Uzun bir Octavia döneminden sonra ...

Forumda yeralmayan Skoda modelleri veya farklı marka araçlarınız için teknik bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Uzun bir Octavia döneminden sonra ...

İleti erenefem » 22 Tem 2013, 00:45

merhabalar arkadaşlar.
uzunca bir sure octi kullandıktan sonra şimdi 2001 model(2000 2. yarı) Volvo V70 aldım. araç 158 binde. ben 3. sahibiyim. station modelleri çok beğeniyorum. kazası belası yok. 2 yerde boyası var. servis bakımları tam, dökumleri alınmış hepsinin. telefleks lpg takılı. titiz kullanılmış. 24.500 tl ye aldık. dolu modeliymiş; sunroof, hız sabitleyici, elektrikli ısıtmalı hafızalı deri koltuk, ısıtmalı ön yolcu koltuğu, sim kartla çalışan dahili telefon, stc denen volvoya özgu bir nevi asr sistemi, tek tuşla kapanan ısıtmalı elektrikli yan aynalar, kararan dikiz aynası, park sensöru, cd kaset rasyo çalar, çift taraflı klima, vs.vs...
en çok korktuğum yakıt konusuydu. hemen yakıt ortalamalarımı da paylaşayım. son zamlardan sonra daha da dikkat çekici oldu benim için araçların yakıt ortalamaları.
ankarada izmire 5kişi dolu geldik, bagajda doluydu. 100 km.de 8,5 litre lpg yaktım. ama yolun çoğu yerinde c.c. yi 100 e sabitledim. boylece hem radar sıkıntı olmadı(5 yerde benim görduğum vardı) hem de yakıt tasarrufu oldu. zamlardan önceki aldığım fiyatlarla hesapladığımda bu seyehatte ortalama km.de 22 kuruş civarı sarfiyatım oldu.
sadece şehiriçi kulanımda şimdiye kadar en fazla 33 kuruşluk sarfiyatı gördum. buralarda lpg ortalama 2,50 civarı. son 288 km lik yolculuğumdaki ortalamam da km.de 25 kuruş oldu, 100 km. de 10 litre civarı sarfiyatım oldu şehiriçi şihirdışı karmada. yani yakıtı benim korktuğum kadar çıkmadı. zaten yollarda yasal sınırları asla zorlamam ve mumkun olduğunca hız sabitleyiciyi kullanırım.
kullanımı genel olarak çok rahat bir araba. 1600 kg boş ağırlığı var, 180 beygir, turbolu, 5 silindir 2000 cc motor.240 Nm tork. kronik olan şanzuman problemi oluşmuş ve giderilmiş, 3000 tl.ye.. 5 ileri otomatik şanzumanlı.
araç içeri oldukça az ses alıyor. uzun yolda otobanda aracın çalıştığını nerdeyse duyamıyorsunuz. kullanırken guvende gittiğinizi hissettiriyor size. sollamalardaki ani hızlanması oldukça iyi. A5 octi elegance almaya şimdilik yetişemeyince ben de tercihimi bu araçtan yana kullandım. şimdilik oldukça memnunum.
herkese kazasız suruşler. saygılar...

[b][b] Ey kahraman Türk kadını, sen yerde sürünmeye değil,
omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın.
MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
[/b][/b]
erenefem
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: gokhan emmi
Nereden: İzmir
Arabanız: Volvo V70 2.0T-2001 Otomatik

İleti kispest » 22 Tem 2013, 01:15

Söylediklerinize bakılırsa yeni aracınız gayet başarılı görünüyor. Kazasız belasız, mutlu günlerde kullanın. :)
Kullanıcı avatarı
kispest
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Enes
Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda Fabia (2005) 1.4 Special 101 HP

İleti mustklc » 22 Tem 2013, 02:33

hayirli ugurlu olsun. gemi gibi bir araba almissiniz gule gule binjn
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti erginbkr » 22 Tem 2013, 02:34

volvolar hem dolu hem sağlam araçlardır...2000 cc ve otomatik bir araç için oldukça güzel yakıt değerleri yakalamışsınız...teleflex çok iyi bir kittir...yakıtın ideal olmasının sebebi hem lpg kiti hem cc kullanımı...kazasız belasız... :)
Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ergin
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: BUGATTİ VEYRON Benzin+LPG

İleti erenefem » 23 Tem 2013, 03:16

iyi dilekleriniz için çok teşekkur ediyorum. saygılar..
[b][b] Ey kahraman Türk kadını, sen yerde sürünmeye değil,
omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın.
MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
[/b][/b]
erenefem
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: gokhan emmi
Arabanız: Volvo V70 2.0T-2001 Otomatik

İleti paranoia » 23 Tem 2013, 16:05

Aracınız hayırlı olsun . Kazasız belasız binmek nasip olun. 2000 cc 180 hp lik bir motor için 240nm Tork bana biraz az gibi geldi ama 1600 kiloluk bir arabayı ancak o kadar çekiyor herhalde ne biliyim değil mi ?
paranoia
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Nuri Şalk
Arabanız: Octavia 1.6 TDI DSG Otomatik 2011 Makyajlı Ambient

Diğer model ve markalar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir