GETZ ALDIM İZLENİMLERİM

Forumda yeralmayan Skoda modelleri veya farklı marka araçlarınız için teknik bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

GETZ ALDIM İZLENİMLERİM

İleti SARACOGLU » 22 Şub 2012, 23:44

merhaba arkadaşlar,
2001 model tüpsüz gümüş gri 140 binde fabia elegance aracımı 16250 ye sattım
2008 model 17.500 e düzcede bir ögretmenden 1.5 vgt dizel getz aldım.önce anlatacaklarım;
getz in sürücü koltugu fabiaya göre bıraz yukarda aracı yüksekten kullanıyorsun gibi
fabia daki saglam kasa hissi ve oturganlık yok gibi.
bagajı fabiadan biraz daha küçük ve plastik malzeme işçiliği biraz daha kalitesiz.

getz in artıları ;
içi kesinlikle ön ve arka koltuklar fabiadan daha geniş
tavanı daha yüksek ve içi ferah
yedek parçası ucuz
görüntüsü önden ve arkadan biraz daha spor
dizeller için söylüyorum çekişi ve ataklığı kesinlikle dizel fabiadan bayagı bir önde 1.5 vgt ler 16 valf 88 beygir
sürüş sırasında görüş açıları daha fazla.

bunlardan farklı olarak benzinli aractan dizele gectiğim için yakıttada benı fazlasıyla memnun etti
herkese saygılar.

SARACOGLU
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: abdurrahman saraçoğlu
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: fabia 1.4 16v elegance

İleti serhat_a89 » 22 Şub 2012, 23:48

Bence iyi tercih dizelin güç ayrıcalığını keyfini çıkartırsınız artık hayırlı olsun
Kullanıcı avatarı
serhat_a89
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serhat
Nereden: Kırıkkale
Arabanız: Felicia Safeline(satıldı)

İleti SARACOGLU » 22 Şub 2012, 23:55

serhat hocam açıkcası ben bu kadar beklemıyordum. çok atik bir motoru var crdi 16V
101 lik fabiada tam ibre 100 ken devir 3 binde oluyor
getz de ise 3 bin devirde arac tam 140 km de
100 km de ise tam 2000-2100 devirde gidiyor buda dizele göre cok baygın ve zararlı
yani 5 vitesi nadir görüyorsun şehir içinde yada cevre yollarında
SARACOGLU
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti bozdagbulent » 23 Şub 2012, 00:37

hayırlı olsun yeni aracınız :) fabia'yı süper fiyata satmışsınız ben 2002 model 90 binde kazasız boyasız 15900'e almıştım piyasa yükselmiş galiba :)
bozdagbulent
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Bülent Bozdağ
Nereden: Eskişehir
Arabanız: fabia elegance

İleti SARACOGLU » 23 Şub 2012, 00:41

hocam süper fiyata sattım alıcı alıp servise götürüp değişen ve tek parça boya cıkan (sag ön çamurluk)
ve çalışmayan tek bir düğmesi olmayan içinde sigara içilmemiş ve elegance donanımlı aracı görünce hemen aldı
internete koydum 10 gün içinde sattım. inanın onlarca kişi 16 bin verdi ama vermedim
aylardır ilanda duran fabialarda var yeterkı aracın temız olsun hemen satarsın
SARACOGLU
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti cantayy » 23 Şub 2012, 01:14

Öncelikle Hayırlı olsun.Kazasız kullanman dileklerimle

Bi arkadaşımda var.Kullandım

Gözlemlediklerim Fabia dan artıları:

Motoru daha güçlü ve atak.Goruş alanı ıyı.Arka koltuklar daha genıs.

Eksileri:

Direksiyon benim fabia göre çok ağır.Koltuk biraz yukarda ve emanet gibi oturuyorsunuz.
Yol tutus guven vermiyor.
Mazot donabiliyor.Sanırım .izolasyon yeterli değil.( Erzuruma iseniz :) )
Kullanıcı avatarı
cantayy
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ADEM YILDIZ
Nereden: Erzurum
Arabanız: Toyota Corolla 1.6 Comfort

İleti bozdagbulent » 23 Şub 2012, 01:47

SARACOGLU yazdı:hocam süper fiyata sattım alıcı alıp servise götürüp değişen ve tek parça boya cıkan (sag ön çamurluk)
ve çalışmayan tek bir düğmesi olmayan içinde sigara içilmemiş ve elegance donanımlı aracı görünce hemen aldı
internete koydum 10 gün içinde sattım. inanın onlarca kişi 16 bin verdi ama vermedim
aylardır ilanda duran fabialarda var yeterkı aracın temız olsun hemen satarsın

yaza doğru doğuya tayinim çıkacak satmak zorunda kalabilirim benimkinde boya değişen yok ancak önceki sahibi sigara içmiş içinde inşallah satmak zorunda kalmam
bozdagbulent
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Bülent Bozdağ
Nereden: Eskişehir
Arabanız: fabia elegance

İleti C@GL@R » 23 Şub 2012, 08:13

hayırlı olsun bende düşünüyordum getz ama temizini bulamadım tanıdık birinden almakla iyi yapmışşsınız yoksa geriçi 5 para etmez masraflı araçlar..bende 206 aldım :)
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti T.T. » 23 Şub 2012, 16:13

Dizel getz'in motor performansı çok iyidir. Rampalar sizi yormaz. Hatta bir üst vitese bile geçtiğinizde araba kendini rahatlıkla toplar. Performans açısından hiçbir sıkıntı yaşamazsınız. Dizel olmasının bir artı yönüde depo doluyken daha fazla yol gidersiniz. Eksileri olarak sizinde bahsettiğiniz gibi işçilik çok kötü. Plastik aksamları Çin malı oyuncaklar gibi. Hele o orta konsol filan hiç tatmin edici değil. Fabia bu konuda biraz daha iyi. Ama yinede getz e çok basıp frenlerine çok fazla güvenmeyin. Hayırlı olsun tekrar. ;)
Kullanıcı avatarı
T.T.
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda Fabia 2004 1.2 47 Kw Kit : Lovato EasyFast

İleti akt145 » 23 Şub 2012, 16:32

hayırlı olsun iyi tercih Allah kaza bela vermasin
akt145
CLASSIC
CLASSIC

İleti SARACOGLU » 23 Şub 2012, 19:50

iyi dilekleriniz için hepinize teşekkür ederim.
evet dizel bir araç düşünüyordum puntoya gücüm yetmedi c3 ve 206 dizellere cok guvendiğim bir kaç usta alınacak en problemli dizeller ve parcaları pahalı dendi
polo hiç bakmadım bile fabia ise zaten benzinlisini kullandım benim için her bakımdan getz uygun oldu
getz deki bir tatlı şikayetimde :) 100 ü gecmesin tam 95-100 km aralıgında gideyim diyorum ama gidemiyorum
5 vites 100 km hızda arac 2 bin devirde kalıyor baygın gidiyor.
2500 devire cıkarsanda arac 120 km hızı görüyor cok ilginç bir motoru var.
SARACOGLU
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti abdullah » 23 Şub 2012, 22:18

getsiniz hayırlı olsun saraçaoglu güle güle kullanın aslında bazen bende dizel getz düşünüyorum hem yakıt tasarrufu hemde fiyatının uygun olması nedeni ile size sormak istedigim 2008 model 17 500 e aldıgınız getz ne renk kilometresi kaç binde birde abs yol bilgisayarı çift hava yastıgı varmı donanım seviyesi nedir selamlar...
Kullanıcı avatarı
abdullah
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: 2005 fabia special gıranit gıri

İleti SARACOGLU » 28 Şub 2012, 10:44

Abdullah hocam ben fabia eleganceyi cok begenerek aldım ve daha sonra biz boşuna kendimizi az yakıyor bastığın zaman uzuyor falan diye kandırmışız.ben 101 lik elegancede 190 ı bir kez gördüm getz de ise benim aldığım 1.5 vgt motor 88 hp olmasına ragmen bırakın 101 fabia yı 151 lik bile olsa bununla rampada yada kısa mesafelerdeki kalkış çekiş sanırım boy ölçüşemez.
benzinli araç kullandığım için alışkanlık olmuş ne zaman yakıt alsam yakıtını hesaplardım.
kırmızı yandığı an getze 30 tl lik mazot aldım (litresi 3,89 dan) km sıfırlayıp tamamını şehir içinde gezdim işe gidip geldim işyerim 5 km yani kısa mesafe. neyse tekrar kırmızı yandığında tam 124 km yaptım
bu hava sartlarında istanbul içi 0.24 kuruş..
benzinli fabia aynı yolu 50 tl benzinle alıyordu. 20 tl fark var ayda 80 tl yapar cebime kalan para..
fabiada basamıyordum ama getz de gazlıyorumda.
sarf malzemesi ve yedek parçasıda getz daha ucuz.
en sevdiğim yanıda fabiada 100 km hızla sabıt gıtmek ıcın deviri 3000 e cıkarıyorduk ama getz de 3000 devirde arac tam 140 km hıza cıkıyor 90-100 arası gıdeceksenız getzın devır saati tam 2000 de bu hızı buluyor.
birde aracın 2.eli cok hareketli ben temızını bulup aldım daha garantili arac 1 haftadır bende şimdiden 3 tane arkadasım verdığımın 1000 tl ustuyle bana sat dıye sıkıstırıyor:)
umarım bıraz bılgı vermıs olmusumdur
hayırlı gunler.
SARACOGLU
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti abdullah » 28 Şub 2012, 12:39

abdurahman vermiş oldugun detaylı bilgi için teşekkür ederim öncelikle şunu söyliyim sem 2001 140 bindeki benzinli fabiayı satıp üzeri çok az bir ilave ile hem 2008 model hem 89 binde hemde dizel bir araç almışın çok akıllıca ...fabianın kilometresi fazla vede 12 yaşına gelmiş birde 2001 elegance çok fazla özellik oldugu için masraf çıkarma olasılıgı çok fazla ama almış oldugun getz 4 yaşında kilometre az masraf çıkarma olasılıgı çok daha az güle güle kullan bende yakın zamanda fabiamı satacagım,, internetten getz lere baktım , dizel yakıt ve performans konusunda mükemmel ayrıca fiyatıda diger dizellere göre uygun tercih ederim ama 2 ci elde nasıl bulacagım temizini yılda yaptıgım 8 bin km... mesela dizel araçta daha önceki sahibi kötü şartlarda ve uygunsuz kullanmış ise ben aldıktan sonra turbo bozulursa yada ısıtma bujileri buna benzer şeyler beni düşündürüyor temiz bir dizel getz bulabilirmiyim bilmiyorum ben getzi inceledim iç dizaynı hoşuma gitti direksiyona oturdugunuz zaman geniş gögüs mesafesi ile kendinizi daha büyük bir arabada hissediyorsunuz ama dıştan bakınca özellikle arkadan fabiadan küçük gözüküyor zaten bagajı fabiadan küçük ama iç hacim koltuk mesafesi felan fabia ile aynı sanırım birde merak ettigim getzin 2 ci el piyasası nasıl örnegin ben geçen ay fabiayı internete koymuştum ilanı 5 gün yayınladım daha sonra satmaktan vazgeçip kaldırdım bu 5 günlük süre içinde tam 20 kişi felan aradı aracım boyasız çok temiz ve 56 binde birde dolu versiyonu oldugu için 18 500 e kadar çıktılar satmadım demek istedigim getzide satmak için internete koysam böyle çabuk satabilirmiyim selamlar saygılar....
Kullanıcı avatarı
abdullah
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: 2005 fabia special gıranit gıri

İleti erginbkr » 28 Şub 2012, 13:47

öğretmen arkadaşım 2005 dizel getz aldı...1 ay sonra çok yakıyor diye sattı...
Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ergin
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: BUGATTİ VEYRON Benzin+LPG

İleti ykorkmaz » 28 Şub 2012, 14:11

Yedek parçası Fabia'dan daha ucuz olduğunu söylediniz. Bilmediğim için soruyorum hangi parçası daha ucuz?
www.tekyumruk.com
Kullanıcı avatarı
ykorkmaz
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: 2001 Fabia 1.4 68bg

İleti serhat_a89 » 28 Şub 2012, 15:51

VGT ile CRDI arasında ne fark var?
Kullanıcı avatarı
serhat_a89
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serhat
Nereden: Kırıkkale
Arabanız: Felicia Safeline(satıldı)

İleti SARACOGLU » 28 Şub 2012, 19:25

Hocam;
1- getzin benzinlileri çok yakıyor evet bu doğru
2- fabianın yedek parçası ile ilgili başıma gelenler,
- 4 lüm cam otomatiği 125 tl
- asansörlü koltuk asansör sistemi 900 tl
- egr valfi 380 tl
- su pompası 400 tl
- ön farlar takımı 450 tl
getzin arastırdım sarf malzemesi ve bakımları cok ucuz
90000 bakımını yetkili servisin verdiği rakamı yazıyorum(90000 bakımı dizel getzin en ağır bakımıymış)
-motor yağı-yağ keçesi- yağ tapası-polen filtresi-yağ filtresi-mazot filtresi-antifriz-hava filtresi-hidrolik yağı-v kayışı takımı-gergi kolları v.s v.s işçilik dahil 550 tl.
özelde yarı fıyatına yapıtırsın.
3-crdi ve vgt arasındaki fark,
-ikisininde dizeline crdi deniyor
-2006 ya kadar olanlar crdi ler 3 silindirli 82 beygir
-2006 sonrası dizeller vgt diye geçiyor 4 silindirli 88 beygir
crdi ile vgt arasındaki en önemli bir özellikte değişken turbolu silindir kapakları sisteminin VGT motorda olmasıdır
- yani vgt dizel gaza ve devire baglı olarak ihtiyac duydugu anda silindir kapaklarını birbirinden bagımsız acıp kapatmasıdır.buda daha az yakıt daha fazla güç veriyor.almadan önce 1 ay araştırdım
4-abdullah hocam dizel arac alırken 150 lıraya acıma bende öyle yaptım verdim 150 tl yetkili servise 2 saat detaylı exper yaptırdım.detaylı experde sıkılan gevseyen cıvatayı bıle söyluyorlar.boya varsada cm sine kadar söylüyorlar ve kaseli imzalı raporunuda verıyorlar.temızı bulursanda hocam 3e 5e bakma al.
1.5 vgt ne yol yoruyor nede rampa kullanımı çok guzel..
inşallah allah hepımızın gönlüne göre verir
SARACOGLU
AMBIENTE
AMBIENTE

Sonraki

Diğer model ve markalar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir