skoda 120l

Forumda yeralmayan Skoda modelleri veya farklı marka araçlarınız için teknik bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

skoda 120l

İleti skoda_120l » 03 Oca 2011, 20:14

arkadaşlar foruma yeni üye oldum konuyu nereye açacagımı bilmiyorum bizim ben çocukken 120l miz vardı sonradan hurda oldu şimdi bende kendime almak istiyorum yanlız sorum olacak şu an alsam motorunu kaportayı sıfırlayabilirmiyim yani tamamen bide motor değişimi olabilirmi başka bi arabadan ben söyle düşündüm mesela peugeot 107 motoru yada başka bir motor takılabilirmi takılmasada motor sıfırlatabilirmiyim tamamen şimdiden saolun

skoda_120l
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: ad soyad
Nereden: Sivas
Arabanız: 120l

İleti elemsi » 03 Oca 2011, 20:20

bir komşumuzda var ...biraz dertli parça bulması zor diyordu...arka stoplar filan ...ama benımde merak ettğim kullanmak istediğim bir araç...
elemsi
CLASSIC
CLASSIC

İleti mustklc » 03 Oca 2011, 21:10

uğraşmaya değmez bence. klasik oto sayılabilecek bir oto değil, soğuk savaş dönemi rus arabalarını hatırlatıyor. ben olsam uğraşmak için golf1, vw kafer gibi bir araç seçerdim. hem parçası bol hem de araçta gösteriyor.
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti felicia_3437 » 03 Oca 2011, 21:15

arkadaş toplamak icin deyıl galiba basının aracıydı o yuzden toplamak icin uraşıcak sanırım yanı miraz gibi bir hava aldım mesajında ist de olsan herturlu cok rahat bırşekilde toplarsında sivasın sanayı durumu nasıldır bılemem ist de olsan sıfır parca bulamasan bile cıkmasını cok kolay bır şekilde bula bilirsiniz saygılar kolay gelsin
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FELİCİA LX

İleti Teknolog_35 » 03 Oca 2011, 22:32

hocam ben çocukken bizimde 1987 renault 5 1100 motor 4 ileri bi aracımız vardı 4 kapılı seri şanzuman fare gibi çok atak bir araçtı 160 kadran vardı ve 160'ı devirip kadran kırdı o araç ilk aracımız olduğu için çok severdim hala daha severim gördüğüm vakit ilgimi çeker ( günümüzde eski kasalarından pek nadir görülsede ) fakat hepimizin bildiği üzere demir doğada femir oksit olarak bulunur ve işlendikten sonra demir hale gelir bir çok metalin doğal hali oksitli bileşiklerdir ve işlenmiş metallerin korozyona uğramasıda metallerin özüne dönme isteği yani geçmişe hasretidir yani ne yaparsak yapalım korozyon kaçınılmazdır ve metal yorgunluğunu gerilmeli korozyonu da unutmamak lazım üstelik binlerce parçanın hepsi yıpranmış durumda olacak eski olan yeni olmayacak eğer harcadığınız paraya acımayacak maddi güçteyseniz değer yoksa değmez derim ben örnek verecek olursak 67 gt shelby mustang parası olan insanın zevk için binebileceği bir araç yukarda bir arkadaş golf1 olabilir demiş eğer eski araçlara düşkünseniz bence olabilecek en güzel seçim olur ;) ama yinede eski araba asla güldürmez. görüntüde çürük olmaz belki giderdim diye düşünürsünüz fakat içten içe gitmiştir o araç kapı içleri şase vs.
Teknolog_35
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İzmir

İleti skoda_120l » 03 Oca 2011, 23:19

:D miras değil bizde doblo var su an o araba yeryüzünden silindi kimseye kalmadı bile :D babamada söyliyecem 88 liyim ben bizim ilk arabamız skoda 120l di ben neredeyse o araçta doğdum :D babam şimdi doblo aldı oda 2. arabamız ama 120l benim için başka bana şimdi sıfır 120l yapacaz bide octavia 2010 dese 2 side 120l derim :D şimdi yedek parçası yok dediniz dedıgım gibi o pejo 107 motoru takılmazmı onun motorda büyük değil
skoda_120l
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: ad soyad
Nereden: Sivas
Arabanız: 120l

İleti bahadir85 » 21 Mar 2011, 00:02

Selam arkadaşlar ben foruma bu akşam katıldım. Ben de eskiden beri hep 120L hayaliyle yaşadım ve şimdi bir tane buldum araç temiz ve ilk sahibi yaşlı bir teyze kullanmış. Almak istiyorum fakat baskı balata değişmesi gerekiyormuş. Ankara'da zor diyorlar forumlarda. Ailem de İstanbul'da olduğu için acaba alsam çok sıkıntı olunca İstanbul'da yaptırabilir miyim Ankara'da bulamazsak?? Almaktan korktum forumları okuyunca.. Bu çok sevdiğim ve beni zamanda geriye götürecek 120L'yi almak istiyorum ama bilmiyorum?? Bir bilene sorayım dedim burada?:( :?: Yardımcı olursanız çok sevinirim..
bahadir85
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Bahadır Ç
Nereden: Ankara

İleti syossett » 21 Mar 2011, 01:24

Benim bildiğim , bir arkadaşımız istanbulda bile üst kapak çıkmasını bulamamıştı, bulduğu da arabaya vereceği paradan fazla idi.
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Asım Erdoğan
Nereden: Ankara
Arabanız: Favorit

İleti stroom » 21 Mar 2011, 18:53

arkadaşım böyle yapacaksan uğraş
http://lyricsdog.eu/s/skoda120%20tuning
stroom
CLASSIC
CLASSIC

İleti uluç » 22 Nis 2011, 21:19

arkadaşım ben 120l kullanıcısıyım bir hafta oluyo baskı balatasını değiştirdim bunlarda motor iniyo ilk önce bi ustayla konuşmanda fayda var kime yaptıracağını bul ben kocaelideyim ustam var baskısında sorun yoksa bilyasıda sağlamsa korkulacak bişiyyok balatayı çakma yaptırdınmı jet gibi olr ben öyle yaptım 350 ye mal oldu
uluç
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: uluç gündüz
Nereden: Kocaeli
Arabanız: skoda120l

Diğer model ve markalar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir