GETZ ALDIM İZLENİMLERİM

Forumda yeralmayan Skoda modelleri veya farklı marka araçlarınız için teknik bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

GETZ ALDIM İZLENİMLERİM

İleti sonerx » 11 Arl 2012, 14:00

getz 1.5 crdi vgt 110 beygir canavarını unuttun sanırım...

Bu ustalar adamı USTA eder!
Kullanıcı avatarı
sonerx
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yaşar balcı(soner)
Nereden: Trabzon
Arabanız: Hyundai Getz 1.5 CRDİ 2006

İleti tolga7482 » 11 Arl 2012, 14:37

Arkadaşlar bu araçlara dikkat edin lütfen. Motorları çok güçlü. Ama yol tutuş ve duruşları çok zayıf. Benim çok tatsız anılarım var. Başka kimsenin olmasın.
tolga7482
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Tolga İplikci
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Yeti

İleti kispest » 11 Arl 2012, 21:38

2009 model 1.5 crdi modelini kullandım 3 sene. Hakikaten inanılmaz atik bir motoru var. Debriyajdan ayağınızı hafif kaldırsanız gaza hiç dokunmanıza gerek kalmadan kalkıp gidiyor araç. Dik sayılabilecek yokuşlarda dahi 3. viteste kalkış yapabilirsiniz. İvmelenmesi, toparlaması falan da muhteşem. Dizel motorları agresif kullanmazsanız gerçekten az yakar. Ayrıca garantinin bozulmaması için tüm bakımlarını da, tamiratını da yetkili serviste yaptırdım, parçası ucuzdur. Hiç öyle uçuk rakamlarla servisten ayrıldığımı bilmem. O hırsızlığı VW grubu yapıyor. Özetle, bir araçtan tüm beklentiniz bunlarsa çok iyi bir araçtır.

Fakat, bir araçtan beklentileriniz arasında güvenlik de varsa, Getz sizin için pek uygun bir araç değildir. Aslında küçük görünüme rağmen ağır da bir araçtır, ama malzeme kalitesi yerlerde. Neredeyse yumrukla tekmeyle dahi perte çıkarabilirsiniz. İç malzeme de insana 1 milyoncudaymışşsınız gibi hissettiriyor, o derece rezalet.

Aracım park halindeyken bir Dacia Logan arkadan vurmuştu. Üstelik de yüksek hızla da değil, çok yakın bir mesafeden kalkış yaparken vurmuştu. O beğenmediğimiz Logan'da inanın bir bok yoktu, benim zavallı Getz'imin sol arka kısmı komple dağıldı. Tampon ve çamurluk resmen yırtıldı, benzin deposunun olduğu kısım da epey içine göçtü. Hasar danışmanı bu tarz arkası dağılmış Getz vakasıyla çok sık karşılaştıklarını söylemişti.

Aracı servise bıraktığım o dönemde de bana benzinli Getz tahsis ettiler. Araba benzini resmen içiyor. Hem yakıt tasarrufu yapamayacağınız, hem de güvenlikle uzaktan yakından alakası olmayan bir araç benzinli Getz.

3 yıllık Getz deneyimim budur, umarım faydalı olur.
Kullanıcı avatarı
kispest
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Enes
Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda Fabia (2005) 1.4 Special 101 HP

İleti forman37 » 11 Arl 2012, 23:16

ıvmelemelerı cekısı ataklıgı çok ıyı bı arac ama soyle bı hata var aracın fren sıstemı çok zayıf hızlandıgı kadar ıyı durmuyo saglıksız bı frenı var bende getz kullandım tolga kardesımın dedgıbı gıbı benımde kotu anılarım oldu bu getz de sakın kullanım ıcın cok ıdeal bı arac hıza surata gelmez soyleyelım yanı..
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: NE ARABASI AMK?

Önceki

Diğer model ve markalar