2012 Renault ve Dacia gözlemlerim.

Forumda yeralmayan Skoda modelleri veya farklı marka araçlarınız için teknik bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

2012 Renault ve Dacia gözlemlerim.

İleti 1903karakartal » 19 Eyl 2011, 21:09

Selam arkadaşlar.Bugün Renault bayiisine gittim araçları şöyle bir gözlemleyeyim diye.Ticarisinden bineğine, tek kapılısından vagonuna binmediğim kurcalamadığım araç kalmadı.Bildiğiniz gibi Dacia araçları da Renault showroomlarında satıyorlar.Neyse ben size tek tek araçlar hakkındaki gözlemlerimi sunayım:
İlk olarak Dacia'yla başlayalım:
1-Sandero Stepway:Araçta işçilik berbat! İlk görünüşte adamlar yapmış be abi demiyor değilsiniz ancak iç mekana girdikten sonra hayal kırıklığına uğruyorsunuz.Güneşlik kısmında aynası bile yok.Ön konsol reno 19 europadan sökmüş gibi.İşçilik berbat, ufak detaylar atlanmış, aynalar otomotik bile değil, bagaj kısmı deseniz fazla büyük değil daha neler neler.Ancak bu aracın dizeli 31 bin benzinlisi 31 bin lira!
2-Sandero:Sanderonun stepwaydan tek farkı yükseklik bakımından daha yere yakın olması.Ayrıca ön ve arka koltuk mesafesi çok yakın yani tıs diyecek yeriniz yok.1,5 dizel 29 bin lira!
3-Logan:Logan aynı ama aynı resmen Reno 19 europa hem iç hem dış olarak sadece süspansiyonları daha yüksek. 70 beygir 1,5 dizel 30 bin lira!
4-Duster:İşte dacianın tek işe yarar arabası.Ama iç mekan kötü, 5 vites olması da hayal kırıklığı.Ancak Stepway ve duster tam kırsal bölgeler için ideal araçlar onu söyleyeyim.Ama yok ben illa Dacia istiyorum diyorsanız alın Duster artık o sizi nereye kadar götürürse. 110 beygir 4/4 48 bin lira 1,5 dizel!
Renault:
1-Symbol:Bunu fazla anlatmama gerek yok zaten bu aracın logandan farkını göremedim sadece bazı iç değişiklikleri var o kadar.
2-Clio:Clio hem vagon hemde hatchback olarak güzel bir araç.Kendisi için gerekli her türlü donanım mevcut.Ama vites topuzu çok kaba görünmekte.Koltukları rahat felan filan aynı Fabia tarzında bir araç.
3-Fluance:Valla ben Fluanceyi çok beğendim ne yalan söyleyeyim.Tamam dıştan kurbağadan farkı yok kabul ama iç dizayn ve donanım bakımından güzel olmuş.Arka koltukta bardaklık ve kol dayaması var tam orta koltuğa gömme bir biçimde.Kolçağı çok yönlü zaten symbol hariç tüm reno modellerinde gördüm kolçak sadece Latutude'de farklılık var kolçak olarak.Ama renonun vites topuzunu daha modernleştirmesi lazım kötü gözüküyor.Dijital kliması falanda mevcut navigasyonda.
4-Megane Hb-Tek kapı-Vagon:Bu araçların sadece tek kapısında bazı farklılık var.Tek kapının kapıları çok büyük ve de hantal yani nasıl diyeyim bildiğin han kapısı gibi kapıları mevcut.Hb ve Vagonda direksiyon çok hoş olmuş.Dijital klima, Elektrikli göstergeler, gözlük kabı ve silecek, far ayar kısımlarındaki oklar çok minyonlaştırılmış bu da araca daha farklı bir hava katmış.Hız sabitleyici de mevcut.
5-Scenic:Scenic tam büyük aileler için tasarlanmış bir otomobil.Yok yok öyle diyeyim.Yukarıda saydıklarımın hepsi mevcut+arka tarafta ön koltuklara sabit bir yemek masası ve perdeleri mevcut.
6-Latutide:Laguna'nın evrim geçirmiş hali zaten paspaslarında Laguna yazıyor.Aracın içi uçak kabini gibi kapıyı açtığınız anda otomatik olarak bilgisayar devreye giriyor.
BÜTÜN ARAÇLARDA HIZ SABİTLEYİCİ SİSTEM MEVCUT!
Ticari Araçlar:
1-Kangoo:Kangoo kendine has bir dizayna sahip.Araçta hız sabitleyici, Esp felan mevcut.Yine kolçak standart bir özellik.Tek handikapı elektronik klimasının olmayışı.
2-Traffic:Traffic'te yok yok.Hız sabitleyici sistem deri koltuklar, ESP standart kolçak otomatik vites. Ancak bu araçta da elektronik klima mevcut değil.
3-Master:Renault'dan İŞTE BU denebilecek bir ticari araç :) Her türlü ayrıntı düşünülerek tasarlanmış.Aux girişi, Mp3 cd çalar, direksyondan kumandalı radyo, yol bilgisayarı, kolçak, otomatik kapı, sağ yan, sol yan arka, ön tarafları görmeye yarayan kamera sistemi.Tam bir 4 4 lük iş ortağı :) Yalnız sadece el freni eski araçlardan alınma gibi gözüküyor göz zevkini bozuyor sadece bu.

SAYDIĞIM TÜM ARAÇLARDA(RENO) AUX GİRİŞİ STANDART, KOLÇAK STANDART ÖZELLİKTİR.
BİR KUSURUMUZ OLDUYSA AFFOLA :)

1980 FORD TAUNUS

2000 RENAULT 19 EUROPA
2002 TOYOTA COROLLA
[b][b][b]2005 OCTAVİA AMBİANTE PLUS+LPG
[/b][/b]
[/b]2012 RENAULT MASTER ELEGANCE...

Lpg'siz araç makinistsiz bir trene benzer ;)
Kullanıcı avatarı
1903karakartal
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Doğukan
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Renault Master Elegance 2012''

İleti jamesdean » 20 Eyl 2011, 07:42

Fluence'yi beğenmene şaşırdım..
Mekanik özellikleri haricinde kendi segmentinin ve parasının karşılığını kesinlikle vermiyor, diye düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
jamesdean
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Skoda Fabia TDI CL Sedan
Nereden: Bursa
Arabanız: FABIA CL

İleti grey_wolf » 20 Eyl 2011, 09:32

yani kısaca özetlersek. senin beğendiğin fluance ve latitude zaten samsung tasarımı. doğal olarak renault yıllardır bildiğimiz reno ! yeni nesil tabiri ile teknolojik eşşek. !!!

2006 Fabia Sedan 1.4 16V Ambiante + landirenzo omegas
Kullanıcı avatarı
grey_wolf
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: EROL YÜKSEL
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2006 FABİA AMBIANTE SEDAN 1.4 16V

İleti Henien » 20 Eyl 2011, 10:02

paylaşım için teşekkürler
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Nereden: Ankara
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti forman37 » 20 Eyl 2011, 10:31

su renoların ıcınde en baba araba eskı kasa lagunadır :)
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti 1903karakartal » 20 Eyl 2011, 13:03

Fluance'nin en full'une baktım.Zaten bayii de de tek bu varmış.Latutide çok güzel araba bence evet Reno halen aynı reno ancak yavaş yavaş bir değişim göstermeye başladığına inanıyorum şahsen.Henien teşekkürler :)
1980 FORD TAUNUS

2000 RENAULT 19 EUROPA
2002 TOYOTA COROLLA
[/b][/b]

Kullanıcı avatarı
1903karakartal
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti psco » 20 Eyl 2011, 13:13

renoya altın koltuk vurmuşlar reno gene reno :D
Kullanıcı avatarı
psco
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Erkan Ciğerlioğlu
Arabanız: Fabia combi ambiante

İleti 1903karakartal » 20 Eyl 2011, 13:24

psco yazdı:renoya altın koltuk vurmuşlar reno gene reno :D
Skoda kullananlara göre öyle tabii ki :D
1980 FORD TAUNUS

2000 RENAULT 19 EUROPA
2002 TOYOTA COROLLA
[/b][/b]

Kullanıcı avatarı
1903karakartal
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti mustklc » 20 Eyl 2011, 14:10

geçen yeni kasa laguna gördüm. tasarımı çok başarılıydı

bunun aynısı idi.
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti 1903karakartal » 20 Eyl 2011, 14:21

mustklc yazdı:geçen yeni kasa laguna gördüm. tasarımı çok başarılıydı

bunun aynısı idi.

Bayii'de yoktu laguna ? Belki daha gelmemiş olabilirde tam olarak bilmiyorum
1980 FORD TAUNUS

2000 RENAULT 19 EUROPA
2002 TOYOTA COROLLA
[/b][/b]

Kullanıcı avatarı
1903karakartal
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti bora-feat » 09 Kas 2011, 04:01

Her marka araç hakkında bilgiye sahibim Renault hakkında bütün bilgilere sahibim

Dacia logan mcv denen arac kaporta sağlamlığı yoktur kaza anında sağlam değildir ama yürüyen aksam ve dayanıklılık hakkında 70 milyarlık bir passattan daha dayanıklıdır logan mcv yi sıfır aldım 60,000 km kullandım ticari amaçlı 700 kg ile 1400 kg arası yük atıyodum araca aracın 60,000 km içinde ivatasını değiştirmedim o kadar yük atmama rağmen yürüyen aksam ve dayanıklılık konusunda verilen parayı kat kat hakettiriyor
60 litre deposu ile istanbul şehir içi 1310 km yol kat ediyor benim sürüşüme göre

Renualt trafic aracım var 1,9 dcı 100 hp 2007 model bundan öncede 2004 modeli vardı panelvan arac 2004 model olanı 300,000 km de sattım direksiyon pompası arızası yaşattı 300,000 km boyunca araç her bakımını yetkili serviste yaptı çok memnun kaldım 2007 yılında sıfırını aldım şu anda 158,000 km de 1 ila 2,5 ton arası yük taşıyorum dünyanın en sağlam hafif ticarisi 158,000 km de civatası dahi değişmedi 100,000 km ye kadar yetkili serviste bakımı yapıldı aracın yürüyen aksamı ve motoru ilk günki gibi kanıtlayabilirim baskı balatası dahil sıfır gibi sorunsuz 90 litre depo ile 1100 km yol yapabiliyor yüklü olarak iddia ediyorum bu konuda dünyanın en sağlam ve en dayanıklı hafif ticarisi transit dahil o kadar sağlam değil
sınıfının en iyi frenine sahip
motor gücü gayet yeterli 200 ibresi var 1,9 dcı 100 hp olmasına rağmen 200 görebiliyor eğer istenirse 200 le giderken videosu var
yol tutuşu konusunda benim traficimde esp yok ama esp li modeli olan transpoertden daha üstün bir yol tutuşu var bu konudada iddia edebilirim zaten trafic sahipleri aracını sattığında bir daha trafic alma gibi bi garanti ile satıyolar o kadar sevilen bi araçtır trafic övdüler gözümde büyüttüler traficin yanına extradan panelvan 2,5 130 hp transporter aldım zevkalamadım pişman oldum sattım aynı zevki ve güveni vermedi esp olmasına rağmen o yol tutuşunu bulamadım ben transporterde

Renault kangoo hayranıyımdır 2000 yılından beri kullandığımız bir araçtır çok hoş bi arabadır şu anda 2009 model 105 p 6ilei vites en full u olan yeni kangoo sahibiyim araca resmen bağımlıyım ve ttürkiyede tek olucak şekile getirdim kangoomu üzerinde bulunanlar aracın :

105+ custom remap ile 140 hp
18 ronal r39 jant 225-40-18 spor lastik (madein germany)
namiştain amortisör 7 cm eğimli spor yay
38 cm kicker es sersis bass+forwell performans anfisi+cadence flass serisi mid takımı
angel eyes karartılmış özel el yapımı mercekli farlar
krom kapı kolları
spoiler
folyolanmış ön mavi sis farları
kırmızı arka stoplar
blow of
cam filmi
arac yakında dergiye çıkıcak zaten

bu arada babamda skoda oktavia 1,6 tdı elegance aldık skoda araçları hakikaten çok güzel araçlar konforlu araçlar verilen parayı hakediyor ama şunudiyebilirim nedense vw grubu seat markasına skodadan daha fazla önem veriyo ben bunu anlıyamıyorum

kangomun resimleri
Eklentiler
27102011271.jpg
27102011272.jpg
08112011324.jpg
08112011319.jpg
08112011318.jpg
bora-feat
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mustafa yılmaz
Arabanız: oktavia

İleti hakanerdogan » 09 Kas 2011, 10:40

Çok megaloman bir giriş olmuş, tüm bilgilere sahibim dediğiniz an zaten artık bir şey öğrenmeye kapanmışsınızdır.

Örneğin Logan MCV'nin VW Passat'tan daha sağlam bir drivetrain'e sahip olması konusundaki fikirleriniz gibi, dünyanın en sağlam hafif ticarisi demek ise çok çok uç bir nokta :)

Ha bir de ESP'li bir Transporter'dan daha iyi yol tuttuğunu eminim ki her iki aracı da geyik testlerine tabi tutarak sınamışsınızdır, eeee 200 ile giderken videosunu çektiyseniz, çok daha ehemmiyet taşıyan bütün testleri yapıp bu sonuçlara varmışsınızdır :lol:

Kime göre, neye göre??? Bu soruların cevabıyla sonuçlamalarda bulunmak esas olandır.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti bora-feat » 10 Kas 2011, 02:35

Kime göre neye göre derken şöyle bidurum var bir vw olan hiç bir zaman bi renoyu araç yerine koymaz bu her zaman böledir binmediği bir arac üstünde yorum yapabilir ben bindiğim araç üzerinde yorum yaparım hani benimde transporteim oldu ama trafic zevki vermedi sonuçta o zevki alsam transportere binerdim allaha şükür durumum iyi hani 45 i veren 55 ide verip o aracıda alır ama o güveni benim gibi bir çok insanda alamıyo kapımda şu anda 2004 model vıp 2,2 112 cdı full yapılı vitoda var otomatik vites o bile bana traficin güvenini veremiyo çok gzel biarac ama vermiyo yani bizim ticari araç olarak her markadan ortamımız var hani bi otomobil clubu buluşma yapar gibi biz istediğimiz bi akşam her marka ticari ideal tepe sahilde bluşuyoruz tabi çoğunluk renault üzerine oluyo ama her marka var biliosunuzki ticari aracın amacı dayanıklı ve ekonomik olmasıdır geri kalan konfor ve güvenlik kişisel bir opsiyondur size şöyle bişey diyebilirim yorum yazmışsınız imkanınız olursa bir güğn trafice binin başka bir günde transportere bu farkı anlarsınız logan mcv konusundada çok deli bi makinedir konfor olmayabilir o fiyatada konfor aramak bir az saçma olur ama arac tam bir safkan ticaridir dayanıklıklık konusundada etrafınızda logan mcv si olan bi arkadaşınız varsa ve ticari olarak kullanıosa sorabiirsiniz bunun bende bir çok kanıtı vardır eğer bir gün tanışma gibi fırsatımız olursa size bu farkları gösterebilirim saygılarımla...bora-feat
bora-feat
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mustafa yılmaz
Arabanız: oktavia

İleti DEEPMURAT » 10 Kas 2011, 12:11

Bence renoda şu anda alınabilecek tek araç megane 3 hb, birde çıkınca clio4 sanırım güzel bir araç olacak

http://snakevalleyquarterhorses.com/plays-renault-clio-body-parts-diagram/

FABIA 1.4 TDI AMBIENTE
2007 - 80 HP - BLACK

Kullanıcı avatarı
DEEPMURAT
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara
Arabanız: FABIA 1.4 TDI Ambiente

Diğer model ve markalar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir