rapid hayal kırıklığı

Forumda yeralmayan Skoda modelleri veya farklı marka araçlarınız için teknik bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

rapid hayal kırıklığı

İleti oeb » 23 Şub 2013, 20:27

bugün işten çıkış saatim olan 14:30 u iplen çekerek bekledım sanki bayram sabahı gibi; ve koşa koşa RAPİD'e gittim daha efe skodanın merdivenlerini çıkarken karşıdan gördüm ve büyülendim ilk 20 dak bir ona bir buna bindim genel olarak güzeldi ama , detaylara baktıkça hüsran başladı.

ön konsul göğus plastık kalıtesi vasattı , cam kumanda düğmeleri şoför tarafından arka camlar kumanda edilemiyor ve bu yetmıyormuş gıbı 51800 e metalık renkli fiyatı elegance modeli bence fiyat çok fazla ve rakibi linea citroen peugeot 301 e göre 10000 fark var arada tabi yabana atmamak lazım onlardan güzel

fıyat rakıplerine göre düşerse düşünmem alırım ;şimdilik neklemedeyiz bakalım

oeb
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: OMER.
Nereden: Ankara
Arabanız: FAVORİT LX-octavia 1.4 tsi dsg

İleti mustklc » 23 Şub 2013, 22:01

araba B sınıfına göre güzel de fiyatı fazla geldi bana da.
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti kdeniz » 23 Şub 2013, 22:03

Arabanın 32 bin Tl ve 52 bin TL versiyonlarında aynı kalite kullanılırsa hayal kırıklığı olur tabii ki. Ben de inceledim tabii 32 - 35 bin TL seviyerinde araç gayet iyi ama 52 bin liralık bir kalitesi yok maalesef. Fiyat düşme olayı olur mu bilemem Yüce oto ile görüştüğümde fiyatlar piyasaya göre gayet makul diyorlar.
kdeniz
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Kadir Deniz
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Fabia Combi 1,4 TDI Ambiente

İleti mustklc » 23 Şub 2013, 22:46

skodanın işi zor artık. önceden vw kalitesinde ama vw nin kibirinden uzak bir markaydı. şimdi albenisi kalmadı.
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti paranoia » 23 Şub 2013, 23:11

Elagance a 50 bin verinceye kadar alacak o kadar araba var ki :x Bu fiyatlara kaç tane satacak bende merak içindeyim :shock:
paranoia
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Nuri Şalk
Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia 1.6 TDI DSG Otomatik 2011 Makyajlı Ambient

İleti alwaysloser » 23 Şub 2013, 23:43

şöle bi bakıyorumda 40-45-50 binlere araba fiyatları konuşuluyor ve 80 lerden bu güne fakirlikle yağ tüp kuyruğunda bekleyen türkiye şimdi avrupada yarıyarıya ucuz olan bu arabalara iki katı para vererek kredilerle de ola bu araçları alıyorlar ,tabiki herkesin kendi parası kazanan kazanıyor istediğini alır ama ben bukadar lüxlüğe karşıyım 93 model favoritim var bende isterim bi daha iyisine bineyim ama ortada sanki bi lüxlük yarışı var hiç gerek yok kızmayın bana lütfen ...
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti skodaizm » 24 Şub 2013, 02:15

alwaysloser yazdı:şöle bi bakıyorumda 40-45-50 binlere araba fiyatları konuşuluyor ve 80 lerden bu güne fakirlikle yağ tüp kuyruğunda bekleyen türkiye şimdi avrupada yarıyarıya ucuz olan bu arabalara iki katı para vererek kredilerle de ola bu araçları alıyorlar ,tabiki herkesin kendi parası kazanan kazanıyor istediğini alır ama ben bukadar lüxlüğe karşıyım 93 model favoritim var bende isterim bi daha iyisine bineyim ama ortada sanki bi lüxlük yarışı var hiç gerek yok kızmayın bana lütfen ...

Tamamen haklısın. Hem gecinemiyoruz hem de lüksten vazgeçemiyoruz. Bizi ayartan ve geleceğimizi ipotek altına alıp, kendine çalıştıran banka kredileri sağolsun

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti Skoda Daima » 27 Şub 2013, 14:51

Kesinlikle katılıyorum. 3 senedir ha geldi ha gelecek diye beklediğimiz arç bu kalitede olmamalıydı. Bırakın Fabia 1 i Fabia 2 nin bile iç kalitesinden eser yok arabada. Ve bildiğim kadarıyla da bu araba Jetta'ya karşılık gelecek. Bu göğüs kalitesi ile çok zor. Bu kalite için bu fiyat da fazla kesinlikle. 301 ve C elysse iyi satış yapacaklar demektir. Aralarında 10000 TL gibi bir fark varsa alırken iki-üç defa düşünülür. Kompakt-mini segment müşterisini bu modelle elinde tutması çok zor Skodanın. Yeni kullanıcı kazanır mı onu da göreceğiz.
Skoda Daima
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Murat Şerif Keçik
Arabanız: Octavia 1,6 TID DSG

İleti eengineer » 28 Şub 2013, 11:15

skodaizm yazdı:
alwaysloser yazdı:şöle bi bakıyorumda 40-45-50 binlere araba fiyatları konuşuluyor ve 80 lerden bu güne fakirlikle yağ tüp kuyruğunda bekleyen türkiye şimdi avrupada yarıyarıya ucuz olan bu arabalara iki katı para vererek kredilerle de ola bu araçları alıyorlar ,tabiki herkesin kendi parası kazanan kazanıyor istediğini alır ama ben bukadar lüxlüğe karşıyım 93 model favoritim var bende isterim bi daha iyisine bineyim ama ortada sanki bi lüxlük yarışı var hiç gerek yok kızmayın bana lütfen ...

Tamamen haklısın. Hem gecinemiyoruz hem de lüksten vazgeçemiyoruz. Bizi ayartan ve geleceğimizi ipotek altına alıp, kendine çalıştıran banka kredileri sağolsun

+1
eengineer
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ömer aslanbaş
Arabanız: Fabia TDI

İleti hakangemini » 28 Şub 2013, 13:24

İnsanların bilinçaltına tüketmesi empoze edilmektedir. İnternette araştırın, subliminal mesajlar diye neler çıkacak karşınıza? Toplum bilinçli olarak üretenden çok tüketen toplum şekline getirildi. İhtiyaçtan fazlası da istenir oldu. Yalnız burada şuna da katılamayacağım. Benim ihtiyacımı 1980 model araç da karşılar yeni araç almayayım dememek gerek. İhtiyacı kişinin durumu belirler. Ben de 18 yıl 1993 model Lada Samara kullandım. LAda'nın pek çok yeni modelleri çıktı, ama benim işimi bu araç görüyordu. Bir yere kadar idare ettim. Artık yararlı ömrünün sonuna yaklaştığında da mali gücüme göre borçlanarak 2003 model 2. el araç aldım. Yeni otomobiller neredeyse fiyatının 2 katı gibi Türkiye'ye getirilmekte. Vergi yükü de malum. Ailenin muhtaç olmadan yaşamasını sağlayacağa sahip olunabilir. Ama ailenin başka önemli ihtiyacı varken kişisel hırs, kıskançlık ile araba almak da israftır.

Kur’an, tüketim toplumunun bireysel haz ve mutluluğu esas alan egoizmine karşın israf ve cimrilikten uzak bir şekilde ihtiyacı gözeten bir infak/harcama ahlakı geliştirir:

“O [Rahman’ın kulları] ki, harcadıklarında ne israf ederler ne de cimrilik gösterirler. Bu ikisinin arasında orta/dengeli bir yol edinirler” (Furkan, 25/67).

“Ve (ey insanoğlu,) yakın(ların)a hak(lar)ını ver; düşküne de, yolda kalmışa da; ama sakın [elindekini] anlamsız, amaçsız bir biçimde saçıp savurma. Çünkü bil ki, saçıp savuranlar Şeytan'ın kardeşleridir…” (İsra, 17/26).

“Elini boynunda bağlanmış olarak kılma, büsbütün de açık tutma. Sonra kınanır, hasret (pişmanlık) içinde kalakalırsın” (İsra, 17/29).

Her bireyi tek tek tüketiciye dönüştürürken doyumsuzlaştıran tüketim toplumu, aslında en başta bireyi tüketmektedir. Onun hayat enerjisini, umutlarını dahası bizzat hayatını tüketmektedir. Bu tükenişe karşı yapılacak ilk iş ahlaki bir karşı duruş sergilemektir.

Konu rapid hayal kırıklığı idi. Ama hayal kırıklığınında bir ölçüsü yukarıdaki arz ettiklerim olabilir.
Kullanıcı avatarı
hakangemini
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: HB
Nereden: Düzce
Arabanız: 2003 Octavia Business

Diğer model ve markalar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir