun yanında çok seri bir motoru var. Keyifli bir kullanım sunuyor. Işıklarda ilk fırlayan olma gibi alışkanlığınız varsa marea sizi mahcup etmeyecektir. BRC tüp ile 15 kr civarı yakıyor. Parça fiyatları yüksek değil. İç hacmi oldukça ferah.

Tavsiye eder miyim? Temiz ve bakımlarının zamanında yapılmış olduğundan emin olduğunuz bir marea bulursanız olabilir. Fabia ile kıyaslamak bence hata olur. Her ne kadar Fabia daha kaliteli olsa da sonuçta mareaya göre küçük bir otomobil.
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti delidolu » 27 Nis 2010, 09:44

marea yerine şahine doğana bak daha iyi bence, hiç olmazsa usta parça vs sıkıntısı yok, yola çıkınca artık nerdeyse "hacı murat 124" saygısı görür. bi de geniş emisyonlu olduğu için lpg ile bile zorlanmadan 150 km hıza çıkabilirsin :) :):):)
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti narec » 27 Nis 2010, 14:39

Birçok arkadaş boş cümleler yazmış. Fanatikliğin lüzumu yok. Objektif bir bakışla fiyat/donanım kullanılabilirlik servis-parça vb konularda yorum istemiştim. hacı muratla karşılaştıran olmuş, basit bayağı bulan olmuş :S anlamak güç.

Diğer yorum yapan arkadaşlara teşekkür ederim.

Kullanıcı avatarı
narec
CLASSIC
CLASSIC

İleti jamesdean » 27 Nis 2010, 14:53

narec yazdı:Birçok arkadaş boş cümleler yazmış. Fanatikliğin lüzumu yok. Objektif bir bakışla fiyat/donanım kullanılabilirlik servis-parça vb konularda yorum istemiştim. hacı muratla karşılaştıran olmuş, basit bayağı bulan olmuş :S anlamak güç.

Diğer yorum yapan arkadaşlara teşekkür ederim.

Plastik parçaları 3.sınıf, düz-özelliksiz ve çok basit yapılmış kıytırık bir araba Marea... Punto falan desen yorum yapılır. da marea diyorsun , araba şekilden kaybediyor...Sürekli Servis/parçaya ihtiyacım olacağına hiç araba almam daha iyi...
ister fanatizm de ister holiganizm.. Al kardeşim o zaman neden fikirlerimize ihtiyaç duyuyorsun o zaman?
Kullanıcı avatarı
jamesdean
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti narec » 27 Nis 2010, 15:18

hangi sebeple kıytırık, sürekli servis-parça ihtiyacını neye dayanarak söylüyorsun. böyle bıçak gibi kesip bu araba kıytırık dediğinde boş oluyor. arkası dolu destekleyici bilgilerle yorumlar gelirse daha faydalı olur.

neyi niçin soracağımı da sana sormayacağım herhalde. cevap vermezsin olur biter

Kullanıcı avatarı
narec
CLASSIC
CLASSIC

İleti C@GL@R » 27 Nis 2010, 15:26

bundan önceki arabam 1,4 fiat uno idi 96 model di 12 yıl bindik bizi bu sürede 1 kez yolda bıraktı oda fiatın meşhur su kaynatma radyötör sorunu yüzünden onun dışında yolda birakmadı. bana göre ufak tefek kazalar yaptım mesala arkadan bana biri vurdu arabanın boyu 5 santim kısaldı akordiyon gibi kapılar açılmadı. plastik aksamı kötü fiatın bir marea ya palio ya bakın bir vw grubu araca bakın hadi en basiti fabia ya bakın..yani malzeme ve sağlamlık aramazsanız sizi kolay kolay ne yolda birakır fiat arabaları nede büyük masraflar çıkarır..ayrıca 96 model arabaa 120 bine kadar tık demedi ne ön takım be arka takım. bilmem bu yorumu nasıl algılarsınız artık..
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti jamesdean » 27 Nis 2010, 15:33

Narec,

Heinen : '' Sıfırını almıştık kardeşime. Öncelikle işçilik ve malzeme kalitesi düşük. Mesela kronik bir sağ cam problemi var. Servisinin bile tanımlayamadığı bazı elektrik arızaları verdi. ''

Tamam arkadaşım al diyorum bende sana, çok iyi araba destekleyemediğime göre.. Sen zaten Servis/Parça derken ne demek istediğini kendin biliyorsun. Sorunun içinde zaten cevabı. FIAT sonuçta 1 milyoncudan alırsın her parçasını. E ne duruyorsun ki o zaman...

Zaten 3 kuruşluk arabayı Servis/parça ucuz diye(!) 5 kuruşa satmayı TOFAŞ-FIAT tan iyi bilen fabrika yoktur. (Şahin,doğan,uno,palio) Canını mı düşüneceksin,paranı mı??

''UCUZ MAL ALACAK KADAR ZENGİNSEN'' buyur al diyorum.

Lütfedip cevap yazdığıma göre bildiklerime, gördüklerime ve duyduklarıma dayanarak yazıyorum. Sen tatmin olursun olmazsın o sana kalmış..
Kullanıcı avatarı
jamesdean
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti narec » 27 Nis 2010, 15:38

anladım. Fabia 101 lik düşünüyordum lakin önceki mesajımda da belirttiğim gibi usta sıkıntısı var. fiat araçlardan anlayan çok daha fazla usta olduğu için bi nevi fiata yöneldim. fiyat araştırması yaptığımda da mareaların 2003 2004 modelleri 12 13bin civarı. marea forumlarında da incelemelerde bulundum. kronik arıza sorunu yok gibi. lpg kullanımında rölanti sorunu warmış ancak o da büyütülecek birşey değilmiş. ben birde dışarıdan başka bir forumdan görüş almanın daha objektif olacağı kanısıyla burada arkadaşlarıma danışmak istedim. ancak böyle kestirip kıytırıktır, şahindir doğandır vb ön yargılı yorumlar üzücü.siz de biliyorsunuz ki skoda araçlara da birçok insan ön yargılı. ancak tanıdıkça kullandıkça ön yargılar yerini huzura bırakıyor.

Kullanıcı avatarı
narec
CLASSIC
CLASSIC

İleti jamesdean » 27 Nis 2010, 15:49

caglarkrbyk yazdı:bundan önceki arabam 1,4 fiat uno idi 96 model di 12 yıl bindik bizi bu sürede 1 kez yolda bıraktı oda fiatın meşhur su kaynatma radyötör sorunu yüzünden onun dışında yolda birakmadı. bana göre ufak tefek kazalar yaptım mesala arkadan bana biri vurdu arabanın boyu 5 santim kısaldı akordiyon gibi kapılar açılmadı. plastik aksamı kötü fiatın bir marea ya palio ya bakın bir vw grubu araca bakın hadi en basiti fabia ya bakın..yani malzeme ve sağlamlık aramazsanız sizi kolay kolay ne yolda birakır fiat arabaları nede büyük masraflar çıkarır..ayrıca 96 model arabaa 120 bine kadar tık demedi ne ön takım be arka takım. bilmem bu yorumu nasıl algılarsınız artık..

Çağlar,
Kuzenin Unosu ile Geri geri giderken duran arabaya vurduk. Öle ahım şahım hızımızda yoktu. Arka cam direk indi, bagaj kapağı çokomel kağıdı gibi kıvrıldı, arka kapılar yerinden çıktı... Yani arabanın yarısı gitti...Laaan dedim noluyozzz..
Kuzen dedim, ..rım UNO suna git adam gibi araba al.Canından değerli mi!
Tamirden sonra sattı Astra aldı 2001 de ,hala onu kullanıyor.

Arkadaşım Bursa Çekirge kavşağında beklerken ŞAHİN marka aracıyla , arkadan sarhoş bi araç dalmış buna şehir içi dar bir yolda. Gittik bi telefon edince yanına,araç yarısına kadar yok.Araçta 4 bin tl masraf çıktı ( 7 Bin Tllik araç )

Arkadaşımda BRAVO marka araç almışlardı borca karşılık, Çocuk illallah etmişti benzininden.Araç sorunlarından işi gücü bırakıp sanayiden çıkmadı aylarca. Kelepir sattı, zarar etti.

Yağmurlu bir havada Bursa Terminal kavşağı üst geçidine PALİO gidiyoruz. 40 KM hızla viraj çıkarken gress yağını farkedemedik. Bariyere girdik. Araca az daha PERT kaydı alacaktık..

....

Uzarda uzar gözümle görüp yaşadıklarım, duyduklarım. İşçilik kalitesi diye birşey olmadığı için içi ile ilgili yorum yapmıyorum bile.... ( PUNTO, LINEA 'yı pek bilmiyorum, onları dışında tutuyorum. Onların yorumunu da bilenler yapsın )
Kullanıcı avatarı
jamesdean
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti SELİM_ANK » 27 Nis 2010, 16:02

walla ne kadar kötü olursa olsun sonucta donanım- fiyat açısından mantıklı bir araç.. tipi de fena sayılmaz o fiyatlara alınabilir bir araç ;)
Kullanıcı avatarı
SELİM_ANK
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Elegance 2003

İleti narec » 27 Nis 2010, 16:02

yaşadığın sorunlar üzücü tabiki kimse istemez parasıyla rezil olmayı. bütçeme uygun araç bakıyorum uygun derken en ufak kazada pert olacak cinsten birşey değil tabi. dediğin modeller uno, şahin, palio vb aynı işçilik marea da da devam etmiş midir bilmiyorum. marea forumlarına baktığımda kullanıcılar araçlarından memnun. ortak yakındıkları birşey var piyasasının düşük olması. birçoğu da şükrediyor piyasası düşükte böyle araçlara biniyoruz diye. nihayetinde kullanmadığım bir araç, avukatlığını yapmak istemiyorum ancak hangi otomobile karar verme işi çok zor.

Kullanıcı avatarı
narec
CLASSIC
CLASSIC

Sonraki

Diğer model ve markalar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir