Volkswagen Polo BlueMotion

Forumda yeralmayan Skoda modelleri veya farklı marka araçlarınız için teknik bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Volkswagen Polo BlueMotion

İleti AhmetH » 31 Ekm 2011, 23:25

seviyesiz biri olduğun aşikar seninle yazışarak dirsek çürütmeye gerek yok.
Görgüsüz , akılsız kullandığı kelimelere gel terbiye yoksunu...

sana küçük sınıf tavsiye et diyorum gidiyorsun 308 ıvır zıvırları kes yapıştır yapıyorsun, otomobil konusunda ne kadar bilinçli olduğunda belli yada okuduğunu kavrayamıyorsun

Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti yonetici » 31 Ekm 2011, 23:30

Arkadaşlar mesajlarda üsluplara dikkat edelim.

Volkswagen Polo BuleMotion alternatifi Peugeot 308 olabilirmi hiç sanmıyorum çok zorlama bir yaklaşım.

Bluemotion alternatifi olarak Seat'ın ibiza'sı var 1.2 dizel motorlu fakat ondada Polo'nun donanımını bulmanız mümkün değil. Gerçi memlekette donanımlı dizel araçları en azından makul bir fiyat ile bulmanında pek mümkün olmadığı düşünülünce BlueMotion yine rakiplerin bir adım önüne geçiyor. Polo için 40.000 TL'nin belki biraz üzerinde bir para ödeneceğini gözönüne getirincede insan acımıyor değil açıkçası.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti Henien » 01 Kas 2011, 11:37

AhmetH yazdı:seviyesiz biri olduğun aşikar seninle yazışarak dirsek çürütmeye gerek yok.
Görgüsüz , akılsız kullandığı kelimelere gel terbiye yoksunu...

sana küçük sınıf tavsiye et diyorum gidiyorsun 308 ıvır zıvırları kes yapıştır yapıyorsun, otomobil konusunda ne kadar bilinçli olduğunda belli yada okuduğunu kavrayamıyorsun

Doğru yolu bulmuşsun :)

Bir de polo konusunda doğru yolu bulsaymışsın :)) şaka şaka. Sonuçta vw. iyidir. Biz sadece sınıfına göre fiyatının yüksek olduğunu düşündük ama donanımı sağlammış. Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin.
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Nereden: Ankara
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti msakdogan » 01 Kas 2011, 13:07

alan arkadaşlara hayırlısı olsun, zevk işi bu.. kimsenin bir başkasının zevkine diyebilecek bir şeyi yok. güle güle kullanın....
"İnsan..İlk önce kendisine dürüst olmalı."
Kullanıcı avatarı
msakdogan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Murat Akdoğan
Nereden: İzmir
Arabanız: FABİA 2001 1.4 101 ELAGANCE+

İleti hakanerdogan » 01 Kas 2011, 16:29

Adam Polo aldım diyor elemanın teki çıkıp VW almış hava basıyorsun diyor, yemin ediyom gözümden yaş geldi gülmekten :lol: Polo ula, bildiğin 40 liralık Polo, lise mezunu maaşlı bi adamın kredi çekip alabileceği herhangi basit bi otomobil ile hava atmak Oyyh neyse.

40 milyara gidip hani 2. el bi E46 3.28 falan alsa neyse diyecem :D :D
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti grey_wolf » 01 Kas 2011, 17:53

bence çok çok iyi bir tercih. bu zamanda ekonomi çok çok önemli.Alırken kazanmak lazım.şimdi 40 bin tl ye bir sürü araba bulabilirsin ama bunun kadar kaliteli ve ekonomik olanı bulamazsınız.

Ha bu arada artık bu forumdu şu fransız-italyan ve kore arabalarını konu alan tartışmalara girmeyin. Bizimle ancak alman ve japon (bazıları) arabaları olanla kalite-sağlamlık vs. konularında tartışabilir.

2006 Fabia Sedan 1.4 16V Ambiante + landirenzo omegas
Kullanıcı avatarı
grey_wolf
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: EROL YÜKSEL
Arabanız: 2006 FABİA AMBIANTE SEDAN 1.4 16V

İleti hetepe » 02 Kas 2011, 09:42

Polo, sadece fiyat konusunda biraz üzüyor, alamıyoruz diye...
10 numara araba kesinlikle ama ''hava atılacak züppe arabası olmadığı'' kesin...
Bunu bilen bilir...
Güle güle kullan...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti mygokhan » 02 Kas 2011, 18:21

Heleki Ahmet'i çok iyi biliyoruz..Adam otomobil bilgisi konusunda çoğumuzu ezer geçer..
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti sampionibo » 02 Kas 2011, 22:39

Ahmet kardeşim hayırlı uğurlu olsun Allah tekerini taşa değdirmesin.Bende VW passat aldım ama sizlere resim boyutlarından dolayı aracın resimlerini koyup gösteremedim.VW hakkatten parasını hak ediyor.Şimdi tartışmaya pek girmek istemiyorum mehmeti de severim.Ama şu bir gerçek gittim peugeota 508 Allure ye yani en full araca araç güzel ama aracın kapısın kapattığınızda araçın kapısı sanki tahta ev kapsı gibi kapanıyordu.Sonra çok araca bindim velhasıl lafı uzatmayayım VW passat highline bindim onunda içi donanımı harika kapsını bir kapattım.İşte tamam dedim araç bu bence almanlar yaptıkları araçlara bakarsak paralarını hak ediyorlar.Saygılar
2012 VW Passat 1.4 TSİ Highline DSG
+
2004 Skoda Octavia Collection Plus
Kullanıcı avatarı
sampionibo
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: halil ibrahim üvet
Arabanız: 2004 Octavia Collection Plus

İleti AhmetH » 02 Kas 2011, 23:39

İyi dileklerini sunan herkese teşekkür ederim.

Konu özü itibari ile bizim bluemotion polo sahibi olmamız ve bu doğrultuda tebrik kabul etmek için açılmış bir konu değil.

forumdan birinin bluemotion polo hakkında soru sorması ve benim cevaplayabileceğimi düşünmemdi

konu iyice saptı...

özetle Küçük sınıfta alınası işletme maliyetleri düşük az yakan ekonomik modern dizel araç bakan biri için ciddi hatta tek alternatif olacak yaklaşık bir yıl boyunca...

ben eminim Doğuş otomotiv Skoda fabia 1.2TDi Greenline ve Seat ibiza 1.2TDi Ecomotive yi getirecektir ama 30.000-40.000 TL arası bir satış fiyatı olacağını düşünüyorum..

42.000 küsür bin TL yi Polo'ya bağlamamıza göz yumduran neden allah ömür ve izin verirse aracı en az 10 yıl kullanmayı düşünüp 0 km küçük dizel bir araç almak isteyişimizdi. Bu süre hizmeti küçük sınıfta hakkıyla yerine getirebileceğini düşündüğüm tasarımı güzel oturaklı alınası sıra beklenesi tek araç o vakitte buydu...

ayrıca dip not düşeyim getirilmiş hazır araçları almazsanız artık nerdeyse her markada 2-3 ay hatta kimi modellerde 7-8 ay sıra bekliyorsunuz donanım varsa renk yok, renk varsa donanım yok...
44 verip rengini beğenmediğiniz 308 almaktansa, az daha zorlanalım şuna bakalım, az daha koyalım şunu düşüşnelim diyerek bütçenizin içine etmektense zaten düşündüğünüz rakipsiz seri başı bir araca 42 verip beğendiğiniz rengi ile size özel üretilmesini beklemek daha mantıklıdır diye düşünürüm.(netekim düşündük)
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

Önceki

Diğer model ve markalar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir