volvo kepçe klima arıza yardım

Forumda yeralmayan Skoda modelleri veya farklı marka araçlarınız için teknik bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

volvo kepçe klima arıza yardım

İleti SilisTre » 28 Nis 2012, 14:25

Merhaba arkadaşlar çalıştığım firmanın elektrikçisiyim volvo marka 2010 model kepçemiz mevcut geçen birileri arka döküm tamponu patlattı ve sonra bidaha klima çalışmadı yaa ışıkları falan çalışıyor ama üflemiyor sigortaları kontrol ettim şeması falan var klimanın filtrelerine kadar açabildim gerisi teferruatlı bişy bilgisi olan varsa yardım edebilirmi anlıyan bu işlerden müdür dürtüor sürekli beni yaz geldi yap şunu diye nete baktım konu ile ilgili bişy bulamadım servis çağırmıyorlar :S

Kullanıcı avatarı
SilisTre
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: erdal tunalı
Nereden: Tekirdağ
Arabanız: Felicia

İleti scania_seat_skoda » 28 Nis 2012, 21:20

ustam mantıken arka tamponla klimanın bir alakası olmamalı zannedersem,tesadüf aynı zamanda klima arıza yapmış olabilirmi acaba,birde klimamı devreye girmiyor soğutmuyor yoksa kalorifermi motorumu üflemiyor?tam arızanız nedir,
pazartesi akşamı size bir numara vereyim klimacı kendi,şantiyelere gidip iş makinası klima tamiratı yapıyor.birde ona sorun sıkıntıyı.volvo işmakinası yetkili servisi bizim sanayideydi,ordanda numara verirdim ama şansınıza yeni taşındı.
Kullanıcı avatarı
scania_seat_skoda
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ufuk usta
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 2001 1.9 TDI octavia combi L&K 110 kw 6 vites

İleti SilisTre » 29 Nis 2012, 09:52

usta hiç üflemiyor fan motorunu bulamadım sökmeme rağmen volvo olunca pekte kurcalamak istemiyorum klima ünitesine baktım enerji geliyor düğmelerinde enerji var ve geçiriyor öölçtüm üflemeyince ısıtma soğutmayıda hiç anlamıyorum yani ızgaradan ne soğuk nede sıcak hiç hava akışı yok anlıcan usta bir türlü bulamadım acaba tampon darbe alınca klima yerindenmi oynadı diye düşünüyorum ama hayatımda hiç uğraşmadım klima ile :S
Kullanıcı avatarı
SilisTre
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: erdal tunalı
Nereden: Tekirdağ
Arabanız: Felicia

Diğer model ve markalar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir