bu linea için görüşleriniz nelerdir

Forumda yeralmayan Skoda modelleri veya farklı marka araçlarınız için teknik bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

bu linea için görüşleriniz nelerdir

İleti abdullah » 20 Oca 2014, 16:39

arkadaşlar tam 6 yıldır 1.4 benzinli fabia kullanıyorum linea hacmi geniş yakıt dizel oldugu için düşünüyorum acaba sizin görüşünüz nedir aranızda kullanan bilen bana yardımcı olsun herkese selamlar.
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 848/detay/

Kullanıcı avatarı
abdullah
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: 2005 fabia special gıranit gıri

İleti 101hp » 20 Oca 2014, 17:15

fiat grubu arabalar için genel görüşüm ucuz parça ucuz işcilik ucuz sonuç ucuz arabadır.denemek için sadece kaputun üzerine tıklatman yeterli sadece ince bir saç resmen.Linealar içerisinde kıyaslarsak servise götürmeni tavsiye ederim 34 plaka linealar şirketlerde çok var
101hp
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hakan kahraman
Nereden: Diyarbakır
Arabanız: fabia elegance

İleti kiktu » 20 Oca 2014, 17:56

yazın tatilde kiralamıştım da kullanımı çok zevkli bir araç değil ama genişlik ve bagaj yönden iyi ya da bana fabia dan sonra cok iyi geldi :)
kiktu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: kadir iktu
Nereden: Mersin
Arabanız: 2005 fabia 1,2 classic

İleti SKDFORMAN » 20 Oca 2014, 20:34

mrb. Linea güzel araç. Özellikle yeni nesil motora sahip 1.3multijet dizel. Araç gerçekten çok az yakıyor. Bu motorlarda turbo olduğu için çekişi mükemmel.

Bir arkadaş parçası, işçiliği ucuz yazmış. Linea nın parçası hiçte ucuz deildir. İşçiliğide skodalara göre daha zor ve pahalıdır. Parça fiyatlarını int. araştırabilirsiniz.

Linki ni paylaştığınız araç 100 binin üstünde ve 2 yaşında. 34 plakalı, şirket arabası veya kiralanan araçlardan olabilir. Bunları gözönünde bulundurun. Şirketler bu araçların garantisi bittiğinde satarlar genelde.
Araç konfor genişlik, yoltutuş, ayrodinamik, yakıt tüketimi konusunda iddalıdır.
Ayrıca piyasa aracı olduğundan, sigorta şirketine pert sorgusu yaptırılıp ayrıca işini iyi yapan bir compiter testen geçen araç satarkende binerkende sizi üzmez diye düşünüyorum.

Syglarımla.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Nereden: Ankara
Arabanız: Forman LX

İleti felicia_3437 » 20 Oca 2014, 20:38

lina dizel 1.3 yaklaşma derim tamımıyla hüsran olur hayalerın 1.ve 2 vıtesler resmen ölü sıfır aracınıkulandım ilk 5 bin km şirketin nalet etim benim feli bile daha seri 1. 2 si diherleri tatmin edicide rampalarda işe yaramıyor
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FELİCİA LX

İleti superb2009 » 20 Oca 2014, 20:57

Merhaba 1.3 multijet araci yaklaşık 3 yıldır 120bin km oldu sirket aracı olarak kullanmaktayim.sehir ici sehir disi karisik 1 depo ile 550 -600 km biniyorum. Kucuk viteslerde cok yuklenirseniz iyi bir ivme aliyorsunuz ama yine de 1.5 crdi gibi degil. Mrkanik ve elektronik arıza cok yasadik biz, yol tutusundan memnun degilim ama lastiklerim de etkili olabilir neticede profesyonel değilim ayirt edemiyorum:) bagaj ve diz mesafesi bakimindan cok rahat uzun yolda da yolcular rahat olduğunu söyledi. Sofor icin fabiaya veya superb e kiyasla daha cok yoruluyorum. Ampul degistirmekten biktim :) arkadasin da dediği gibi piyasa araci ancak keyif icin şahsen daha çok alternatif olduğuna inanıyorum. Kafaniza takilan diger sorulariniz varsa cevaplayabilirim zira linea calistigim alan :)
Hayatı gereksizlerden ayrıştırdığınızda kalan kısım yaşanabilirlikle ifade edilebilir kanaatindeyim...
Kullanıcı avatarı
superb2009
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Kayseri
Arabanız: Superb II 1.4 TSI-Fabia'03 Elegance 68 Hp

İleti 101hp » 20 Oca 2014, 20:58

işcilğinin skodadan daha zor olduğunu iddaa ediyorsunuz biri alman biri italyan şu piyasada kime sorsan senin dediğini söylemez ama tabi sizin görüşünüzdür saygı duyarım...(eski punto sahibi)
101hp
CLASSIC
CLASSIC

İleti erginbkr » 20 Oca 2014, 21:11

şehir içi yakıtı 30 kuruşun üzerindedir, istanbul için söylüyorum...söylendiği kadar az yakmaz, aynı motora sahip albealar daha az yakar...zevk meselesi ama güvenliğin yetersiz olduğunu sakın unutmayın...
Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ergin
Arabanız: BUGATTİ VEYRON Benzin+LPG

İleti ender_atakan » 20 Oca 2014, 21:29

nee bir arkadaş linea italyanmı dedi :D yapmayın böyle ya biraz mantık biraz araştırma atıp tutmayın

linea bakın bakalım hangi ülkelerde satılıyor. bizim gibi araba olsunda ne olursa olsun diyenlere satıyorlar avrupada kendi ülkesi italyada bile yok.

euro ncap vahim durum olacağından test verileri bile yok. siz daha binin attan inip eşeğe
ender_atakan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ender
Nereden: Tekirdağ
Arabanız: skoda

İleti 101hp » 20 Oca 2014, 21:45

ender_atakan yazdı:nee bir arkadaş linea italyanmı dedi :D yapmayın böyle ya biraz mantık biraz araştırma atıp tutmayın

linea bakın bakalım hangi ülkelerde satılıyor. bizim gibi araba olsunda ne olursa olsun diyenlere satıyorlar avrupada kendi ülkesi italyada bile yok.

euro ncap vahim durum olacağından test verileri bile yok. siz daha binin attan inip eşeğe

fiat italyan markası hesabından demiştim arkadaşım bursada üretiliyor...dediklerine hak veriyorum
101hp
CLASSIC
CLASSIC

İleti teknikeleman123 » 20 Oca 2014, 22:35

1.6 dizeli vardi abimde 6 ileri 110 bg olani acik solim yanasilmicak araba cok hantal o motorn hakkini vermiyor .1.3 multijet doblo daha seri emin ol. Yakit cok ve debriyaj skntli bu arabalarda cok yukarda kavriyor bi anda firliyor araba servis normal hepsi bole diyordu . Yol tutusu berbat.Ama paxara cekincede 1 gnde satti :) gerci km azdi
teknikeleman123
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: fabia 1.4 tdi

İleti onurson » 22 Oca 2014, 08:56

bizim şirkette 1.6 sı vardı. 2 senede dağıldılar. ama manyak kaçıyo araç. motor fln iyi ama iç malzeme zıngır zıngır olduydu.
Kullanıcı avatarı
onurson
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: onur sonmez
Arabanız: YENİ KİA RİO SEDAN

İleti phenomx3 » 22 Oca 2014, 21:34

Ben de Fiat'a sıcak bakmayanlardanım. Bir yakınım eski kuş serilerinin hastasıymış hep şahin Doğan alıp kullanmış. Bir gün Lineayı kullandı ve sordum nasıl diye?? cevap: Doğan-Şahin'in yeni versiyonu.... Bir de Bu sıralar trafikte çok sık denk geldiğim bir şey var. Bakıyorum araçların hem de yüksek model araçların çoğunda Fren lambası yada Parklardan birisi yanmıyor ön farlarda da biri yanmayan çok görüyorum. ve gördüğüm araçların %80' i Linea Bu kadar tesadüf olur mu diyorum ama sanmıyorum Kronik bir şey var sanırım. Tabii bu benim gözlemim. Bir seferinde de Ailece Kayınbiraderin kiraladığı 1 yaşındaki LİNEA ile İzmit_Düzce arası yolculuk yaptık. Hanım aynen şöyle dedi: Yaa bizim araba bundan daha rahat ne bu yaa takoz gibi araba dedi.. Aslında bu kıyaslama yanlış aralarında herşeyden önce teknolojik üstünlük var ama Buradaki şey aslında Yepyeni bir araçtan beklentinin hüsran olmasından dolayı 20 yaşındaki emektar Formen'i arattı düşüncesi.
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

İleti therasmus » 23 Oca 2014, 16:25

Eski bir punto kullanıcısı olarak size tavsiyem,
1-Piyasada çok şirket aracı var bu kilometrelerde bu renkte ilk sahibini bulmaya çalışın.
2-Kaç bg olduğunu göz önünde bulundurum.
3-Performans olarak 3000 devirden sonra araç şaha kalkıyor.(turbo)Daha düşük devirlerde zayıf performans sergiliyor.Performans olarak şu anda kullandığım 1.2 roomsterdan çok daha üstün.
3-Fiyat olarak fena değil ama 3 parça boyası var ve 103.000 km de ben tavsiye etmem.Sıkıntı çıkaracagı için değil ama dizel araba 100.000 km yi geçtiği zaman alıcısı azalıyor.
4-Bu fiyatlarda bu donanımda lineadan başka bir araç bulamazsınız.
Hayırlısı olsun. :)
therasmus
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: fd
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: roomster 1.2 style

İleti INFERNO » 02 Şub 2014, 15:48

7 YIL BOYUNCA BİNDİĞİM LADA SAMARA DAN SONRA İLK SEÇENEK LİNEA İDİ.. BUNDA YAKITI KOKLAYAN MOTOR (öyle söylediler), GENİŞ DİZ VE BAŞ MESAFESİ VE YÜKSEK BAGAJ HACMİNİN ETKİSİ BÜYÜKTÜ.. BAYİYE GİTTİM ARACA BİNDİM FAKAT ÖN VE ARKA GÖRÜŞ SON DERECE SORUNLU. ARKA TARAF TAM BİR KABUS ÖN DESENİZ YİNE ÖYLE. ARACIN MALZEME VE İŞÇİLİK MESELESİNİ SÖYLEMİYORUM BİLE. BEN BUNU KULLANAMAM DEDİM. ARADAN 1 AY GEÇTİ BU SÜREDE TRAFİK DE ÇOK FAZLA LİNEA VE ÇOĞUNUN ŞİRKET ARACI OLDUĞUNU ANLADIM. BAŞKA BİR KONU ARACIN ALT DEVİRLERDE ÇOK CANSIZ OLDUĞUNU ÖĞRENDİM.. BAYİYE TEKRAR GİTTİM YİNE İNCELEME VE DİREKSİYONA GEÇİŞ.. VE KABUS YİNE DEVAM EDİYOR. O GÜNDEN SONRA LİNEA DAN VAZGEÇTİM.. ÜSTELİK TRAFİK DE ÇOK OLMASI BENİ RAHATSIZ ETTİ. HERKESİN ALTIN DA AYNI ARABA.. FARKLI SEÇENEKLER DERKEN BÜTÇEYİ ARTTIRIP OCTAVİA SAHİBİ OLDUM.. NE MUTLU BANA.. ŞİRKETE AİT CADDY İ SERVİSE BIRAKTIK GEÇENLERDE. GEÇİCİ OLARAK LİNEA VERDİLER. ARACI 4 GÜN KULLANDIM. AMAN ALLAH'IM.. ARABA GİTMİYOR. TASARRUFMUŞ. BOŞVERSENE. İNSANI DELİ EDİYOR BENİM ARABA ONUN YANINDA UÇAK..
INFERNO
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: YAVUZ
Arabanız: OCTAVİA AMB. 1.4 TSI

İleti SKDFORMAN » 02 Şub 2014, 16:32

Linea yı yerden yere vurmussunuz :) ya o kadarda diil. Yeni model skodalar alman malı evet. Tabiykide yeni nesil skoda ve woswogenlerle kıyaslanmaz araç. Çekişi düşük diyen arkadaşlarıda anlayamadım. Dizel ve turbolu bir araçtan bahsediyoruz. İlk kalkışlarda gaza yüklenmek gerekiyor. Yüklenince keçi gibi tırmanır. Yığılma felan yapmaz. Ama tabiykide alman araçlarıyla kıyaslanamaz. Piyasa arabası. Düşük km problemsiz binilir satarkende piyasa arabasıdır. Anında satarsınız. Ayrıca dış tasarımıda bence güzel. Birisi forman neredeyse daha rahat demiş. O kadarda diil. Formanle linea kıyaslanamaz :)
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Arabanız: Forman LX

Diğer model ve markalar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir