Boya Çatlağı ve kırığı ?

Forumda yeralmayan Skoda modelleri veya farklı marka araçlarınız için teknik bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Boya Çatlağı ve kırığı ?

İleti xMEGANx » 14 Oca 2011, 15:58

abiler aracı parkederken falan ön deki arkadaki araca mutlaka tamponu sürttüren yada vuran olmuştur geçen vurdumda tekine arka tamponda birazcık boya çatladı hatta bir pul olarak düştü tırnağımla kanıttırsam çıkıcak bi pul daha fakat çok küçük ufak bi yer buna napabilirim ? yada naptırabilirim ?

-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
*Skoda Tutkunu *Octavia Hayranı *Elegance Zevki
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 307 Yeni Kasa Beyaz 1.6 HDI / 34 EU 8105

İleti diseqc » 14 Oca 2011, 16:13

çatlayan yerleri kazıyıp macunlayıp boyanıyor ama tampon olduğundan en ufak bir esnemede yerinden kopuyor
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: murat
Nereden: Rize
Arabanız: Peugeot 1.4 HDI Bipper

İleti AhmetH » 14 Oca 2011, 16:14

tamponsa uğraşmaya hiç gerek yok :)
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti xMEGANx » 14 Oca 2011, 16:32

AhmetH yazdı:tamponsa uğraşmaya hiç gerek yok :)

niye =)
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

İleti AhmetH » 14 Oca 2011, 16:45

kimse bakmıyorda ondan ayrıca zamanla sende bakmayacaksın :) ...

zamanında iyi para verip şahane bir saat almıştm ilk pilini değiştirirken saatçi arka kağapağı söken aleti oturtamadı sıyırdı görünen yerinde kasada 1cm lik şahane bir çizik miras bıraktı :)
kanıksadım sonra görmez oldum başka çizikler eşlik etti..

cep telefonlarım elektronik eşyalarım desen öyle elime ilk alırım ulen derim zamanı gelecek sanada acımayacam seninde canına okuyacam.
bu hep böyle olmuştur... insan başlarda özenir sonrası malum

hadi araçlardan örnek verelim bizim felicianın basınçlı sudan dolayı ön tamponda büyük bir soyukluk vardı rötüş boyasını bildiğin yağlı boya fırçası ile sürdüm :D

ne oldu şimdi hiç.. miss :D

öbür aracımız vectra... neresine sonradan boya değdiyse bok oldu kapı kollarını boyatam dedim altından soyulmaya başlamış.. sürttüler yetkili serviste tampon - çamurluk boyattık **ospu oludu araba :D
kapı kolları benim mallığım dışardan iyide umarım zamanla kenarlardan başlamaz.. bu arada arabanın geri kalanı orijinal ama boyanan yerler ben burdayım diyor (en azından bana :D çoğusu arabayı çok temiz bulur)

arka tamponu duvara tıklamıştım misal hiiiç umrumda değil zamanı gelince halledilir..

demek istediğim araba ne kadar orijinal kalırsa o kadar iyi.. hiç bana ben biniciyim ama satmaya niyetim yok deme asıl biniciysen uzun vadede beni anlarsın :)

farklı panel / tampon renklerine sahip yanar döner cilalı bir arabayı pislik içinde yüzen 2-3 çizikli ama orijinal kalmışa tercih ederim çünkü bir iki makyaj ile aynı parlaklığı elde edersin ama kapın başka renk çamurluğun başka renkse o zaman kötü.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti SKODA 135 » 14 Oca 2011, 17:53

Senin araban beyaz mı? Eğer beyaz ise çok kolay. Benim bir arkadaşım yeni Focus aldı. Aynı senin ki gibi tırnak büyüklüğünde bir boya atmış (Taş sıçramış).

Hemen hanıma müracat.....Aynı beyazdan bir OJE! Orayı boyamış renk aynı, tamamen kuruduktan sonra tekrar hanıma müracat! Bu sefer ASETON! Sert bir beze asetonu bir miktar döküyorsun ve kuruyan küçük alanı güzelce tesviye ediyorsun. Sonuç süper!

Bende ondan öğrendim......:D
Oyuncak sanmayın ahlâk-ı milli, rûhî millidir.
Onun ilkâsı en korkunç ölüm, mevt-i külli'dir.
Mehmet Akif ERSOY
Kullanıcı avatarı
SKODA 135
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Abdullah Pınarlı
Nereden: Uşak
Arabanız: Skoda Favorit

İleti xMEGANx » 14 Oca 2011, 17:54

asetonda bi yere kadar tam renk uyum sağlamıyor ama..
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

İleti xMEGANx » 14 Oca 2011, 21:19

AhmetH yazdı:kimse bakmıyorda ondan ayrıca zamanla sende bakmayacaksın :) ...

zamanında iyi para verip şahane bir saat almıştm ilk pilini değiştirirken saatçi arka kağapağı söken aleti oturtamadı sıyırdı görünen yerinde kasada 1cm lik şahane bir çizik miras bıraktı :)
kanıksadım sonra görmez oldum başka çizikler eşlik etti..

cep telefonlarım elektronik eşyalarım desen öyle elime ilk alırım ulen derim zamanı gelecek sanada acımayacam seninde canına okuyacam.
bu hep böyle olmuştur... insan başlarda özenir sonrası malum

hadi araçlardan örnek verelim bizim felicianın basınçlı sudan dolayı ön tamponda büyük bir soyukluk vardı rötüş boyasını bildiğin yağlı boya fırçası ile sürdüm :D

ne oldu şimdi hiç.. miss :D

öbür aracımız vectra... neresine sonradan boya değdiyse bok oldu kapı kollarını boyatam dedim altından soyulmaya başlamış.. sürttüler yetkili serviste tampon - çamurluk boyattık **ospu oludu araba :D
kapı kolları benim mallığım dışardan iyide umarım zamanla kenarlardan başlamaz.. bu arada arabanın geri kalanı orijinal ama boyanan yerler ben burdayım diyor (en azından bana :D çoğusu arabayı çok temiz bulur)

arka tamponu duvara tıklamıştım misal hiiiç umrumda değil zamanı gelince halledilir..

demek istediğim araba ne kadar orijinal kalırsa o kadar iyi.. hiç bana ben biniciyim ama satmaya niyetim yok deme asıl biniciysen uzun vadede beni anlarsın :)

farklı panel / tampon renklerine sahip yanar döner cilalı bir arabayı pislik içinde yüzen 2-3 çizikli ama orijinal kalmışa tercih ederim çünkü bir iki makyaj ile aynı parlaklığı elde edersin ama kapın başka renk çamurluğun başka renkse o zaman kötü.

Haklısın Ahmet abicim... içimi rahatlattınız gerçekten :)
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT