Doblo için tercihim hangi modeli olmalı..

Forumda yeralmayan Skoda modelleri veya farklı marka araçlarınız için teknik bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Doblo için tercihim hangi modeli olmalı..

İleti semih10 » 27 Mar 2011, 20:58

Arkadaşlar öncelikle konuyu umarım doğru sayfaya açmışımdır. Emlak ofisimde kullanmakta olduğum favoritin yanına kısmet olursa bir doblo düşünüyorum.(Bütçem 15.000 TL) Dobloya oldukça yabancıyım ve neyin ne olduğunu hiç bilmiyorum kendi çevremden kullananlara sordum her modelinin kendine has güzelliği olduğunu söylediler. Benim bu aracı kullanma amacım belde içinde müşteriler için kullanmak ve arada bir uzun yolum olur çok nadir. Ancak genelde şehir içinde kullanmak için alıcam.. Anladığım kadarıyla bir kısmı kamyonet bir kısmı hususi oto olarak geçiyor tabi vergileri, hız sınırlamaları,yakıtları, muayeneleri, yedek parçaları dayanıklıklıkları, çift sürgülüleri vs. Kimi diyor hususisi tutulmuyor kimi diyor kamyoneti tutulmuyor anlamadım gitti kafam allak bullak oldu.. Ne zormuş doblo almak..Ayrıca 1.3 dizel ve 1.9 dizel seçeneği var.Yakıt yönünden düşünecek olursak 1.3 mantıklı geliyor fakat piyasada 1.9 dizelden daha fazla yaktığı teorisi var..Bu araçlar hakkında bilgisi tecrubesi olan arkadaşlarımız varsa bilgilerini ve önerilerini paylaşırlarsa çok sevinirim..

Konuşsam tesiri yok,sussam gönül razı değil...
Kullanıcı avatarı
semih10
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: semih turhal
Nereden: Balıkesir
Arabanız: Fiat Linea 1.3 Multijet Active

İleti mustklc » 27 Mar 2011, 21:06

1.3 çekmiyor diyorlar ama sonuçta yük taşımayacaksınız bence iş görür.

şöyle bir mantık yürütürsek, şehir içinde aynı ağırlıktaki 2 dizelden küçük motor olan haliyle daha az yakar.
ancak araçlar yüklü olursa, 1.3 olan haliyle zorlanacağı için daha çok gaza basmak zorunda kalırsınız ve daha çok yakar.

ancak sonuçta emlak işi yapacaksınız. yük değil, emlakçı emlakçı gezip ev görmeye bayılan ev hanımlarını taşıayacaksınız 1.3 iş görür vergisi da az olur
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti semih10 » 27 Mar 2011, 21:11

Evet doğru söylüyorsunuz genelde canı sıkılanı gezdiriyoruz..
Konuşsam tesiri yok,sussam gönül razı değil...
Kullanıcı avatarı
semih10
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: semih turhal
Nereden: Balıkesir
Arabanız: Fiat Linea 1.3 Multijet Active

Diğer model ve markalar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir