çıkarılamayan zeytinyağı kokusu

Forumda yeralmayan Skoda modelleri veya farklı marka araçlarınız için teknik bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

çıkarılamayan zeytinyağı kokusu

İleti greghile » 26 Arl 2010, 00:32

herkese selam arkadaşlar aracım corolla dizel hatcback aracıma bir kaç ay önce ayak dibindeki halıflexin üzerine zeytin yağı döküldü neyse aracı temizlettim kirden lekeden falan eser kalmadı ama aracın içinde o kadar bariz bir zeytin yağı kokusu varki görmeniz lazım :( ne yaptıysam çıkaramadım bir ara skodam formunda temizlikle ilgili başlıklar görmüştüm belki benim derdime derman olacak birisi vardır dedim bu kokuyu nasıl çıkarabilirim yada bildiğiniz bir etkili koku varmı bu kokuyu tamamen bastıracak yardımcı olursanız çok sevinirim

greghile
CLASSIC
CLASSIC

İleti AhmetH » 26 Arl 2010, 00:37

taban halısını komple söktürüp yıkatmanızı tavsiye ederim.

Yağ öylesine yayılır emilir ki akıl almaz.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti greghile » 26 Arl 2010, 00:41

buda çok zahmetli bir iş bildiğim kadarıyla
greghile
CLASSIC
CLASSIC

İleti AhmetH » 26 Arl 2010, 00:49

çokta zor birşey değil ama koltuklarınızın vede vites konsolu civarındaki plastiklerin kısaca gereken ne kadar plastik aksam varsa sökülmesi gerek.

yada varsa çok kuvvetli vakumlu halı yıkama makinesiyle özel deterjan ile denenebilir ancak zeytin yağının emildiğini ve geniş bir alana yayıldığını düşünüyorum. makinanın ağzının giremeyeceği yada ememeyeceği yerlerde kalan yağ yine koku yapar... hele yazın ısınan arabada :mrgreen:

en kesin çözüm taban halısının sökülerek yıkanması olur bence :)
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti greghile » 26 Arl 2010, 00:55

AhmetH yazdı:çokta zor birşey değil ama koltuklarınızın vede vites konsolu civarındaki plastiklerin kısaca gereken ne kadar plastik aksam varsa sökülmesi gerek.

yada varsa çok kuvvetli vakumlu halı yıkama makinesiyle özel deterjan ile denenebilir ancak zeytin yağının emildiğini ve geniş bir alana yayıldığını düşünüyorum. makinanın ağzının giremeyeceği yada ememeyeceği yerlerde kalan yağ yine koku yapar... hele yazın ısınan arabada :mrgreen:

en kesin çözüm taban halısının sökülerek yıkanması olur bence :)

evet şu ısınma işi çok doğru çünkü aracı klimasını acınca(sıcak hava üflerken) koku resmen iki katına çıkıyor
greghile
CLASSIC
CLASSIC

İleti ünsal » 26 Arl 2010, 01:35

halıfileksin altında izolasyon malzemesi var o yağı emdiğse çok zor gider o koku yenisi daha ucuza gelir o kadar uğraşmaya sizin aracın 2004 modeli vardı arkadaşımda zemindeki halıfileks komple değişmişti ordan biliyorum ...
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Arabanız: Audi A3

Diğer model ve markalar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir