Mareayı nasıl bilirsiniz?

Forumda yeralmayan Skoda modelleri veya farklı marka araçlarınız için teknik bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Mareayı nasıl bilirsiniz?

İleti C@GL@R » 27 Nis 2010, 16:09

son sözü söylüyorum o paralara alınabilecek en iyi araba temiz bulursanız uygun kaçırmayın..

tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti narec » 27 Nis 2010, 16:09

BU İMZA MAHKEME KARARI İLE İPTAL EDİLMİŞTİR.

Karar No: 2001 / 154 HP

Yüksek Dağın Karı Çok Olur.
Kullanıcı avatarı
narec
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Sivas
Arabanız: Skoda Forman 135L idi :)

İleti jamesdean » 27 Nis 2010, 16:10

Taksi ve dolmuşları çıkarırsak Türkiye'de adım başı gördüğümüz FIAT ları zor görürüz.. Avrupada Opel-Citroen-VW-Renault satışlarını ve karlarını % 8-25 arası yükseltirken neden FIAT % 3 oranında düştü. Bunu da ayrıca sorgulamak lazım...
NAREC..
Haklısın bütçene göre karar vereceksin nihayetinde. Ne zırvalıyorsun biz bilmiyor muyuz o araçları da diyebilirsin. Ama FIAT denilince bana bişeyler oluyor :) Bana inat gidip HacıMurat'ta almakta özgürsün :)))
Kullanıcı avatarı
jamesdean
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Skoda Fabia TDI CL Sedan
Nereden: Bursa
Arabanız: FABIA CL

İleti Henien » 27 Nis 2010, 16:13

Piyasadaki her otomobilin diğerine göre artı ve eksileri var. Herkes kendi ihtiyaç ve önceliklerine göre tercihte bulunabilir. Aynı model, aynı kilometre aynı temizlikte marea mı fabia mı deseler ben marea'yı tercih ederim mesela. Ama ben çabuk araç değiştiren biriyim. Değiştirirken de 3'e 5'e çok fazla bakmam. Alacağım araba hoşuma gittiyse elimdekini ederinden ucuza verdiğim olmuştur.
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Nereden: Ankara
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti narec » 27 Nis 2010, 16:19

jamesdan est öyle birşey demeye haddim yok. yaşadığımız sorunlar ön yargılarımızı daha da körüklüyor.bende skoda formandan neler neler çektim hala da çekiyorum ki 100 de 80 i işgüzar ustalar yüzünden. hani ev alma komşu al derler ya o hesap benimki biraz :) arabadan önce usta bakmak lazım, yarın bir sorun çıkınca adamın ağzını gözlüyoruz ne diyecek diye. ha bu fiatta usta sorunu çekmeyeceğim anlamına gelmez. ancak skodaya nazaran anlayan çok daha fazla ustası bulunur. bütçem maksimum 15bin tl. şimdi de alacak değilim düğünden sonra ağustos eylül gibi nasipse. şu an sadece araştırma içerisindeyim. uzun süre binmek istediğimden bu araştırmamı şimdiden yapıyorum.

Kullanıcı avatarı
narec
CLASSIC
CLASSIC

İleti jamesdean » 27 Nis 2010, 16:19

Henien yazdı:Piyasadaki her otomobilin diğerine göre artı ve eksileri var. Herkes kendi ihtiyaç ve önceliklerine göre tercihte bulunabilir. Aynı model, aynı kilometre aynı temizlikte marea mı fabia mı deseler ben marea'yı tercih ederim mesela. Ama ben çabuk araç değiştiren biriyim. Değiştirirken de 3'e 5'e çok fazla bakmam. Alacağım araba hoşuma gittiyse elimdekini ederinden ucuza verdiğim olmuştur.

Çok subjektif olmuş...

Karşıma aynı yaş ,aynı boy ve aynı kg'deki Latatia Casta ve Yıldız Tilbe'yi koyup, hangisiyle çıkarsın deseler, Yıldız Tilbe derim. gibi bişey olmuşşŞ
Kullanıcı avatarı
jamesdean
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti narec » 27 Nis 2010, 16:21

jamesdan est öyle birşey demeye haddim yok. yaşadığımız sorunlar ön yargılarımızı daha da körüklüyor.bende skoda formandan neler neler çektim hala da çekiyorum ki 100 de 80 i işgüzar ustalar yüzünden. hani ev alma komşu al derler ya o hesap benimki biraz :) arabadan önce usta bakmak lazım, yarın bir sorun çıkınca adamın ağzını gözlüyoruz ne diyecek diye. ha bu fiatta usta sorunu çekmeyeceğim anlamına gelmez. ancak skodaya nazaran anlayan çok daha fazla ustası bulunur. bütçem maksimum 15bin tl. şimdi de alacak değilim düğünden sonra ağustos eylül gibi nasipse. şu an sadece araştırma içerisindeyim. uzun süre binmek istediğimden bu araştırmamı şimdiden yapıyorum.

Kullanıcı avatarı
narec
CLASSIC
CLASSIC

İleti jamesdean » 27 Nis 2010, 16:22

narec yazdı:jamesdan est öyle birşey demeye haddim yok. yaşadığımız sorunlar ön yargılarımızı daha da körüklüyor.bende skoda formandan neler neler çektim hala da çekiyorum ki 100 de 80 i işgüzar ustalar yüzünden. hani ev alma komşu al derler ya o hesap benimki biraz :) arabadan önce usta bakmak lazım, yarın bir sorun çıkınca adamın ağzını gözlüyoruz ne diyecek diye. ha bu fiatta usta sorunu çekmeyeceğim anlamına gelmez. ancak skodaya nazaran anlayan çok daha fazla ustası bulunur. bütçem maksimum 15bin tl. şimdi de alacak değilim düğünden sonra ağustos eylül gibi nasipse. şu an sadece araştırma içerisindeyim. uzun süre binmek istediğimden bu araştırmamı şimdiden yapıyorum.

Narec,
Hayırlısı olsun bakalım...
Sen gönlünden ne geçiyorsa, hangisine için sine sine bineceksen onu al..
Kazasız belasız mutlu sürüşler şimdiden...
Kullanıcı avatarı
jamesdean
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti narec » 27 Nis 2010, 16:28

saol eksik olma.

Kullanıcı avatarı
narec
CLASSIC
CLASSIC

İleti Henien » 27 Nis 2010, 16:42

jamesdean yazdı:
Henien yazdı:Piyasadaki her otomobilin diğerine göre artı ve eksileri var. Herkes kendi ihtiyaç ve önceliklerine göre tercihte bulunabilir. Aynı model, aynı kilometre aynı temizlikte marea mı fabia mı deseler ben marea'yı tercih ederim mesela. Ama ben çabuk araç değiştiren biriyim. Değiştirirken de 3'e 5'e çok fazla bakmam. Alacağım araba hoşuma gittiyse elimdekini ederinden ucuza verdiğim olmuştur.

Çok subjektif olmuş...

Karşıma aynı yaş ,aynı boy ve aynı kg'deki Latatia Casta ve Yıldız Tilbe'yi koyup, hangisiyle çıkarsın deseler, Yıldız Tilbe derim. gibi bişey olmuşşŞ

:) Subjektif olacak tabi ki burası bir forum ve bu da sadece benim görüşüm. Konuyu açan arkadaş da insanların kendi "subjektif" görüşlerini öğrenmek ve değerlendirme yaparken tecrübelerden yararlanmak için konuyu açmıştır herhalde. Başkalarının görüş ve beğenilerine saygı duymak lazım yalnız.

Latatia Casta konusunda ise yanılıyorsun. Her türlü tercihim ondan yana olurdu :love:

:D
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Nereden: Ankara
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti somet » 03 May 2010, 23:16

jamesdean yazdı:
narec yazdı:Birçok arkadaş boş cümleler yazmış. Fanatikliğin lüzumu yok. Objektif bir bakışla fiyat/donanım kullanılabilirlik servis-parça vb konularda yorum istemiştim. hacı muratla karşılaştıran olmuş, basit bayağı bulan olmuş :S anlamak güç.

Diğer yorum yapan arkadaşlara teşekkür ederim.

Plastik parçaları 3.sınıf, düz-özelliksiz ve çok basit yapılmış kıytırık bir araba Marea... Punto falan desen yorum yapılır. da marea diyorsun , araba şekilden kaybediyor...Sürekli Servis/parçaya ihtiyacım olacağına hiç araba almam daha iyi...
ister fanatizm de ister holiganizm.. Al kardeşim o zaman neden fikirlerimize ihtiyaç duyuyorsun o zaman?

arkadaşlar böyle uyduruk şeyleri neye göre sölüyonuz anlamıyorum ,arkadaş merak etmiş sormuş aynısını bende yapmıştım geçen sene çok övülen fabiayı test ettim ne olduğunu gördum kimse bana hikaye anlatmasın kullandığım fabia oldukça bakımlı 38 bindeydi 101 hp ve gittim brava elx aldım ,düz özelliksiz neresi düz anlamadım sürücü yolcu hava yastığı abs ebd elektrikli aynalar yükseklik ayarlı elektriki ön koltuk otomatik klima ön arka otomatik cam dış ısı göstergesi ön arka sisler hız duyarlı radyo cd veya cd changer kontrollü teyp bağımsız arka süspansiyon park sensörü aklıma gelmeyen şeyler var daha allah aşkına şimdi bu donanım düz özelliksizmi oluyo peki özellik olması için daha ne gerekiyo, sürekli servis dediğiniz aracın periyodik bakımı 20bin km de dir
Kullanıcı avatarı
somet
CLASSIC
CLASSIC

İleti onurhan2006 » 03 May 2010, 23:32

brava elx zaten serinin full olan versiyonu o yüzden o arabaya boş demek yanlış olur ama fiat grubundan alınan arabalar çoğunlukla ekonomik sebeblerden dolayı boş gibidir bundan dolayı arkadaşın yorumunda haklılık payı var
Volkan İtfaiye Araçları San. ve Tic. A.Ş.
Kalite Kontrol ve Teslimat Şefi
Onur DURMAZ
Kullanıcı avatarı
onurhan2006
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ONUR DURMAZ
Nereden: İzmir
Arabanız: 1993 SKODA FAVORİT LX MEKATRONİK

İleti murat11h1 » 03 May 2010, 23:46

fiatı geç kardeşim. italyan arabaları nazik olur.volkswagen alacaksın keyfine bakacaksın. Sağlam araba değil marea. tasarım güzelde herşey tasarım da değildir.
Kullanıcı avatarı
murat11h1
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Murat
Nereden: Çorum
Arabanız: Fabia 2005 101Hp Special

İleti gokhankaya » 08 Haz 2010, 17:58

arkadaşlar öncelikle herkese meraba bende bir marea kullanıcısıyım öncellikl bunu belirtmek istedim.
bu skoda mı marea mı tartışmasında bişeyler belirtmek istedim.
ben aracımı 2005 ekim ayında sıfır km. aldım ve halen daha kullanmaktayım.
yaklaşık 6 senedir biniyorum v bu güne kadar emin olun hiç bi srun yaşamdım konfor yol tutuş performans güvenlik aklınıza gelibilecek her türlü konuda!!!!!.
yakıt konusunda hiç bir sıkntı yaşamadım bugüne kadar burada arabaya mana bulmak ynalış olur sonuçta yakıt fiyatları yüksek.
ben arabamı amadan önce aynı şekilde fabia yla ilgileniyodum . baktığımda bana sundukları motor seceneği1.4 benzinli bi paket diğer yanda marea yı incelediğimde 1.6 güçlü bi motoru var 1.4 motorla yolda yüklenerek performans almaktansa 1.6 motorumla rahat bi şekilde arabamı üzmeden ilerlemyi tercih ederim.
zaten 1.4 motora yüklenerek 1.6 motorun zorlanmadan yakttığı yakıt kadar yakıcaksınız...
fabia kötü bi araba demiyorum ben tercihimi marea dan kullandım iyiki de öle yapmışım diyorum.
piyasası yok falan diyolar mareanın aldanmayın ....
bir ara keyfe keder satışa çıkardım aracımı ve inanın çok rağbet gördü .
bakımlarını kendi tamircimde yaptırdım 120 lira gitti daha ne olsun kakıpta serviste yaptırırsanız bu bakımı sonuçlarını zaten görürsünüz gelen hesapla
uzun lafın kısası ;
fabia ve maera arasında bi tercih yapmam gerekti mera dan yana kullandım iyiki de öle yapmışım diyoorum!!!!
saygılar!!!!
gokhankaya
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: gokhan kaya
Arabanız: fıat marea liberty

İleti akt145 » 08 Haz 2010, 18:17

Fanatikliğin hat safada olduğu bi forumda marea alayım mı dersen adam akıllı bi sonuç almadan iş kavgaya döner. Arkadaşım sen bu aracı kullanan birisine sor daha mantıklı ve akılcı cevaplar alırsın.
akt145
CLASSIC
CLASSIC

İleti gokhankaya » 08 Haz 2010, 18:24

çok mantıklı bi yaklaşım oldu bu bence de ben marea kullanıcısı olarak fikrimi söledim diğer arkadaşlarında fikirlerini göz önünde bulundur derim...
gokhankaya
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: gokhan kaya
Arabanız: fıat marea liberty

İleti narec » 08 Haz 2010, 19:35

saol gökhan kardeş. düşüncem kesinleşmiş şekilde aylardır marea araştırıyorum forumuna da üye oldum. kullanıpta memnun olmayan yok gibi. birkaç aya kadar almış olacağım inş.

Kullanıcı avatarı
narec
CLASSIC
CLASSIC

İleti felicia_3437 » 08 Haz 2010, 21:04

narec yazdı:hangi sebeple kıytırık, sürekli servis-parça ihtiyacını neye dayanarak söylüyorsun. böyle bıçak gibi kesip bu araba kıytırık dediğinde boş oluyor. arkası dolu destekleyici bilgilerle yorumlar gelirse daha faydalı olur.

neyi niçin soracağımı da sana sormayacağım herhalde. cevap vermezsin olur biter

mera ve sıyana aynı araclar ıkıtane sıane değiştırmış bırı olarak cok serı olduhu işin sevıyorum ama almanısı katıyen tavsıye etmem örnek kapıyı acarsın kapı kolu elınde kalır sağ cam sorunu ve sukaynatma ve cok yakma ben 450 krş tan aşahı yakamıyordum brc tuple
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FELİCİA LX

ÖncekiSonraki

Diğer model ve markalar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir