25000-30000 tl arası araç muamması

Forumda yeralmayan Skoda modelleri veya farklı marka araçlarınız için teknik bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

25000-30000 tl arası araç muamması

İleti umutgiray » 24 May 2013, 12:45

oxmoxtox yazdı:bana lpgli bir araca göre pahalı geldi.bir de çok mu tipsiz ne.
fabia I olarak bakarsan daha düzgün ama fabia II olarak bir arkadaşın sitede resimleri vardı biraz oynama ile çok da güzel oluyor.fabia I combi de aşağıdaki linkte. benim kullandığım da fabia combi 2004 1,4 TDI http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-az-yakit-bol-yol-masraf-yok-79868696/detay

Kullanıcı avatarı
umutgiray
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: SALİH TEMİZ
Nereden: Ankara
Arabanız: WW Jetta Comfortline 2011 1.6 TDI Ot.

İleti oxmoxtox » 24 May 2013, 12:50

fabia 1 gerçekten fabia 2 den daha güzel duruyor.peki bu araçların piyasası nasıl?20000-25000 tl arası mı?
oxmoxtox
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: serhat
Nereden: Adana
Arabanız: skoda fabia 1,4 tdi

İleti umutgiray » 24 May 2013, 13:02

oxmoxtox yazdı:fabia 1 gerçekten fabia 2 den daha güzel duruyor.peki bu araçların piyasası nasıl?20000-25000 tl arası mı?

ben bir ara satmaya niyetlendim otomatik bir Octavia veya jetta alayım dedim. bir parça değişen bir parça boya var (benden önceki sahibi tarafından yaptırılan). 2010 yılında aldım 80000 km.de idi. ağır bakımı kendim yaptırır rahat kafayla binerim dedim ve öylede yaptım. her 7-8 bin km aralığında bakımlarını orijinal parça ve castrol yağ kullanarak yaptırdım. shellden başka yerden yakıt almadım hatta öyle takıntı yaptım ki hep aynı benzinlikten ve aynı pompadan aldım diyebilirim. daha marşa iki defa bastığımı hatırlamıyorum. neyse neticede 19.750 fiyat yazdım 19.250 veren oldu hatta alırken baktırdığım usta bile bu fiyatı verdi keyfe keder satıcı olduğum için vermedim. şimdi kapıda yatıyor iş güç derken sadece pazarları kullanabiliyorum.
Kullanıcı avatarı
umutgiray
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: SALİH TEMİZ
Arabanız: WW Jetta Comfortline 2011 1.6 TDI Ot.

İleti oxmoxtox » 24 May 2013, 13:11

işte doğudayım bu arabaları burada bulamıyorum.temizini az kmlisini bulursam bakayım.bu dyno testinden haberiniz var mı?veya chip-tuningten?
oxmoxtox
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti kispest » 28 May 2013, 16:39

Valla Linea'yı beğenmeyip Dacia'ya yönelmeyi ben anlayamıyorum.

Öncelikle şunu belirtmekte fayda var. Otomotiv şirketleri neredeyse artık kötü motor üretmiyor. Güvenlik, konfor gibi şeyler kanaatimce daha belirleyici. Eskisi gibi markaların arasında büyük uçurumlar yok. Zira Mercedes'in Renault'dan motor aldığı, Volvo'yla Ford'un aynı platformda araç ürettiği bir zamandayız.

Linea'yla ilgili kullananlardan aldığım duyumlara dayanarak söylüyorum, 1.3 MultiJet kullananlar genellikle memnun değil ama 1.6 kullananlar memnun. Malzeme kalitesi, güvenlik falan sizde soru işareti oluşturuyorsa o zaman Dacia'ya hiç yaklaşmamanız gerekir.

Bence dizel aracı takıntı haline getirmeyin ve LPG'ye yönelin. Daha önce LPG'den ağzım yandı diyorsunuz ama bu LPG'nin kötü bir tercih olacağı anlamına gelmez. Dizelden de o kadar ağzı yanan insan var, bu dizel motorları kötü yapmaz. Sizinkisi kuvvetle muhtemeldir ki kötü usta talihsizliği olmuş.

Ve bir tavsiye daha, LPG düşünürseniz alacağınız araç benzinli olsun. LPG tertibatını tanıdık bildik, güvendiğiniz bir ustaya kurdurursunuz. Zira LPG tertibatında markadan ziyade ustanın işinin ehli olması inanın çok daha önemli. Ayrıca alacağınız benzinli araç dizel araçtan daha ucuz olacağı için daha yüksek bir model seçme şansınız da olacaktır, bu avantajı da göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederim.
Kullanıcı avatarı
kispest
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Enes
Arabanız: Skoda Fabia (2005) 1.4 Special 101 HP

İleti oxmoxtox » 28 May 2013, 17:45

şimdi daciaya yönelme sebebim dokker ve lodgynin büyük ,kullanışlı ve aileye uygun olmasıdır.lineanın sadece aklımda 1.6 multijeti var zaten tamamıyle lineayı elemiş biri değilim.dizel seçme sebebim bagajı tüple daraltmamak ve o çekiş gücünü hissetmek için dizel diyorum.valla ben şunu gördüm en çok satan araçlara yönelmekte fayda var.linea,symbol gibi araçlar daha uygun duruyor.şimdi burada arakadaşın vw polosu var satamıyor adam.gözüm korktu satılmayan araç almak mantıksız geldi.bir de şu 301 ve c-ellyse ucuzlayıp 2. ele düşseydi bakabilirdim.
oxmoxtox
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti kispest » 28 May 2013, 19:02

Valla arkadaşım, her şeyden kendine kuruntu çıkaracak bir malzeme buluyorsun. Tabii acelen yoksa ince eleyip sık dokumak en güzeli ama biraz abartıyorsun. Allah yardımcın olsun.
Kullanıcı avatarı
kispest
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti oxmoxtox » 28 May 2013, 21:56

sağol allah razı olsun size de bana da yardım etsin :D yok artık kararım kesin.eski kmsi yüksek kaliteli araç almaktansa yeni kmsi düşük çok fazla öyle özelliği olmayan(klima,hava yastığı,abs,yakıt tüketim göstergesi ve enfazla esp hariç)efendim yağmur sensörüymüş efendim far sensörüymüş bunları geçerek normal donanımda şöyle bir 1.6 multijet linea işimi görecek gibi.bagajı geniş içi geniş(yandan biraz darda olsa),orta konforlu,alım-satımı süper,servis ağı yaygın,tam istediğim ihtiyaçlarımı gören bir araç linea.yok şimdi derler güvenlikli değil,kağıt gibi araç derler.benim şahsi fikrim dünyada bazı araçlar hariç artık tüm araçlar maddi kaygıyla üretildiği için hepsi biribirine yakınsağlamlığa sahip.bu euro ncap testlerine de inanmıyorum.bir volvo vardı sağlam o da çinlilere gitti vay halimize.allah kaza bela vermesin.
oxmoxtox
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti oxmoxtox » 29 May 2013, 14:43

NEYSE ARTIK KAFAMDA KESİNLEŞTİRDİM LİNEAYI.BAKTIM BEĞENMEDİM İLERİDE SATARIM.EN AZINDAN BU BELİRSİZLİKTEN KURTULDUM ŞÜKÜR
oxmoxtox
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti kispest » 29 May 2013, 15:47

oxmoxtox yazdı:NEYSE ARTIK KAFAMDA KESİNLEŞTİRDİM LİNEAYI.BAKTIM BEĞENMEDİM İLERİDE SATARIM.EN AZINDAN BU BELİRSİZLİKTEN KURTULDUM ŞÜKÜR

Hadi hayırlısı. İzlenimlerini paylaşırsın artık. :)
Kullanıcı avatarı
kispest
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti oxmoxtox » 29 May 2013, 16:00

inş.paylaşırım .1.6 multijet klima,abs olsun yeter fulle gerek yok.şimdi araştırıyorum internetten.internetteki fiyatlara da güven olmuyor ama bir de araba pazarına bakacağım.
oxmoxtox
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Bluedays » 29 May 2013, 16:37

Sene olmuş 2013 biz hala aracın satılamadığından bahsediyoruz...
Yok öyle şey arkadaşlar korkmayın. İster seat alın, ister vw, ister dacia, isten peugeot hatta ve hatta ister geely marka araç alın, aracınız temiz olduktan sonra en fazla 1 hafta ilanda durur, satılmama gibi bir ihtimal yok.

Her malın bir alıcısı var sonuçta.

Aracın temiz olmadıktan sonra altındaki BMW bile olsa satamazsın...

Bu takıntıları artık bir kenara bırakmamız gerekiyor...
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti elegance » 29 May 2013, 16:42

Satacam diye araba alınmaz.Temiz mal ise her zaman müşteri bulur.
elegance
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Octavia TDI

İleti oxmoxtox » 29 May 2013, 17:18

öyle diyorsunuz da benim symbol vardi önceden arac kötüydü üstelik 3günde sattim.arkadasin polosu var ne arayan ne de soran.baska bir arkadasin C4ü vardi satamadi.tamam satilmaz demiyorum ama cok daha gec satilir ve bıktırır.mesela seat exeo diye bir arac var arac süper ama türkiyede alan yok.ilanlara bakin 2-3ay beklemis hala satamiyor.bakin ben böyle dusunmuyorum ama maalesef bizim insanimiz boyle dusunuyor.sacma ama gercek
oxmoxtox
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Bluedays » 30 May 2013, 08:32

oxmoxtox yazdı:öyle diyorsunuz da benim symbol vardi önceden arac kötüydü üstelik 3günde sattim.arkadasin polosu var ne arayan ne de soran.baska bir arkadasin C4ü vardi satamadi.tamam satilmaz demiyorum ama cok daha gec satilir ve bıktırır.mesela seat exeo diye bir arac var arac süper ama türkiyede alan yok.ilanlara bakin 2-3ay beklemis hala satamiyor.bakin ben böyle dusunmuyorum ama maalesef bizim insanimiz boyle dusunuyor.sacma ama gercek

Çok genel konuşuyorsunuz. Arkadaşınızın aracının durumu nedir, kazası var mıdır, boyası var mıdır, kaç km'de dir, yıpranma durumu nedir, lpg'mi benzin midir, bunların hiçbirini bilmiyoruz.
Temiz bir aracın satılmama durumu yok.

Bakın Ankara'dayım. Adam burada 1997-98 model poloyu 1-2 saatte satıyor. Şaka değil, arkadaşım arıyordu, şahit oldum bu duruma temiz olan araçlar 1-2 saatte ilandan kalkıyor. Anında alıyorlar. Temiz olmayanlar ise 1-2 ay kalıyor ilanda.
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti paranoia » 30 May 2013, 14:35

Yani görünen o ki siz araba alamayacaksınız bu kararsızlıkla ! Bence arabanızı satmayın ve binmeye devam edin en iyisi bu :D

Van'da çok fazla Octavia ve Superb var onlardan bir tane temiz bulup alın daha ne düşünüyorsunuz ki ? Ayrıca arkadaşlar söylemişler ama satmayı düşünerek araba almak fikri bana da garip geliyor. Markaları ve modelleri birbirleri ile karşılaştırdıkça kafanız daha da karışmaya devam ediyor. Başlığı açtığınız açıklamaya göre şu anda açıkça belirteyim şunu düşünüyorum . Sizin arabanızı değiştirmeye ihtiyacınız yok :|

Siz arabanızı satıp saydığınız bir sürü özellik açısından daha iyi daha modelli daha geniş daha düşük km li derken daha dahasını alamazsınız değil mi ? Bence mevcut arabanızı kullanmaya devam edin atın paranızı kenara 2-3 sene sonra sıfır alırsınız diyeceğim ama bu gidişle ve kararsızlıkla siz sıfır da alamazsınız. Neyse o zaman ki başlıkta tekrar tartışırız artık sıfır ne alın diye :D
paranoia
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Nuri Şalk
Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia 1.6 TDI DSG Otomatik 2011 Makyajlı Ambient

İleti oxmoxtox » 30 May 2013, 15:23

sanırım siz yukarı okumadınız.ben 1.6 multijet lineada karar kıldım.doğru söylüyorsunuz vanda her yer octavia ve süperb kaynıyor.ama yeni beni uğraştırmıyacak bir araç istediğim için linea diyorum.ve şimdiden araştırmaya başladım.tabi aracımdan memnunum ama bagajı yok,artık eskidi,geniş değil.araca ihtiyacım olmaz olur mu çocuk yolda geliyor aile kalabalıklaşıyor.bana bagaj ve iç mekan genişliği şart.dizelden de vazgeçemiyorum ve linea diyorum.linea alacağım allahın izniyle beğenirim diye umuyorum çünkü 2005 model fabia 1.4 tdiden iniyorum.herhalde benim aracımdan daha konforlu,seri olduğunu düşünüyorum.eğer linea 1.6 multijet konusunda yardımlarınız olursa bakıyorum artık.sizce şunu sorayım:bana göre araçların donanımlı olmasının bir önemi yok.sizce donanıma çok yüksek paralar vermek önemli mi?bana klima,abs 2 hava yastığı yakıt tüketim yol bilgisyarı veya en fazla esp yeterli.zaten bir çok özellik gereksiz far sensörü gündüz farı yagmur sensörü asr gibi.hangi modeli en boş,en modeli en dolu bu lineanın?
oxmoxtox
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti palandoken » 30 May 2013, 19:49

Van'da yaşıyorsunuz. Ben de Ağrı'dayım. Kış koşulları yönünden özellikleri aynı iki şehir. Kışın yollar kar buz oluyor. Alacağınız araçta esp mutlaka olsun bence. Ailece daha güvende olursunuz. Gelecek olan yeğenimize de Allah şimdiden hayırlı ömürler versin.
Kullanıcı avatarı
palandoken
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Adem YEŞİLYURT
Nereden: Erzurum
Arabanız: 2004 Octavia 1.6 Collection Plus

ÖncekiSonraki

Diğer model ve markalar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir