skoda pickup 2000 model mpi istop etme ve geç çalışma prob.

Forumda yeralmayan Skoda modelleri veya farklı marka araçlarınız için teknik bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

skoda pickup 2000 model mpi istop etme ve geç çalışma prob.

İleti istanblue » 12 Kas 2015, 10:43

Merhaba arkadaşlar. Geçen hafta sonunda 2000 model mpi motor ve sıralı sistem takılı bir pickup aldım. araçın ilk marşına basıldığında geç alıyor. ustalar enjeksiyonlu araçlarda ilk çalışmada gaza basılmaz diyorlar fakat bu araç çalışmıyor,mutlaka azıcık gaz pedalına dokunmam gerekli. araç çalışıp yürüdükten sonra motor ısısı fan açma derecesine kadar bir sıkıntı yok. 1-2-3 fan açmadan sonra düz yolda giderken örneğin 4-5. viteste. yavaşlatmam gerekli veya durmam gerekli ilken debriyaja basar basmaz istop ediyor ve akabinde çalıştırdıktan sonra yavaşlayıp bir yere gidene kadar 4-5 defa istop ediyor. bu istop etme olayı benzindeykende yapıyor. daha sonra motor soğuyor veya sıcak aracın marşına basıldığında çok geç çalışıyor araç boğuluyor.
yapılan işlemler. Aracın boğazı temizlendi. kalibrasyon ayarımı bilmiyorum yapıldı. arkasından gazcıya gidildi ve 3-4 kes bilgisayara bağlandı. tüm veriler normal. bir usta hararet müşüründen dedi değişti. bujiler değişti.
Bu enjeksiyonlu araçlarda istop etme olayını çözen varmı. artık masrafı göze aldım yeterki araç yürüsün. İstanbul trafiği gibi bir trafikte bu araçla yolda kalmaktan rezillik çekmek istemiyorum.

istanblue
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: özgür
Nereden: Tekirdağ
Arabanız: skoda pickup

İleti KorsanKedi » 12 Kas 2015, 12:54

KorsanKedi
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: İlhan Alan
Nereden: Bursa