şeytan diyo...

Forumda yeralmayan Skoda modelleri veya farklı marka araçlarınız için teknik bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

şeytan diyo...

İleti turnalarkenan » 07 Eyl 2010, 08:48

MERHABALAR GEÇTİĞİMİZ HAFTA BENDE ÇOK DÜŞÜNDÜM ALAYIM DİYE ANCAK YUKARIDA ARKADAŞLARIMIN DEDİĞİ GİBİ ATTAN İNİLİP EŞEĞE BİNİLMEZ SKODA GRUBUNDAN İNİLİP FIAT GRUBU ASLA DÜŞÜNEMEM UYGUN ÖDEME KOŞULLARI VAR ANCAK DEYMEZ PALİO ALACAĞINA GİT FABİA AL EĞER SIFIR DİYORSAN 23.000 TL VEREN 27.000 TL VERİRİ. BENİN GÖRÜŞÜM BU YÖNDE TABİKİ TAKDİR SİZİN.

HİLE İLE İŞ GÖREN MİHNET İLE CAN VERİR, NAMUSA HÖRMET EDEN NESLİNE ŞEREF VERİR......
Kullanıcı avatarı
turnalarkenan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Yusuf Kenan TURNALAR
Nereden: Gaziantep
Arabanız: 1998 FELICIA 1.3 GLX İ

İleti hetepe » 07 Eyl 2010, 08:55

grey_wolf yazdı:çok pişman olursun sakın ha . 23-25 bin veripte alabileceğin fabia-octi vb araçları düşün. o paraya düşük km li octi bile bulabilirsiniz. palio almak demek attan inip eşeğe binmek demek olacaktırki tavsiye etmem. hepimizin skodaları almamızın sebebi neydi : bu fiyata türkiyede bundan kaliteli ve sağlam,donanımlı araba yoktu o yüzden aldık. sende bu politikadan şaşma derim. yolcu havayastığı bile olmayan palioda nasıl aileni yanına alıp binersin. hem olsa bile çarpışma testlerine bir bak ne hale geliyor. hatta euroncup sitesindeki listede bile yok kaldırmışlar. düşün artık gerisini. sıfır diye alacağın araba evet arıza çıkartmayacak ama parana yazık etme.

Güzel diyorsun ama mesela ben fabiamı aldığımda palio 17 900 başlangıç fiyatıyla satılıyordu, tabii ki bomboş olarak, fabia ise 19 900 e düşmüştü boştu ama bayağı üstündü sınıfdaşlarından.
Clio, Getz, 206 gibi araçlar da fabia dan pahalıydı.
Fabia o fiyata süper bir seçenekti, şimdi en boşu 26 000 e yakın, ve uygun seçenek özelliği yok, clio dan, 206 dan palio dan getz den pahalı şu an ve alıcı bu kriterlere göre seçim yapmak durumunda...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti lostar58 » 07 Eyl 2010, 08:56

roomster alsan su an ki yeni makyajlı kasası uygun fiyatta en azından standartları var
lostar58
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: OKTAY
Nereden: İstanbul (Avr.)

İleti hetepe » 07 Eyl 2010, 08:57

turnalarkenan yazdı:MERHABALAR GEÇTİĞİMİZ HAFTA BENDE ÇOK DÜŞÜNDÜM ALAYIM DİYE ANCAK YUKARIDA ARKADAŞLARIMIN DEDİĞİ GİBİ ATTAN İNİLİP EŞEĞE BİNİLMEZ SKODA GRUBUNDAN İNİLİP FIAT GRUBU ASLA DÜŞÜNEMEM UYGUN ÖDEME KOŞULLARI VAR ANCAK DEYMEZ PALİO ALACAĞINA GİT FABİA AL EĞER SIFIR DİYORSAN 23.000 TL VEREN 27.000 TL VERİRİ. BENİN GÖRÜŞÜM BU YÖNDE TABİKİ TAKDİR SİZİN.

23 ü veren 27 yi nasıl verir? Arada 4 000 tl var, dile kolay.23 veren aslında 20-21 veriyor ve 23 e zoraki çıkabiliyorken 27 çok zor bir çok alıcı grubuna...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti RAZOR10 » 07 Eyl 2010, 08:58

boşwerin palio ya fln. bu imkanlar maddi duruma bağladır tabiki,insan her zman en iyisine binmek ister.fakat 1 sene fazla taksit ödeyin gerekirse alacaksanız dizel bi fabia alın.
Kullanıcı avatarı
RAZOR10
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: selçuk ÇİMŞİR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Fabia ambiente 2005

İleti grey_wolf » 07 Eyl 2010, 10:54

RAZOR10 yazdı:boşwerin palio ya fln. bu imkanlar maddi duruma bağladır tabiki,insan her zman en iyisine binmek ister.fakat 1 sene fazla taksit ödeyin gerekirse alacaksanız dizel bi fabia alın.

bakın arkadaşlar 30 yaşındayım, makine tasarımı ve imalatı işiyle uğraşıyorum. ister kabul edin ister etmeyin benim gözümde çok özel üretim ve üst sınıflar olmadığı sürece (ki ozaman zaten fiyatları vw den pahalı oluyor. örn. hyundai i35) reno-fiat-hyundai-kia vb. gruptaki arabalar benim ancak etiket fiyatının yarısı eder. sakın bu araçlara binen insanlar alınmasınlar. çünkü bu araçları almadan önce düşüneceklerdi. şimdi artık çok geç. ama birdaha araba alırsanız bu dediklerimi unutmayın. piyasa arabası alıpta piyasa yapmak isteyenler varsa o başka. ben otomobil dediğim zaman . sağlam , güvenli, konforlu, dayanıklı ve en son olarak güçlü ibarelerini ararım. bu saydığım markaların özellikle hyundai nin motoları güçlü gidişi iyidir ama gel görki diğer istediklerimin nerdeyse hiç biri yoktur. sakın bana kimse çıkıp demesin hyundai-reno vs. onlarda da abs-esp-havayastığı falan var. ben onların ihtiyaç anında çalışacağından eminde de diğilim.

uzun sözün kısası siz isterseniz yine 23000 tl verin ve süper bi palio sole alın. bakın keyfinize. ............

hem 1,3 MULTİJET , hem sıfır, hem sağlam, hem dayanıklı, hem konforlu, hem güvenli. işte buuu . yakıtı az vergisi az. birde en büyük avantajı kaza yapınca allah korusun içindekilerin hastane masrafları da yok sadece cenaze masrafları oluyor, onuda belediye ödüyor.

2006 Fabia Sedan 1.4 16V Ambiante + landirenzo omegas
Kullanıcı avatarı
grey_wolf
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: EROL YÜKSEL
Arabanız: 2006 FABİA AMBIANTE SEDAN 1.4 16V

İleti mygokhan » 07 Eyl 2010, 11:06

Bence alınır...Mis gibi sıfır km..Hemde dizel..Bakmayın dandik gibi durur ama arızası 3-4 sene boyunca olmaz..

Ha ben olsam kararsız kalırdım. 23.000 TL ^ye çok düşük km'li fabia alır binerdim..Bu da 2. seçenek..
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti grey_wolf » 07 Eyl 2010, 11:10

mygokhan yazdı:Bence alınır...Mis gibi sıfır km..Hemde dizel..Bakmayın dandik gibi durur ama arızası 3-4 sene boyunca olmaz..

Ha ben olsam kararsız kalırdım. 23.000 TL ^ye çok düşük km'li fabia alır binerdim..Bu da 2. seçenek..

işte gökhan seni bu çelişkiye düşüren aklın. ilk satırı yazdıran ise duyguların. sıfır km. olsunda ne olursa olsun mantığı. lütfen hepimiz aklımızla hareket edelim. çünkü yalnızca kazanan onlardır.

2006 Fabia Sedan 1.4 16V Ambiante + landirenzo omegas
Kullanıcı avatarı
grey_wolf
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: EROL YÜKSEL
Arabanız: 2006 FABİA AMBIANTE SEDAN 1.4 16V

İleti cenk16 » 07 Eyl 2010, 11:21

İyi de arkadaşlar adamlar 25 bin TL lik araçlarda bile klimayı opsiyonel tutmuşlar. İstediğiniz özellikleri eklediğinizde ucuz gibi görünen palio, opel corsa, ford fiesta gibi araçların fiyatına geliyor.
cenk16
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Cenk Şahin
Arabanız: Astra 1.6(Eski Skodacı)

İleti mygokhan » 07 Eyl 2010, 11:59

Şimdi fiyatlarına baktım, çokta ucuz değil miş..Bu bakımda pek alınabilir olduğunu düşünmemeye başladım..
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti skinoske » 07 Eyl 2010, 12:04

Sadece şehir içi kullanacaksan, konfor senin için önemli değil ise al.Ama uzun yol da yapacaksan ve rahatına düşkün isen alma.
skinoske
CLASSIC
CLASSIC

İleti mygokhan » 07 Eyl 2010, 12:12

Çok dikkat etmiyoruz ekonomik sebeplerden dolayı ama işin birde güvenlik durumu var.Güvenlik konusunda pek iddiası yok palio,albea gibi araçların..Bu bağlamda yeni fabia 1.2 TDI hem tüketim olarak ekonomik hemde uygun kalitede bir araç olabilir.Tabiikide 32000'TL'yide gözden çıkartmak gerekecek..
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti gbasara » 07 Eyl 2010, 12:59

arkadaşım,
para senin. nereye harcayacağın seni ilgilendirir. görüyorsun işte kimine iyi gelen kimine iyi gelmiyor. tüm tercihler kişiseldir. sana hangisi uysun? ben maviyi seviyorum diye sen sevmek zorunda mısın? bak, ne alırsan al ama kendi içinden geleni al. zorlamayla aldığın araba ferrari bile olsa içine sinmediği sürece pişmanlıktan kurtulamazsın.

kötüyü de alsan sadece kendi istediğini al. bu önemli.. pazara çık, aralarına karış, incele, içine otur.. direksiyona geç.. almayacak mantıkla pazarlık yap. bir hafta bekle. hangisi seni çağırıyorsa o modelden al.. hayatında başkalarının zorladığı şeyler yerine içinden gelenlere bak sen.. palio beğendiysen, durma git onu al. tüm dünya aynı modele biniyor mu? beğeniler farklı.

(ilk aracımı alırken "niiidecen onu elinde kalır git bi toros al" dediler. renault 25 aldım, o hevesim geçti. yoksa içime dert olurdu. 3 yıl bindim sattım. maşallah salon gibi arabaydı.. iyi ki de binmişim. pişman değilim en azından. bir seferinde octavia alacağım, kimse doğru dürüst bilmiyor ne olduğunu, millet bağırıyor "parça bulamazsın, satamazsın, bunu nerden buldun" filan.. inatla aldım.. hepsi hayran kaldı. hava ata ata bindim. 4 yıl sonra 40 bin km'de üzüntüyle sattım.

şimdi ise 94 model bir arabaya biniyorum. çok mutluyum çünkü isteyerek aldım. 3 yıldır tık demedi. içinde kendimi çok rahat hissediyorum. kendi kararım, kendim aldım.. bu işte..

kendini dinle arkadaşım, kendini..
gbasara
CLASSIC
CLASSIC

İleti felicia_3437 » 07 Eyl 2010, 18:16

abi yanlış atlara oynamaya calışıyor sun sen dıyorsun her ay bır sorun sen sorundan kactıkca sorun cıkar zaten arba bu makanık örnek akskafası bozuldu ses yapıyor sadece kafayı değiştiriyoruz ic aksı değişmedik yada bakmadık bıle akskoluda arızalı olabılır tek arıza yapılınca bır ay sonra gene arıza verır benım nacızane görüşüm palio ya para verecehınıze alın bır favorıt geri kalan parayıda yatırın baştan bır soyup gırıdın favo yu bakalım ne olacak en fazla tutucak 10 bın tel örnektı ama palio beş yıl gıder favo yu omazraflar yapılıp toplanırsa bır de sakın güzel kulanılırsa palio kazda oldürü demiş arkadaş favo öldürü ama sizin emkli olmanızı ecelinizi belicehınden eminim yanı palio alınmaz elini bırakıyorsun üstüne göcüyor yuk vermeden
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Arabanız: FELİCİA LX

Önceki

Diğer model ve markalar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir