120L'ye FAVORİT RADYATÖRÜ

Forumda yeralmayan Skoda modelleri veya farklı marka araçlarınız için teknik bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

120L'ye FAVORİT RADYATÖRÜ

İleti mcaylak » 10 Kas 2011, 17:24

120L'min Radyatörü 2-3 ay önce conta da değiştikten sonra şişlenmişti tıkanma ihtimaline karşı ne olduysa şişlendikten sona oldu ve 1 hafta önce hararet yükselmesi sorunu oldu 2 aydır da yapmıyordu biraz bindikten sonra radyatöre bakayım dedim ve 3 yerinden su damlatıyordu ve ordan hava aldığını anladım. Çünkü hararet yaptığında hava almak için radyatöden gelen musluğu açtığımda ilk gelen su soğuktu bu da devirdaim yapmadığını gösterdi. Asıl sormak istediğim soru radyatörü tekrar yaptırmak istemiyorum çünkü şişlemeye bile 40 tl alıyorlar sorun yine yapacak biliyorum çünkü ustalar sallama iş yapıyor bi yaptıdığım yerden 3-4 defa oldu gidiyorum tonla da para alıyorlar. 6. sanayi de ki Baki ustayı aradım FAVORİT radyötürü oluyor 120L ye dedi. Ben takabilirim ama havasını nerden alacağımı bilmiyorum FAVORİT kullanıcıları yardımcı olursa çok iyi olur.

mcaylak
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İzmir
Arabanız: 120L

İleti skodaizm » 10 Kas 2011, 18:07

Radyatör araca(favorit) takılı iken ya termostat üzerindeki müşir açılarak yada( en kesini budur) karbüratör iki ucundan otomatik jikleye gelen hortum sökülerek iki yanından da sıvı gelmesi ile yapılır.

Yani radyatörden değil tün soğutma sisteminin havası alınır.

L 120 de de soğutma sistemindeki en yüksek noktada bir yerden hava alabilirsiniz.

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

Diğer model ve markalar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir