Chevrolet Cruze bilmediğimiz bişeyler mi var?

Forumda yeralmayan Skoda modelleri veya farklı marka araçlarınız için teknik bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Chevrolet Cruze bilmediğimiz bişeyler mi var?

İleti asdfghjk » 13 Nis 2011, 01:00

Hele Mazda 3'te sistemin herhangi bir etkisi yok bile !

http://www.youtube.com/watch?v=LMvdG0ouFPw&feature=related

Buyrun bu da Skoda SuperB testi:

http://www.youtube.com/watch?v=1jBQT0Cjy6s&feature=related

Teste sokulan tüm araçlar için;

http://www.euroncap.com/results/escperf.aspx

asdfghjk
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir

İleti alpa » 11 May 2011, 22:02

bizimde 2004 fabia vardı herkes çok eleştiriyodu aracı aldık çok memnun kaldık skoda resmen kendini aştı yenilerden söz etmiyorum bile ama cruze bu kadar eleştirmeyin objektif olun kime sorsak o kadar memnunlarki
alpa
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: alp buğra arslan
Nereden: Ankara
Arabanız: cruze

İleti tivoli » 11 May 2011, 23:00

valla ben eleştirmedim aracı incelemeye gittiğimde ne gördüysem onu yazdım.. ne eksik ne fazla.. kullanıcılarının memnun olmalarınada ayrıca sevindim çünkü o kadar para veripte pişman olmak üzücü olurdu diye düşünüyorum ama ben o kadar para verip o aracı almazdım nitekim sıfır araç almaya niyetlenmiştim octavia mı satıp alacaktım ciddi ciddi inceledikten sonra mecbur kalmadıkça aracımı satmamaya karar verdim
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)

İleti skodaizm » 11 May 2011, 23:13

alpa yazdı:bizimde 2004 fabia vardı herkes çok eleştiriyodu aracı aldık çok memnun kaldık skoda resmen kendini aştı yenilerden söz etmiyorum bile ama cruze bu kadar eleştirmeyin objektif olun kime sorsak o kadar memnunlarki

Eşimin erkek kardeşi bir ay önce İstanbul -İzmir yolunda, Bursa çivarında aracının birden durması üzerine aracı servise bırakmak zorunda kaldı ve servis yeni bir cruze verip yoluna devam ettirdi. Aracı 1 hafta sonra tamir edilip İstanbul a getirildi. Araç daha 12000km de. İnatla aracı yeterli çekişte olmamasına rağmen elden çıkarmıyor. Bir daha yolda kalmayı göze alamadığından da diğer kardeşinin Toyota sı ile uzun yola gidiyor.

Bir öğretmen arkadaşımız albenisine kanıp 2010 sıfır olarak aracı aldı daha 3000 km içinde iki defa araç çalışmadı ve aracı çekici ile kapısından alınınca komşulara rezil oldu. Servis sorunu bir türlü halledemiyip tekrarlayınca daha 4000 km dolmadan satıp yerine C4 aldı. Neyseki aldığı fiyattan alıcısı çok olunca satıp kurtuldu ve zarar etmedi . Tek zararı komşularının ''daha sıfır araç bu kadar da bozulur mu?'' demesi oldu

Evet görünüşü oldukca etkileyici. Ancak yolda ne yapıp yapmayacağı belli olmayınca satılık ilanlarında daha 10.000km içinde ve altında bir sürü satılık cruze görülmesi ve de aracın çok el değiştirmesi pek hayra alamet görülmüyor.

__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti mcaylak » 29 Tem 2011, 13:25

Araç inanılmaz lüks ve güvenli ancak söylendiği gibi kalıbının arabası değil. Dizeli çıkana kadar cruz a binilmez bence. 35-40bin tl vereceğin araba gaza basınca seni koltuğa yapıştırmıyorsa parana yazık derim.

Test etmek için Dizelini bekliyorum
mcaylak
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İzmir
Arabanız: 120L

İleti chemist_bjk » 29 Tem 2011, 13:32

hocam cruze ıle ılgılı googleda bı arama yapın ınanılmaz kucuk ama onemlı ayrıntılarının eksık olcagını gorceksenız. mesala benım aklıma gelenlerden bırı aracın son seste bıle hoparlerden gelen sesın cok az olması, aracın cok hantal olması, gıcırdama seslerının cok olması, frenlerının yuksek hızda hıc tatmın edıcı olmaması gıbı. cruze cok yakışıklı ama bı de kullanıcı yorumlarını okuyunca cok ıtıcı gelıyor bana
chemist_bjk
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ersen elgün
Nereden: Kocaeli

İleti T.T. » 29 Tem 2011, 18:13

Yaklaşık 6-7 ay önce Ankara Opan'da önce hoş olarak görmüştüm arabayı... Ama ordan çıkarken hiç de gözüm arkada kalmadı.. Ben sıfır görüp beğenipte alanın aklına şaşarım o arabayı. benim gördüklerim tamam dışı hoş, iç göğüste şık ve güzel ama gel gelelim eksileri çok fazla... Öncelikle kaporta sanki megane 2 lerdeki hani o plastik çamurluklar varya aynen öle bu bir. İkinci olarak arka koltuğa oturayım dedim. Maazallah o arabayla benim gibi 1.78 lik ve daha fazla biri 2-3 saat yolculuk yapsa boyun felci geçirir. Kafa tavana değmiyo resmen zorluyo tavandan dışarı çıkayım diye. Motor kaputunu açtım ... Fiat albea bile daha sağlam gibi duruyo yerleşim bakımından plastik ön panelin tutturulduğu yerler filan çok basit. Hakkaten çin malı oyuncaklar gibi. sonuç olarak soğudum ve çıktım. Delidolu nun söylediği gibi dışı hoş içi boşşşşşş :shock:
Kullanıcı avatarı
T.T.
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda Fabia 2004 1.2 47 Kw Kit : Lovato EasyFast

İleti deanz_571 » 11 Haz 2012, 16:39

öncelıkle ıyı günler demek istiyorum buraya üye olmamın sebebı burda okuduklarımdır şuan elımde 2011 chevy cruze ,2012 superb,2012 fiat linea ve 2012 model ısızu d-max var simdi gelelım konuya tivoli adlı kullanıcı arkadasımız demıs kı cruze en fazla 150 km yapabılıyor demıs gülmek ıstedım lutfen kötuleme yapmayın veya kulaktan dolma laflarla bu forumda ınsanların aklınıda karıstırmayın 113 hp gücünde ve üzerinde opel astra motoru var ve boş ağırlık tam 1.400 kg arac ilk 10.000 km ye kadar gercekten cok asırı yakıyor yalan değil 10.000 den sonra dususe uğruyor cruze nın tek eksığı sübap tır 150.000 den sonra sübap kesmeye baslıyor bunun sebebi ise kasa motora ağır gelıyor ve aşırı yüklemeden dolayı sübap erıtmeye uğruyor yol tutusu veye viraj konusuna falan gelırsek bence mukemmel bı arac ama dediğimiz gibi kasa gercekten ağır ama ben cruzemı asla bırakmam dedım ve :D 62 mm lık bi turbo ,intercooler ,dump valve,sübap değişimi (asıl bunu tavsıye edım sıze yakıt yarıya düşütor) ve performance hava fılıtresı ve kiti tampon altına muhafaza edılecek sekılde olması gerek daha verım alabilmek ıcın ve şuan gerçekten mukemmel denebılıcek derecededır toplam 6.000 tl ye mal ettım ve lınea 1.6 motor 16v diesel ve gercekten chevy cruze mun yerını tutamaz eğer görmek ısteyen varsa bı ara vıdeo cekıp resımlerle anlatabılırım teşekkurler

deanz_571
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: denız gündoğdu
Nereden: Sinop
Arabanız: chevy cruze

İleti volkanvolcano » 11 Haz 2012, 16:54

Görünümüne göre oldukça ucuz bir araba , çevremde alıp kullanan insanlar var genelde durum şu;bir yakınımız aldığının birinci haftasında araba camlardan su almaya başladı allahtan garantideydide araba servis halletti tabi bu durum sıfır bir araç için oldukça kötü bir imaj yarattı ikinci olarak yakıt konusunda bir allahın kulu iyi birşey söylemiyor bildiğin içiyor araba, kullananların yalancısıyım.üçüncüsü motor sonderece yetersiz yokuşlarda klima açıkken bir de 4-5 kişi varsa araçta favoritler yanınızdan el sallayarak geçebilir bu benim gözlemlediğim birşey,Son olarak ta arabanın arka koltuğuna oturduğunuz zaman benim başım tavana değiyordu gerçekten çok garip geldi bana boyum 182 cm ve tavana değiyor ilginç...Hep olumsuzluklarından bahsettim olumlu tarafı iç ve dış dizaynı piyasadaki en güzel 5 aracın içine girecek kadar iyi düzeyde.Bildiğim kadarıyla disel motoru çıktı cruze un o nasıldır bir fikrim yok.
  • Erkekler büyümez oyuncakları büyür.
volkanvolcano
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: volkan volcano
Nereden: Aydın
Arabanız: skoda favorit

İleti deanz_571 » 11 Haz 2012, 17:09

Chevrolet Cruze 2.0 VCDi 163 HP:

Silindir Hacmi: 1998 cc
Maksimum Hız: 205 kmh
0-100 km/h: 8,5 s
Maks. Tork: 360 Nm / 2000 rpm
yakıt: 7,3 l/100km
Şehir Dışı Yakıt: 4,2 l/100km
Ortalama Yakıt: 5,4 l/100km
Boş Ağırlık: 1427 kg
Euro V Motor, 141 g/km CO2 salınımı

Chevrolet Cruze 2.0 VCDi 163 HP Otomatik:

Silindir Hacmi: 1998 cc
Maksimum Hız: 209 km/h
0-100 km/h: 9,4 s
Maks. Tork: 360 Nm / 2000 rpm
Şehir İçi yakıt: 8.7 l/100km
Şehir Dışı Yakıt: 5,0 l/100km
Ortalama Yakıt: 6,3 l/100km
Boş Ağırlık: 1427 kg
Euro V Motor, 167 g/km CO2 salınımı

diesel ler de böyle tabıkı bu burumda olan bı araca diesel şart aslında zaten ılk yapılısta deneme olarak cıkartıldı söle anlatmaya calısayım mesele bır pc programı ele alalım ılk zamnlar pıyazaya surerlerkı eksık olan şeylerı daha raht anlayabılmek ıcın cruze ıcınde bende böle dusunuyorum tanıdığım aldı ve camlardan su gecırdı dıyorsunuz gecmıs olsun Allaha sükurler olsun 1 sene oldu hiçbir masrafı cıkmadı tabı ekstra parcalar ekledım aşırı besleme sistemlerı ekledım ben bırazda hıza tutkun bırıyım acıkcası bu aracıda aslında yalan yok ısteyerek almadım ama sonradan sonraya hosuma gıtmeye basladı tabı zevk meselesı bu bu araclardan önce 94 model seat ıbıza 2.0 gti vardı bende ınanın gti le clasıc atmosferık motoru kıyaslamıyorum zaten ama aşırı besleme sıstemlerı eklendığınde gercekten buyuk haz verebılıcek bı arac şuan zaten 2.0 eco motorları cıktı buyuzden asırı beslemeye ıhtıyc duymuyor eksıksız dıyebılırım suan kullanmadım ama test surusu yapmaya gıdıcem en yakın zamanda tesekkurler
deanz_571
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: denız gündoğdu
Nereden: Sinop
Arabanız: chevy cruze

Önceki

Diğer model ve markalar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir