CADDY HIZ SABİTLİYİCİ ARIZASI

Forumda yeralmayan Skoda modelleri veya farklı marka araçlarınız için teknik bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

CADDY HIZ SABİTLİYİCİ ARIZASI

İleti johoho » 11 Şub 2014, 19:14

s.a aranıza yeni katıldım . 2007 model caddy dsg var. aracı automax oto kuaföre verdim saolsunlar aracın cam düğmelerinin içine su kaçırmış. benim sorunum araçla giderken hız sabitliyici on konumuna getirdiğimde gösterge panelindeki ışık yanmıyor. aracı stop edip çalışırdığımda hız sabitliyici çalışıyor ışık geliyor , akşam 18.00 den 18.30 kadar kontağı açıyorum hız sabitliyiciyi 50 kere açıp kapatıyorum hız sabitliyici çalışıyor . ama sabah giderken açıyım diyorum ışık gelmiyor. sorun ne olabilir su kaçırmış olabilirmi.

johoho
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: semih özkoca
Nereden: Ankara
Arabanız: VOLKSWAGEN CADDY

İleti yonetici » 11 Şub 2014, 22:33

Merhaba,

Meşhur bir vanilyalı dondurma hikayesi vardır sizin problemin altında bence benzer bir neden yatıyor olabilir. http://arsiv.sabah.com.tr/2002/10/08/s0408.html

Bu hız sabitleyicinin sabah çalışmayıp akşam normal çalışması ne kadar süredir devam eden bir rutin? 40 km altı hızlarda devreye girmediğini biliyorsunuz değil mi?
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti mustklc » 12 Şub 2014, 00:31

araç lambasıyla ilgisi olabilir
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti johoho » 12 Şub 2014, 07:13

40 km altında devreye gimediğini biliyorum 40 km hızı geçtiğinde hız sabitliyici açılmıyor stop edip çalıştırdığımda hız sabitliyici çalışıyo düğmede oksitlenme olabilirmi acaba çünkü araba çok nemli içi hale yıkatdığımdan beri.
johoho
CLASSIC
CLASSIC

İleti HSYN » 12 Şub 2014, 09:34

abi direksiyon altında direksiyon kolon elektronigi vardır bu beyin yıkanırken buharlanıp oksitler veya soketler temazsız kalır bi cihaza baglanıp arıza tesbiti gerekir malum arajlar elektronik
HSYN
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hüseyin ay
Nereden: Konya
Arabanız: felicia

İleti onurson » 12 Şub 2014, 10:15

Emir yazıyı okudum. Gerçekten güzeldi. :))
Kullanıcı avatarı
onurson
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: onur sonmez
Arabanız: YENİ KİA RİO SEDAN

İleti lostar58 » 12 Şub 2014, 11:31

BİLGİSAYAra bir bağlatın birde eğer su kaçırdılarsa kullandıkları kimyalalı belki biraz zarar vermiş olabilir o bölgeye ondan yapar
lostar58
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: OKTAY
Nereden: İstanbul (Avr.)

İleti AlperURHAN » 12 Şub 2014, 13:54

arkadaşım aynı sorun bende 2 yılda bir tekrarlıyor yapacağın işi sana adım adım anlatacağım aynen uygularsan sorun çözülüyor.
1adım hız sabitleyicinin takılı olduğu kolu (sinyal kolu ve ya ayrıca hız sabitleyici kol) kanattırıp içinden 6cm boyunda olan hız sabitleyici modulunu çıkarıyorsun dikkat et kolun içinde bulunan modulun takılı olduğu soketi içeri kaçırma.
2adım motip contact temizleyici spreyden 1 kutu ediniyorsunuz
3adım metric 1 numara alyan ve metric 2 numara alyan ile modul üzerindeki vidaları açıyorsunuz
4.adım motip spreyi ile bu modülü iyice tamizliyorsunuz her iki parçayıda
5adım kurutma 2 dakika üfleyerek sıktığınız temizleyicinin ucmasını sağlıyorsunuz
6adım sinyal kolu içindeki sokete de motip sıkıyorsunuız
7 geri montaj
8 gule gule kullanın
AlperURHAN
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Alper URHAN
Nereden: Isparta
Arabanız: octavia A5 1.6 FSI ELEGANCE

İleti johoho » 12 Şub 2014, 15:15

sonunda sorunu çözdüm arkadaşlar. bugün sabah arabaya indiğimde dedimki hız sabitliyici kolunu içine bi üflüyüm dedim. hız sabitliyici koluna iyice yaklaştığımda on off düğmesi aşırı şekilde nemli olduğunu gördüm . sonra sildim güzelce düğmeyi on off on off yaptıkca nemli su gelmeye devam etti bizim arkadaşın ostimde kompresörcü dükkanı vardı oraya götürdüm 15 dakika hava tuttum sonra düzeldi. arkadaşlar saten arabayı kuaförden getirdiğimde evden baktığım aşırı bi buğulanma nem vardı o ara oldu diye düşünüyorum çünkü aradan 1 hafta geçti hala azda olsa nem mevcut. ama çok şükür sorunu çözdüm ilginiz için teşşekkür ederim.
johoho
CLASSIC
CLASSIC

İleti HSYN » 13 Şub 2014, 10:58

cam dügmelerinede hava tut yakında oksitler calışmaz bilgin olsun kardeş
HSYN
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hüseyin ay
Nereden: Konya
Arabanız: felicia

İleti johoho » 14 Şub 2014, 15:11

arkadaşlarlar tam oldu kendiliğinden düzeldi dedik gene aynı arızayı verdi. Ankarada doğuşn oto Etimesgut servisine gittim bilgisayarda arızayı sildiler . ama gene aynısı oldu bende Alper arkadaşın dediği gibi hız sabitliyici modülünü çıkardım içlerini iyice kuruttum şimdi 1 gün oldu sıkıntı yok gibi eğer birdaha aynısı olursa demekki kolda sorun yok . arızayı başka yerde arıyacağız.
johoho
CLASSIC
CLASSIC

Diğer model ve markalar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir