DSG şanzıman üretimine Çin'de de başlamış

Forumda yeralmayan Skoda modelleri veya farklı marka araçlarınız için teknik bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

İleti isikayhan » 19 May 2010, 11:03

Şu ana kadar sadece Avrupa'daki Kassel üretim tesisinde yapılan DSG şanzımanlar, Çin'deki Dalian üretim tesisinde de yapılmaya başlanmış.

Yeni kurulan Volkswagen Automatic Transmission Co, Ltd'te ilk aşamada yıllık 300.000 adet 7-ileri DSG şanzımanların üretimi, kademeli olarak yıllık 600.000 adede kadar çıkabilecekmiş.

Kaynak: VW AG - Volkswagen strengthens component production in China
http://www.volkswagenag.com/vwag/vwcorp/info_center/en/news/2010/05/Volkswagen_strengthens_component_production_in_China.html

Production of the dual clutch transmission (DSG) starts at the Dalian plant
Volkswagen Automatic Transmission Co. Ltd. in China begins local production of the efficient dual clutch transmission (DSG) today (Tuesday), marking a further milestone for Volkswagen Group China on the road to becoming the ecological leader among automakers in China.

Dr. Winfried Vahland, President and CEO of Volkswagen Group China, stated: ?The start of DSG production in China is another important step for Volkswagen Group China. We can progress towards our goal of further extending our market share while at the same time achieving a greater reduction in the fuel consumption and emissions of our vehicles by fostering progressive powertrain technologies.?

In 2007, Volkswagen Group China set itself the ambitious goal of achieving a 20 percent reduction in fuel consumption and emissions for the locally-produced vehicle fleet by 2010. In this context, Volkswagen Group China launched the efficient TSI engines in China in 2007, and gradually began domestic component production at its sites in the country. The locally-produced DSG transmissions will be installed in vehicles for the Chinese market. There is great demand from Chinese customers for the dynamic, fuel-efficient and low-emission TSI engines and DSG transmissions. ?For Volkswagen, TSI and DSG are key technologies for becoming the most environmentally-friendly automaker in China,? Vahland commented.

In the first phase, the newly-founded Volkswagen Automatic Transmission Co, Ltd. in Dalian will produce 300,000 units of the 7-speed DSG transmission per year, and capacity will then gradually be expanded to a maximum of 600,000 units. A total of ?400 million (4 billion RMB) is being invested in expanding component production capacity at the Dalian plant. This sum is part of the ?6 billion investment package to expand production capacity and develop new vehicles in China for the period to 2012.

Apart from Volkswagen Kassel, the lead plant for transmission production in Europe, the Dalian facility is the second plant worldwide to build DSG transmissions. Production in Dalian has been set up with on-site support from teams of experts from Kassel. In addition, Chinese employees received training in Kassel to prepare for their upcoming tasks.

Only a few weeks ago, Volkswagen Group China announced its e-mobility strategy for the Chinese market. Production of electric vehicles in China is scheduled to begin in 2013. The goal is to make Volkswagen Group China the market leader for forward-looking powertrain technologies.

Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir.

Bilgi paylaştıkça çoğalır.

M.Niyazi Saral
Kullanıcı avatarı
isikayhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Octavia 2009 1.6 MPI Facelift Elegance Tipt.

İleti murat11h1 » 19 May 2010, 11:56

Sonuç olarak; 7 ileri şanzıman daha az yakıt anlamına mı geliyor?
Kullanıcı avatarı
murat11h1
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Murat
Nereden: Çorum
Arabanız: Fabia 2005 101Hp Special

İleti isikayhan » 19 May 2010, 12:05

murat11h1 yazdı:Sonuç olarak; 7 ileri şanzıman daha az yakıt anlamına mı geliyor?

evet öyle ama bunun bu başlıkla bir ilgisi yok
Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir.

M.Niyazi Saral
Kullanıcı avatarı
isikayhan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti murat11h1 » 19 May 2010, 12:28

isikayhan yazdı:
murat11h1 yazdı:Sonuç olarak; 7 ileri şanzıman daha az yakıt anlamına mı geliyor?

evet öyle ama bunun bu başlıkla bir ilgisi yok

Bu formda sesli konuşma çok iyi olacak .İnsan konuşacağı herşeyi yazamıyor.Konsantre yazıyoruz sonrada konuyla ilgisi yok deniyor.

Petrol rezervinin azalması ve insanların daha az yakıt tüketme reflexleri otomobil üreticilerinin yakıt tüketimini farklı arayışlara sürüklemesine ve bunun bir sonucu olarak 7 vites olabileceğini söylemek istemiştim. Çinde üretilmesi olayıda; demek ki bu teknolojinin geleceği var, o zaman daha ucuza maletmek için tüm büyük şirketler gibi Çin'i kullanıyorlar. Toplam maliyeti azaltma.Herkes çıkarını düşünüyor yani. Bir ilişki kurabildik sanırım. ;)
Kullanıcı avatarı
murat11h1
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Murat
Nereden: Çorum
Arabanız: Fabia 2005 101Hp Special

İleti alpino » 19 May 2010, 12:48

bundan sonraki aracım büyük ihtimalle otomatik vitesli olacak. ve tahminimce o yeni araç octavia 1.4 tsi dsg olacak.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti xMEGANx » 19 May 2010, 14:03

holee :D kesin hepsi bozulcak servisler zengin olcak ülke ekonomileri kalkıncak böylece devletler kalkınan ekonomilerindeki parayı napcaklarını şaşırıp küresel ısınmayı engellemeye çalışcaklar Dünyamız kurtulacakkk :D / Şakayı boşverin de Çin den gelen mallar artık sorun çıkarmıyor nedendir acaba ?
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
*Skoda Tutkunu *Octavia Hayranı *Elegance Zevki
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Arabanız: Peugeot 307 Yeni Kasa Beyaz 1.6 HDI / 34 EU 8105

İleti isikayhan » 19 May 2010, 14:14

çin'de üretilmeyen bir şey yok ki asıl öncemi olan kimin ürettirdiği
büyük tanınmış şirketler kötü bir ürünün üretilmesine izin vermezler/vermezler, yoksa sonuçlarına katlanırlar :D

M.Niyazi Saral
Kullanıcı avatarı
isikayhan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti xMEGANx » 19 May 2010, 14:19

isikayhan yazdı:çin'de üretilmeyen bir şey yok ki asıl öncemi olan kimin ürettirdiği
büyük tanınmış şirketler kötü bir ürünün üretilmesine izin vermezler/vermezler, yoksa sonuçlarına katlanırlar :D

nolursa olsun sonuçta PRC =)
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

İleti isikayhan » 19 May 2010, 14:30

xMEGANx yazdı:
isikayhan yazdı:çin'de üretilmeyen bir şey yok ki asıl öncemi olan kimin ürettirdiği

nolursa olsun sonuçta PRC =)

çin malı olmayan şey aramaya kalkarsak ...
bu gidişle ileride arabalarda %99 çin malı olacak :shock:

M.Niyazi Saral
Kullanıcı avatarı
isikayhan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti onurhan2006 » 19 May 2010, 19:14

içimden bir ses volkswagen bu işin altından kalkamaz diyor, çünkü yıllık 300000 adet dsg sanzumanı kime satacak merak ediyorum, sırf kendi kullanacak olsa bütün modellerinde dsg standart olur, belki de amaç budur ama bilemiyorum biraz riskli işe girmişler sanki...
Volkan İtfaiye Araçları San. ve Tic. A.Ş.
Kalite Kontrol ve Teslimat Şefi
Onur DURMAZ
Kullanıcı avatarı
onurhan2006
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ONUR DURMAZ
Nereden: İzmir
Arabanız: 1993 SKODA FAVORİT LX MEKATRONİK

İleti xMEGANx » 19 May 2010, 22:14

onurhan2006 yazdı:içimden bir ses volkswagen bu işin altından kalkamaz diyor, çünkü yıllık 300000 adet dsg sanzumanı kime satacak merak ediyorum, sırf kendi kullanacak olsa bütün modellerinde dsg standart olur, belki de amaç budur ama bilemiyorum biraz riskli işe girmişler sanki...
Böle bişey söylemeniz için VW nin içine girmeniz gerekir =) belli bi güvenceleri vardırki üretirler
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

İleti quickcan » 20 May 2010, 01:18

xMEGANx yazdı:holee :D kesin hepsi bozulcak servisler zengin olcak ülke ekonomileri kalkıncak böylece devletler kalkınan ekonomilerindeki parayı napcaklarını şaşırıp küresel ısınmayı engellemeye çalışcaklar Dünyamız kurtulacakkk :D / Şakayı boşverin de Çin den gelen mallar artık sorun çıkarmıyor nedendir acaba ?

abi çin deyip geçme orda 50 tane kalite var.. vw de kötü mal yaptırmaz tabi çıkmadan bişey söylemekte yanlış olur.. 2 yıl sonra çıkar sorun varsa.. ama favori vitesim DSG.. bu arada neden 6 ileri dsgyi üretmiyorlarda 7 ileri üretiliyor anlamış değilim.. :S

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Can ÇAKMAK
Arabanız: 2005 Octavia A4 Ambiente Plus

İleti quickcan » 20 May 2010, 01:21

onurhan2006 yazdı:içimden bir ses volkswagen bu işin altından kalkamaz diyor, çünkü yıllık 300000 adet dsg sanzumanı kime satacak merak ediyorum, sırf kendi kullanacak olsa bütün modellerinde dsg standart olur, belki de amaç budur ama bilemiyorum biraz riskli işe girmişler sanki...

vw tek başına bir marka değil ki.. skodası var seatı var kendisi var... vw sadece kendisi satar 300,000 adet şanzımanı.. :D 10 dan fazla modeli var adamların..

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Can ÇAKMAK
Arabanız: 2005 Octavia A4 Ambiente Plus

İleti isikayhan » 20 May 2010, 04:59

Çin'de geçen yıl 10,383,831 araba üretildiğini düşünüresniz, VW'nin yılda 300.000 DSG şanzıman üretmesi bana çok gibi gelmiyor :)

2009 Yılı Motorlu Araç Üretim İstatistikleri
http://www.skodam.com/viewtopic.php?f=32&t=19643

VW Grubu 2009 yılının ilk 9 ayında Çin'de 1 milyondan fazla araba satmış:

Volkswagen Group China delivered over 1 million cars in the first nine months of 2009
http://www.volkswagenag.com/vwag/vwcorp/info_center/en/news/2009/10/VW_China.html

M.Niyazi Saral
Kullanıcı avatarı
isikayhan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti isikayhan » 20 May 2010, 05:39

isikayhan yazdı:

Çin'de geçen yıl 10,383,831 araba üretildiğini düşünüresniz, VW'nin yılda 300.000 DSG şanzıman üretmesi bana çok gibi gelmiyor :)

2009 Yılı Motorlu Araç Üretim İstatistikleri
http://www.skodam.com/viewtopic.php?f=32&t=19643

VW Grubu 2009 yılının ilk 9 ayında Çin'de 1 milyondan fazla araba satmış:

Volkswagen Group China delivered over 1 million cars in the first nine months of 2009
http://www.volkswagenag.com/vwag/vwcorp ... China.html

bütün yıla (2009) ait sayıyı buldum 1,4 milyon
2008'de ise 1,02 milyonmuş

http://www.reuters.com/article/idUSTOE60608I20100107

M.Niyazi Saral
Kullanıcı avatarı
isikayhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Diğer model ve markalar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir