Chevrolet Cruze bilmediğimiz bişeyler mi var?

Forumda yeralmayan Skoda modelleri veya farklı marka araçlarınız için teknik bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Chevrolet Cruze bilmediğimiz bişeyler mi var?

İleti hdoner » 24 Ekm 2010, 10:04

Ayrıca internette sahiplerinin yorumlarından ALINTI yapıyorum:

-----------------------------------------------------
bende 2010 ls var 113 beygir direksiyon derisi soyuldu,araç çok ağır, 140 dan sonra bağırıyor,ilk hızlanması iyi değil, devri düştükten sonra da kendini toplayamıyor,lpg takılınca garantisi bozuluyomuş yeni öğrendim, 10.000 de (6000 otoban)araba döküldü,her tarafından ses geliyo,baskı balata bitti boyası çok ince hemen attı, servisleri hiç iyi değil,opel ile daha çok ilgilendikleri ve araç yeni olduğundan araçla ilgili bilgileri yok PİŞMANIM

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Değerli arkadaslar, ben 2010 model full otomatik cruze aldım.Lütfen dikkat edin
bayiler sizi kesinlikle yanıltıyor. Üretici ile konuşmamda nasıl olurda 1.6 motor hacimine sahip olan bir motor 100 km. de 12 litre benzin tuketir dediğimde bana motor alışma süresinden sonra normale doner dediler.Gerce biz satın aldığımız yerden tüp taktirdik dediğimde aman efendim biz asla bu modele LPG önermiyoruz be motorunuz suanda garanti kapsamı dısında dediler.Satan bayi garantinin LPG. yi takan firmanın sorumluluğuna gecti diyor. Dışarıda 1.300 liraya taktirabilecegimiz LPG yi tamtamina 1.800 tl ye taktirdik. Sırf ileride motor ile ilgili sıkıntı yasarsak servis imkanından muaf olmayalım diye.Motor alt karter kapağını bile 250 tl fiyata kaktirmaya çalışıyorlar.Biraz itiraz ederseniz 100 liraya düşüyorlar.Ben bunu sanative tek. Bakanlığına şikayet edeceğim dediğimde hemen bedavaya taktılar. Ben arabanın görüntüsüne aşığım.Ama dürüst olmak gerekirse sadece görüntü var diyorum.Motor oldukça sağır.Hiç seri değil.Ama yakıt canavarı. Tüp kullanırsanız ne ala.Arkadaşımın 1.6 toyotasini sürdüm inanın patinaj çekiyor.Chevrolede patinaj önleme sistemi oldugindanmidir bilemiyorum.Daha geniş bilgi isteyen mesaj atabilir.

Saygilarimla

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Arkadaşlar 2010 Chev Cruze Ls Sahibiyim Araci Alali Yaklaşik 1 Ay Kadar Oldu.
Piyasaya Yeni Girmiş Sayilabilecek Bir Araba Almanin çok çeşitli Sikintilari Var Hepiniz Biliyorsunuz. Bende Yaklaşik 1 Aylik Bir Araştirmanin Ardindan Ki Inananin Okumadigim Forum Kalmadi Yerli Yabanci Hepsini Araştirdim. öyle çok Kafam Karişti Ki.neyse Dedim,en Iyisi Alip Denemek
Benim Gibi Kafasinda Soru Işareti Olacak Arkadaşlara çok Faydali Olacagini Düşündügüm Benim Arayipta Bulamadigim şeyleri Paylaşmak Istiyorum.
1. Aracin Kasa Ağirliği Gerçekten Oldukça Fazla. Tek Motor Seçeneginiz Var Ve Motor Eski Nesil Ek Bir Beslenem Kaynagi Olmayan 1598 Cc Lik Bir Alet. Deneme Sürüşünde De Fark Ettiğim Ama Fiyakasi Bile Yeter Diye Fark Ettiğim Bir özellik Olan "motor Gücü Ve Performans" Konusu Gerçekten Aracin Diger Tüm Güzelliklerini Silip Götürebilecek Bir Seviyede
A) Max Tork 153 N/m Civarinda , Bunun Anlami şu : Gaza Ne Kadar Basarsanizda Basin Bu Motorla Bu Kasayi Kaldirmak Oldukça Güç. Yani Gidiyormusunuz Hizlaniyormusunuz Hiç Fark Etmiyorsunuz. çünkü Araç Ciddi Anlamda Ivlenme Sorunu Yaşiyor. Bunu Forumlarda çokca Okumuştum Ama Olsun Ralli Mi Yapcam Demiştim. Ama öyle Degil Arkadaşlar. Insan 35 Bin Tl Para Verip 2010 Model Bir Araçta Bu Derece Vasat Bir Performans. Inanin Yanimda Bir şahin Falan Duruda Işikta Hizlanip Gider Beni Görür Diye Başimi öne Egiyorum
B) Birazcik Gitsin Isterseniz Devir Saatini 6-7 Binlere Kadar Taşimaniz Gerekiyor Ki Zaten Yakit Tüketimi Yüksek Olan Alet Iyice Fazla Yakiyor.
C) Hadi Hizlanmaya Başladiniz Yol Alalim Diyorsunuz Bizzat Kaç Kere Denemişliyim Vardir Ki ; 150 Km/h Geçmek -mümkün Degil- Bu Aletle
D) Diyelim Bu Hizda Size Yetiyor. Bir Yokuşa çikacaksiniz Biraz Vites Küçültüp Ivmelenme Sagladiniz ,sonra Gaza Basmaya Devam Ediyorsunuz..basiyor...basiyor..basiyorsunuz..ama Araçta Tepki Yok. Yaninizdan Kamyonlar,otobüsler Birer Birer Gçip Giderken Sizde "lüx Arabam Var, Tadini çiakrtmak Içn Yavaş Yavaş Gidiyorum" Surat Ifadesi Takinip Aybinizi Gizlemeye çalişiyorsunuz.
E) Uzun Yola çiktiniz önünüzde Bir Kamyon Yolalr Zaten Dar,,iyice Vites Küçültünüz Sinyalinizi Verdiniz Ve Sola çikip Gazladiniz...olan şu Paşa Paşa Geriye Dönüyorsunuz Ve Yol çift şerit Olana Kadar Bekliyorsunuz... çünkü Araç Sanki Asfaltta Yapişikta Zorla Gitmek Istiyor.
F) Trafik Lambalarina Yaklaştiniz Yavaşliyorsunuz Vites Küçülttünüz Iki Bir Bir Anda Araba Müthiş şekilde Sarsilip Yigilmaya Başliyor....anlamsiz Bir şekilde Araç Nerdeyse Duracak Aşamaya Geliyor. Sürüş Tekniginde Yanliştandir Diyen Arkadaşlar,degil !

2: Iç Dizayn:
A) Ilgi çekici Bölümleri Var Zaten. Ama Unutmayalim 35 Bin Tl Verdiniz Zaten Bunlarin "olmasi Gerek" O Yüzden Aracin Artisi Degil Bunlar.
B) Araçta Esp/tc Gibi Sürüş Konfor özellikleri Var. Sevinmeyin Bu Unsurlara Araç Zaten Bunlara Ihtiyaç Duyacak Kadar Verimli Yolda Gitmiyor. Alet Hizlanmiyor Yol Almiyor Ki çekiş Kontrol Savrulma Dengeliyiciye Ihtiyaç Duysun . Ama Olsun Varsin Bunlarda Olsun Diyorsaniz..kabul
C) Araçta Hani Kapilar Açilinca Tavan Lambasi Olur Eeeen Eski Arabalardan Beri Bu Araba "yok" Evet Yok ( Ufak Bir Detay Belki Ama şeytan Detaylarda Gizlidir Degil Mi)
D) Hava Güzel Pencerinizi Açtiniz Madem Hizlanmiyor Tamam Deyip Bir Sigara Yakip Keyifle Müzik Dinleyerek Yavaş Yavaş Yol Almak Istediniz..de..bir Sorun Var Gene..aracin Ses Sistemi Tatminden çok öte..max Ses Seviyesinde Sinek Viziltilari Duyulabilecek Nerdeyse.sesin Kalitesinden De Hiç Söz Etmek Istemiyorum. Test Sürüşüne Giderseniz Klimayi Full Açip Birde Müzigi Açin Isterseniz. Klimanin Yarattigi Ses Max Sese Seviyesini Bastiyiro. Ksik Dinleyip Keyif Alamiyorsunuz çünkü Ses Kalitesi De Kötü.

şimdi Bu Adamda Abartiyor Diyen Sevgili Cruze Almayi Düşünen Arkadaşlar Bir Test Sürüşü Ayarlayip şunlari Deneyin
1. Araci çaliştirin Düz Yola çikip. Durun Tamamen Ve Sifirdan Hizlanini Aracin Tüm Gücünü Kullanarak 6-7 Bin Devre Kadar çikin....sonucu Not Edin Kafanizda
2. Araci Bir Yokuşa Dogru Sürün Yokuşu çikmaya Başlayin Ve Hizlanmayi Deneyin..sonucu Bir Köşeye Yazin.
3. Araci Fazla Degil 80 Km/h Kadar Hizla Hafif Bir Viraja Sokun çok Keskin Olmayan..savrulma Stabilize Ve Virajdan çikişini Görün..not Edin Kafaniza.
4.ortalama 100 Km/h E çikin Ve Sonra Tüm Güç Frenlere Asilin. Korkmayin "geeeeç" Duruyor Ama Elbet Duruyor
5.orta Konsoldaki Gösterge Paneline Dikkat Edin, 1hsap Makinesinin" Bile Daha Büyük Ekrani Oldgunu Fark Edeceksiniz
6. Geri Vitese Takin Bir Ses Duyacaksiniz,duyabilirseniz O Park Asistani , Ama Içerde Sizi Asiste Etmesini Istiyorsaniz "çit çikartmamaniz" Gerek çünkü Ses Seviyesi çok Düşük. Geri Viteste Gitmeye Devam Edin Bir Objeye Yaklaşin çikan Garip Seslere Bir Anlam Veremeyeceksiniz

Sonuç: Uzun Yaziyi Okumakta Sikilabilirsiniz Diye
Performans Beklemediginiz Uzun Yola Gitmeyeceginiz Agir Tat Vermeyen Konfordan Uzak Ama Sifir Olsun Taştan Olsun Diyeceginiz Ve Güzel Görünüşlü Bir Aracim Olsun. Zaten Paramda çok Diyorsaniz Amen Ne .ama Bunlari Demiyorsaniz Lütfen "uzak Durun"

Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti fmaka » 24 Ekm 2010, 10:43

bu model almayı düşünen arkadaşa yollayım hemen.
başı ağrımasın.
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti ayhani » 24 Ekm 2010, 11:48

Bu araba bu kadar kötümü? Çok ilginç!
Benim octi 102 bg ama gücü bana gayet yeterli geliyor. Demekki cruzeda motor berbat.
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti isikayhan » 24 Ekm 2010, 12:32

113 PS motor artık satlımıyormuş, sıfır araçlarda sadece 124 PS motor var:

http://www.chevrolet.com.tr/firsatlar/fiyat-listesi/
Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir.

Bilgi paylaştıkça çoğalır.

M.Niyazi Saral
Kullanıcı avatarı
isikayhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Octavia 2009 1.6 MPI Facelift Elegance Tipt.

İleti hdoner » 24 Ekm 2010, 13:04

Yanlız tork yine aynı..Motoru cidden başarısız...Zaten aynı tipte daewoo aynı motor daewoo uretıyor ...sadece marka basmışlar okadar
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Osmanlı » 24 Ekm 2010, 18:15

desenize görünüşü süper olan bu araç sınıfta kalmış. :o :shock:
o uzun mesajı yazan chevrolet sahibine gerçekten çok üzüldüm. :?
Kullanıcı avatarı
Osmanlı
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: 25/06/1984 Niğde
Nereden: Adana
Arabanız: Octavia II 1.6 SW

İleti qw12 » 30 Arl 2010, 22:15

merhaba ben fabia sattıktan sonra yeti baz versiyon alacakken cruze satın aldım. cruze hakkında yazılan bunca kötü şeyden sonra ben de araçtan ne kadar memnun olduğumu yazayım istedim. yukarıda bir mesajda uzun uzadıya cruze sahibi olduğunu iddia eden biri tavanda lamba yok fln demiş ama tavanda lamba var:) hem de 2 tane. her neyse cruze kendisine verilen parayı sonuna kadar hak eden bir otomobil. skoda forumunda skodadan başka otomobili övecek değilim elbette. ben daha çok param olsa superb alırdım ama bu fiyata da alınabilecek en iyi 0km araba. cruze merak edenler kulaktan dolma bilgilere pek itibar etmeyip bir deneme sürüşü yapsın derim. çünkü skoda sahibi sağduyuludur.
qw12
CLASSIC
CLASSIC

İleti mustafaguzeymd » 30 Arl 2010, 22:49

Octi yi almadan 1 gün önce Cruze 124 bg yi ve daha bir kaç aracı test ettim..

Cruzenin eski motorunu da test etmiştim daha önce ....

Araç 124 bg gibi değildi...kağıt üstünde yani....aracı satan vatandaş ..aracın benzini içtiğini söyledi (tanıdıktı ve astra tavsiye etti....) motor aracı sürükleyemiyordu...zayıftı...

İlgisi yok belki ama o gün test ettiğim araçlar içinde en iyisi Renault Fluence 1.5 dizel EDC idi....(Tabii Octi den sonra en iyi...)

Alalı yaklaşık 10 gün oldu...hiç bir araçla mukayese etmek istemem...zira yersiz olur
Octi 1.6 Dizel DSG yi...tek geçerim....

sevgiler
mustafaguzeymd
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Şanlıurfa
Arabanız: Octavia 1.6 Dizel Ambiente 2011

İleti önder38 » 30 Arl 2010, 22:59

qw12 yazdı:merhaba ben fabia sattıktan sonra yeti baz versiyon alacakken cruze satın aldım. cruze hakkında yazılan bunca kötü şeyden sonra ben de araçtan ne kadar memnun olduğumu yazayım istedim. yukarıda bir mesajda uzun uzadıya cruze sahibi olduğunu iddia eden biri tavanda lamba yok fln demiş ama tavanda lamba var:) hem de 2 tane. her neyse cruze kendisine verilen parayı sonuna kadar hak eden bir otomobil. skoda forumunda skodadan başka otomobili övecek değilim elbette. ben daha çok param olsa superb alırdım ama bu fiyata da alınabilecek en iyi 0km araba. cruze merak edenler kulaktan dolma bilgilere pek itibar etmeyip bir deneme sürüşü yapsın derim. çünkü skoda sahibi sağduyuludur.

ben yaklaşık bir yıl önce test sürüşüne çıktım. dış görüntü güzel, kokpit dizaynı da şık diyebilirim zamanına göre. tabi ayrıntılarını incelek zaman istiyor, mümkün olmadı.. malzeme kalitesi benim fabişten daha iyiydi diyemem kesinlikle. motoru ise gerçekten yetersiz. gaza bastıkça inleyen ama gitmeyen motorun çektiği ızdırabı görünce orada çok fazla zaman kaybetmedim.... ayrıca bu motora lpg uygulanamıyor demişti bayii. sonraları uygulanmaya başlandığını duydum o ayrı. satılmayınca bir yolunu bulup uygulamışlardır ancak ilerde sıkıntı çıkarır diye tahmin ediyorum.

bu yorumumu, henüz araç araştırırken ve skodanın modellerinden bihaberken yapmıştım, şimdide paylaşmak istedim. objektiftir :!:
FABİA TDI Sedan
Kullanıcı avatarı
önder38
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Kayseri
Arabanız: Fabia TDI

İleti RoadFighter » 30 Arl 2010, 22:59

Bizim bir komşu 2011 Cruze aldı. Hani şu 124 PS olanlardan.

Şehirler arası yolda düz vites olan bu araç km'de 35 kuruş yakmış.

Hakkaten enteresan.

Yurdum insanı 35 bin TL'ye boş bir VW Polo almaktansa donanımlı ve gösterişli Cruze almayı tercih ediyor haklı olarak.
Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara

İleti xMEGANx » 30 Arl 2010, 23:03

abicim iyide VW diye diye millet bi hal oldu alanlarda görüyoki hiçbişeysi yok sadece marka ve ün. onu haricinde BOŞ ! artık insanlar bişeylerin farkına varmaya başladı. Vw 15 sene önce hiçbişeydi. ne yaptıysa 15 sene içinde yaptı şimdi yine boşalmaya doğru gidiyor GİBİME GELİYOR
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
*Skoda Tutkunu *Octavia Hayranı *Elegance Zevki
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Arabanız: Peugeot 307 Yeni Kasa Beyaz 1.6 HDI / 34 EU 8105

İleti zakari69 » 30 Arl 2010, 23:04

olumlu görüş yanında bir cok olumsuz görüş....ilginç
zakari69
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: eda nur yavuz
Nereden: Ankara
Arabanız: yeti

İleti mustafaguzeymd » 30 Arl 2010, 23:14

Octi ye 46 lira verirken...

Ben bu parayı motor ve şanzımana verdiğimi düşündüm...yepyeni bir teknolojiye yani....

Motor vw in en yeni motorlarından 1.6 dizeldi
Şanzıman vw in en yeni teknolojilerinden biri olan DSG idi...

diğer özellikler arkadan geliyor...sağlam..kesinlikle sağlam...kullanışlı...ergonomik..vs vs

Gidip bir Qasqai baz versiyona daha fazla para veriyorsunuz....motor 1.6 benzinli ...manuel şanzıman....
Kia Sportage yeni ve şatafatlı bir kasa yapmış 52 liraya baz versiyonu...motor 1.6 benzinli ..manuel şanzıman....

bilmem anlatabildimmi ??
mustafaguzeymd
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Şanlıurfa
Arabanız: Octavia 1.6 Dizel Ambiente 2011

İleti tutku88 » 31 Arl 2010, 01:54

Arkadaşlar ben opelin motorlarını pek verimli olduğunu düşünmüyorum ama aynı motor astrada kullanıldı ve insignia gibi bir arabaya koydu opel bu motoru.O insignianın kasasına bile koydularsa bi bildikleri vardır diyorum
tutku88
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: egemen tutku yancarlı
Nereden: İzmir
Arabanız: fiat palio 1.4

İleti diseqc » 31 Arl 2010, 09:00

çok enterasan bir durum var aklıma takılan bilen varsa benide aydınlatsın şimdi benim fabiş 101 hp ve 126 tork crueze 112 hp ve 150 tork fabia 1236 kilo cruze 1300 kilo civarı söyleniyor ben fabiada anlatılan kadar yığılma falan hiç yaşamadım azda yakıyor bu cruze 70 kilodan mı kaybediyor anlamadım motorun verileri bizim motordan yüksek hatta 68 hp olan fabialar bile öle aman aman çekişden şikayet etmiyorlar gecenlerde forumda okumuştum arkadaş 68 likle 200km fotoğraflamıştı ya bu cruze motor değerlerini yazanlar bi çakallık yapıyor olmayan bir değeri katoloğa yazıyorlar yada farklı bir şey o da şanzuman aklıma geliyor eğer şanzuman çok kötüyse dişli oranları ozman çekiş kötü olabilir biri beni aydınlatsın
aynı motor 1.6 ecotec 70 bg astralarda var ama benim hedefimdeki arabalar onlar müthiş bir çekişi var çok tatlı gidiyor o astralar onunda torku 150 ama şanzuman oalayı baya değiştiriyor galibaaaa.
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: murat
Nereden: Rize
Arabanız: Peugeot 1.4 HDI Bipper

İleti grey_wolf » 31 Arl 2010, 10:13

bu sorunun cevabını bende bekliyorum .
heyecanla ....

2006 Fabia Sedan 1.4 16V Ambiante + landirenzo omegas
Kullanıcı avatarı
grey_wolf
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: EROL YÜKSEL
Arabanız: 2006 FABİA AMBIANTE SEDAN 1.4 16V

İleti f@tih » 31 Arl 2010, 11:21

arkadaşlar bizim arkadaşla opel bayisine cruze sormaya gittik.
bulunduğum şehirde opel bayisi cruze satmadıklarını ve şlimdilik satmayı düşünmediklerini söylediler. çünkü
motorlarında yazılım hatasının bulunduğunu ve 100 km de 13/14 litre gibi bir tüketimi olduğunu söylediler.
o yüzden aynı örneği verdiler.
yaniinternette 5 bin 10 bin km de onlarca araç var.
alan satlıga çıkarıyor anladığım kadarıyla.
f@tih
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: FATİH
Nereden: Çorum
Arabanız: SKODA OCTAVİA

İleti diseqc » 07 Oca 2011, 16:13

yok mu sorumu yanıtlayacak kimse merak ettim hani
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE