Chevrolet Cruze bilmediğimiz bişeyler mi var?

Forumda yeralmayan Skoda modelleri veya farklı marka araçlarınız için teknik bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Chevrolet Cruze bilmediğimiz bişeyler mi var?

İleti gaffar » 07 Oca 2011, 17:25

BEN OCTAVİA MI ALDIĞIMDA YAZMIŞTIM Kİ ARKA CAMLAR MANUEL TEK EKSİĞİ BU DEMİŞTİM ARKADAŞLAR DA BANA GÜLMÜŞTÜ O KADAR PARA VERİPTE MANUEL CAM DİYE SONRA DÜŞÜNÜYORDUM ACABA CRUZ MU ALSAM DİYE VE BUNLARI OKUYUPTA ALLAHA ŞÜKÜR EDİYORUM Kİ EŞŞEKLİK ETMEMİŞİZ DİYE

gaffar
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: GAFFAR1453
Nereden: Ankara
Arabanız: 2011 skoda octavia classic 1,6 102hp şeker beyaz

İleti paranoia » 24 Oca 2011, 00:53

Benım de Oktiden once kafamdaki araclardan biriydi fiat-donanım oranı olarak hatırı sayılır avantajları vardı Sonra Turkıyed satılan chevrole markasını bizim bildigimiz eski chevy olmadıgını ogrenınce caydım . bunlar tamamen daewoo ; bu markalama olayı asadece ama opel neden bu işe gırdı anlamadım ben asıl . bu arada uzun sureler ve yaklasık 100 bin km opelın cesıtlı araclarını lullanmıs biri olarak saglamlık ve yakıt olarak cok guZel arabadırlar fkaaaaat gel gelelım servıs soz konusu oldu mu aman aman der uzak durun derim. özeller de dahıll opel servısı yuzunden marka ıtıbarı en cok zedelenen arabadır.
Skodam ıcın su ana kadar her sey bekledıgımden ve umdugumdan daha ıyı cıktı dogru bır karar verdıgımı dusunuyorum.
VW jetta ,renault fluence ; seat leon ve skoda octi arasından skodada karar verdıgım ıcın cok mutluyum sahsen.
Son dorluden jettada karar kılmısken yenı kasalara gelen zam ; kardesımın de fluence ıcın abı salla demesı ve hanımın da seatı begenmemesı ıle sansla da olsa dogruyu bulmusum :) :D :)
paranoia
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Nuri Şalk
Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia 1.6 TDI DSG Otomatik 2011 Makyajlı Ambient

İleti Osmanlı » 12 Mar 2011, 21:02

Yeni 124 ps motor da tutmamış gibi görünüyor.
daha 5000 km bile olmamış onlarca ilan var 2011 model anlamadım neden bu arabayı bi düzeltememişler
bu kadar zor mu ya.
Kullanıcı avatarı
Osmanlı
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: 25/06/1984 Niğde
Nereden: Adana
Arabanız: Octavia II 1.6 SW

İleti Osmanlı » 12 Mar 2011, 21:06

işte henüz 800 km de cruze
cruze
Kullanıcı avatarı
Osmanlı
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti delidolu » 12 Mar 2011, 21:20

benim anlamadığım; octilerle kg'si yaklaşık aynı olmasına rağmen, bizim 1,6 octilerden hem hp hem de tork olarak cruze daha fazla olmasına rağmen neden bu kadar çekiş probleminin olduğu....!!!
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti Osmanlı » 28 Mar 2011, 21:02

delidolu yazdı:benim anlamadığım; octilerle kg'si yaklaşık aynı olmasına rağmen, bizim 1,6 octilerden hem hp hem de tork olarak cruze daha fazla olmasına rağmen neden bu kadar çekiş probleminin olduğu....!!!

aynı şeyleri düşünüyoruz...
Kullanıcı avatarı
Osmanlı
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti gaffar » 02 Nis 2011, 11:07

illaki octavia

gaffar
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: GAFFAR1453
Arabanız: 2011 skoda octavia classic 1,6 102hp şeker beyaz

İleti octaviaman » 02 Nis 2011, 14:26

kuruz trafik de göz doldursa da bu yeterli değil tabi ki,görünüşe aldanmamak lazım
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

İleti RomPeolaS » 02 Nis 2011, 17:26

Yeni teknoloji motorlu cruze lar geldi.Geleli o kadar fazla olmadı.2010 modeller eski motor 113 bgdi galiba yanlış hatırlamıyorsam.Tv8 de yayınlanan bi programda incelenmişti araç.Fıyat ucuz ama feci yakıyor.Fabrika verisi 9 litrenin üstünde.
RomPeolaS
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (Avr.)

İleti tivoli » 12 Nis 2011, 20:43

aracforum sitesinden bir kullanıcının cruze hakkındaki görüşleri aşağıda

Arkadaşlar 2010 Chev Cruze Ls Sahibiyim Araci Alali Yaklaşik 1 Ay Kadar Oldu.
Piyasaya Yeni Girmiş Sayilabilecek Bir Araba Almanin çok çeşitli Sikintilari Var Hepiniz Biliyorsunuz. Bende Yaklaşik 1 Aylik Bir Araştirmanin Ardindan Ki Inananin Okumadigim Forum Kalmadi Yerli Yabanci Hepsini Araştirdim. öyle çok Kafam Karişti Ki.neyse Dedim,en Iyisi Alip Denemek
Benim Gibi Kafasinda Soru Işareti Olacak Arkadaşlara çok Faydali Olacagini Düşündügüm Benim Arayipta Bulamadigim şeyleri Paylaşmak Istiyorum.
1. Aracin Kasa Ağirliği Gerçekten Oldukça Fazla. Tek Motor Seçeneginiz Var Ve Motor Eski Nesil Ek Bir Beslenem Kaynagi Olmayan 1598 Cc Lik Bir Alet. Deneme Sürüşünde De Fark Ettiğim Ama Fiyakasi Bile Yeter Diye Fark Ettiğim Bir özellik Olan "motor Gücü Ve Performans" Konusu Gerçekten Aracin Diger Tüm Güzelliklerini Silip Götürebilecek Bir Seviyede
A) Max Tork 153 N/m Civarinda , Bunun Anlami şu : Gaza Ne Kadar Basarsanizda Basin Bu Motorla Bu Kasayi Kaldirmak Oldukça Güç. Yani Gidiyormusunuz Hizlaniyormusunuz Hiç Fark Etmiyorsunuz. çünkü Araç Ciddi Anlamda Ivlenme Sorunu Yaşiyor. Bunu Forumlarda çokca Okumuştum Ama Olsun Ralli Mi Yapcam Demiştim. Ama öyle Degil Arkadaşlar. Insan 35 Bin Tl Para Verip 2010 Model Bir Araçta Bu Derece Vasat Bir Performans. Inanin Yanimda Bir şahin Falan Duruda Işikta Hizlanip Gider Beni Görür Diye Başimi öne Egiyorum
B) Birazcik Gitsin Isterseniz Devir Saatini 6-7 Binlere Kadar Taşimaniz Gerekiyor Ki Zaten Yakit Tüketimi Yüksek Olan Alet Iyice Fazla Yakiyor.
C) Hadi Hizlanmaya Başladiniz Yol Alalim Diyorsunuz Bizzat Kaç Kere Denemişliyim Vardir Ki ; 150 Km/h Geçmek -mümkün Degil- Bu Aletle
D) Diyelim Bu Hizda Size Yetiyor. Bir Yokuşa çikacaksiniz Biraz Vites Küçültüp Ivmelenme Sagladiniz ,sonra Gaza Basmaya Devam Ediyorsunuz..basiyor...basiyor..basiyorsunuz..ama Araçta Tepki Yok. Yaninizdan Kamyonlar,otobüsler Birer Birer Gçip Giderken Sizde "lüx Arabam Var, Tadini çiakrtmak Içn Yavaş Yavaş Gidiyorum" Surat Ifadesi Takinip Aybinizi Gizlemeye çalişiyorsunuz.
E) Uzun Yola çiktiniz önünüzde Bir Kamyon Yolalr Zaten Dar,,iyice Vites Küçültünüz Sinyalinizi Verdiniz Ve Sola çikip Gazladiniz...olan şu Paşa Paşa Geriye Dönüyorsunuz Ve Yol çift şerit Olana Kadar Bekliyorsunuz... çünkü Araç Sanki Asfaltta Yapişikta Zorla Gitmek Istiyor.
F) Trafik Lambalarina Yaklaştiniz Yavaşliyorsunuz Vites Küçülttünüz Iki Bir Bir Anda Araba Müthiş şekilde Sarsilip Yigilmaya Başliyor....anlamsiz Bir şekilde Araç Nerdeyse Duracak Aşamaya Geliyor. Sürüş Tekniginde Yanliştandir Diyen Arkadaşlar,degil !

2: Iç Dizayn:
A) Ilgi çekici Bölümleri Var Zaten. Ama Unutmayalim 35 Bin Tl Verdiniz Zaten Bunlarin "olmasi Gerek" O Yüzden Aracin Artisi Degil Bunlar.
B) Araçta Esp/tc Gibi Sürüş Konfor özellikleri Var. Sevinmeyin Bu Unsurlara Araç Zaten Bunlara Ihtiyaç Duyacak Kadar Verimli Yolda Gitmiyor. Alet Hizlanmiyor Yol Almiyor Ki çekiş Kontrol Savrulma Dengeliyiciye Ihtiyaç Duysun . Ama Olsun Varsin Bunlarda Olsun Diyorsaniz..kabul
C) Araçta Hani Kapilar Açilinca Tavan Lambasi Olur Eeeen Eski Arabalardan Beri Bu Araba "yok" Evet Yok ( Ufak Bir Detay Belki Ama şeytan Detaylarda Gizlidir Degil Mi)
D) Hava Güzel Pencerinizi Açtiniz Madem Hizlanmiyor Tamam Deyip Bir Sigara Yakip Keyifle Müzik Dinleyerek Yavaş Yavaş Yol Almak Istediniz..de..bir Sorun Var Gene..aracin Ses Sistemi Tatminden çok öte..max Ses Seviyesinde Sinek Viziltilari Duyulabilecek Nerdeyse.sesin Kalitesinden De Hiç Söz Etmek Istemiyorum. Test Sürüşüne Giderseniz Klimayi Full Açip Birde Müzigi Açin Isterseniz. Klimanin Yarattigi Ses Max Sese Seviyesini Bastiyiro. Ksik Dinleyip Keyif Alamiyorsunuz çünkü Ses Kalitesi De Kötü.

şimdi Bu Adamda Abartiyor Diyen Sevgili Cruze Almayi Düşünen Arkadaşlar Bir Test Sürüşü Ayarlayip şunlari Deneyin
1. Araci çaliştirin Düz Yola çikip. Durun Tamamen Ve Sifirdan Hizlanini Aracin Tüm Gücünü Kullanarak 6-7 Bin Devre Kadar çikin....sonucu Not Edin Kafanizda
2. Araci Bir Yokuşa Dogru Sürün Yokuşu çikmaya Başlayin Ve Hizlanmayi Deneyin..sonucu Bir Köşeye Yazin.
3. Araci Fazla Degil 80 Km/h Kadar Hizla Hafif Bir Viraja Sokun çok Keskin Olmayan..savrulma Stabilize Ve Virajdan çikişini Görün..not Edin Kafaniza.
4.ortalama 100 Km/h E çikin Ve Sonra Tüm Güç Frenlere Asilin. Korkmayin "geeeeç" Duruyor Ama Elbet Duruyor
5.orta Konsoldaki Gösterge Paneline Dikkat Edin, 1hsap Makinesinin" Bile Daha Büyük Ekrani Oldgunu Fark Edeceksiniz
6. Geri Vitese Takin Bir Ses Duyacaksiniz,duyabilirseniz O Park Asistani , Ama Içerde Sizi Asiste Etmesini Istiyorsaniz "çit çikartmamaniz" Gerek çünkü Ses Seviyesi çok Düşük. Geri Viteste Gitmeye Devam Edin Bir Objeye Yaklaşin çikan Garip Seslere Bir Anlam Veremeyeceksiniz

Sonuç: Uzun Yaziyi Okumakta Sikilabilirsiniz Diye
Performans Beklemediginiz Uzun Yola Gitmeyeceginiz Agir Tat Vermeyen Konfordan Uzak Ama Sifir Olsun Taştan Olsun Diyeceginiz Ve Güzel Görünüşlü Bir Aracim Olsun. Zaten Paramda çok Diyorsaniz Amen Ne .ama Bunlari Demiyorsaniz Lütfen "uzak Durun"
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)

İleti mustklc » 12 Nis 2011, 20:48

cruze un 60 mil hızda direksiyonu kopmuş

http://www.liveleak.com/view?i=62d_1302551330
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti 97has » 12 Nis 2011, 21:10

mustklc yazdı:cruze un 60 mil hızda direksiyonu kopmuş

http://www.liveleak.com/view?i=62d_1302551330

adam sanki direksiyonu kesmiş gibi duruyor. bağlantı yerine dikkat edin. sanki biri testere ile kesmiş gibi. kalıntısı bile duruyor...
2005 Skoda Octavia A5 1.6 FSI Elegance
Kullanıcı avatarı
97has
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: Skoda Octavia A5 1.6 FSI Elegance 2005

İleti mustklc » 12 Nis 2011, 21:26

bence direksiyon milini yemiş. kesildiğini zannetmiyorum
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti tivoli » 12 Nis 2011, 21:54

direksiyon milinde diş diye birşey kalmamış.. bugün bende merak edip bir bayide inceledim.. koltuk kaldırma kolunun kenarlarındaki plastik çapaklar jilet gibiydi her an elinizi kesmeye hazır vaziyette duruyor.. trafikte kavga çıkarsa bıçak aramaya gerek yok sökün o kolu, bir anda savunma aletiniz hazır :D ayrıca bu kol o kadar narin ki koltuğu kaldırırken elimde kalacak korkusuyla yavaş yavaş kaldırmaya çalıştım.. bunun haricinde koltukların kumaşına dokunduğumda kısa süre sonra deforme olup yırtılacakmış gibi bir his veriyor.. aracın kapısını kapatırken kapıların ince sacdan yapılmış olduğunu düşündüren bir ses duyuyorsunuz ve yukarıdaki alıntıdaki gibi kapıyı açtığınızda iç aydınlatma filan yanmadı.. kapıların iç kısmındaki plastikler hem ince hemde tıkladığınızda kütük gibi sert.. bana en komik gelen asıl şey şu oldu, aracın kaputunu açıp biraz motoru inceledim ve ardından kaputu kapatmak istedim, showroomda gürültü yapmasın diye yavaşça kapatıp elimle oturtmak istediğim anda kaputun en öndeki logonun üzerindeki kısmı resmen göçtü ve tekrar yerine geldi :shock: tam bu sırada yetkili bayan yanımdan geçiyordu aynı anda bana "o şekilde kaputu kapatmayın lütfen" demezmi :lol: fazla söze gerek yok demekki kendileride biliyorlar bu aracın ne olduğunu.. bayideki bayan birde demezmi "bir kaza anında cruze nin karşısındaki araç içinde olmayı hiç tavsiye etmem" :lol: :lol: çarpışma testinden beş yıldızla geçmiş bir araçta gördüğüm bu durum karşısında çok şaşırdım
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti asdfghjk » 12 Nis 2011, 22:47

Hiçbir işe yaramayan ESP standart !

http://www.youtube.com/watch?v=r-o8wYnpjoA
asdfghjk
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti tivoli » 12 Nis 2011, 22:55

pes valla :shock: :shock:
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti tivoli » 12 Nis 2011, 23:01

buda octavia esp denemesi.. önce esp'siz deniyor ona rağmen yoldan çıkartmıyor üstelikte kızlar yapıyor bu işi :D

http://www.youtube.com/watch?v=1zBVh-lNzwQ
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti akdeniz26 » 12 Nis 2011, 23:44

Dışı seni yakar içi beni yakar hesabı..
akdeniz26
CLASSIC
CLASSIC