Ford Focus 2008 Hakkında Bir Soru..

Forumda yeralmayan Skoda modelleri veya farklı marka araçlarınız için teknik bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Ford Focus 2008 Hakkında Bir Soru..

İleti altust » 24 Tem 2010, 18:31

Arkadaşlar bugün bir arkadaş tavsiyesiyle arkadaşımın bir yakınından ford focus almak için yanına gittim. Araba şu an bende deneme turlarımı yaptım araç çok hoşuma gitti. Servise göstermek şartıyla aldım aracı.. Pazartesi servise gideceğiz. Arabanın sahibi arabanın bagaj kapısının komple boyalı olduğunu söyledi. Buna kabulüm. Eğer sadece bu çıkacaksa servis ekspertizinde alacağım. Neyse rahat duramadım ve tramer kayıtlarına baktırdım plaka numarasından hiçbir şey çıkmadı. Şase no ile arattığımdaysa 28000 TL'lik bir kazası olduğu çıktı. Ama araç servis garantili... Garantisi de devam ediyor. 28000 TL'lik bir hasar pert demek ve pert bir arabanın servis garantili olması mümkün mü? Tramer kayıtlarında hata olabilir mi? Aracı çok sevdim ve canım sıkıldı... Eğer öyleyse zaten almayacağım da bilenler yazarsa sevinirim.

altust
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Hatay
Arabanız: Fiesta Comfort TDCI

İleti osti01 » 25 Tem 2010, 10:44

kardeş emin olmamakla beraber şöyle bir durum olmuş olabilir araç sahibi eksper ve servis, aracı sigorta şirketine pert olarak göstermiş ve tamir ücreti olan 28 000 tl yi alarak paylaşmış sonra araba tamirden çıkmış gibi el değiştirmiş. halbu ki araç ne pert olmuş ne de tamire girmiştir. (ihtimal)
Kullanıcı avatarı
osti01
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: osman
Nereden: Gaziantep
Arabanız: 99 mondeo ghia

İleti octaviaman » 25 Tem 2010, 11:52

Bence her iki ihtimal dahilinde de alınmaz.Özellikle ikinci senaryo mide bulandırıcı.

:? arkadaş tavsiyesiyle,arkadaş yakını!!! ndan kavramlarıyla pek örtüşemiyor bu görüntü.
Pert aracı kakalamak veya yalandan pert işlemi gördürülüp cukkalanan aracı kakalamasyon da aynı şey.Arkadaşlar ve yakınlarıyla böyle oluyorsa ,işin zor kardeş.
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

İleti mygokhan » 25 Tem 2010, 12:21

İyice emin olunmalı..Arkadan çarpmalarda sadece bagaj kapağı ve tampon değişti gözükür ama şase mase yamulmuşta olabilir..
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti ozerakin » 25 Tem 2010, 16:30

Bulaşmamanız en mantıklısı benzerini mimarsinan ford satışta bir arkadaşa yapmışlar üzerine aldıktan sonra arabayı kaskolatma için gittiğinde arabanın pert kaydı var kasko yapamazsınız demişlerdi oluyor böyle şeyler bulaşmayaın derim
Kullanıcı avatarı
ozerakin
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Sinop
Arabanız: roomster

Diğer model ve markalar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir