35.000 TL Bütçe İle Alınabilecek Araç Tavsiye

Forumda yeralmayan Skoda modelleri veya farklı marka araçlarınız için teknik bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

35.000 TL Bütçe İle Alınabilecek Araç Tavsiye

İleti Bluedays » 13 Şub 2013, 16:05

Selam Dostlar,
Honda civic'i nasıl bilirsiniz? :)
Aşağıda belirttiğim linkteki araçları f/p olarak değerlendirmenizi, bu aracın + ve - yönlerini belirtmenizi rica ediyorum.
Bu araçlardan birine ciddi anlamda talip olacağım. Tabi sizin fikirleriniz benim açımdan önemli. Zira bu araçlar hakkında hiçbir bilgiye sahip değilim.

İlki sahibinden olan bir ilan,

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 069/detay/

Bir diğeri galeriden,

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 9608/detay

Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti hetepe » 13 Şub 2013, 16:17

Tek bildiğim 60-70 kuruşlarda tüketiminin olduğu, LPG de bile 40 kuruş civarı yakıyor-muş-...
Dizaynı, kaçışı, donanımı ve teknolojisi hoş...
Amman diyeyim iyi araştır...
Kolay gelsin.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti Bluedays » 13 Şub 2013, 16:32

hetepe yazdı:Tek bildiğim 60-70 kuruşlarda tüketiminin olduğu, LPG de bile 40 kuruş civarı yakıyor-muş-...
Dizaynı, kaçışı, donanımı ve teknolojisi hoş...
Amman diyeyim iyi araştır...
Kolay gelsin.

Ocağımıza incir ağacı diktirir yani...
O zaman ikinci bir soru sorayım.

35.000 TL bütçe ile dizel yada lpgli farketmiyor, otomatik olması şart, temiz, 100.000 km'yi geçmemiş, ne alınabilir?
örneğin, Renault Fluence de var aklımda fakat bu araçlar manuel vitesli.
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti AlperURHAN » 13 Şub 2013, 18:33

octavia mın yanında ben fiat linea 1.6 multijet lounge (ibazı sitelerde emotionplus olarakta geçiyor) donanımlı araç aldım yaklaşık 1 yıl oldu alanı. araç güvenlik olarak 5 yıldız ve düşük fiyatta alınabilecek en dolu özelliklere sahip dizel araç. km de 23 kuruş yakıyor şu an şehir içi 6.1 litre şehir dışı 4.0--4.3 arası tüketiyor. araçta her şey var octavia elegance donanıma ek olarak microsoft blue me türkçe sesli kontrol özelliği ve orjinal bluetotth sistemi , yokuş kalkış destek sistemi var. en güzel özelliği garantinin her türlü sorunu karşılıyor olması bu aracı aldıktan sonra ilk kez garanti nedir öğrendim. bakımlar 20000 km de bir yapılıyor ve max 300 lira civarında tutuyor. lastik ebatları octaviamla aynı 205 55 16 lastiklerimi beraber kullanıyorum octaviamlar ( octaviamda 4 kışlık vardı 2 sini lineama taktım) her şey güzel
gelgelelim benim hoşuma gitmeyen tarafına direksiyon elektronik destekli değil normal hidrolik direksiyon şu ana kadar yaklaşık 1 yıldır 34000 km dir bu aracı kullanıyorum ve daha hiç bir sorun ile kaşılaşmadım. yani ben octavia kullanıcısı olarak linea yı öneririm. ( linea az yakıt yakınca insan arabadan inesi gelmiyor bindikçe biniyor ilk aldığım ay 4000 km binmiştim bence zevkli bir araç) kesinlikle öneririm.

senin tercihini okudum fluance düşünüyorsun ikinci elde olsa fluance ın boş kasasını o fiyata alırsın ne hız sabitleyicin ne elektronik kliman ve de bence en önemlisi esp olmayacaktır oyuzden linea yı bir düşün derim sorun olursa cevaplayabilirim . aracı test etmek için git fiat bayisine test sürüşüne cık hoşuna giderse 2. el araştırır o fiyata uygun düşük km linea buluırsun
AlperURHAN
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Alper URHAN
Nereden: Isparta
Arabanız: octavia A5 1.6 FSI ELEGANCE

İleti AlperURHAN » 13 Şub 2013, 18:36

ha bu arada benim linea 1.6 multijet euro 5 105 hp 290 Nm tork demek istediğimi aracı kullanınca anlarsın
AlperURHAN
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Alper URHAN
Nereden: Isparta
Arabanız: octavia A5 1.6 FSI ELEGANCE

İleti MertBilgin » 13 Şub 2013, 22:31

otomatik vites :/
MertBilgin
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mert Bilgin
Nereden: Edirne
Arabanız: Skoda Fabi 2008 1.2 Classic

İleti firarim19 » 13 Şub 2013, 23:01

octi tdi dsg tavsiye ederim.
93 Favorit L
99 Felicia GLX LPG
03 Fabia Elegance 1.4 LPG
11 Fiesta TDCI
15 Rapid Spaceback 1.2 MPI

Skoda bir bakış açısı, bir yaşam tarzıdır. Mütevaziliğin simgesidir.
firarim19
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Samsun
Arabanız: Rapid Spaceback 2015

İleti phenomx3 » 14 Şub 2013, 12:31

Honda için tek diyebileceğim birkaç motor ustasından da duyduğum; düzgün bakımla 500bini rahat görür motor konusunda sıkıntı pek yaşanmaz sözüdür. Benim bir yakınım zamanında 2000 model ve 2005 model alıp kullandı hiç sıkıntı yaşamadan sadece bakımlarını yaptırdı. Bir de arkadaşım 1997 civic 1,4 alacakken motor ustasına götürmüş abi bi bakıver almayı düşünüyorum demiş. Usta kaç binde araba deyince 140 binde demiş arkadaş o an kaputu açıyorken usta 140 bindeki honda motoruna bakmak ayıp olur deyip kaputu kapatmış. Ve hala o aracı kullanıyor hiç şu sıkıntısı var dediğini duymadım. Abisine de senin gösterdiğin kasadan aldılar. Ailece hondacılar yani. yakıt konusunu iyi araştırın o kadar olmaz diye düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

İleti Bluedays » 14 Şub 2013, 13:31

Ben fabiamla şehiriçi ortalama 8-9 litre en fazla yakıt tüketirken, bu aracın kullanıcıları 13-14 litre yakıt tüketiminden bahsediyorlar.
Yani ortalama olarak 0,35-0,45 kr. aralığında değişir.
Bence bu değer çok fazla.

Bu arada 2013 yeni model 1,2 TSI Blue motion golflere bi göz attım. 47.000-TL olan comfortline modeli ş.içi 4,9 lt. şehirlerarası 4,3 litre yakıt sarfediyor.
Şaka gibi değerler. LPG taktırmaya bile gerek yok.

Kim ne derse desin, VW bu işi layıkıyla yapıyor.
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti oeb » 23 Şub 2013, 20:43

Bluedays yazdı:Selam Dostlar,
Honda civic'i nasıl bilirsiniz? :)
Aşağıda belirttiğim linkteki araçları f/p olarak değerlendirmenizi, bu aracın + ve - yönlerini belirtmenizi rica ediyorum.
Bu araçlardan birine ciddi anlamda talip olacağım. Tabi sizin fikirleriniz benim açımdan önemli. Zira bu araçlar hakkında hiçbir bilgiye sahip değilim.

İlki sahibinden olan bir ilan,

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 069/detay/

Bir diğeri galeriden,

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 9608/detay

bu paraya güzel arabalar çok fazla sorunları yok
oeb
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: OMER.
Arabanız: FAVORİT LX-octavia 1.4 tsi dsg

İleti SARACOGLU » 24 Şub 2013, 01:15

Merhaba hocam ilk aracım fabiaydı sonra 2010 era aldım daha sonra 2005 civic vtec aldıktan sonra daha önceki aracların hepsinden beni soguttu.
şirkette kullandıgım fluance ve focus araclarda dahil.
2005 civiğin silecek suyu hariç bir kere bile ne motor kaputunu açtım nede ikinci kez marşa bastım.
maddi bir sıkışıklık nedeni ile satmak zorunda kaldım ve sonra hondadan kopamadım ve suan kullandığım 2000 model güvenlik paketli beyaz renk 1.6 ies otomatik lpg li bir civic aldım ve bundada allaha şükür hiç bir sıkıntı yasamadım.
sizin almaya düşündüğünüz arac akrabamda var ankara istanbul arası yaptım bir kez ve sunu söyliyeyim bu paraya bundan daha rahat bir arac bulamassınız. yakıt konusuna önem verirseniz şayet en az yakanı 2005 vtec kasadır. benimki lpg 2,50 den 100 tl ye doluyordu ve uzun yolda 540 km gidiyordum hızım 120-140 arası.
netten bakarsanız vtec es paketlerin temizlerine nerdeyse yeni kasa fiyatı istiyorlar. ve satılıyorda.
suan imkanım olsa bu hondayı satıp yerine yine üst model honda alırım
SARACOGLU
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: abdurrahman saraçoğlu
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: fabia 1.4 16v elegance

İleti hakanerdogan » 24 Şub 2013, 14:52

Beni bir daha Allah'tan bir mani olmazsa hiç kimsenin asla ve kat'a Alman arabasına bindiremeyeceği ışığında 35.000 TL'ye 2010 model otm. vites Toyota Corolla öneririm. Eniştemde var. Memnun.

Tavsiye olarak değil, meselası, örneğin yani link....

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 0412/detay
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti Fabian » 25 Şub 2013, 11:42

hakanerdogan yazdı:Beni bir daha Allah'tan bir mani olmazsa hiç kimsenin asla ve kat'a Alman arabasına bindiremeyeceği ışığında 35.000 TL'ye 2010 model otm. vites Toyota Corolla öneririm. Eniştemde var. Memnun.

Üstad hayırdır, Fabia mı bu kadar soğuttu seni Almanlardan ya da?
....
Civic'e LPG takılmadan binilmez, hele şu benzin fiyatlarıyla...Kuzenimde var, 11 Litre yakıyor !!! Arkadaşta var 12-13 litre..Zaten 100 Km'de 11 litre yakan aracın içi sırf Pamuktan olsun, ben yine rahat edemem : ) Parası olana lafım yok tabii ..

Düşünsene birde yakıt tüketimi arttı diye problem başgösterdiğini : )) İstasyon müptelası olursun..

Civic, Toyota vb..
Hiç bir araç yolda bırakmayacak, arızalanmayacak diye bir kaide yok.. Yeri geldi mi, öyle bir kaput açtırır ki araba, ne Uno , ne Civic, ne de Maserati dinlemez... Zaten sanayiden falan geçtiğinizde her marka her cins arabaya rastlarsınız..

Toyota'ya araç bakmaya gitmiştik. Urban, Corolla fln...Araçların kapılarını açarken bile bir basitlik seziyorsun. Ön konsollarına iç kapı kollarına gri sprey boya atmışlar gibi..İnce işçilik ve kaliteden ziyade elektronik düğmelerle donatılmış..

Sonra yakınlardaki Fiat'a girdik, hemen çıktık...

Hemen yanında ki Audi/VW 'e girdik, çıkamadık : ) Araba almadık, ama çıkamadık ta..

Alman vs Japon farkı öncelikle görsellik, ince işçilik ve kalite olarak kendisini gösteriyor,kanımca...

Ha mekanik anlamda şu şöyle bu böyle diye bir denklem yapmayacağım. İlla ki birbirinden üstün yönleri vardır hepsinin...Hepsi EuroNcp'ta 5 yıldız da almış olabilirler vs.. Araçları incelediğimde bilinçaltımda böyle detaylar kaldı. Hiçbir arabaya karşı da fanatikliğim yok, belirteyim..
Fabian
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Fabian
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Fabia

İleti Henien » 25 Şub 2013, 16:56

lancer diyecem, tutulmuyor diyecekler. O yüzden vazgeçtim demiyorum.
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti Bluedays » 25 Şub 2013, 17:33

Şimdilik araç alım işini askıya aldım.

Mitsubishi Lancer, benimde çok beğendiğim bir araç.

Kim ne derse desin, benim alacağım araç listesinde ilk 3. sırada yer alıyor.
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hakanerdogan » 26 Şub 2013, 01:43

Fabian yazdı:
hakanerdogan yazdı:Beni bir daha Allah'tan bir mani olmazsa hiç kimsenin asla ve kat'a Alman arabasına bindiremeyeceği ışığında 35.000 TL'ye 2010 model otm. vites Toyota Corolla öneririm. Eniştemde var. Memnun.

Üstad hayırdır, Fabia mı bu kadar soğuttu seni Almanlardan ya da?
....
Civic'e LPG takılmadan binilmez, hele şu benzin fiyatlarıyla...Kuzenimde var, 11 Litre yakıyor !!! Arkadaşta var 12-13 litre..Zaten 100 Km'de 11 litre yakan aracın içi sırf Pamuktan olsun, ben yine rahat edemem : ) Parası olana lafım yok tabii ..

Düşünsene birde yakıt tüketimi arttı diye problem başgösterdiğini : )) İstasyon müptelası olursun..

Civic, Toyota vb..
Hiç bir araç yolda bırakmayacak, arızalanmayacak diye bir kaide yok.. Yeri geldi mi, öyle bir kaput açtırır ki araba, ne Uno , ne Civic, ne de Maserati dinlemez... Zaten sanayiden falan geçtiğinizde her marka her cins arabaya rastlarsınız..

Toyota'ya araç bakmaya gitmiştik. Urban, Corolla fln...Araçların kapılarını açarken bile bir basitlik seziyorsun. Ön konsollarına iç kapı kollarına gri sprey boya atmışlar gibi..İnce işçilik ve kaliteden ziyade elektronik düğmelerle donatılmış..

Sonra yakınlardaki Fiat'a girdik, hemen çıktık...

Hemen yanında ki Audi/VW 'e girdik, çıkamadık : ) Araba almadık, ama çıkamadık ta..

Alman vs Japon farkı öncelikle görsellik, ince işçilik ve kalite olarak kendisini gösteriyor,kanımca...

Ha mekanik anlamda şu şöyle bu böyle diye bir denklem yapmayacağım. İlla ki birbirinden üstün yönleri vardır hepsinin...Hepsi EuroNcp'ta 5 yıldız da almış olabilirler vs.. Araçları incelediğimde bilinçaltımda böyle detaylar kaldı. Hiçbir arabaya karşı da fanatikliğim yok, belirteyim..

Estagfurullah Selçuk Abi üstadlık bize düşmez.

Fabia mı soğuttu dersen yoo asla, pin pon topu gibi kullanmamıza rağmen hala çalışıyor

Ama eskidendi, uzak doğu aştı gitti bence, Almanlar fazladan gereksiz para istiyor, ve orta sınf Alman araçlar layığının, uzak doğulu rakiplerinin çok çok üstünde fiyatta ve çoooook daha büyük farklar sunan arabalar değiller.

Ben bir Honda motor aldım, 250 cc, hani dedim gitsin yeter. Az çok motor biliyoz ya hani 125, 250 cc falan az yakar, ve sadece gider.

Abi Honda o taşak kadar motorun içine bir naneler dökmüş, yok PGM-FI, tek silindir, 4 valf ve DOHC motor. Yauv kuduruyor motor, 250 cc ya, önünde çay içtiğin kupa kadar yok tek silindirinin boyu....

Uzaktan bak motor zor falan fişman, çık üstüne tereyağı... Bir fizyoloji, bir aerodinami, bir ölçme biçme, mühendislik anammm mest oldum.... Alman yapmıyor mu? Yapıyor. 50 bin TL motor. Ben o Hondayı 9 bin TL'ye aldım. Hani kolay, işlevsel ve sorunsuz, güçlü de. Race replica gömlek var makinede, 250 cc makineyle 182 km/s hızı belki 1.5 dakika aralıksız sıktım, sallanmadı motor, ne bi şişme, ne bi hararet ulan dedim uzak doğulu biliyor bu işi, alemin akıllısı Alman değil.

Bi Elantra aldık 50 liraya, ulan bakıyorum, 2 sınıf aşağı Alman arabanın dizel otomatiği o para. Ne işim var yahu... km'de 5 kuruş fazla ver, paran cebinde dursun.

Sözü hep uzatıyorum, Alman devinimi Bismarck ile başladı, baya aldı yürüdü çok sektörde, Hindenburg geldi, Hitler geldi çok sağlamcıydılar, esaslıydılar, kararlıydılar iyi hoş.

Abi bitti, çağ otomasyon çağı, tüketim çağı, hız çağı. Bence kapandı o devir. Pratik olacak, cebi koruyacak, İngilizcesi "simple"

Bir Toyota Camry, bir Passat'tan falan ne kadar kötü olabilir ki :)

Dedeler I. Dünya Savaşında Alman müttefiki tabi, haliyle geri kalmış Osmanlı'nın teknoloji ile ilk tanışması da Alman teknolojisi olunca hayranlık nesilden nesile akıyor doğal olarak :)
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti Bluedays » 26 Şub 2013, 10:37

Hakan, o mesajı Fabian yazmıştı ben değil.
Söylediklerine katılıyorum.

Adam isim yapmış, veriyor piyasaya ayarı.

Arz talep meselesi sonuçta. Bizde alışmışız, alman şöyle sağlam, böyle iyi demeye.
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hakanerdogan » 26 Şub 2013, 12:36

Doğrudur, özür dilerim karışıklık için uykusuz bir anıma gelmiş olmalı, konu sahibi de sen olunca karıştı gitti. De neyse ha Fabian ha Alem Adam anlatmaya çalıştığım şey aynı :)

Artık bir şeyi en iyi olacak şekilde tek bir oluşum, tek bir grup yapmıyor. Tam bilgi var piyasada.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

Sonraki

Diğer model ve markalar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir